Зв'яжіться з нами

ВПК

Шоломи UA.RPA тестують на осколкостійкість, стійкість до агресивних речовин, жорсткість, а також комфорт, вентиляцію, захист від звукової хвилі

Опубліковано

на

Досі в Україні шоломи перевіряли тільки на балістику – як вони тримають кулю відповідного калібру. Тоді як європейці, американці тестують виріб ще й на осколкостійкість, стійкість до агресивних речовин, жорсткість, а також  комфорт, вентиляцію, захист від звукової хвилі тощо. Про це в інтерв’ю інформаційному агентству «Оборонно-промисловий кур’єр» розповів представник Українського агентства перспективних науково-технічних розробок UA.RPA Тарас РОЗКВАС.

«Саме так ми перевіряємо свої вироби. Розуміємо важливість відповідності нашої продукції військовим стандартам Альянсу – це визначено Стратегічним оборонним бюлетенем України та необхідно для надійного захисту військового на полі бою», — зазначив співрозмовник агентства.

За його словами, шоломи UA.RPA успішно пройшли визначальні відомчі випробування  в Міноборони України, а також перевірку в лабораторіях Німеччині та Польщі, де отримали висновки щодо відповідності стандарту НАТО (STANAG 2920).

«У наших шоломах бійці стрибали з вертольотів та літаків, долали полосу перешкод, шоломи підпалювали та стискали – робили різні речі, аби перевірити їх на міцність та комфортність. І наші вироби підтвердили заявлені характеристики», — розповів представник Українського агентства перспективних науково-технічних розробок UA.RPA.

Результат пошуку зображень за запитом "Шоломи UA.RPA"

Він додав, що станом на сьогодні UA.RPA наладила серійне виробництво кількох моделей шоломів  —“ТОР” (загальновійськовий), “ТОР-Д” (десантний) та “ТОР-БТ” (для екіпажів бронемашин). Та сертифікує ці вироби за національними і європейськими стандартами.

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.
Джерело:http://opk.com.ua/

ВПК

Корпус морської піхоти озброюється новим модульним пістолетом

Опубліковано

на

Корпус морської піхоти США змінює свої пістолети слідом за армією. Портал thefirearmblog.com повідомив про те, що військове командування запланувало на 2019 фінансовий рік закупівлю 35 000 модульних пістолетів М18 на суму понад 6 мільйонів доларів.

У січні минулого року американська армія назвала переможця тендера XM17 Modular Handgun System. Ним виявився пістолет M17 – модифікація SIG Sauer P320, розроблена з урахуванням вимог Міноборони США. Новий пістолет буде поставлятися у війська в калібрі 9 × 19 Parabellum, при цьому виробник вказує, що зброя є модульною і може бути легко переобладнана для стрільби патронами .357SIG і .40 S & W.

SIG Sauer P320 — самозарядний пістолет, який був розроблений в 2014 році Sauer & Sohn і SIG Sauer (USA) — філіями швейцарсько-німецької компанії SIG Sauer. Пістолет, починаючи від 2014 року, випускають на європейських та північноамериканських заводах SIG Sauer.

SIG Sauer P320 є доволі дорогою зброєю (ціна коливається в залежності від ринку, але в середньому складає $719), але в той самий час одним з найбільш новітніх та досконалих пістолетів, який повторив переваги серії самозарядних пістолетів SIG Sauer, але позбувся основних їхніх недоліків.

Пов’язане зображення

17 в повнорозмірному і скороченому (М18) варіантах.

Сухопутні війська, Військово-повітряні сили, Військово-морські сили і Корпус морської піхоти – самостійні види збройних сил США, і їх командування можуть приймати рішення про використання тих чи інших моделей зброї. У травні минулого року Корпус морської піхоти США офіційно прийняв на озброєння пістолети M17 і M18 (компактна версія M17), при цьому планів про їх закупівлю озвучено не було.

