Зв'яжіться з нами

Cтатті

Що сталося в Сирії (про масову загибель російських військових + розшифровка переговорів) ВІДЕО

Опубліковано

на

У Сирії в п’ятницю в перебігу одного дня було вбито кілька сот військових. Дані про кількість загиблих різняться. Згідно з одними – загинуло понад 600 російських військових (військових контрактників нібито з ПВК), згідно з іншими більше 200. На сьогоднішній день вдалося по крихтах зібрати досить об’ємну інформацію про події і про наслідки прямого вогневого контакту між російськими військовими і американською армією. Втрат у сил коаліції, за останніми даними в результаті конфлікту – немає.

1. У чому був сенс атаки на позиції курдів в районі Євфрату?

Найімовірніше основною метою атаки змішаних російсько-асадівських підрозділів був нафтоносний район на південному заході Сирії, до якого давно проявляє інтерес Росія. Справа в тому, що не дивлячись на те, що Асад і Кремль спільно з Іраном контролюють приблизно 40-50% території Сирії, у них немає ніякої економічної можливості компенсувати витрати на війну, а головне немає ніяких ресурсів на відновлення повністю зруйнованої території, яку вони контролюють. Таким чином у Кремля виникла ідея зайняти нафтоносні райони в 80 кілометрах від Дейр-ез-Зора, де можливо в перспективі Роснефть і Газпром зможуть розгорнути свою діяльність. Однак буквально за кілька днів до просування в цей район російських військових територія була взята під контроль сирійською опозицією, яка входить до антитерористичної коаліції з військовими США. У порядках сил демократичної сирійської опозиції перебували і американські військові радники, в тому числі на передовій.

Проте Кремль вирішив все ж «промацати район» і в разі слабкої протидії захопити територію. Операція готувалася спочатку демонстративно, а після того, як також демонстративно був зруйнований міст через Євфрат, наведений російськими військовими, почалося накопичення великих сил для наступу.

2. Як розвивалася операція російських військ в Сирії.

«Генерал Хасан, командир очолюваних курдами Демократичних сил Сирії в цьому регіоні, вказує на те місце на карті на схід від міста Дейр-ез-Зора, в 80 кілометрах на південний схід звідси, де, за його словами, танки і артилерія, що підтримують режим президента Башара аль-Асада, почали в середу ввечері просування до штаб-квартири, займаної його силами і радниками зі складу американських сил спеціальних операцій (Хасан, як і деякі інші високопоставлені курдські командири, не називає свого повного імені).

За словами Хасана, він отримав розвідувальні дані про підготовку наступу з боку формувань, що підтримують режим. О 21:30 в середу, приблизно за півгодини до початку наступу, він подзвонив російському офіцеру зв’язку в Дейр-ез-Зорі, з яким підтримує контакт, в надії на те, що той зможе зупинити цю операцію. «Ми сказали, що відбувається певний рух і що ми б не хотіли атакувати учасників цих дій. Вони (росіяни) не прийняли наші пропозиції, вони все заперечували і говорили, що нічого не відбувається », – сказав Хасан через перекладача. Він розмовляв з декількома кореспондентами, які приїхали сюди в четвер разом з генерал-майором Джеймсом Джаррардом, що здійснює контроль за діями американських сил спеціальних операцій в Сирії і в Іраку.

Американські офіцери зробили аналогічну спробу, спрямовану на запобігання зіткнень. Як підкреслюється в зробленій в четвер заяві Пентагону, «представники коаліції постійно підтримували контакт зі своїми російськими колегами до, під час і після» наступу. «Російські військові запевнили представників коаліції в тому, що вони не будуть атакувати розташовані поблизу коаліційні сили», – говорилося в цій заяві.

За словами Хасана, атака почалася близько 22:00, і формування, що підтримують режим почали просуватися вперед під прикриттям залпів танкових і артилерійських гармат, снаряди яких розривалися приблизно в 450 метрах від тих позицій, які займали Демократичні сили Сирії і американські солдати.

Всього імовірно в атаці спочатку брала участь одна батальйонно-тактична група, в яку входило понад 10 танків і близько трьох десятків одиниць іншої бронетехніки. Після того, як американські військові відійшли від передових позицій, росіянами було вирішено розвинути наступ і ввести в дію другу – резервну батальйонно-тактичну групу, точна чисельність якої невідома.

