Зв'яжіться з нами

Cтатті

Що втрачають військові через прогули депутатів-атошників

Опубліковано

на

Через прогули депутатів-атошників військові втрачають близько 30 % від гіпотетично гарантованої підтримки під час голосувань за політику підвищення соціального захисту для них.

Це показав аналіз політики підвищення соцзахисту для військових-учасників АТО на сервісі з оброки парламентських даних Rada4you.org.

Якщо депутати, причетні до військових дій в зоні АТО, ходять на засідання Верховної Ради, то переважно вони голосують за законопроекти, корисні для їх бойових побратимів. Але частина з них (близько 30 %) нехтує цим обов’язком і не представляє повною мірою інтересів своїх фронтових побратимів, хоча цього можна було б очікувати від них у першу чергу.


Усього “бойових” парламентарів у Верховній Раді ми нарахували 26 9 список може уточнюватися).

Це ті, що балотувалися як учасники АТО або стали депутатами на хвилі патріотизму – через свою участь або причетність до військових дій на Донбасі і протидію анексії Криму.

Восьмеро з них прогулювали важливі для військових засідання. Андрій Білецький відвідав 0% голосувань на цю тему, Дмитро Ярош — 0%, Семен Семенченко був на 26% голосувань, Надія Савченко — теж 26%, Євген Дейдей — 35%, Ігор Луценко — 39%, Сергій Мельничук — 48%, Володимир Парасюк — 48%.

Звідки цифри? Відсоток відвідувань легко порахувати, якщо взяти усі голосування на тему підвищення соціального захисту для учасників АТО й перевірити, на скількох з них були присутні депутати-військові.

Це зручно робити за допомогою оналайн-сервісу Rada4you.org. Для зареєстрованих користувачів він дає можливість створювати так звані політики — це певна загальна тема, в якій можна об’єднувати різні законопроекти, що її стосуються (більше про те, як це робиться, читайте ТУТ).

Для цього матеріалу ми використали чотири законопроекти (усі прийняті і вступили в дію) та 23 голосування стосовно них у політиці “за підвищення соціального захисту військовослужбовців та ветеранів АТО”:

 • Закон України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” щодо надання членам сімей загиблих пільг без урахування середньомісячного сукупного доходу сім’ї (№5713);
 • Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення рівня соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей” (№2406);
 • Закон України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” щодо посилення соціального захисту членів сімей загиблих (№3150);
 • Закон України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” щодо статусу осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України (№1688).

Результат пошуку зображень за запитом "депутати-атошники"

Максимально підтримують військових три цивільні депутати

Сервіс Rada4you.org фільтрує депутатів відповідно до того, на скільки відсотків вони підтримують ту чи іншу політику. Як показав результат, жоден депутат-атошник не робить цього максимально. Тобто, кожен з 26-и у списку голосує за підвищення соцзахисту ветеранів АТО менше ніж у 95% випадків.

Найбільше захищають інтереси побратимів у Раді Дмитро Лінько, Михайло Гаврилюк і Юлій Мамчур — на 92 %. Найменше — депутати, що не відвдідували більше половини голосувань на цю тему. Виняток — Володимир Парасюк та Ігор Луценко. У них рівень підтримки політики  підвищення соцзахисту — на 72 і 78 % відповідно. Попри те, що вони обоє були присутні менше ніж на половині голосувань щодо цієї теми, але потрапили на найважливіші з них — коли законопроекти про соцзахист розглядалися за основу і в цілому.

Чи є узагалі депутати, які максимально підтримують цю політику? Так, є. Їх троє і це не військові. У короткому переліку бачимо Юрія Дерев’янка (позафракційний), Федора Бендюженка (“Народний Фронт”) та Юрія Буглака (Блок Петра Порошенка). Вони були присутні на голосуваннях і у 95–100% випадків натискали “за”.

