Зв'яжіться з нами

Соціалка

Чи необхідно учасникам АТО для безкоштовного проїзду в столичному метро оформити Картку киянина?

Опубліковано

на

Із квітня 2017 року проїзд у метрополітені для окремих пільговиків буде здійснюватися лише при наявності Картки киянина. Така новина в багатьох учасників АТО викликала питання: за посвідченням УБД у Метро вже не пропустять?

«Із 1 квітня цього року проїзд у метрополітені для пільговиків буде здійснюватися виключно за наявності Картки киянина», — про це нещодавно офіційно повідомили в Київській міській державній адміністрації. Такий запис є і на сайті КМДА, на одній зі сторінок у соціальній мережі Володимира Бондаренка, керівника апарату Київської міської державної адміністрації. Розповсюдили цю інформацію й інші ЗМІ.

— Нагадаю, що впродовж останніх років місто вже тричі переносило дату введення Картки киянина як єдиного засобу пільгового проходу в метро, проте дата 1 квітня 2017 року наразі є остаточною, — повідомив посадовець.

Така заява викликала жваве обговорення серед ветеранів АТО, адже з наявної інформації можна зробити висновок: якщо учасник бойових дій приїхав у місто Київ з іншого населеного пункту і в нього немає Картки киянина, він буде позбавлений права на безкоштовний проїзд у київському метрополітені.

Віктор Пальнюк, «Юридична сотня»:

— Відповідно до пункту 7 статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», учасникам бойових дій надається право безкоштовного проїзду всіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі районних та міжобласних, незалежно від відстані та місця проживання.

Соцмережі зашуміли, бо всі чудово розуміють, що рішення Київської міської ради — це підзаконний акт, і він не може суперечити Закону України.

Як роз’яснили журналісту «Народної армії» в КМДА, в жодному випадку не йдеться про позбавлення прав учасників АТО, і з 1 квітня вони й надалі зможуть їздити в метро за посвідченням учасника бойових дій. А якщо киянин, учасник АТО, зробить собі Картку киянина, то матиме вибір: або пред’явити посвідчення, або скористатися карткою.

У КМДА підкреслили: учасникам бойових дій право безоплатного проїзду, згідно із законами України, надається на підставі посвідчення, незалежно від отримання Картки киянина та місця реєстрації. Тобто якщо ви приїдете до Києва з іншого міста і вирішите скористатися метро, то вам достатньо пред’явити посвідчення.

Цю інформацію підтвердили й у «Київському метрополітені». Право входу до метро за Карткою киянина надається лише тим пільговикам, які отримують пільги виключно з київського бюджету, відповідно до міської цільової програми «Турбота. Назустріч киянам» на 2016–2018 роки.

Окрім того, «Народна армія» звернулася до «Київпастрансу» із запитанням: чи передбачаються зміни в проїзді міським державним транспортом у зв’язку з уведенням Картки киянина? Нас запевнили, що змін не буде. Навіть більше, наприклад, у автобусах чи трамваях, на відміну від метро, просто немає пристроїв для зчитування інформації з карток. Це означає, що коли громадянин пред’являтиме для безкоштовного проїзду в автобусі Картку киянина, вона обов’язково повинна бути підтверджена документом, який надає пільгу, приміром, тим самим посвідченням учасника бойових дій.

Загалом, за даними Київської міської адміністрації, на сьогодні в інформаційно-телекомунікаційній системі «Картка киянина» вже зареєстровано 766 тисяч громадян, які користуються пільгами за соціальною ознакою.

Автор: Руслан СЕМЕНЮК

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. *Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції. *Інформація публікується з відкритих джерел.

Джерело:http://na.mil.gov.ua

Новини

Військові пенсіонери отримуватимуть підвищені пенсії вже з середини березня – прес-служба Кабінету міністрів України

Опубліковано

на

Пенсійний фонд України з другої половини березня почне виплати перерахованих пенсій військовослужбовцям, повідомила прес-служба Кабінету міністрів України.

“Основні виплати почнуться з 1 квітня. Пенсії будуть перераховані з 1 січня 2018 року. Тобто, в квітні військові пенсіонери отримають перераховану пенсію за січень-квітень. Пенсії будуть перераховані за довідками уповноважених структур, в яких особи проходили службу – Міноборони, МВС і інші. Пенсіонерам не потрібно окремо звертатися до Пенсійного фонду”, – йдеться в повідомленні.

Як повідомляється, при перерахунку будуть враховані: оклад за посадою, оклад за спеціальним званням, процентна надбавка за вислугу років. Окремо будуть перераховані пенсії особам керівного і рядового складу органів внутрішніх справ для них, окрім вище перерахованих виплат, будуть враховувати щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премії за січень 2016.

Відзначається, що пенсійне підвищення буде проходити поетапно. З 1 січня 2018 года середнє підвищення складе 1,5 тис. грн. З 1 січня 2019 до цієї суми додасться ще 750 грн. З 1 січня 2020 року – ще стільки ж. Таким чином, за два роки військові пенсії з нинішнього середнього значення збільшаться приблизно вдвічі.

