Зв'яжіться з нами

ВПК

Чого не вистарчає українській армії

Опубліковано

на

Українські волонтери відзначають, що армія більше не відчуває проблем з їжею, одягом та екіпіруванням. Однак автомобільного транспорту, особливо для евакуації поранених з переднього краю, як і раніше не вистачає. Для цих цілей часто використовуються цивільні автомобілі, які волонтери перегнали в Україну з-за кордону. На четвертому році війни держава поки не змогла налагодити виробництво спеціальної медичної техніки,необхідної для порятунку людей з “передка”.

БАЛУЮТЬ ВІЙСЬКОВИХ. На цьому тижні виповнюється три роки з моменту незаконної анексії Криму, після якої почалася війна на Донбасі. Українська армія виявилася не готова до такого повороту подій. Велику роль в постачанні ЗСУ, особливо в перший рік агресії, зіграли волонтери. Зараз, згадуючи ситуацію трирічної давності, волонтери відзначають величезний прогрес. “Я пам’ятаю 2014 рік, коли ми починали. Тоді в армії майже нічого не було. А зараз же в списку обов’язкових потреб відсутні берци, форма, теплі речі. Ця проблема повністю вирішена”, – зазначає волонтер громадської організації “Ініціатива Е +” і член ради волонтерів при Міноборони Валентина Варава.
Такої ж думки дотримується і координатор волонтерського фонду “Повернись живим” в 2014-2015 роках Ольга Решетилова. За її словами, навесні-влітку 2014 року всі ганялися за бронежилетами і касками, тактичними окулярами, наколінниками, якісною натовською формою. “Ми практично вичистили всі натовські склади списаної екіпіровки. Одного разу українці з діаспори мало не побилися з Ліваном на одному з американських складів через останню партію форми. Зараз ці потреби закриті. Броники, каски – все це є. Є і “пікселька” (форма з камуфляжем типу “піксель”. – Авт.). Багато нею незадоволені, але вона все одно набагато краще, ніж “дубок” (камуфляжна форма, з якою армія зустріла війну. – Авт.). А будь-яку дрібницю на зразок засобів гігієни і нижньої білизни при нинішніх зарплатах бійці вже можуть собі дозволити купити”, – зазначає Решетилова.

Немає проблем і з харчуванням. За словами Решетилової, волонтери, які продовжують возити одяг, вже “балують військових”: “Я не раз бачила, як” волонтерка “валяється під ногами на позиціях, бійці перебирають і крутять носом. Бувають, звичайно, такі випадки, як недавно в Крутій Балці (населений пункт в Ясинуватському районі Донецької області. – Авт.), коли міна потрапила прямо в бліндаж і всі особисті речі бійців згоріли. Але такі випадки тут же стають відомі у волонтерському співтоваристві, і потреба моментально закривається”.

ЧОГО БРАКУЄ. Як зазначила Ольга Решетилова, фронту досі потрібні тепловізори та прилади нічного бачення. “Втім, мова вже йде про те, що “на той ВОП треба б ще один теплик”, а не про те, що” у нас один тепловізор на всю роту, яким користуємося по черзі”. Нещодавно я намагалася купити тепловізор українсько-угорського підприємства “Арчер”, але не вийшло. Підприємство зайнято великим замовленням Міноборони, і це дуже радує”, – уточнила волонтер.
За її словами, армії також потрібні безпілотники. Але не так складно знайти сам апарат, як навчити хорошого оператора: “Тому в деяких волонтерських організаціях є виїзні бригади, які проводять аеророзвідку місцевості на замовлення командирів”.

Валентина Варава також зазначила, що артилеристи потребують хороших тактичних навушниках, щоб не оглухнути під час стрілянини. Як і раніше необхідні засоби зв’язку, які б не прослуховувалися противником, біноклі з високою роздільною здатністю. Однак головною проблемою, за словами Валентини, залишається автомобільна техніка, необхідна для евакуації поранених з поля бою.

SAXON ДЛЯ ПОРАНЕНИХ. В Міноборони провели інвентаризацію транспортних засобів, переданих армії волонтерами. Виявилося, що в армії зараз знаходяться 1530 таких автомобілів: 341 машина приїхала з країн СНД, один тисяча сто вісімдесят дев’ять – з далекого зарубіжжя. За словами Валентини Варави, були враховані ті автомобілі, які “вижили” у фронтових умовах. До слова, волонтерська організація, яку представляє Валентина, перегнала в зону АТО більше 50 машин, взявши на себе всю процедуру – починаючи з пошуку коштів і закінчуючи супроводом транспорту в зону боїв, щоб не “викрутили” в дорозі.
Всього ж в 2014-2015 роках в Україні переправили 34 тисячі автомобілів. Але до військових, за словами Валентини Варави, з цієї кількості потрапила половина. Решта ввозилися комерсантами або ж розбиралися на запчастини. Тому інвентаризацію “благодійного” транспорту ініціювали самі волонтери для того, щоб ті люди, які дійсно допомогли фронту, не мали проблем із законом і не платили штрафи за порушення митних правил, в окремих випадках досягають 18 тисяч гривень. “У такій ситуації опинилися, наприклад, ірландські українці, які перегнали машину, а їх змусили заплатити штраф за порушення при перегонці попередніх автомобілів. Ситуація кричуща: люди рятують країну, а країна їх карає”, – говорить Валентина Варава.