Отже, гіпотетична група представників інтересів військових у Раді виявилася недостатньо ефективною. Натомість, за ініціативи щодо підвищення соцзахисту голосують три депутати з цивільним минулим, Щоправда, їх менше, ніж можна було б очікувати, якщо згадати передвиборчу кампанію до Ради VIII скликання – публічний та інформаційний простір рябіли заявами політичних сил про те, як вони вболівають за учасників АТО.

Цікавий факт. Якщо максимально “за” голосують три депутати, то кількість тих, які ніколи не голосують “за підвищення соціального захисту військовослужбовців та ветеранів АТО” значно більша — тут 24 депутати. Вони або були відсутні, або утрималися, або не проголосували, хоча їх картка була зареєстрована у системі. Коли у “групі підтримки” троє цивільних, то у “групі ігнору” військові є. Це депутати-прогульники.

Як голосують депутатські фракції

Найчастіше голосували за підвищення соціального захисту для військових представники “Радикальної партії” та “Народного Фронту”. Найменше — представники “Опозиційного блоку”, “Волі народу” та “Відродження”.

На сервісі Rada4you.org віднедавна працює візуалізатор даних http://vis.rada4you.org/. Він, окрім іншого, дає змогу проаналізувати, як фракції голосують за кожну створену політику.

Чи є одностайна чітко виражена позиція фракцій стосовно цієї політики? Голосування демонструють — нема.

Розглянути консолідованість депутатів дає змогу функція візуалізатора “Партійна дисципліна фракцій”. Тут система генерує інтерактивний графік, в якому кожна точка — це депутат, а розміщення точки на горизонтальній осі відповідає його рівню підтримки політики. Якщо точка червона — позицію депутата визначити неможливо, бо його голосування суперечні і неоднозначні, він підтримував політику менш ніж у 60% випадків. Якщо точка синя чи темносиня — депутат своїми голосуваннями довів, що він “за”.

Найбільш консолідованою в питанні підвищення соцзахисту для військових та ветеранів АТО виглядає фракція “Радикальної партії”, в якій найменший показник підтримки 75% (Юрій-Богдан Шухевич), найвищий 92 (Оксана Корчинська).

Також досить консолідовано виглядає “Опозиційний блок”, але у протилежну сторону. У них депутати не перетинають межі у 70% підтримки (за винятком Михайла Папієва). Найменш консолідованою виглядає фракція “Батьківщини”, в якій фактично відсутнє групування за рівнем підтримки. Юлія Тимошенко, на відміну від більшості своєї фракції, підтримує підвищення соціальних стандартів для військових та учасників АТО лише на 60%.

Слово регіонам

За допомогою функції візуалізатора “Голосування по областях” можна проаналізувати  голоси мажоритарників від кожного регіону стосовно обраної політики.

Є певна тенденція щодо підтримки депутатами посилення соціального захисту військових. Мажоритарники східних областей менше схильні голосувати за такі законопроекти, ніж представники західних регіонів.

Додаток

ДЕПУТАТИ-АТОШНИКИ ВР VIII СКЛИКАННЯ
Позафракційні

 • Андрій Білецький — командир полку “Азов”
 • Дмитро Ярош — лідер “Правого сектору”
 • Володимир Парасюк — командир 4-ї роти батальйону “Дніпро-1”
 • Надія Савченко — доброволець батальйону “Айдар”
 • Артем Вітко — командир батальйону “Луганськ-1”
 • Вячеслав Константіновський — доброволець батальйону «Київ-1»
 • Сергій Мельничук — засновник та перший командир батальйону “Айдар”

Радикальна партія

 • Дмитро Лінько — командир батальйону “Свята Марiя”

“Народний фронт”

 • Євген Дейдей — координатор батальйону патрульної служби міліції спеціального призначення “Київ-1”
 • Юрій Береза — командир полку спеціального призначення “Дніпро-1”
 • Михайло Гаврилюк — боєць добровольчого батальйону «Золоті Ворота»
 • Андрій Тетерук — командир добровольчого батальйону патрульної служби міліції особливого призначення “Миротворець” ГУ МВС України в Київській області
 • Ігор Лапін — командир роти «Захід» 24-го батальйону територіальної оборони «Айдар»
 • Михайло Бондар — доброволець Національної гвардії
 • Дмитро Тимчук — військовий, координатор групи «Інформаційний спротив»