Американські Військово-повітряні сили відповіли на цю загрозу руйнівними ударами, спочатку високоточною артилерією і можливо, судячи за оцінкою очевидців застосовувалися HIMARS (англ. High Mobility Artillery Rocket System – вимовл. Хаймарс) – американська високомобільна ракетно-артилерійська система оперативно-тактичного призначення. Це ракети, які можуть пролетіти до 200 км. за п’ять хвилин і знищити в одному залпі до 50 цілей високоточними боєприпасами. Найімовірніше саме за допомогою цієї системи були знищені російські артилерійські батареї прикриття, а безпілотники використовувалися лише для цілевказівки вогню. Після знищення артилерії противника, а також оперативних порядків росіян і асадитів, було завдано удару по тиловим підрозділам, яким була фактично знищена на марші друга БТГ.

Паралельно працювала система РЕБ, повністю придушив зв’язок в оперативних порядках, чим пояснюється, що вдалося отримати розшифровку переговорів тилових груп. Повітря контролювалося ймовірно двома парами (як завжди) F22 Raptor, котрі відстежували можливу появу авіації РФ в заданому районі.

За словами Хасана, в розпал цієї кривавої бійні йому знову зателефонував російський офіцер зв’язку і попросив його тимчасово припинити бойові дії для того, щоб забрати вбитих і поранених – в ході того наступу, який він перед тим заперечував. Курдський командир побачив у цьому віроломство. «Більше ми росіянам не довіряємо», – сказав Хасан. А коли один з репортерів зазначив парадоксальність ситуації – російський офіцер спочатку заперечує проведення атаки, а потім просить про припинення вогню, – Хасан зауважив: «Кумедно, що наддержава не знає, що роблять її сили на землі».

Приблизно через дві години після нанесення контрударів було знищено 80% всіх сил росіян і асадитів. Тепер почалося «блошине полювання» – використовуючи «протипартизанський» АС130 і дві пари ударних вертольотів, американці, під прикриттям F22 остаточно зачистили район наступу противника.

Як приблизно це відбувалося можна оцінити по відеоролику нижче (запис 18+ архівний з Афганістану – для наочності):

Загальні втрати РФ і Асада склали до 90% всієї техніки і 70-80% живої сили. Американські військові вийшли з поєдинку цілком ймовірно без втрат. Вся операція тривала близько шести годин.

3. Чому різняться дані про втрати росіян?

Основна причина – повна скритність інформації від початку проведення операції армією РФ і до її завершення. Крім того – було дві батальйонно-тактичних групи. Ймовірно в першій (на лінії зіткнення) і загинуло 217 росіян (найманців з ПВК). Друга група була розбита на марші (мінімум три роти росіян). Звідси і різниця в оцінці – від 217 до 640 російських військових. Потрібно сказати, що в дійсності силами коаліції була знищена повністю не тільки передовае угруповання, а й група артилерійської підтримки, а також тилове угруповання, включаючи оперативний штаб, який командував наступом.

4. Що таке ПВК «Вагнер» і чому пишуть, що загинули тільки вони?

ПВК «Вагнер» – це маскувальна назва найбільш боєздатних російських підрозділів в Сирії, так звані «іхтамнєти». Це загони штурмового спецназу, які до цього активно воювали в Україні, а тепер і в Сирії. Перед наступом, російські військові з цих підрозділів здають свої паспорти, військові квитки, переодягаються у форму військ Асада. Насправді вони всі – кадрові російські військові-контрактники. Коаліція про це чудово знає, і стежить за їхнім переміщенням постійно.

5. Які наслідки даної операції для Кремля і коаліції?

Потрібно сказати, що повне знищення американськими силами в Сирії російської військового угрупування в перші години викликало шок як в штабі російських військ в Сирії, так і в Кремлі опісля. Було несподівано не тільки те, що американці відповіли на виклик Кремля в нафтоносному районі Сирії, але і та міць, з якою вони відповіли. За оцінками, підрозділи росіян, знищені на півдні Сирії становили близько 20% всіх російських штурмових сил. Знищені вони були за кілька годин. Уже через кілька годин американська сторона оголосила з офіційних джерел, що знищила сили Асада під час їх наступу на позиції коаліції. Також вони заявили, що ні про які «російських іхтамнетів» в даному районі їм нічого не відомо. Через добу на двох літаках у Росію було доставлено близько 150 поранених росіян. Частина поранених залишили на території російських авіабаз в Сирії.