Вчора стало відомо, що військове командування заклало в бюджет на 2019 в понад 6 мільйонів доларів на закупівлю 35 000 нових пістолетів. Спочатку війська отримають першу партію з 2000 одиниць, і після їхньої дослідної експлуатації буде прийнято рішення про подальші закупівлі. При цьому морські піхотинці, найімовірніше, отримають пістолети M18, оскільки в заплановані закупівлі включені кобури саме для цієї моделі.

На сьогоднішній день на озброєнні КМП є відразу чотири моделі пістолетів: Beretta M9 і M9A1, M45A1 (Colt 1911) і M007 (Glock 19). M18 замінить їх всіх, що, на думку військового керівництва, спростить і здешевить логістику.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://www.thefirearmblog.com/

Читати далі ...

ВПК

Атомний підводний човен USS Colorado поповнив флот США

Опубліковано

на

У суботу, 17 березня, військово-морські сили США взяли на озброєння новий атомний підводний човен USS Colorado класу Virginia.

“Підводний човен Colorado пройде тисячі кілометрів, щоб захистити нашу націю і наші інтереси по всьому світу. Ми не можемо уявити всі місії, які він зробить, і всі місця, які він відвідає, але ми знаємо, що його непомітність, міцність, бойова міць і швидкість забезпечать контроль під водою нашому флоту”, – заявив на презентації адмірал Дж. Франклін Колдуелл-молодший.

Пов’язане зображення

Водотоннажність USS Colorado складає 7,8 тис. тонн, довжина – близько 115 м, ширина – більше 10 м. Під водою човен здатен розвивати швидкість до 46 км/ч. Підводний човен може виконувати завдання як в прибережній, так і в глибоководній океанській зоні.

USS Colorado може виконувати кілька місій: протичовнової оборони, протикорабельної оборони, доставки сил спеціальних операцій, ударних бойових дій, нерегулярних бойових дій, розвідки, спостереження і зондування і мінної війни.

«Вірджинія» — тип багатоцільових атомних підводних човнів четвертого покоління, призначений для боротьби з підводними човнами у віддалених частинах світового океану та у прибережних зонах, а також для нанесення ракетних ударів (в т.ч. і ядерних) по наземних цілях. Окрім стандартного озброєння, човни також мають устаткування для спеціальних операцій — безпілотні підводні апарати, шлюзову камеру для водолазів, палубне кріплення для контейнера або надмалого підводного човна. «Вірджинія» є спрощеною та дешевшою альтернативою субмаринам типу «Сівулф».

Вартість: первші біля $2,5 млрд11—12 — $1,8 млрд13—28 — $2,7 млрд.

Човни цього типу є придатними до виконання наступних завдань:

  • Непомітного підходу до берегів ворога і нанесення ракетних ударів по континентальних цілях на глибину у сотні кілометрів (в т.ч. і ядерних).
  • Ведення боротьби з підводними човнами супротивника.
  • Нанесення торпедних і ракетних ударів по надводних цілях.
  • Радіолокаційної й інформаційної підтримки підводних, надводних і наземних бойових груп.
  • Радіо-електронної розвідки, відеонагляду комунікацій і руху кораблів.
  • Виставлення мін (очевидно через торпедні апарати).
  • Спецоперацій: розвідувальних, рятувальних, наведення на цілі, десантування розвідувальних і диверсійних груп, тощо.

Човни цього проекту відрізняються від своїх “старших” і дорожчих “братів” з проекту “Сівульф-2” найперше меншим боєкомплектом (зокрема торпед, відповідно й мін), меншою глибиною занурення і малою здатністю вести бойові дії під льодами Північного Льодовитого океану.

Човни мають чотири торпедних апарати (ТА) калібру 533-ти мм для стільби стандартними торпедами 48-Mark і торпедоракетами BGM-109 Tomahawk або протикорабельних AGM-84 Harpoon. Окрім того через торпедні апарати можуть виставлятися міни різних модифікацій. Є ще місце для зберігання 24 запасних торпед, торпедоракет обо мін. Також є на тих човнах 12 вертикальних труб для запуску крилатих ракет сімейства Томагавк для нанесення ударів на значні відстані. Перезарядження котрих може відбуватися тільки біля плавбази чи в порту. Є 14 установок (TorpedoAngriffs) для імітації фальшивих цілей при відбиттю торпедних атак.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://nv.ua/ukr/world/

Читати далі ...