“Самопоміч”

 • Семен Семенченко — командир 2-го Батальйону спеціального призначення “Донбас”
 • Ярослав Маркевич — колишній боєць добровольчого батальйону «Донбас»
 • Тарас Пастух — військовослужбовець розвідувальної роти 128-ої гірсько-піхотної бригади Збройних сил України

БПП

 • Павло Кишкар — командир групи інформаційної війни добровольчого батальйону “Донбас”
 • Юлій Мамчур — полковник Повітряних Сил ЗС України
 • Богдан Матківський (БПП) — командир 2 взводу 2 роти 1 Батальйону Національної гвардії
 • Олексій Порошенко (БПП) — з його слів, воював добровольцем під псевдонімом Анісенко
 • Олег Петренко (БПП) — у минулому доброволець у складі батальйону “Азов”
 • Андій Антонищак (БПП) — координатор 1-го батальйону оперативного призначення Національної гвардії України
 • Олег Барна (БПП) — боєць 128-мої окремої гірсько-піхотної бригади

“Батьківщина”

 • Ігор Луценко (“Батьківщина”) — колишній боєць батальйону “Азов”

*Примітка. Онлайн-сервіс “Rada4you: вони голосують для тебе” реалізовується в рамках кампанії «IT tools help to monitor elected officials/ІТ-інструменти допомагають моніторити народних обранців» Громадянською мережею ОПОРА у співпраці з Національним демократичним інститутом міжнародних відносин за фінансової підтримки Уряду Канади.

Автор публікації: Думан Василина

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел. Джерело: http://mil.in.ua/

Cтатті

Як Одеса поновлює статус центру літакобудування

Опубліковано

на

У складальному цеху Одеського авіаційного заводу напружена пора – готують один за одним до льотних випробувань багатоцільові літаки Y1″Дельфін”. Налагодженням випуску крилатих машин місцеві авіабудівники, власне, поновили призабутий статус Одеси – одного з ключових центрів літакобудування України. Адже ще донедавна їх іменували авіаремонтниками, а саме підприємство, що входить до кластера “Укроборонпрому”, – ДП “Одесаремсервіс”.

СТОЛІТНЯ ТРАДИЦІЯ ЛІТАКОБУДУВАННЯ

На старті 21 століття про славетний бренд нагадав піднятий у небо над Одесою літак “Анатра-2” – відновлена копія того самого літака-розвідника “Анатра Анасаль”, який серійно випускали одеські авіабудівники у 1916 році. Після відзначення 90-річниці літака одеської марки згадали і про перший “Аероклуб”, першу “Школу пілотів”, перший політ у 1910 році на французькому аероплані “Фарман IV” відважного авіатора Михайла Єфімова, відкриття у 1911 році майстерні під гучною назвою “Завод аеропланів Анатра” та аеродрому, який досі називають “Шкільним”.

Якщо в 1911 році у небо над Одесою піднялись всього 7 літальних апаратів, а в наступному – 20 аеропланів “Фарман-IV” і “Блеріо”, то уже через п’ять років – місцеві авіабудівники вийшли на щомісячний випуск 80 крилатих машин одеської марки.

Пам'ятник Анатра Анасаль
Пам’ятник Анатра Анасаль

Через сто років їх нащадки взялись відроджувати славні традиції літакобудування. Розпочали з модернізації навчально-тренувального реактивного літака “Л-39С” чеського виробництва. Ось як про це розповідає гендиректор авіазаводу Віталій Юхачов:

“Зважаючи на актуальність підготовки військових льотчиків, керівництво Міноборони України прийняло рішення передати нашому заводу партію літаків “Л-39С”, що є симуляторами винищувачів “МіГ-29″ і Су-27”, для здійснення їх комплексної модернізації. Експерти виходили з того, що реактивний “Л-39С” можна “навчити” симулювати політ на “МіГ-29″ у бойовій обстановці – як при перехопленні цілі, так і в повітряному бою, включно зі стрільбою і бомбометанням по наземних цілях. І наші конструктори, технологи, виробничники успішно реалізували доведене завдання”, – зазначив Юхачов.

