Частину черепа бійцю АТО львівські хірурги замінили на 3D-імплант

У Львові прооперували військового спеціального загону Національної гвардії України, який в зоні бойових дій отримав вогнепальне поранення в голову.

На щастя, травма, яку переніс боєць АТО, виявилася не смертельною, однак дуже понівечила кістку черепа.

Нейрохірург Андрій Мизак та пластичний хірург Антон Висоцький, які оперували військового, кажуть, що використання 3D-технологій при таких травмуваннях дає хороші результати.

«Ми усунули пошкодження черепа за допомогою імпланта, який виготовляється з полімеру з домішком антибіотика безпосередньо під час операції», – розповідає Андрій Мизак.

Лікар каже, що частину втраченої кістки таким чином можна відтворити з високою точністю, дублюючи її найменші анатомічні особливості.

«Подібно до того, як митці виливають скульптуру, хірург під час операції використовує форму, що ідеально відтворює ту частину черепа, якої не вистачає. Цю форму виготовляють за допомогою 3D-технологій на основі комп’ютерної реконструкції черепа пацієнта, – пояснює Андрій Мизак. – Хірургу потрібно лише насипати порошок у форму, додати спеціальний розчин та дочекатися, поки імплант затвердіє. Такий імплант бездоганно усуває дефект кістки».

За допомогою такої ж операції було врятовано лицеву кістку бійця Ігоря Чабана із Самооборони Майдану.

«Це було дуже складне пошкодження, довелося замінити майже всю праву частину обличчя на 3D-імплант», – розповідає Андрій Мизак.

За словами нейрохірурга, подібні операції із застосуванням 3D-моделювання проводили під час лікування поранених учасників Майдану і в польських клініках, а тамтешні фахівці завжди вболівали за українських військових.

«Польська фірма, що представляє на ринку цю технологію, надала 50-відсоткову знижку, дізнавшись про те, що наш пацієнт – український боєць АТО. А всі витрати на лікування військового взяли на себе львівські підприємці», – додав Андрій Мизак.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. *Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції. *Інформація публікується з відкритих джерел.

Джерело:http://dyvys.info

Related posts