ВПК

Китайські позашляховики для української армії

Опубліковано

на

Розпочата навесні 2014 року військова кампанія на Донбасі виявила величезні проблеми із забезпеченням українських Збройних сил. Однією з важливих проблем стала автомобільна техніка. Зараз уже неможливо навіть уявити, скільки автомобільної техніки дісталося Україні після розпаду Союзу – швидше за все, може йтися про кілька десятків тисяч одиниць.

Проте практично відразу після здобуття незалежності чиновники в погонах почали «оптимізувати» автопарк, тоді тисячі автомобілів були продані приватним особам, щось пішло за кордон. При цьому техніка, що знаходилася на зберіганні, дуже погано обслуговувалася і морально старіла. В результаті, коли знадобилося цю техніку застосувати, сотні автомобілів елементарно не змогли завестися. Мало того, розкрилися численні випадки прямого розкрадання тими людьми, які відповідали за збереження техніки.

Особливо важка ситуація склалася з машинами високої прохідності, єдиним представником яких був УАЗ-469, в просторіччі званий «козликом», їх у масовому порядку розпродавали в приватні руки. Решта машин виробництва 1970-1980-х років, попри закладені інженерами серйозні можливості для ремонту і експлуатації та відсутність запчастин, дуже скоро почали виходити з ладу. Та й із появою нових бригад машин банально забракло.

Спершу проблему взяли на свої плечі (як і багато іншого) волонтери, які на приватні пожертвування масово взялися закуповувати в Європі старенькі позашляховики і, не розмитнюючи, відправляли в армію і добровольчим формуванням. При цьому, певна річ, про жодну однаковість у більшості випадків не йшлося, і машини на фронті експлуатувалися «за фактом» — тобто після зносу запчастин їх просто кидали.

Тому в 2015 році військові перейнялися проблемою прийняття на озброєння нового зразка, який повинен бути вітчизняного виробництва і досить дешевим. В Україні варіантів було небагато – був тільки один завод корпорації «Богдан», який у Черкасах займався великовузловим складанням китайських машин Great Wall різних модифікацій (фактично дешева копія японських Mitsubishi L200).

Першими зорієнтувалося МВС, яке досить оперативно почало закупівлі позашляховиків для потреб НГУ. Так, у 2015 році були куплені декілька десятків Great Wall Н3, а до кінця нинішнього року поставлені ще і 14 Great Wall Wingle 5.

Ці автомобілі з колісною формулою 4х4 вантажопідйомністю до 1 тонни пристосовані як для перевезення особового складу (5 осіб), так і вантажів. Машини для НГУ також були укомплектовані герметичним КУНГом зі скловолокна. Довше «розгойдувалося» Міністерство оборони, яке досі, попри майже три роки війни, має вкрай неефективний і довгий процес прийняття на озброєння того чи іншого зразка.

Тільки на кінець липня 2016 року військова комісія, сформована з представників Міністерства оборони, Генштабу та РНБО, рекомендувала Міністерству оборони України розглянути питання про прийняття на озброєння Great Wall Wingle 5.

Однак на сьогодні жодних відомостей про закупівлю цих машин для потреб військових немає.

Загалом, підбиваючи підсумки, можна говорити про те, що в умовах неоголошеного ембарго з боку міжнародного співтовариства на поставку в Україну товарів подвійного призначення закупівля відносно дешевих (середня ціна Great Wall становить близько 8 тисяч доларів) машин вітчизняного складання з можливістю отримання запасних частин є єдино можливим шляхом швидко і якісно оновити автопарк силових відомств, що застарів як морально, так і фізично.

 Михайло Жирохов – військовий експерт, історик
*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://uprom.info/

Читати далі ...

Trending