Л-39М
Л-39М “Альбатрос”

Більш того, після передачі Збройним Силам України модернізованих “Альбатросів”, як ще називають “Л-39М”, ми ініціювали випуск “з нуля” сучасного навчально-тренувального літака Y1 “Дельфін”. Оскільки потужності підприємства дають змогу реалізувати цей перспективний проект. Ідея заводчан знайшла підтримку, було розроблено техдокументацію, і після схвалення проекту наше підприємство приступило до випуску перших десяти одномоторних літаків.

“ДЕЛЬФІНИ” СТАЮТЬ НА КРИЛО НАД ОДЕСЬКОЮ ЗАТОКОЮ

“Y1 “Дельфін” – не просто результат запровадження у практику новітніх технологій літакобудування. Випуск цієї машини, переконаний Юхачов, “крок уперед у справі підготовки льотчиків, оскільки вона якнайкраще підходить для здійснення курсантами перших польотів. На цих літаках у них є можливості вдосконалити навички пілотування на малих висотах, а для більшої безпеки польотів на “Дельфіні” встановлена спеціальна система порятунку – в разі нештатної ситуації є змога приземлитись на парашуті”.

фото Укроборонпрому
Y1″Дельфін”. Фото: Укроборонпром

Із заступником гендиректора – головним конструктором ДП “Одеський авіазавод” Валентином Гостіщевим кореспонденти Укрінформу зустрілись у складальному цеху підприємства, де спеціалісти інженерно-технічних служб тестували різні системи “Дельфіна”, готуючи його до льотних випробувань.

– Протягом грудня, – поділився Гостіщев найближчими планами, – відправляємо на випробування небом двох “Дельфінів”, що проходять зараз, як бачите, тестування систем у межах передпольотної підготовки. Ще чотири машини – на потоці, на різних стадіях готовності. Але так само успішно просуваються, згідно з графіком, до фінішного етапу – на злітно-посадкову смугу аеродрому”.

“Якщо будуть нові замовлення, звісно, зможемо їх у стислі строки виконати, – зауважив заступник гендиректора. – Адже “Дельфін” успішно пройшов державні випробування і сертифікований для польотів. Завод володіє сучасною технічною базою, конструкторською документацією, причому в разі потреби наші фахівці спроможні внести зміни для кращого виконання тих чи інших техзавдань.

За словами Гостіщева, “поки що літак застосовується передусім при підготовці кадрів цивільної авіації, наприклад, курсантів Кіровоградської льотної академії та інших вишів. Але ми вважаємо, що літак можна успішно застосовувати і на початковому етапі тренувань курсантів та льотчиків Збройних Сил України, а також для здійснення, приміром, моніторингу прикордонних зон, участі в пошуково-рятувальних операціях і багатьох інших заходах. Зараз конструктори заводського ОКБ-2 під керівництвом Володимира Устенка продовжують роботу над створенням спеціалізованих версій цього повітряного судна”.

– Шкода, виїжджаю зараз у відрядження, – додав заступник гендиректора, – тож обмаль часу, аби розповісти про низку переваг цього перспективного літака. Втім, докладніше про реалізацію нашого спільного проекту можуть розказати керівник Дослідно-конструкторського бюро Володимир Устенко та провідний конструктор Людмила Чернікова.

