Зв'яжіться з нами

Cтатті

Чому “Оплоту” важко дістатись в тайські джунглі

Опубліковано

на

Експорт зброї залишається важливою статтею доходу для української оборонки. Один з головних експортних контрактів – фінальна поставка в цьому році танків «Оплот» у Таїланд. Ціна питання – чверть мільярда доларів.

Україна продовжує залишатися в топ-10 світових експортерів зброї. За даними державного концерну «Укроборонпром», за останні кілька років обсяг експортних контрактів суттєво зріс. Так, тільки за 9 місяців 2016 року сума за поставлену за кордон військову техніку збільшилася на 20% і склала майже 600 млн дол., а загальна сума експортних контрактів, підписаних в 2016 році, перевищила 1,5 млрд дол.
Після початку бойових дій на Донбасі виконання міжнародних контрактів з продажу зброї відійшло на другий план. Головним завданням для влади стало забезпечення боєздатності української армії, яка протистоїть військовій російської машині.
Тим не менш, збройові контракти є важливою частиною доходу для вітчизняного ОПК та держбюджету країни – портфель міжнародних контрактів забезпечує національній економіці мільярди доларів настільки необхідних валютних надходжень.
Однією з найбільш значущих і обговорюваних в пакеті контрактів є поставка півсотні танків БМ «Оплот» в Королівство Таїланд. Виконати свої зобов’язання Україна намагається вже сьомий рік.
Проблемний контракт
Танк БМ «Оплот» – остання розробка української бронетанкової галузі. Сам по собі танк є продовженням серії глибокої модернізації радянського танка Т-80 і розробленого на його базі Т-84.
На озброєння української армії танк був офіційно прийнятий в 2009 році, а контракт з Таїландом влада підписала через два роки – в 2011 році. Домовленість передбачала поставку 49 машин замовнику до кінця 2014 року, а їх вартість склала близько 250 млн дол. Але за відведений час замовник отримав лише 5 машин, а подальше виконання контракту затягнулося на кілька років, з регулярним зривом термінів його завершення.
Після початку бойових дій на сході України в 2014 році виконання контрактів з продажу зброї було призупинено, терміни їх реалізації опинилися під переглядом. Торкнулося це і таїландських домовленостей. Після затяжної паузи контракт був відновлений влітку 2015 року, коли в Таїланд вирушила друга партія з 5 машин.
Отгрузка
Відвантаження “Оплоту” з таїландського контрактом / Фотогалерея “Укрспецекспорту”
Але така ритмічність виконання зобов’язань могла поставити хрест на контракті. Керівництво «Укроборонпрому» перейшло до активних дій. За зрив виробничих планів був звільнений директор «Заводу ім. Малишева», виробника «Оплоту», а в самому концерні визнали – у підприємства є проблеми з виробництвом «Оплотів» і навіть звернулися за допомогою до приватних підприємств. Між тим, навіть ці кроки не дозволили вирішити всі проблеми поставок.
Станом на січень, Таїланд отримав лише 20 машин з 49, хоча цей рік повинен стати фінальним для контракту.
По танках б’ють інформацією
Проблеми з виконанням контракту активно використали конкуренти «Укроборонпрому». Саме так коментують представники концерну повідомлення, які час від часу з’являлися як у вітчизняних, так і іноземних ЗМІ про те, що Таїланд має намір розірвати контракт з Україною.
Останнє таке повідомлення з’явилося в січні цього року, якраз перед поставкою п’ятій партії танків. Тайське видання Bangkok Post розповсюдило інформацію про рішення військового керівництва Таїланду достроково розірвати контракт на поставку танків «Оплот» у зв’язку з тим, що на даний момент замовник отримав лише 20 танків з 49, а термін контракту закінчується в жовтні 2017 року. Згідно з опублікованою інформацією, замість українських «Оплотів» Таїланд хоче закупити 28 китайських танків VT-4.
У відповідь на таке повідомлення в концерні заявили – все це не більше, ніж бажання конкурентів перетягнути на себе вигідний контракт.
За даними держпідприємства «Укрспецекспорт», яке є в Україні основним експортером всіх видів озброєнь і військової техніки, тайська делегація з 16 січня почала процедуру прийому чергової партії танків.
Приемка