Кремль утримався від виразної реакції у відповідь, висловивши лише «глубокую обеспокоенность» ситуацією, що склалася на півдні Сирії. Найімовірніше в найближчій перспективі Росія утримається про проведення будь-яких операцій в напрямку військ коаліції, отримавши жорстокий урок. За оцінкою експертів, Росія в разі конфлікту з коаліцією може втратити всі свої бази в Сирії протягом трьох діб.

Через добу після подій в районі Дейр-ез-Зор, почалася активна операція ізраїльської армії в районі Дамаска. Виявивши в своєму повітряному просторі безпілотник іранського виробництва, армія Ізраїлю збила його, а потім завдала масованого удару по військових об’єктах Хізбалли і сил Асада. Потім, після втрати одного свого літака (імовірно збитий комплексом ППО С-300), Ізраїль знищив в районі Дамаска масованим ударом одночасно 8 батарей ППО.

Висновки.

Ймовірно найближчим часом військові дії в Сирії активізуються в основному в центральних районах. Ситуація навколо російської військового угрупування буде значно погіршуватися найближчими місяцями, що може призвести, якщо не будуть досягнуті чіткі домовленості, до її евакуації в середині-кінці року, а також анігіляції режиму Асада в наслідку.

Армія США довела свою велику перевагу на даному театрі військових дій. Починаючи від технічної переваги і закінчуючи методами ведення бою і управління військами. Війська РФ підготували і провели абсолютно бездарну і безглузду операцію, яка була виявлена ​​ще на етапі планування. Крім того, російська армія не здатна вести нічні наступальні операції – війська асадитів і росіян були розстріляні фактично як в тирі, причому при повній втраті орієнтації останніми.

переклад:  Major Horvat KFOR Al-Kut – незалежний інформаційний дайджест “Військовий навігатор України”

Інформація взята з Telegram-каналу WarGonzo, який веде військовий кореспондент Семен Пегов …

Голос 1:»…Короче, это нахуй разъебали наших, вот короче. В одной роте нах@й 200 человек нахуй двухсотых сразу же, в другой 10 человек и вот про третью не знаю, но там тоже растрепали очень сильно вообще вот короче три роты пострадало, вот били пиндосы, сначала артой накрыли нах@й епыть вот а потом подняли нах@й 4 вертушки и в карусель запустили короче из крупнокалиберных пулеметов нах@й, короче всех х@ячили у наших кроме автоматов нах@й небыло вообще ничего, вот ну не говоря там о каком то пзрк и так далее, короче растрепали там ваще ну устроили ад там и пиндосы конкретно и четко знали нах@й что это мы идем, русские вот наши шли завод отжимать а они на этом заводе короче сидели короче мы пизды получили ваще жестких нах@й вот щас мне пацаны отзвонились нах@й там сидят бухают короче, много очень нахуй блять пропавших без вести ну это короче пиздец ваще там блять еще одно унижение блять и ну короче с нами нахуй нуникто вообще нах@й не считается как с чертями поступили вообще думаю что наши сейчас заднюю блять врубят нах@й наше правительство и никто ничего никакую ответку ничего не сделает и никто никого не уничтожит. за это нах@й вот такие вот у нас потери!»

Голос 2: «Брат, ну смотри. Там 177 убитых — только 5-я рота. 2-ку практически не зацепило. Короче 5-ку всю уничтожили, их раскатали там авиацией, вертушками, артиллерией и курды с американцами на них поперли, у пацанов просто не было шансов, 5-ка легла почти вся. Вот остатки тяжелых, сейчас «Тюлпан» придет ночью сегодня, будем тогда встречать уже. Давай, на связи. Викторович тоже, по-моему, если наши, тоже минусовой».