– “Дельфін” – дуже надійне і маневрене повітряне судно, – продовжив Устенко, – я б сказав, що у п’ятому океані він почувається так упевнено, як дельфін у відкритому морі, дозволяючи льотчику виконувати фігури складного і вищого пілотажу та забезпечуючи курсантам успішне опанування основ сучасного швидкоплинного повітряного бою, включно з виходом зі штопора. Літак може оснащуватися бортовим обладнанням, як на базі традиційних аналогових приладів, так і сучасним цифровим, яке отримало назву “скляна кабіна”.

На думку керівника ОКБ-2, важливо й те, що молоді пілоти мають змогу відпрацювати всі елементи зльоту-посадки, включно з випуском і прибиранням стійки шасі, чого не забезпечують інші літаки цього класу. Наприклад, легкомоторний літак ХАЗ-30 виробництва Харківського авіаційного промислового підприємства. Крім того, оснащений “Дельфін” надійним двигуном від французької компанії Societe de Motorisations Aeronautiques, яка входить у масштабний авіа-конгломерат Safran SA і постачає двигуни та авіоніку для лайнерів компаній Boeing та Airbus.

– Цікаво, що при укладенні контракту на постачання двигунів компанією Societe de Motorisations Aeronautiques, – зауважив керівник ОКБ-2, – ми пересвідчились, що саме ця фірма надсилала свої двигуни і для комплектації аеропланів одеських марок 100-річної давності.

Втім, плануємо найближчим часом оснастити літак турбогвинтовим двигуном АІ-450С виробництва вітчизняних компаній “Івченко Прогрес” і “Мотор Січ”, у якому застосована новітня система управління паливом двигуна. Хочемо, щоб у перспективі літак комплектувався виключно українськими вузлами й агрегатами, і учасники перемовин уже вийшли на завершальний етап.

ПОВІТРЯНЕ ТАКСІ З ОДЕСИ ДО КИЄВА

У свою чергу, провідний конструктор Чернікова звернула увагу на те, що обійдеться новий літак компанії-замовнику чи організатору послуг “Повітряне таксі” в $350 тисяч – у півтора рази дешевше порівняно з імпортними аналогами, яким він не поступається за технічними параметрами. Завдяки потужному двигуну “Дельфін” спроможний розганятися до 385 км/год і здійснювати на висоті 3 тисячі метрів безпосадочні польоти на відстань 1320 кілометрів, тобто здатний подолати відстань з Одеси до Харкова чи Києва і повернутися назад. До того ж на літаку встановлений двигун дизельного типу, що спалює пального стільки ж, як легковий автомобіль – з розрахунку 16 літрів на сто кілометрів.

“Ми вважаємо, що саме реалізація проектів ОКБ-2 має вирішальне значення для перспектив розвитку авіазаводу, – зауважила Чернікова, – бо зростатиме ринок послуг “бізнес-джет” або “повітряних таксі”. А це теж одна із спеціалізацій розробленого нами й поставленого на потік “Дельфіна”. Літак розрахований на чотирьох осіб – пілота і трьох пасажирів або членів екіпажу, в залежності від необхідності. У тому разі, якщо пасажирів троє, подолання значної відстані обійдеться коштом, еквівалентним приблизно в $100″.

Уже зареєстрована одеська авіакомпанія, що готується надавати послуги повітряного ВІП-таксі для представників ділових кіл і в тих випадках, коли виникає необхідність здійснення екстреної поїздки до столиці чи в одну з віддалених областей.

Звісно, налагодження випуску легкомоторних літаків Y1 “Дельфін” – лише один із напрямків діяльності Одеського авіазаводу, що входить до кластеру ДК “Укроборонпром”. Паралельно з виконанням значних обсягів ремонтних робіт, заводчани розгорнули серійне виготовлення деталей скління винищувачів і навчально-тренувальних літаків, успішно реалізують програму імпортозаміщення, завдяки чому чистий дохід від реалізації продукції та послуг підприємства досяг торік понад 220 мільйонів гривень, а середня зарплата працівників підприємства перевищила 9 тисяч гривень.

