Зв'яжіться з нами

ВПК

Яку автомобільну техніку може і не може отримати українська армія цього року

Опубліковано

на

ЗСУ вже котрий рік потерпають від браку автотехніки, чи то простої транспортної, чи то спеціальної, чи то броньованої. З року в рік наші воїни живуть надією на численні обіцянки українських чиновників та політиків і перебиваються спорадичними поставками волонтерів вживаної та списаної в Європі техніки.

Яку ж автомобільну техніку може отримати українська армія цього року? Розглянемо перспективи отримання Козаків, Барсів, Дозорів, Варти та КрАЗів.

Як повідомляють українські ЗМІ після успішних випробувань, Міністр оборони України Степан Полторак підписав наприкінці березня наказ №158 про прийняття на озброєння ЗС країни бронеавтомобіля «Козак-2» приватного вітчизняного виробника спеціальної автомобільної техніки і засобів безпеки Науково-виробничого об’єднання «Практика».

Зазначимо, що 20 січня 2015 року на київській базі Державної прикордонної служби України посольство США в Україні передало прикордонникам перший бронеавтомобіль “Козак”, а 22 липня 2015 року першу партію бронемашин передано до НГУ. До кінця 2015 року, за словами секретаря РНБО Олександра Турчинова, до НГУ мало бути поставлено 100 бронемашин «Козак».

Похожее изображение

Згідно вимог Збройних Сил України підприємство підготувало оновлення базової моделі бронеавтомобіля «Козак-2» БЗСА-5 (Броньовий захист Спеціалізованих Автомобілів 5 класу) призначений для різних робіт: від патрулювання до вогневої підтримки та забезпечення зв’язку.

В основі «Козак-2» лежить повнопривідне шасі вантажного автомобіля IVECO EuroCargo, розраховане на повну масу в 15 тонн. Гордість машини – броньований кузов, виготовлений із 12-мм сталі фінської марки «Мінілюкс Протекшн», що відповідає класу захисту 2-го рівня за STANAG.Картинки по запросу «Козак-2»

На відміну від «Козак-001» новий бронеавтомобіль отримав систему пожежогасіння салону, підкачування шин, обігрів не тільки лобового скла, а й ніг і заднього скла. «Козак – 2» оснащений підвісними протимінними сидіннями власного виробництва, а також фільтровентиляційним обладнанням.

Розроблений на основі спільного рішення Міністерства оборони України «На відкриття дослідно-конструкторської роботи на розробку спеціалізованого броньованого автомобіля для потреб Збройних Сил України, шифр «Козак-2М».

Наразі на заводі НВО «Практика» проходить випробування ще досконаліший бронеавтомобіль «Козак-5» з незалежною підвіскою всіх коліс.

В січні 2017 року Міністерство оборони України анонсувало державні випробування тактичного броньованого автомобілю типу «Барс», які планувалося провести у лютому . За результатами випробувань мало бути прийнято рішення щодо можливості закупівлі цієї техніки для Збройних Сил України.

Bogdan Bars-8.jpg

Нещодавно було повідомлено, що чергові випробування тактичного багатофункціонального автомобіля «Барс-8» пройшли успішно.


На фото представлені результати випробування зразків сталі Armox 500Т, з якої зроблено броньований “Барс-8”.

Під час випробувань проводилися лабораторні дослідження бронесталі Armox 500Т товщиною 7 мм, що використовується для виробництва «Барс-8». Дослідження підтвердили, що зазначена бронесталь здатна витримувати постріли з автоматичної зброї патронами колібрів 5,45х39 мм і 7,62х54 мм. За результатами відстрілу броньованої сталі Armox 500Т підтверджено відповідність рівню балістичного захисту тактичного багатофункціонального броньованого автомобіля «Барс-8» стандарту STANAG 4569 Level 2.

Найбільш багатостраждальним та довгоочікуваним є ББМ «Дозор-Б» — повнопривідна бойова броньована машина з колісною формулою 4х4.

