Зв'яжіться з нами

Новини

Чого варта ізраїльська дружба. 19 показових прикладів

Опубліковано

на

23 грудня у п’ятницю Рада Безпеки ООН ухвалила надзвичайно важливу резолюцію щодо ізраїльських поселень на палестинських землях. Сенсацією стало те, що її взагалі ухвалили, враховуючи послідовну позицію США з цього питання. Вашингтон завжди такі резолюції ветував, фактично «прикриваючи» Ізраїль в Раді Безпеки. Втім, цього разу, за резолюцію проголосували 14 з 15 членів Радбезу, а США – утрималися. Це одразу викликало бурю емоцій, надто – в українському медіа-сегменті. Оскільки Україна також проголосувала «за» резолюцію, чимало вітчизняних політиків, експертів, журналістів та громадських діячів засудили таку позицію офіційного Києва та підняли резонанс із цього приводу. Коментарів з приводу «зради України», «анти-ізраїльської змови в ООН» та «дебілізму української дипломатії» вистачало. Їхні ж опоненти навпаки – казали, що таке голосування в інтересах України, а Ізраїль – не є «рівним серед рівних» в контексті дотримування норм міжнародного права.

Ознайомимось з основними тезами Резолюції Ради Безпеки ООН №2334 (2016) і що вона доносить до світової громадськості:

  1. Засуджує ізраїльську політику з будівництва поселень на окупованих з 1967 року палестинських територіях – на західному березі річки Йордан та у східному Єрусалимі.
  2. Закликає припинити будівництво ізраїльських поселень на цих землях та визнає це порушенням норм міжнародного права.
  3. Визнає, що будівництво ізраїльських поселень є головною перешкодою для відновлення мирного процесу на основі принципу «двох держав».
  4. Закликає всі сторони розрізняти територію держави Ізраїль і території, окуповані у 1967 році.
  5. Закликає сторони здійснити всі необхідні заходи для протидії та запобіганню терористичних актів та інших форм насильства.
  6. Закликає сторони конфлікту сісти за стіл переговорів в рамках, визначених Квартетом з перемов у вересні 2010 року.

 

В чому полягає предмет суперечки?

Це, звісно ж, проблема будівництва ізраїльських поселень на палестинських територіях, захоплених Ізраїлем під час війни 1967 року. Зокрема, мова йде про Західний берег річки Йордан, східний Єрусалим та Голанські висоти. Перші ізраїльські поселення на цих землях почали будувати одразу після Шестиденної війни 1967 року. За даними МВС Ізраїлю, з 1972 по 2015 роки кількість єврейського населення у поселеннях на Західному березі збільшилася з 1 812 до 389 250 осіб, а на Голанських висотах – з 77 до 29 981 особи. Ізраїль послідовно виселяв місцеве арабське населення, яке й досі там становить більшість, і заселяв його власними громадянами.

Міжнародна спільнота із самого початку вважала будівництво цих поселень незаконним. Протягом 1979 та 1980 років Рада Безпеки ООН визнавала, що будівництво цих поселень не має під собою правових основ. Зокрема, позиція ООН була чітко окреслена у резолюціях Радбезу 446, 452, 465, 471 та 476. В усіх своїх документах, Рада Безпеки посилалася на положення Женевської Конвенції 1949 року, консультативний висновок Міжнародного суду ООН від 2004 року та відповідні резолюції Генеральної Асамблеї ООН. Аналогічні висновки щодо законності поселень робили й Міжнародний комітет Червоного Хреста, і Рада ООН з прав людини.

 

Чому Україна голосувала «за» і чому це правильно?

Україна не один раз засуджувала будівництво ізраїльських поселень на окупованих територіях. А тому, голосування України у Раді Безпеки ООН 23 грудня 2016 року – не мало бути чимось несподіваним.