Отож поява у небі над Одеською затокою легкомоторного літака Y1″Дельфін” повернула Одесі славетний бренд центру літакобудування. Чи утримається повітряне судно у небесах півтора десятиліття, як удалося первістку авіазаводу аероплану “Анатра Анасаль”, що давно став експонатом празького музею, покаже час.

Михайло Аксанюк

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Продовжити читання ?

Cтатті

«Тритон-01» змагається за місце в лавах ЗСУ

Опубліковано

на

Серед розмаїття військової техніки, яку останніми роками створили вітчизняні конструктори, з’явився ще один цікавий зразок. Мова про легкоброньовану платформу «Тритон», яка нині здатна успішно виконувати завдання на суходолі. Проте виробник запевняє, що незабаром вона стане плавучою.

Цей зразок колісної бронетехніки вітчизняного виробництва нещодавно допустили  до підконтрольної експлуатації в ЗС України.

Уперше демонстраційний зразок легкоброньованої платформи «Тритон», вироблений на ПАТ «Завод «Кузня на Рибальському», презентували широкому загалу ще наприкінці 2015 року на Міжнародній спеціалізованій виставці «Зброя та безпека». Торік «Тритон-01» пройшов визначальні відомчі випробування, а нещодавно його допустили до підконтрольної експлуатації в ЗС України.

— Під час визначальних відомчих випробувань виникло питання, до якої категорії колісної бронетехніки віднести «Тритон»: до бронеавтомобілів чи до бронетранспортерів, — говорить куратор проекту від підприємства-виробника Ігор Татарин. — Оскільки ходова «Тритона» має взаємозамінні з БТР-70, БТР-80, БТР-3, БТР-4 компоненти, а його носійний кузов по суті є втіленням ідеології, яку застосовують під час виробництва бронетранспортерів, наш зразок вирішили тестувати за критеріями, визначеними саме для них. До речі, зробити елементи підвіски взаємозамінними з бронетранспортерами — бажання замовника. І в польових умовах це має суттєво поліпшити ремонтопридатність «Тритона».

Платформу «Тритон-01» укомплектовано чотирициліндровим дизельним двигуном VOLVO TAD542VE з робочим об’ємом 5,13 л, потужністю 218 к. с. та п’ятиступінчастою механічною або автоматичною коробкою передач (ZF ZTO 1006 або ALLISON 1000 SP відповідно). Підвіска незалежна, важільно-торсіонна з телескопічними амортизаторами. «Тритон» розвиває максимальну швидкість по шосе 110 км/год. Запас ходу становить близько 700 км.

12_12_2017.qxd

Бронеплатформу оснащено передпусковим підігрівачем, сучасними системами кондиціонування та пожежогасіння, а також фільтровентиляційною установкою, яка забезпечує очищення й подачу чистого повітря в десантне відділення.

На легкоброньовану платформу «Тритон-01» установлено шини підвищеної прохідності із системою автоматичного підкачування та ранфлетами. Вони забезпечуватимуть рух платформи в разі значного пошкодження колеса (або навіть усіх).

Цікаво, що від самого початку проект передбачав розробку плавучої бронеплатформи (з максимальною швидкістю на плаву — до 10 км/год.), тому, за словами Ігоря Татарина, інженери заводу наполегливо працюють над підвищенням плавучості й вносять в конструкцію необхідні зміни. Наразі задню частину останньої версії броньованої платформи оснащено двома гребними гвинтами. До речі, до підконтрольної експлуатації у військах допущено базову модель «Тритон-01», тобто неплавучий зразок.

Також поки що достеменно невідомо, яке оснащення матимуть машини, що використовуватимуть в армійських підрозділах. Наприклад, на легкоброньовані платформи, котрі постачають нашим прикордонникам, розміщено новий мобільний розвідувальний комплекс «Джеб», який включає в себе РЛС LC111 «Лис» розвідки наземних цілей міліметрового діапазону і малошвидкісних повітряних, які низько літають, тепловізійну систему, а також телевізійну двоканальну систему спостереження нічного й денного бачення, лазерний далекомір і системи радіо- й радіотехнічного моніторингу.