Перший демонстраційний зразок бронемашини «Дозор-Б» був представлений ще на збройовій виставці «Зброя та безпека-2004», але справжню увагу машина привернула лише в 2014 році, коли дався взнаки брак справної бронетехніки.

«Дозор-Б» був обіцяний для оснащення спеціальних підрозділів збройних сил (сил швидкого реагування і військової поліції) при виконанні ними розвідувальних, патрульних, а також миротворчих операцій та як основний транспортний засіб в умовах бойових дій. В залежності від призначення, передбачені різні варіанти виконання бронеавтомобіля у виробництві: бронетранспортер, санітарна, командно-штабна, розвідувально-дозорна, та інші спеціальні машини.

Dozor-B in Kyiv.jpg

Планувалося замовлення близько 200 одиниць, серійне виробництво «Дозор-Б» мало стартувати у вересні 2014 року. Однак, через проблеми з постачальником двигунів, перші машини мали зійти з конвеєра в березні 2015 року. На початку квітня Міністерство оборони України повідомило про початок серійного виробництва, за планами було передбачено до липня 2015 року виготовити 40 одиниць бронеавтомобілів «Дозор-Б».

6 грудня 2015 року прес-служба ДК «Укроборонпром» повідомила, що «Дозор-Б» пройшов державні випробування і рекомендований до прийняття на озброєння збройних сил України. На даний час виготовлено тільки 10 одиниць бронеавтомобілів «Дозор-Б».

На початку 2017 року ДК «Укроборонпром» заявив, що виготовить нову партію вже з десятків бронемашин «Дозор-Б» (20 од.?) для української армії завдяки фінансуванню у рамках державного оборонного замовлення ДП «ЛБТЗ». Крім того, підготовлені у 2016 році виробничі потужності та технологічний процес дозволяє виготовляти «Дозор-Б» вже серійно.

Відомий через свою скандальну появу в 2015 році спеціалізований бронеавтомобіль «Варта» — український бронеавтомобіль з колісною формулою 4х4 виробництва невідомого перед тим  приватного концерну «Бронетехніка України».

Похожее изображение

Міністерство внутрішніх справ планувало закупити сотню броньовиків на півмільярда гривень для поліцейських спецпідрозділів у компанії, яка ще рік перед тим виробляла пластикову тару.

В 2016 році прийнято рішення про прийняття на озброєння першої партії з 10 бойових машин в інтересах «КОРД» (Корпус Оперативно-Раптової Дії) і спецпідрозділів Національної гвардії України. Надалі держзамовлення обіцялии збільшити до 60 одиниць.

Бронеавтомобіль активно використовується спецпідрозділами нацполіції «КОРД» та «Дніпро-1» в поліцейських, антитерористичних операціях та в зоні бойових дій на сході України.

“АвтоКрАЗ” – єдиний в Україні виробник великовантажних автомобілів. Зараз завод, підконтрольний бізнесменові Костянтину Жеваго, переживає не кращі часи. Спад виробництва, величезні борги і практично повна відсутність держзамовлення поставили його на межу виживання.

Генеральний директор Автокразу Роман Черняк в інтерв’ю LIGA.net розповів, що згідно з уточненими даними, опублікованими у Відомостях Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (№ 46 від 9 березня 2017 року), АвтоКрАЗ має чистий збиток у розмірі 188,9 млн грн – це на 40% менше аналогічного показника 2015 року, якщо говорити про тіло кредиту, то це більше 1 млрд грн.

Левова частка цих збитків пов’язана з невиправдано великими відсотками, нарахованими банками по кредитах, які АвтоКрАЗ брав у докризові часи. Сьогодні “АвтоКрАЗ” покривати ці відсотки не в змозі.

Картинки по запросу "АвтоКрАЗ"

Щоб врятувати завод “АвтоКрАЗ” готовий залучати сторонніх інвесторів. На даний час переговори з іноземними інвесторами, котрі зацікавлені влити гроші і технології в завод, на завершальній стадії, це глобальні компанії з Китаю, Індії, Західної Європи.