За її словами, саме ті машини, які перегнали волонтери, до сих пір в основному використовуються для порятунку поранених. При цьому безпосередньо з “передка” людей відвозять на який-небудь броні або просто забирають на руках.
“І тут виникає проблема: нам потрібні джипи з подовженою колісною базою для того, щоб разом з санінструктором доставити пораненого до дороги, де його забере швидка і привезе в найближчу лікарню”, – говорить Валентина Варава.
Вона зазначила, що в Україні досі слабо розвинена тактична медицина. Зокрема, затверджені Міноборони аптечки для надання першої медичної допомоги хоч і присутні в достатній кількості, але замість сучасних турнікетів для зупинки кровотечі оснащені, наприклад, застарілими джгутами Есмарха: “Це вже позавчорашній день. Медики кажуть, що безліч ампутацій були пов’язані саме з використанням джгутів Есмарха. Була спроба купити турнікети українського виробництва, але вони виявилися неякісними”.

17077-1_large_1__

Броньовик Saxon.Ефективний лише для асфальту, але в умовах бездоріжжя занадтоважкий

Волонтер розповіла, що держава намагається вирішити проблему медеваку.Наприклад, для транспортування поранених з “передка” були перероблені гусеничніброньовані тягачі МТЛБ. Станом на 2016 рік, таких машин було 44 одиниці, але МТЛБмають певну специфіку використання – в них незручно завантажувати поранених. Упідсумку за допомогою МТЛБ було евакуйовано всього 8% бійців.

І нарешті, українські виробники восени минулого року представили санітарний автомобіль для евакуації поранених, побудований на базі китайського позашляховика Great Wall. Джип повинен був замінити російський УАЗ, але був сконструйований без урахування побажань військових медиків. “Машина виявилася “сирою”, – говорить Валентина Варава. – Вітчизняний автопром, звичайно, потрібно піднімати, але не таким же чином! Ми влаштували шум, в результаті якого один з позашляховиків випробували на асфальтовій дорозі між Карлівкою та Пісками. А потім машину вигнали в поле, де вона отримала безліч зауважень. по-перше, це китайський автомобіль – сам по собі досить ненадійний. По-друге, він добре себе почуває на асфальті і на сухих ґрунтових дорогах, а ось по бруду і піску прохідність у нього вже низька. Ці зауваження зараз допрацьовуються”.

Для евакуації поранених, до речі, активно використовується англійський броньовикSaxon. Нагадаємо 30 таких машин Міноборони закупило в 2014 році, щоб оперативнозакрити потребу в бронетехніці. Правда, Saxon`и теж хороші лише для асфальту. “Воничудово використовуються в Авдіївці, де немає бездоріжжя. На асфальтованому покритті Saxon – прекрасна санітарна машина. А ось в умовах бездоріжжя ценедостатньо ефективний і важкий транспорт”, – зазначила Валентина Варава.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. *Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції. *Інформація публікується з відкритих джерел.

Джерело:http://ukr.segodnya.ua

ВПК

Окуповані території в очікуванні – американський стратегічний безпілотник отримав суперкамеру

Опубліковано

на

Сучасний БПЛА RQ-4 Global Hawk нам знайомий як ніхто інший, адже з деяких пір він став гніздитися в нашому ареалі. Про його ТТХ, порівнянних з космічними технологіями майбутнього, чув багато хто, але от про те, що його регулярно модернізують, – знають не всі.

Буквально на днях “Яструб” отримав обновку, якою стала семиполосна мультиспектральна камера MS-177. Перший Global Hawk з новою камерою напередодні прибув на авіабазу ВПС США Beale.

З огляду на те, що і до цього даний розвідник буквально “кошмарив” своїх антагоністів, який не втручаючись в повітряний простір потенційного противника, викрнуючи розвідку вглиб територій на 200 км і більше, то тепер від пильного ока цього птаха не сховатися навіть при його польоті на граничній висоті.