Але головна причина, з якої Україна не мала права голосувати інакше, як «за» – нинішня політична ситуація, в якій ми всі опинилися. Справа в тому, що окупація та анексія Росією території Криму – це майже те саме, що Ізраїль зробив з Голанськими висотами. Відтак, якби Україна проголосувала «проти» або навіть «утрималася», це поставило би Київ у доволі дивне становище. З одного боку, Україна добивається справедливості у питанні анексії Криму, з іншого – голосує проти або демонстративно утримується у питанні будівництва поселень на окупованих землях. Також, у цьому випадку, Україна фактично б визнала та підтримала окупацію та анексію територій, заснованих на аргументі «священного історичного права» на них. Це те саме, що визнати законним будівництво можливих російських поселень в Криму та на Донбасі і виселення там місцевого українського та/або кримськотатарського населення, при цьому визнаючи «історичне право» Росії на цих землях.

Вся позиція України у її протистоянні з РФ ґрунтується навколо явних порушень Росією основоположних норм та принципів міжнародного права. Саме із цими юридичними аргументами Україна йтиме в суди, щоб вимагати компенсації за дії Росії та засудження анексії Криму та розв’язання війни на Донбасі. Саме тому, голосування України по ситуації з ізраїльськими поселеннями було доволі логічним. Сторона, яка голосує проти засудження порушень міжнародного права, не має морального права вимагати справедливості стосовно себе. А відтак, викликати нарікань позиція України 23 грудня не має.

 

 

 

Дозвольте коротко повернутися ще раз до питання про україно-ізраїльські відносини в контексті нашого голосування в РБ ООН, пише у своєму “Фейсбуці” політичний експерт Тарас Чорновіл.

Тільки маленьке застереження: Нетаньягу – один із спекулянтів, які часом пробують будь-яку критику влади Ізраїлю обзивати антисемітизмом і ледь не виправданням Голокосту.

Так от: євреїв поважаю й глибоко шаную, як тих, що живуть в Ізраїлі, так і по всьому світу. І вони не винні, що іноді обирають собі паршиву владу. Тому прирівнювати Нетаньягу до всього єврейського народу це так ніби судити про всіх українців за інтелектуальним рівнем Миколи Азарова (а обоє ж носії однакового статусу прем’р-міністра).

А тепер про “наших баранів”, тобто про підтримки ізраїльською владою України. Адже у нас тут деякі специ-міжнародники та відставні дипломати плачуться: “Як негідник Клімкін посмів так поступити з Ізраїлем, який СТІЛЬКИ зробив для України”. Тут тільки те, що лежить на поверхні й не потребує довгого пошуку.

1. Ізраїль не підтримав ключовий для України документ – резолюцію ГА ООН про територіальну цілісність України № 68/262, що була ухвалена 27 березня 2014 року.

2. Делегація Ізраїлю утрималась від приєднання до співавторів ініційованої Україною резолюції 26-ї сесії Ради ООН з прав людини (РПЛ) «Співпраця та допомога Україні в галузі прав людини» (червень 2014 р.).

3. У березні 2015 р. Ізраїль не підтримав Спільну заяву від імені 41 країни (в т.ч. всіх країн ЄС) щодо ситуації з правами людини в Автономній Республіці Крим, яка була виголошена 21 березня 2016 р. в рамках роботи 31-ї сесії РПЛ.

4. У інтерактивних діалогах з обговорення представлених Управлінням Верховного комісара ООН з прав людини висновків 11-ї – 16-ї доповідей УВКПЛ щодо правозахисної ситуації в Україні (відбулися 29 вересня та 9 грудня 2015 р., 22 березня, 29 червня, 27 вересня та 12 грудня 2016 р.) делегація Ізраїлю участі не брала і таким чином відмовилася від підтримки української позиції.

5. Під час просування Україною резолюцій «Роль превенції у заохоченні та захисті прав людини» в ході 24-ї та 33-ї сесій РПЛ Ізраїль не виявив готовності приєднатися до кола їх співавторів.

6. Делегація Ізраїлю відмовилася стати співавтором резолюції ГА ООН щодо «Ситуації з правами людини в Криму».
(Це при тому, що делегація України на прохання Ізраїлю утримується від участі в обговоренні пункту 7 порядку денного РПЛ «Ситуація у галузі прав людини в Палестині та на інших окупованих арабських територіях», у рамках якого Ізраїль традиційно піддається жорсткій критиці. Під час попереднього членства України в Радбезі наша делегація утримувалася під час голосування за резолюції, які стосувалися ізраїльсько-палестинського конфлікту й були невигідні Ізраїлю.