Голос 3: «Короче парняга сейчас отзвонился, они в колонну выстроились, они не доехали до этих метров триста, бл@дь, семьсот, говорит, до позиций, один взвод вперед пошел, а эти, колонна, стояла. Они короче метров триста не доехали. Эти американский флаг подняли и по ним арта начала жестко ху@чить, а потом вертушки подлетели и начали еб@шить всех, вот и бегали… Сейчас парняга отзвонил — в общей сложности 215 «двухсотых», вроде так, короче раскатали просто жестко… Обозначили себя… Наши вообще на что надеялись? Типа сами съ@бутся? Напугаются? Х@й знает… Короче, такая х@йня… Кого-то вообще опознать не могут, там народу до фига. Они стоячую колонну пох@ячили просто артой даже, пехота даже не выдвигалась, чисто артой нах@ячили, и все и пиздец».

Голос 4: «Из техники, говорит, уцелел один танк и один БРДМ, а все остальные «бардаки», все остальные танки были уничтожены в первые минуты боя сразу»…

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Джерело:«Русский Мир — Другая Россия»

Cтатті

Статистика втрат від видів зброї в російсько-українській війні (АТО)

Опубліковано

на

Статистика втрат від видів зброї в російсько-українській війні (АТО) (з листопада 2016 по січень 2018) дані з сайту novynarnia.com

За цей період основні втрати отримали від артилерійського вогню, в більшості випадків це наслідки ударів 120мм мінометів – 93 загиблих.

Через снайперський вогонь загинуло – 82 бійця, притому з липня статистика втрат від снайперів супротивника випереджає мінометні обстріли і на сьогоднішній день є основною причиною загибелі військовослужбовців… (З липня по січень від артилерії загинуло -17 а від снайперського вогню 43 бійця) …

Мінно-вибухові втрати – 56 загиблих, в основному розтяжки …

У стрілецькому бою загинуло – 33 бійця … сюди можуть потрапляти і втрати від снайперського вогню, не завжди є подробиці бою …

Від влучень ПТУР і РПГ загинуло – 11 військових, в більшості це потрапляння ракетою в транспорт.

Від розриву міномета загинуло – 7 бійців, подвійне заряджання і розрив міномета “Молот”

Не бойові втрати – це порушення техніки безпеки і самогубства -13 осіб.

Загальні втрати 295 чоловік за 14 місяців!

Більшість бійців загинуло від поранення голови і шиї, коли визирали з укриття. Массові втрати це прильоти мін, снарядів в укриття …

На початку минулого року часті випадки стрільби по бліндажах з танка. При опаленні (обігріві), укриття добре видно в тепловізор, через мале заглиблення бліндажів і слабку конструкцію, танковий снаряд пробиває накат …

У результатах підрахунку можливі незначні помилки, так як інформації за деякими випадками дуже мало і їх важко систематизувати …

Джерело: сторінка у фейсбук (Таран Юрій)

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. 
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://3polk.com.ua/

Читати далі ...

Cтатті

Інструкція щодо розробки нарукавних знаків (емблем) Збройних Сил України

Опубліковано

на

Відділом розробки та впровадження військової символіки розроблено та затверджено командуванням Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення Інструкцію щодо розробки нарукавних знаків (емблем) органів військового управління, об’єднань, з’єднань, військових частин, військових навчальних закладів, установ та організацій Збройних Сил України. Відповідно до якої військові частини отримують алгоритм та можливість розробки власного нарукавного знаку чи емблеми.

Нарукавний знак (емблема) – це призначена для носіння на рукаві визначених предметів військової форми одягу сукупність об’єднаних певним чином характерних ознак, що використовується як офіційно відмітний символ військово-значимої інформації.
Інструкція визначає, що нарукавний знак (емблема) розробляється з урахуванням:

– специфіки діяльності військової частини, її належності до певного виду Збройних Сил України, роду військ (служби);
– історії українського війська та новітніх бойових традицій військової частини, що виникли під час російсько-українського збройного конфлікту (для частин, що існували в час війни);
– місця дислокації військової частини без вторгнення до територіальної та муніціпальної символіки, які є виключною компетенцією місцевих громад, без погодження з якими використання повних гербів та інших символів громад є недоречним.

Знак можуть мати військові частини включно до окремого батальйону та йому рівні.

Військові частини, які перебувають на окремому штаті, мають (або не мають) загальновійськовий номер та організаційно входять до складу з’єднання, використовують емблему, встановлену для з’єднання.