Що ж, тішить – наука не стоїть на місці. Ну, а оновленого RQ-4 Global Hawk чекаємо на лінії фронту на Донбасі і біля берегів окупованого Криму. Це саме ті місця, де MS-177 пройде найкраще випробування.

zloy-odessit

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://zloy-odessit.livejournal.com/

Читати далі ...

ВПК

Гідроакустична станція «Тронка» цьогоріч надійде на озброєння нашого флоту

Опубліковано

на

Для ефективного моніторингу підводної обстановки та виявлення диверсійних сил противника в Україні розроблено нові гідроакустичні засоби

Фізико-географічні особливості північно-західної частини Чорного моря, а це відносно невеликі глибини (100–120 м), дають змогу підводним човнам противника малої водотоннажності підходити до стратегічних інфраструктурних об’єктів України.

До анексії Криму ми могли висвітлювали підводну обстановку значно більшими силами, оскільки в нас були мисливці за підводними човнами — корвети «Тернопіль», «Луцьк» і «Хмельницький». Сьогодні лише один корабель флоту оснащено гідроакустичною апаратурою для пошуку підводних об’єктів. Тільки фрегат «Гетьман Сагайдачний» може повноцінно здійснювати протичовновий дозор, але переважно тоді, коли він патрулює в морі, тобто епізодично. Крім того, Росія активно розвідує близьку морську зону й територіальне море України, зокрема з використанням сил спеціального призначення. ЧФ отримав на озброєння два нових швидкісних катери типу «Раптор», які призначено для прихованої доставки груп диверсантів на узбережжя. Не виключено, що вищезгадані плавзасоби може бути застосовано проти нас. Тому на ці загрози треба адекватно реагувати.

У перспективі система висвітлення підводного простору ввійде до новоствореної Єдиної національної системи відображення морської обстановки, робота над якою вже триває. Саме туди надходитиме весь потік інформації як із корабельних гідроакустичних засобів, так і з гідроакустичних станцій, які працюватимуть поблизу берегової лінії.

Ігор Фалєєв, представник Державного підприємства «Київський науково-дослідний інститут гідроприладів»:

— Україна має сучасні розробки у сфері радіо- та гідроакустики, зокрема станцій спеціального й протидиверсійного призначення «Олімп 3К», «Олімп-1», «Тронка», які мають міжнародний попит. Ці станції може бути використано для потреб технічного переоснащення Військово-Морських Сил України та Морської охорони ДПСУ. Напрямок швидко розвивається за рахунок упровадження нової елементної бази та принципів управління й контролю, що дає змогу в рази зменшити масу станцій і надати їм принципово нові бойові можливості, зокрема за рахунок прихованого транспортування до заданого району підводними роботами.

За задумом моряків, система вирішуватиме завдання щодо висвітлення даних про поточну підводну обстановку (пошук та ідентифікація підводних човнів, засобів доставки диверсійно-розвідувальних груп, інших малорозмірних цілей, включно з бойовими плавцями). Програма дозволить здійснювати розрахунково-аналітичну роботу. На основі отриманих даних моряки виконуватимуть тактичні розрахунки, розроблятимуть план протидії відповідним силам і засобам противника.

Нині в Україні для ефективного моніторингу підводної обстановки та виявлення диверсійних сил противника розроблено нові гідроакустичні засоби та станції. Вони спроможні здійснювати спостереження прибережних районів територіального моря, акваторій військово-морських баз і портів, стоянок торговельних суден і кораблів на рейдах. Це насамперед сучасна гідроакустична станція протидії диверсійним силам і засобам «Тронка», яку розробив персонал ДП «Київський науково-дослідний інститут гідроприладів».

Ця гідроакустична станція є пересувною. Вага її — 40 кг, тому станцію можна легко занурити в акваторію порту або розмістити поблизу сторожового корабля ВМС. Станція дуже ефективна, водночас принцип її роботи доволі простий. Вона в автоматичному режимі виявляє й супроводжує підводні об’єкти. Приміром, бойового плавця без спорядження або з аквалангом закритого типу станція «Тронка» може запеленгувати на відстані понад 500 м. З аквалангом відкритого типу — на відстані близько 900 м. А виявити диверсантів, яких доставили на надмалих плавзасобах, може й на дистанції 1000 метрів. На моніторі приладу є змога спостерігати за виявленими об’єктами, наприклад, з якою швидкістю рухаються підводні апарати. Також за допомогою вимірювання розподілу швидкості звуку на глибині можна навіть спрогнозувати дії диверсантів. Програмне забезпечення станції дозволяє задокументувати всю інформацію про підводну обстановку. Робоча глибина — до 50 м. Станція працює навіть під час трибального шторму.