Результат пошуку зображень за запитом "мобільний розвідувальний комплекс «Джеб»"

Такий комплекс дає змогу виявляти техніку на відстані до 6,5 км, людину — за 2,5 км, ідентифікувати цілі й здійснювати спостереження за 250 об’єктами одночасно. Також платформу комплектують станцією постановки радіоперешкод «Анклав» та окремим дизельним генератором і виносним пультом керування радіолокаційним комплексом (до 100 м).

«Тритон-01» має бронювання, що відповідає класу захисту ПЗСА-5 за ДСТУ 3975–2000 (забезпечує захист від кулі 7,62 мм патрона 57-БЗ-231с, з кулею БЗ (автомат АКМ) із відстані 10 м). Розрахунок рівня протимінної стійкості «Тритона-01» шляхом математичного моделювання, який здійснили фахівці Центрального науково-дослідного інституту озброєння та військової техніки ЗС України, засвідчив, що бронеплатформа здатна захистити екіпаж й десант в разі підриву мінно-вибухових пристроїв потужністю до 6 кг у тротиловому еквіваленті під її днищем або колесом. Надійність системи комплексного пасивного протимінного захисту досягнуто реалізацією певних технічних рішень, зокрема, завдяки збільшеному дорожньому просвіту та особливій V-подібній формі корпусу в районі ходової частини, що має змінювати напрям ударної хвилі в разі підриву на мінно-вибуховому пристрої. Мінімізувати максимальне прискорення, що виникає внаслідок впливу енергії вибуху, та запобігти травмуванню особового складу мають спеціальні сидіння, що кріпляться до даху.

Легкоброньована платформа «Тритон-01» має на озброєнні дистанційно керований бойовий модуль, до складу якого входить 12,7 мм кулемет НСВТ й 40 мм гранатомет УАГ-40.

Отже, на перший погляд, за своїми можливостями й тактико-технічними характеристиками «Тритон-01» має досить пристойний вигляд. Однак вести мову про його практичну ефективність можна буде лише за результатами підконтрольної експлуатації в підрозділах українського війська.

Андрій ЛИСЕНКО

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Продовжити читання ?

Cтатті

У Сухопутних військах немає бригади без бойового досвіду – генерал

Опубліковано

на

Усі бригади, полки і окремі частини Сухопутних військ ЗС України вже мають бойовий досвід.

Про це в інтерв’ю Укрінформу заявив командувач Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-полковник Сергій Попко.

“Всі бригади Сухопутних військ, всі полки й окремі частини мають бойовий досвід і виконували протягом всіх цих трьох років бойові завдання. Немає жодної військової частини в Сухопутних військах, яка не мала б бойового досвіду, кожна – за напрямками своєї діяльності”,  – заявив він.

Генерал зазначив, що залежно від року війни, від періоду застосування в російсько-українській війні, частка участі Сухопутних військ у бойових діях “коливалася від 80 до 90%”.

“Ми з повагою ставимося до зусиль інших силових структур, таких як Служба безпеки України, Державна прикордонна служба, Національна гвардія, Національна поліція. Але проводити якісь паралелі між ними було б не зовсім коректним. Справа в тім, що Сухопутні війська, як і Десантно-штурмові війська, і Морська піхота, завжди виконують задачі на першій лінії. Всі інші – на другій і далі”, – зазначив Попко.

Командувач також повідомив, що частини і підрозділи Сухопутних військ перебувають у районах російсько-української війни в Донецькій та Луганській областях за принципом ротації: приблизно 7-8 місяців виконання бойових завдань, 5-6 місяців – відновлення боєздатності в пунктах постійної дислокації. “Там здійснюється доукомплектування, ремонт озброєння і військової техніки, особовому складу надаються відпустки. Потім знову повернення до виконання бойових завдань на фронті”,  – додав він.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Продовжити читання ?
Реклама
Реклама
Реклама

Trending