7. Україна визнала трагедію Голокосту актом геноциду єврейського народу. Натомість Ізраїль проігнорував усі зустрічні прохання української сторони й не визнав Голодомор актом геноциду українського народу. За дорученням глави ізраїльського уряду Б.Нетаньягу в листопаді 2016р. з порядку денного роботи Кнесету Ізраїлю було знято питання щодо Голодомору.

8. Уряд Ізраїлю, ідучи на зустріч проханням РФ, заблокував постачання нашій державі ізраїльських БПЛА.

9. Українська сторона протягом останніх трьох років не отримує від уряду Ізраїлю відповіді на пропозицію провести чергове п’яте, засідання двосторонньої Комісії з військово-технічного співробітництва. Співпраця в сфері оборони та озброєнь заблокована ізраїльською стороною.

10. Ганебний антиукраїнський виступ Президента Ізраїлю Р.Рівліна у Верховній Раді України під час спеціальних парламентських слухань на тему: “75-ті роковини трагедії Бабиного Яру: уроки історії та сучасність” обурив громадськість. Ізраїльський президент звинуватив українців у масових вбивствах і переслідуванні євреїв під час Другої світової війни, що діаметрально протилежно тезам виступу Президента Петра Порошенка в Кнесеті.

11. Різко погіршилося ставлення до українських громадян у пунктах пропуску, особливо в аеропорту ім. Бен-Гуріона. Зростає число відмов у в’їзді та хамство ізраїльських чиновників. Це явно контрастує з демонстративно доброзичливим ставленням до приїжджих із Росії.

12. Україні незмінно відмовляють у всіх запитах про екстрадицію або просто їх ігнорують. Зокрема, щодо екс-міністра енергетики Е.Ставицького.

13. Ізраїльські компетентні органи провадять щодо України практику торгівельно-санітарних воєн за методикою РФ. Наприклад, безпідставно заборонено експорт яєць під приводом наявності бактерії сальмонели. Після спростування незалежними експертизами звинувачень та запрошення ізраїльських спеціалістів для перевірки ситуації на місці й відновлення торгівлі, ізраїльські чиновники перестали відповідати на звернення української сторони.

14. У лютому 2016р. територію окупованого Криму з порушенням вимог чинного законодавства України відвідав депутат Кнесету Я.Маргі, депутат релігійної партії ШАС, що входить до правлячої коаліції, який вів переговори з окупаційною владою. Окрім цього протягом 2015-2016 рр. фіксувалися регулярні візити представників ізраїльського бізнесу до Криму.

16. У вигляді одностороннього демаршу Нетаньягу скасував візит прем’єр-міністра України до цієї країни в кінці грудня цього року як відповідь на реалізацію суверенного права Уккраїни в РБ ООН.

17. Це вже більш оціночне, але все ж: уряд Ізраїлю й сам Нетаньягу постійно демонструють свою симпатію та запопадливе ставлення щодо Росії, навіть не отримуючи взаємності.
Що маємо в позитиві:

1. Ізраїльська делегація підтримала резолюцію ГА ООН щодо «Ситуації з правами людини в Криму». Голосів і так було більше, ніж досить, але ми вдячні за підтримку кожній країні, а Ізраїлю подяку висловлювали спеціально на високому рівні.
Ніби все…

Джерело: http://uainfo.org/blognews/

Новини

Вперше з 1991 року в США відбудеться військовий парад

Опубліковано

на

Військовий парад у Сполучених Штатах, ініційований президентом Трампом, пройде в американській столиці в День ветеранів, 11 листопада, але без важкої гусеничної техніки.

Про це повідомило в п’ятницю американське інформагентство Reuters із посиланням на документ Міністерства оборони США.