У повідомленні наголошується, пенсії будуть переглянуті для пенсіонерів 12 силових відомств. Усього підвищення отримають 498 тис. чоловік. У бюджеті Пенсійного фонду для підвищення військових пенсій передбачено 7,8 млрд грн.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://ua.interfax.com.ua/news/

Читати далі ...

Cтатті

На передовій скоюється тільки третина самогубств, більшість у тилу

Опубліковано

на

Кількість самогубств серед українських військовослужбовців дещо скоротилася з 2015 року, тільки 30% суїцидів відбувається в зоні АТО

Про це заявив очільник управління морально-психологічного забезпечення Генштабу ЗСУ, генерал-майор Олег Грунтковський в інтерв’ю “РБК-Україна“.

Він зауважив, що проблема з самогубствами серед військових існує, але вона й вирішується. Зокрема, якщо проводити порівняльний аналіз з 2015 року, то є тенденція до зниження суїцидів в армії на 20%.

“Наприклад, з початку цього року завдяки оперативному втручанню та наданню психологічної допомоги командирами підрозділів, офіцерами структур морально-психологічного забезпечення, капеланами вдалося уникнути 9 випадків скоєння самогубства військовослужбовцями”, – наголосив Грунтковський.

Він також пояснив, чому Міноборони зазвичай не розповсюджує інформацію щодо кількості самогубств у армії. За його словами, кількість випадків самогубств, яка є в армії, зазвичай корелює зі середньостатистичним рівнем кількості суїцидів, який є в державі.

“З усіх сумних випадків, близько 30% суїцидів в армії відбувається в АТО, всі інші – в тилу. І ще є така психологічна практика у військах, і не тільки в наших, а й за кордоном: якщо багато розповідати про самогубства і наголошувати на цьому – їхня кількість не зменшується, а зростає. Це дуже тонка професійна робота фахівців-психологів, і тут головне “не нашкодити”, – підсумував Грунтковський.

  • 26 лютого голова комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець заявив, що з початку проведення АТО на сході України у 2014 році вже близько 600 ветеранів АТО скоїли суїцид.
  • У лютому у Житомирській області на території однієї з військових частин знайшли застреленим військовослужбовця.
  • Через два тижні у полтавському госпіталі знайшли повішеним військовослужбовця.
  • Раніше МОЗ повідомило, що планує створити національну гарячу лінію для емоційної підтримки українців та запобігання самогубствам.

Збройний конфлікт на Донеччині триває з квітня 2014 року. До початку червня 2017 року було зареєстровано приблизно 500 випадків самогубств учасників АТО після повернення із зони бойових дій, заявляв міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, посилаючись на дані військової прокуратури.

У вересні голова комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я, народний депутат від Блоку Петра Порошенка Ольга Богомолець повідомила, що в Україні створили реєстр самогубств серед ветеранів АТО.

21 лютого 2018 року головний військовий прокурор Анатолій Матіос заявив, що в зоні АТО щотижня скоює самогубство двоє-троє військових, однак у Міністерстві оборони України цю інформацію категорично спростували, назвавши “піаром і маніпуляціями”.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. 

Читати далі ...

Новини

Розенко: “Військові пенсіонери почнуть отримувати підвищені пенсії вже в березні”

Опубліковано

на

Перерахунок пенсій військовим пенсіонерам буде здійснено з 1 січня 2018 року і перші кошти люди почнуть отримувати вже в березні.

Як передає Урядовий портал, про це повідомив віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

Ми виконуємо свою обіцянку про те, що перерахунок пенсій військовим пенсіонерам буде здійснений з 1 січня 2018 року. Зараз якраз триває процес перерахунку і перші кошти люди почнуть отримувати по додатковим відомостям вже в березні. Тобто протягом березня-початку квітня, я переконаний, всі військові пенсіонери отримають свій перерахунок”, – сказав він.

Павло Розенко зауважив, що у цьому році розмір пенсій військовослужбовців підвищиться в середньому на 1500 гривень. “Але це не остаточне підвищення. Наступний етап перерахунку пенсій військовим буде здійснений з 1 січня 2019 року. Ми прогнозуємо, що в середньому пенсії військових пенсіонерів зростуть в 2 – 2,5 рази в залежності від категорії, строку служби,  звання тощо”, – наголосив віце-прем’єр-міністр.

Він також зауважив, що “було б ідеально, щоб таке рішення Уряду було підтримане Верховною Радою України через внесення відповідних змін до законодавства, щоб перерахунок і осучаснення пенсій відбувалися незалежно від політичних обставин згідно із законом”.

“Я сподіваюся, що вже найближчим часом Верховна Рада на законодавчому рівні унормує питання   військових пенсій, але поки цього не відбулося, буде діяти постанова Кабінету Міністрів України і військові будуть отримувати підвищені пенсії вже зараз”, – додав віце-прем’єр-міністр.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. 

Читати далі ...

Trending