Іще одна перспективна розробка українських винахідників — станція «Олімп 3К». Вона за своїми тактико-технічними характеристиками потужніша за «Тронку». Передає інформацію в режимі онлайн. З урахуванням гідрологічних умов моря та глибини занурення станція спроможна виявити підводний або надводний об’єкт на дистанції до 10 км. Вона мобільно розгортається, фіксує шум від гвинтів підводного човна навіть на глибині до 200 м. Практично безпомилково може ідентифікувати підводні цілі та класифікувати їх, навіть якщо в заданому районі перебуває підводний човен із трьома-чотирма надводними кораблями або цивільними суднами. Єдине що — станція може не розпізнати малорозмірні цілі, приміром, ворожу субмарину, яка має менше як тисячу тонн водотоннажності.

Віталій ПАНЧИШИН, «Народна армія»

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://na.mil.gov.ua/

Читати далі ...

ВПК

Українські тактичні безпілотники зацікавили іноземних клієнтів

Опубліковано

на

З 25 по 27 лютого державна компанія «Спецтехноекспорт», що входить до складу ДК «Укроборонпром», в ході спеціалізованої виставки UMEX-2018 представила ринку ОАЕ українські розробки безпілотних літальних апаратів.

Цьогоріч на українському стенді були вперше продемонстровані відразу дві розробки: тактичний безпілотник PD-1AF з вертикальним злетом від компанії «Укрспецсистемс» та БПЛА-камікадзе «RAM» від компанії «Оборонні електронні технології». Також були представлені оновлені безпілотники «Спектатор» від ВАТ «Меридіан», «Обсервер-С» від компанії «Def-C», квадрокоптер PC-1 та системи гідростабілізації від компанії «Укрспецсистемс», система протидії ворожим БПЛА «Буковель-міні» від компанії «Проксимус».

Великий інтерес до української оборонної промисловості підтверджено низкою проведених зустрічей та переговорів в українському павільйоні з вищим керівництвом ОАЕ. Так, з українськими розробками детально ознайомилися спадкоємний принц Абу Дабі, заступник Верховного Головнокомандуючого ЗС ОАЕ шейх Мохаммед Аль Нах’ян, Віце-прем’р міністр ОАЕ, Міністр внутрішніх справ шейх Саіф Аль Нах’ян, Державний міністр з питань оборони ОАЕ Мохаммед Аль Боварді, Начальник Генштабу ЗС ОАЕ Генерал-лейтенант Мохаммед Аль Ромейсі, Командувач Сухопутних військ ОАЕ Генерал лейтенант Салех Аль Амері.

З вищим керівництвом ОАЕ було обговорено питання налагодження співпраці з поставки українських систем БПЛА та засобів протидії, а також питання спільного їх виробництва на території ОАЕ. Також, в ході виставки вдалося провести ряд переговорів з потенційними замовниками із Королівства Саудівська Аравія, Алжиру, Кувейту, Марокко, Індонезії.

Павло Барбул, директор компанії «Спецтехноекспорт», з цього приводу зазначив: «Вище керівництво ОАЕ підтвердило, що найбільшою перевагою українських систем є те, що наші системи вже постачаються до різних оборонних відомств нашої держави та отримали позитивні відгуки від їх використання. Досягнуті домовленості показали, що робота наших розробників не є марною та неприбутковою. Якісний та готовий до застосування продукт завжди цікавий партнерам на міжнародному ринку оборонних технологій».

Українські компанії також зацікавлені у тісній співпраці з ОАЕ. Ринок лише безпілотних літальних апаратів країн РСАДПЗ, за середніми оцінками, сягне 1,5 млрд США до 2022 року. А загалом протягом 2018-2024 темпи щорічного зростання ринку БПЛА в країнах Близького Сходу прогнозується на рівні 30%. Оборонні БПЛА забезпечуватимуть найбільшу частку цього зростання, оскільки збройні сили все частіше використовують такі системи для своїх цілей.

UMEX – регіональна виставка та конференція у сфері безпілотних авіаційних систем, що вже втретє проводиться на території Національного виставкового центру Абу-Дабі. У 2018 році у виставці взяли участь 122 компанії з 34 країн світу.

Спадкоємний принц Абу Дабі, заступник Верховного Головнокомандуючого ЗС ОАЕ шейх Мохаммед Аль Нах’ян

Віце-прем’р міністр ОАЕ, Міністр внутрішніх справ шейх Саіф Аль Нах’ян

Державний міністр з питань оборони ОАЕ Мохаммед Аль Боварді

Командувач Сухопутних військ ОАЕ Генерал лейтенант Салех Аль Амері 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://spetstechnoexport.com/uk/news/

Читати далі ...

Trending