Приймання “Оплоту” тайськими фахівцями на “Заводі ім. Малишева” / Gazeta.ua
«Процедура стандартна. Йде приймання в цеху, стендові випробування, випробування на полігоні. Відповідно, коли це все закінчиться і буде прийнято інспекцією, танки будуть передані замовнику, – пояснили процедуру прийому танків представники заводу їм. Малишева. – Зазвичай це максимум два тижні. Ще кілька місяців займає доставка машин замовнику».
Директор інформаційно-консалтингової компанії ” Defense Express і військовий експерт Сергій Згурець у коментарі УНІАН зазначив, що український танк є конкурентним на світовому ринку озброєнь, але регулярне порушення строків виконання контракту підриває авторитет України як надійного партнера.
«Танк «Оплот» конкурентний китайському VT-4, особливо за параметрами двигуна. Тому що у китайців немає двигуна під свої танки. Але експортні контракти повинні виконуватися в термін. Інакше відразу починають з’являтися або китайські, або російські конкуренти або у форматі публікацій, або у форматі заяв. Нам потрібно надійно забезпечувати терміни виконання контрактів, а якщо ми будемо ігнорувати такі речі, то будемо втрачати позиції», – підкреслив експерт.
Не для внутрішнього ринку
“Оплот” в Таїланді / Фотогалерея “Укрспецекспорту”
Ще одним питанням, пов’язаним з продажем «Оплотів» за кордон, є регулярна відсутність цих машин у держоборонзамовленні. Виглядає це так – воююча країна продає свою найсучаснішу зброю, а у зоні бойових дій на сході використовується застаріла техніка.
Більшість експертів сходяться на думці, що така ситуація склалася через фінансову складову цього питання. «Оплот» вигідніше продавати, ніж виділяти держкошти для його закупівлі.
«Танк «Оплот» потрібен для експорту. Необхідно просто прийняти рішення, що він йде на продаж, а на виручені гроші ми вирішуємо, що будемо робити з важкою бронетехнікою у майбутньому», – сказав Згурець.
На його думку, найближчим часом Україна буде вести бойові дії, використовуючи танки Т-64, провівши їх глибоку модернізацію. До речі, на складах Міноборони залишаються законсервованими кілька тисяч таких танків.
Аналогічна ситуація, за словами Згурця, з розвитком бронетанкової галузі в Росії. Новий танк «Армата», воює поки тільки в інформпросторі як засіб пропаганди, а перейде в серійну стадію тільки через десять років.
«Армата» поки є експериментальним зразком. Вони обіцяли, що в цьому році почнеться серійне виробництво. Але поки цього немає. Я впевнений, що танк «Армата» буде доводитися до серійного виробництва не менше 10 років. І ми будемо воювати на модернізованих танках Т-64, а вони – на Т-72», – зазначив Згурець.
До речі, на початку січня цього року в Україні був запатентований новий танк «Тірекс», який, за словами розробників, має стати головним конкурентом російської «Армати».
Згідно концепції, «Тірекс» повинен бути стійкий до кумулятивних боєприпасів. За аналогією з «Арматою», він буде оснащений броньованою капсулою з місцями для трьох членів екіпажу, а також безлюдною баштою.
Новая украинская разработка - танк
Нова українська розробка – танк “Тірекс” / Gazeta.ua
«Та ідеологія, яка закладена в танк «Тірекс», за ефективністю може зрівнятися з «Арматою», тільки якщо всі рішення, якіє поки що на папері, будуть втілені. Але для цього необхідне фінансування держави», – наголосив Згурець.
А отримати ці необхідні кошти в умовах дефіциту фінансування можна саме за рахунок збільшення військового експорту. Отримані від продажу танків та іншого озброєння гроші можуть піти на модернізацію підприємств і освоєння нового виробництва. Ось тільки витримати конкуренцію і зберегти позиції на такому важливому для України ринку зброї без чіткої та системної держполітики довго не вдасться.
Автор:Владислав Швець
При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. *Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

Cтатті

Українські військові можуть взяти Донбас за два тижні, питання – якими силами ударить Російська Федерація

Опубліковано

на

Українські Збройні сили можуть взяти під контроль окупований Донбас за два тижні, якщо Генштаб зупиниться на воєнному сценарії повернення територій.