“Військовий парад, про який заявив президент Дональд Трамп, пройде у листопаді, в День ветеранів, у Вашингтоні, але для зменшення шкоди для доріг він не передбачатиме участі танків”, – зазначає видання з посиланням на документ Пентагону.

При цьому уточнюється, що маршрут параду пройде від Білого дому, резиденції президента США, до Капітолію – історичної будівлі американського Конгресу. В кінці має відбутися проліт бойової авіації.

При цьому зазначається, що із наземної техніки будуть представлені лише колісні машини “з урахуванням мінімізації ушкоджень місцевій інфраструктурі”.

Тематика параду зосереджуватиметься на здобутках американських військових протягом усієї історії Сполучених Штатів, починаючи з війни за Незалежність США.

Як повідомили в Білому домі, бюджет параду становитиме $30 млн.

Військові паради проводились дуже рідко в історії США. Зазвичай, їхня мета полягає у святкуванні великих перемог, або для демонстрації військової сили.

Востаннє в Вашингтоні тисячі військ і техніка, в тому числі танки, пройшли через центр столиці в 1991 році, щоб відзначити витіснення іракських сил Саддама Хусейна з Кувейту під час війни в Перській затоці.

Нагадаємо, в лютому президент США Дональд Трамп звернувся до Пентагону із ініціативою провести військовий парад у Вашингтоні.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://www.ukrinform.ua/rubric-world/

Читати далі ...

Новини

Україна стала країною-аспірантом НАТО

Опубліковано

на

НАТО надало Україні статус країни-аспіранта. Це означає декларацію прагнень до вступу в організацію. Разом з нами його отримали Боснія та Герцоговина, Грузія і Македонія.

Про це заявила віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе за результатами зустрічі напередодні із заступником Генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер.

“Двері НАТО залишаються відкритими для будь-якої європейської країни, яка здатна взяти на себе зобов’язання членства та сприяти безпеці в євроатлантичному регіоні. З 1949 року членство в НАТО зросло з 12 до 29 країн через сім етапів розширення. На сьогодні чотири країни-партнери заявили про свої прагнення до вступу в НАТО: Боснія та Герцеговина, Грузія, колишня югославська республіка Македонія та Україна”, – йдеться у повідомленні на офіційному сайті Північноатлантичного альянсу.

Країни-аспіранти можуть бути запрошені для участі в розробці плану дій щодо членства (ПДЧ) та демонстрації їх здатності виконувати зобов’язання щодо можливого майбутнього членства. Участь у ПДЧ не гарантує членства, але це є основним механізмом підготовки.

Як відомо, Україна ще не подавала офіційну заявку на членство в Альянсі.

Довідка: Чорногорія минулого року стала 29-м членом НАТО. Цей крок різко розкритикувала Росія.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://gazeta.ua/articles/world-life/

Читати далі ...

ВПК

Окуповані території в очікуванні – американський стратегічний безпілотник отримав суперкамеру

Опубліковано

на

Сучасний БПЛА RQ-4 Global Hawk нам знайомий як ніхто інший, адже з деяких пір він став гніздитися в нашому ареалі. Про його ТТХ, порівнянних з космічними технологіями майбутнього, чув багато хто, але от про те, що його регулярно модернізують, – знають не всі.

Буквально на днях “Яструб” отримав обновку, якою стала семиполосна мультиспектральна камера MS-177. Перший Global Hawk з новою камерою напередодні прибув на авіабазу ВПС США Beale.

З огляду на те, що і до цього даний розвідник буквально “кошмарив” своїх антагоністів, який не втручаючись в повітряний простір потенційного противника, викрнуючи розвідку вглиб територій на 200 км і більше, то тепер від пильного ока цього птаха не сховатися навіть при його польоті на граничній висоті.

Що ж, тішить – наука не стоїть на місці. Ну, а оновленого RQ-4 Global Hawk чекаємо на лінії фронту на Донбасі і біля берегів окупованого Криму. Це саме ті місця, де MS-177 пройде найкраще випробування.

zloy-odessit

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://zloy-odessit.livejournal.com/

Читати далі ...

Trending