 

В 2016 році на “АвтоКрАЗі” зробили близько 1 000 автомобілів (проти 1 400 в 2015. – Ред.). З них більше половини припадає на експорт у країни далекого зарубіжжя через низьке держзамовлення.

На цей рік є держзамовлення на близько 800 машин. Всього планується виготовити 1 200 одиниць.

У Держоборонзамовленні крім цивільних міністерств на цей рік планується закупівля близько 100 автомобілів для ЗСУ. Це небагато. Та ж Нацгвардія закупила багато автомобілів в минулому році і практично закрила свої потреби. Держприкордонслужба також укомплектована на 100% кажуть у “АвтоКрАЗі”.

Картинки по запросу "АвтоКрАЗ"

На жаль в Україні інтересу до Фіони, всюдихода Халк і безпілотного бронеавтомобіля Спартан не має. “АвтоКрАЗ” працює на їх просування в країнах Близького Сходу. Вже є два контракти на 100 і 150 автомобілів. Халк і Фіона проходять передконтрактні випробування в Південно-Східній Азії.

Сьогодні в Україні також немає потреби у закупівлі броньованих автомобілів класу КрАЗ-Кугуар і Спартан. Вони продаються за кордон: ООН, ОБСЄ, різні поліцейські місії. Це невеликі контракти. Купують 10-20 автомобілів, не більше, але стабільний попит є.

У цей же ж час в Україні продовжують купувати машини російського виробництва. В 2016 році в Україні таких машин було куплено: Камазів – від 150 до 200 штук, Уралів – понад 50 одиниць. Білоруський МАЗ в 2016-му продав в Україні понад 600 автомобілів.

Джерело: https://defence-ua.com, https://uk.wikipedia.org/wiki/http://www.autoconsulting.com.uahttp://biz.liga.net/ekonomika/industriya/

 

 

ВПК

Окуповані території в очікуванні – американський стратегічний безпілотник отримав суперкамеру

Опубліковано

на

Сучасний БПЛА RQ-4 Global Hawk нам знайомий як ніхто інший, адже з деяких пір він став гніздитися в нашому ареалі. Про його ТТХ, порівнянних з космічними технологіями майбутнього, чув багато хто, але от про те, що його регулярно модернізують, – знають не всі.

Буквально на днях “Яструб” отримав обновку, якою стала семиполосна мультиспектральна камера MS-177. Перший Global Hawk з новою камерою напередодні прибув на авіабазу ВПС США Beale.

З огляду на те, що і до цього даний розвідник буквально “кошмарив” своїх антагоністів, який не втручаючись в повітряний простір потенційного противника, викрнуючи розвідку вглиб територій на 200 км і більше, то тепер від пильного ока цього птаха не сховатися навіть при його польоті на граничній висоті.

Що ж, тішить – наука не стоїть на місці. Ну, а оновленого RQ-4 Global Hawk чекаємо на лінії фронту на Донбасі і біля берегів окупованого Криму. Це саме ті місця, де MS-177 пройде найкраще випробування.

zloy-odessit

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://zloy-odessit.livejournal.com/

Читати далі ...

ВПК

Гідроакустична станція «Тронка» цьогоріч надійде на озброєння нашого флоту

Опубліковано

на

Для ефективного моніторингу підводної обстановки та виявлення диверсійних сил противника в Україні розроблено нові гідроакустичні засоби

Фізико-географічні особливості північно-західної частини Чорного моря, а це відносно невеликі глибини (100–120 м), дають змогу підводним човнам противника малої водотоннажності підходити до стратегічних інфраструктурних об’єктів України.

До анексії Криму ми могли висвітлювали підводну обстановку значно більшими силами, оскільки в нас були мисливці за підводними човнами — корвети «Тернопіль», «Луцьк» і «Хмельницький». Сьогодні лише один корабель флоту оснащено гідроакустичною апаратурою для пошуку підводних об’єктів. Тільки фрегат «Гетьман Сагайдачний» може повноцінно здійснювати протичовновий дозор, але переважно тоді, коли він патрулює в морі, тобто епізодично. Крім того, Росія активно розвідує близьку морську зону й територіальне море України, зокрема з використанням сил спеціального призначення. ЧФ отримав на озброєння два нових швидкісних катери типу «Раптор», які призначено для прихованої доставки груп диверсантів на узбережжя. Не виключено, що вищезгадані плавзасоби може бути застосовано проти нас. Тому на ці загрози треба адекватно реагувати.