Про це “5 каналу” розповів Юрій Гримчак, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій.

“За військового сценарію Донбас українські військові можуть взяти під контроль за два тижні. Питання тільки в одному – якими силами ударить Російська Федерація. Назустріч, збоку – не принципово. Я думаю, що такий варіант розробляється.

Ми, як нормальна держава, десь в Генеральному штабі плануємо карти – де, хто, куди і з якими силами. При цьому ми розраховуємо, і коли наші підуть вперед, і коли з того боку йдуть, – це нормальна робота Генштабу планувати можливий розвиток подій у найкращому або найгіршому варіантах”, – сказав Гримчак.

Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій впевнений, що непідконтрольні Україні території Донбасу можна повернути, якщо використати досвід Хорватії.

“Було два хорватських сценарію. Перший – Сербська Країна, де стояли війська ООН.Якщо розглядати такий сценарій, ми повинні завдяки нашим міжнародним партнерам отримати гарантії РФ, що вона не буде наступати назустріч нашим військам .

Другий – це приклад Східної Славонії. Це хорватський регіон, який контролювався сербами, куди зайшла миротворча місія ООН, була створена міжнародна тимчасова адміністрація, яка зробила фактично те ж саме, що ми хочемо зробити у нас – роззброїти бойовиків, і територія повернулася під контроль. Це той варіант, який на сьогоднішній день більш реалістичний”, – сказав Гримчак.

Введення миротворців ООН на Донбас може завершитися спротивом місцевого населення і новими провокаціями. Так вважає Георгій Тука, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. 
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://gazeta.ua/articles/donbas/

Читати далі ...

Cтатті

“Настамнєт” вже не пройде – Росія стала агресором по закону

Опубліковано

на

Найголовніший принцип путінської війни – “настамнєт” і ми ні за що не відповідаємо

Після того, як президент Петро Порошенко підписав закон про реінтеграцію Донбасу, юридичний статус Росії в українському праві змінився. Сусідня країна стала агресором не тільки з точки зору оцінки її дій політиками або журналістами. Росія – “агресор в законі”, пише Віталій Портніков для espreso.tv.

Нарешті на правовому рівні речі названі своїми іменами. І нехай для цієї очевидної констатації знадобилося кілька років політичних дискусій і рік роботи над новим законом – проте сьогодні політики і дипломати країни-агресора обурюються і звинувачують Україну в усьому, в чому тільки можна звинуватити.

А чому, хочеться запитати? Чому російським пропагандистам не все одно, що написано в черговому українському законі?

Тому що головний сенс дій путінської Росії – це війна за повної відсутності відповідальності.

У Кремля немає ніякого бажання відповідати за наслідки своїх дій. Ось чому анексія Криму приписується міфічному прагненню населення півострова “возз’єднатися” з обшарпаною рідною гаванню. Ось чому окупація Донбасу – не окупація зовсім, а “повстання донецьких шахтарів”. Ось чому російські військові, які потрапляли в полон під час війни на Донбасі, виявлялися або звільненими зі збройних сил або просто такими, що заблукали на незнайомій місцевості.

Ось чому саме тоді, коли український закон про країну-агресора набув чинності, російське зовнішньополітичне відомство знову зреклося військовослужбовців, які були знищені американцями під час спроби захоплення нафтових родовищ в Сирії.

Найголовніший принцип путінської війни – “настамнет” і ми ні за що не відповідаємо. Дуже зручно. Якщо ми перемогли – так це Росія перемогла. А якщо нас розгромили – так це якихось там незрозумілих “добровольців” розгромили, Росія тут ні до чого.

Зручно для влади, представникам якої зовсім не хочеться опинитися на лаві міжнародного трибуналу. Зручно для обивателя, який може пишатися своєю обшарпаною гаванню і помічати тільки суцільні перемоги.

Це і є вищий прояв державного боягузтва – коли ми програємо, “настамнет”.

А закон, який так не подобається росіянам, стверджує зворотнє – Росія там є. І з цим незаперечним фактом керівництву країни-агресора та його союзникам в Україні і на Заході доведеться рахуватися.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. 
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://espreso.tv/article/

Читати далі ...