Наприклад, військовослужбовці 190-го навчального центру, який організаційно входить до складу Житомирського військового інституту імені С.П. Корольова, носять емблему інституту.

Детальніше всі охочі можуть ознайомитись та завантажити Інструкцію за посиланням:https://fex.net/get/582191727587/286493219

Представникам військових частин можливо звернутись в приватні повідомлення та за вимогою буде відправлений План-графік розробки знаків, емблем, патчів.

Повідомляє Головне управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗС

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. 
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. 

Головне управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ 

Читати далі ...

Cтатті

“Бюджетні кошти просто зникли”. Як родина офіцера СБУ нажилась на здоров’ї учасників АТО

Опубліковано

на

Поки прокуратура і поліція шукають матеріали справи, давайте згадаємо тих, хто вирішив цинічно нажитися на здоров’ї наших захисників.

Знайомтесь – це сім’я Малярик: Голова сім’ї – Ігор Володимирович до недавнього часу був заступником голови Управління Служби Безпеки України в Тернопільській області. Курував боротьбу зі злочинами в сфері економіки. Мати – Надія Богданівна – власниця та керівниця медичного центру «Віасан» до 2017 року. Син – Роман Ігорович – студент, замінив матір на посаді директора «Віасану».

Здавалось би прекрасна сім’я, хороша кар’єра, успішний бізнес. Але людська природа не дає вдовольнитись наявним, тому «чистих» доходів Надії Богданівні здалось мало.

Так, 18 грудня 2015 року Державна служба в справах учасників АТО проводить всеукраїнський тендер на проведення психологічної реабілітації вояків – учасників Російсько-Української війни на загальну суму 15 мільйонів гривень.

За цим тендером право проведення такої реабілітації в Тернопільській області виграє медичний центр «Віасан», після чого, незважаючи на те що в договорі прописана тривалість реабілітації не менше як 14 днів, вже 28 грудня подає акти виконаних робіт про оздоровлення 100 екс-бійців, на підставі чого медичному центру «Віасан» виплачено 450 тисяч гривень бюджетних коштів.

Пов’язане зображення

12 жовтня 2016 року прокуратура Тернопільської області на основі нашої заяви та зібраних нами доказів, порушує кримінальне провадження за ознаками зловживання службовими особами своїм службовим становищем (ч.2, ст.364 КК України), а в грудні того ж року передає (згідно вказівки Генеральної прокуратури) це кримінальне провадження за підслідністю у слідче управління Подільського райвідділу поліції міста Києва.

Паралельно Головне управління СБУ проводить внутрішню перевірку по Ігору Володимировичу Малярику, за результатами якої його усувають з посади.

Розслідування проводилось в м.Києві і нам важко було контролювати його хід, проте ми регулярно надсилали відповідні запити як у слідче управління Подільського райвідділу поліції м.Київ, та у Київську місцеву прокуратуру №7, яка здійснює процесуальне керівництво по цьому провадженні. Всі їх відповіді можна звести до банальної фрази «розслідування триває».

Зважаючи на те, що з моменту порушення кримінального провадження пройшов значний термін, а жодних зрушень по справі не вбачалось, ми вирішили просити народного депутата України направити запит у зазначені правоохоронні органи, оскільки депутатський запит завжди мав більшу вагу в очах державних службовців, ніж запит будь-якої громадської організації.

Через деякий час ми отримали відповідь: «Місцезнаходження матеріалів зазначеного кримінального провадження не встановлено». Іншими словами, матеріали кримінального провадження по підозрі у незаконному заволодінню 450 тисяч гривень бюджетних коштів просто… ЗНИКЛИ!

На цю справу правоохоронним органам не одноразово і не перший рік звертають увагу активісти мережі «Вільні Люди», «Правого сектору», «МНК», ВО «Автомайдан», УНСО та інші.

З усіх злочинів, цей напевне є самим мерзотним – обкрадання воїнів під час війни сім’єю офіцера Служби Безпеки України. І ми зробимо усе, щоб справа «Віасану» не була «спущена на гальмах».

Іван КОВАЛИК

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. 
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://uainfo.org/blognews/

Читати далі ...

Trending