У перспективі система висвітлення підводного простору ввійде до новоствореної Єдиної національної системи відображення морської обстановки, робота над якою вже триває. Саме туди надходитиме весь потік інформації як із корабельних гідроакустичних засобів, так і з гідроакустичних станцій, які працюватимуть поблизу берегової лінії.

Ігор Фалєєв, представник Державного підприємства «Київський науково-дослідний інститут гідроприладів»:

— Україна має сучасні розробки у сфері радіо- та гідроакустики, зокрема станцій спеціального й протидиверсійного призначення «Олімп 3К», «Олімп-1», «Тронка», які мають міжнародний попит. Ці станції може бути використано для потреб технічного переоснащення Військово-Морських Сил України та Морської охорони ДПСУ. Напрямок швидко розвивається за рахунок упровадження нової елементної бази та принципів управління й контролю, що дає змогу в рази зменшити масу станцій і надати їм принципово нові бойові можливості, зокрема за рахунок прихованого транспортування до заданого району підводними роботами.

За задумом моряків, система вирішуватиме завдання щодо висвітлення даних про поточну підводну обстановку (пошук та ідентифікація підводних човнів, засобів доставки диверсійно-розвідувальних груп, інших малорозмірних цілей, включно з бойовими плавцями). Програма дозволить здійснювати розрахунково-аналітичну роботу. На основі отриманих даних моряки виконуватимуть тактичні розрахунки, розроблятимуть план протидії відповідним силам і засобам противника.

Нині в Україні для ефективного моніторингу підводної обстановки та виявлення диверсійних сил противника розроблено нові гідроакустичні засоби та станції. Вони спроможні здійснювати спостереження прибережних районів територіального моря, акваторій військово-морських баз і портів, стоянок торговельних суден і кораблів на рейдах. Це насамперед сучасна гідроакустична станція протидії диверсійним силам і засобам «Тронка», яку розробив персонал ДП «Київський науково-дослідний інститут гідроприладів».

Ця гідроакустична станція є пересувною. Вага її — 40 кг, тому станцію можна легко занурити в акваторію порту або розмістити поблизу сторожового корабля ВМС. Станція дуже ефективна, водночас принцип її роботи доволі простий. Вона в автоматичному режимі виявляє й супроводжує підводні об’єкти. Приміром, бойового плавця без спорядження або з аквалангом закритого типу станція «Тронка» може запеленгувати на відстані понад 500 м. З аквалангом відкритого типу — на відстані близько 900 м. А виявити диверсантів, яких доставили на надмалих плавзасобах, може й на дистанції 1000 метрів. На моніторі приладу є змога спостерігати за виявленими об’єктами, наприклад, з якою швидкістю рухаються підводні апарати. Також за допомогою вимірювання розподілу швидкості звуку на глибині можна навіть спрогнозувати дії диверсантів. Програмне забезпечення станції дозволяє задокументувати всю інформацію про підводну обстановку. Робоча глибина — до 50 м. Станція працює навіть під час трибального шторму.

Іще одна перспективна розробка українських винахідників — станція «Олімп 3К». Вона за своїми тактико-технічними характеристиками потужніша за «Тронку». Передає інформацію в режимі онлайн. З урахуванням гідрологічних умов моря та глибини занурення станція спроможна виявити підводний або надводний об’єкт на дистанції до 10 км. Вона мобільно розгортається, фіксує шум від гвинтів підводного човна навіть на глибині до 200 м. Практично безпомилково може ідентифікувати підводні цілі та класифікувати їх, навіть якщо в заданому районі перебуває підводний човен із трьома-чотирма надводними кораблями або цивільними суднами. Єдине що — станція може не розпізнати малорозмірні цілі, приміром, ворожу субмарину, яка має менше як тисячу тонн водотоннажності.