Cтатті

Все, що ви завжди хотіли знати про українські оборонні розробки та боялись запитати

Опубліковано

на

Наші військові потребують оновлення запасів по всім напрямкам. Ситуація на сході країни змусила нас взятися за зброю та почати в екстреному режимі відбудовувати українську армію практично з нуля – Innovations Development Platform.

У зв’язку з цим виникає питання – що робити, коли катастрофічно бракує часу, необхідного для якісних змін в оборонній галузі? Коли нашим хлопцям з передової бракує елементарних знарядь та вже сьогодні потрібні рішення, здатні рятувати життя та забезпечувати безпеку народу України.

Є думка, що перемагати треба розумно, тобто із застосуванням нових технологій. Сила та потенціал – це важливо, але як показує досвід деяких держав, що подолали схожі труднощі – сила не головне.

У якості прикладу можна привести Ізраїль, який на сьогодні займає чи не найперше місце в світі у сфері інноваційних розробок та чи не найкращу систему національної безпеки.

Високотехнологічні рішення здатні надати нашим військовим перевагу, як у повітрі, так і на землі, допомагати у розвідці, надаючи більш точні дані про маневри техніки супротивника, налагоджувати швидкісний захищений зв’язок у тилу ворога, забезпечити надійний захист особового складу. Комплексний підхід та стратегічне використання інноваційних розробок, може, принаймні, стримати агресію сусіда та надати нам дорогоцінний час для нарощування потенціалу – якщо не втраченого, радянського, то хоча б свого власного, українського. Стосовно довгострокової перспективи – вбачається можливість реалізувати нашу давню амбіцію, стати сильною, європейською державою.

З квітня минулого року у Києві почала працювати агенція “Платформа Розвитку Інновацій”, мета якої є впровадження інноваційних оборонних розробок до стану готового продукту з потенціалом його запуску у серійне виробництво.

Сьогодні агентство веде активну роботу по залученню коштів у перспективні проекти, налагоджує зв’язки з українськими командами розробників задля подальшої співпраці, веде експертну роботу з вітчизняними науковцями та висококваліфікованими спеціалістами в оборонній сфері.

Серед уже відомих та існуючих розробок агенції – “Фантом”, безпілотний багатоцільовий транспортний засіб та бойовий модуль “Тайпан”, розроблений спільно з ДП ДГЗП “СпецТехноЕкспорт”

Безпілотники “Anser” та “Sparrow”, розроблені спільно з приватною одеською компанією “Спайтек”

Щодо проектів, які знаходяться у активній розробці – це “LimpidArmor”, нашоломна система кругового огляду. Система призначена для керування важкою технікою та дозволяє оглядати територію під кутом 360 градусів. “LimpidArmor” має усі шанси стати українським ноу-хау, так як, на даний момент готового світового аналогу не існує.

“Сканер Тіла Людини” – інший перспективний проект Платформи, який здатний виявляти метали, пластикові, керамічні, композитні матеріали, які можуть бути використані при виготовлені зброї та вибухівки. Завдяки своєму компактному розміру, Сканер легко маскується під побутові предмети.

“Гідроакустична станція” – це розробка для виявлення підводних диверсійних груп та інших морських об’єктів. Сканер будує трасу руху виявлених морських об’єктів, працює в активному та пасивному режимах. Це перша Станція у світі, яка поєднує в собі технології гідроакустики, сейсмоакустики та радіолокації. Дана розробка дозволяє вдвічі зменшити витрати на гідроакустичне обладнання.

Ознайомитись з іншими проектами, заповнити заявку розробника або розглянути умови співробітництва для інвесторів, можливо на офіційному сайті “Платформи Розвитку Інновацій”

Отже, казати про безперспективність української оборонної промисловості, поки що зарано. Деінде з’являються освічені люди, підприємці, професійні команди зі сміливими та обґрунтованими ініціативами. Звісно, вони потребують нашої підтримки на різних рівнях – починаючи з надання реальних технологічних ідей та інвестицій в їх реалізацію, закінчуючи реформою у правовому полі і створення системи пільг для подібних новаторів.

 Innovations Development Platform

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. 
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.  Innovations Development Platform.

Читати далі ...

Trending