Віталій ПАНЧИШИН, «Народна армія»

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://na.mil.gov.ua/

Читати далі ...

ВПК

Українські тактичні безпілотники зацікавили іноземних клієнтів

Опубліковано

на

З 25 по 27 лютого державна компанія «Спецтехноекспорт», що входить до складу ДК «Укроборонпром», в ході спеціалізованої виставки UMEX-2018 представила ринку ОАЕ українські розробки безпілотних літальних апаратів.

Цьогоріч на українському стенді були вперше продемонстровані відразу дві розробки: тактичний безпілотник PD-1AF з вертикальним злетом від компанії «Укрспецсистемс» та БПЛА-камікадзе «RAM» від компанії «Оборонні електронні технології». Також були представлені оновлені безпілотники «Спектатор» від ВАТ «Меридіан», «Обсервер-С» від компанії «Def-C», квадрокоптер PC-1 та системи гідростабілізації від компанії «Укрспецсистемс», система протидії ворожим БПЛА «Буковель-міні» від компанії «Проксимус».

Великий інтерес до української оборонної промисловості підтверджено низкою проведених зустрічей та переговорів в українському павільйоні з вищим керівництвом ОАЕ. Так, з українськими розробками детально ознайомилися спадкоємний принц Абу Дабі, заступник Верховного Головнокомандуючого ЗС ОАЕ шейх Мохаммед Аль Нах’ян, Віце-прем’р міністр ОАЕ, Міністр внутрішніх справ шейх Саіф Аль Нах’ян, Державний міністр з питань оборони ОАЕ Мохаммед Аль Боварді, Начальник Генштабу ЗС ОАЕ Генерал-лейтенант Мохаммед Аль Ромейсі, Командувач Сухопутних військ ОАЕ Генерал лейтенант Салех Аль Амері.

З вищим керівництвом ОАЕ було обговорено питання налагодження співпраці з поставки українських систем БПЛА та засобів протидії, а також питання спільного їх виробництва на території ОАЕ. Також, в ході виставки вдалося провести ряд переговорів з потенційними замовниками із Королівства Саудівська Аравія, Алжиру, Кувейту, Марокко, Індонезії.

Павло Барбул, директор компанії «Спецтехноекспорт», з цього приводу зазначив: «Вище керівництво ОАЕ підтвердило, що найбільшою перевагою українських систем є те, що наші системи вже постачаються до різних оборонних відомств нашої держави та отримали позитивні відгуки від їх використання. Досягнуті домовленості показали, що робота наших розробників не є марною та неприбутковою. Якісний та готовий до застосування продукт завжди цікавий партнерам на міжнародному ринку оборонних технологій».

Українські компанії також зацікавлені у тісній співпраці з ОАЕ. Ринок лише безпілотних літальних апаратів країн РСАДПЗ, за середніми оцінками, сягне 1,5 млрд США до 2022 року. А загалом протягом 2018-2024 темпи щорічного зростання ринку БПЛА в країнах Близького Сходу прогнозується на рівні 30%. Оборонні БПЛА забезпечуватимуть найбільшу частку цього зростання, оскільки збройні сили все частіше використовують такі системи для своїх цілей.

UMEX – регіональна виставка та конференція у сфері безпілотних авіаційних систем, що вже втретє проводиться на території Національного виставкового центру Абу-Дабі. У 2018 році у виставці взяли участь 122 компанії з 34 країн світу.

Спадкоємний принц Абу Дабі, заступник Верховного Головнокомандуючого ЗС ОАЕ шейх Мохаммед Аль Нах’ян

Віце-прем’р міністр ОАЕ, Міністр внутрішніх справ шейх Саіф Аль Нах’ян

Державний міністр з питань оборони ОАЕ Мохаммед Аль Боварді

Командувач Сухопутних військ ОАЕ Генерал лейтенант Салех Аль Амері 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://spetstechnoexport.com/uk/news/

Читати далі ...

Trending