Зв'яжіться з нами

Cтатті

Якщо ми кличемо миротворців, то маємо знати і темну сторону медалі

Опубліковано

на

Боягузи завжди шукають рятунку на стороні. Вітчизняні політики – не виняток. Боячись «дражнити» Росію активними бойовими діями проти російських окупантів на Донбасі, вони уповають на «миротворців». Але чи справді „миротворці” є такими, як їх представляють? Зарубіжні й вітчизняні мас-медіа деколи відкривають завісу над діяльністю учасників так званих „миротворчих” операцій Організації Об’єднаних Націй і НАТО і тоді вони постають дещо в іншому світлі, як в офіційній пропаганді.

Зґвалтування, тортури, контрабанда – довгим є перелік обвинувачень військовослужбовців миротворчих сил ООН. Так, мас-медіа повідомили, що військовому контингенту з Марокко чисельністю 700 чоловік, який діяв під егідою ООН в африканській державі Берег Слонової Кості, заборонено продовжувати свою миротворчу місію. Військовослужбовців контингенту звинуватили у зґвалтуванні місцевих жінок і дівчаток. Ексцеси учасників миротворчих місій ООН стали для цієї організації справжньою проблемою. З численних доповідей офіційних осіб ООН випливає: такі випадки сексуальної експлуатації, насильства, проституції і педофілії мали місце практично в кожній миротворчій місії, зокрема в Кенії, Сьєрра-Леоне, Конго, Кот-д’Івуарі, Бурунді, Гаїті та Ліберії.

Конголезька ганьба

На початку, в 1999 році, до місії ООН в Демократичній республіці Конго ставилися ще з певним розумінням. Ті, хто відвідував солдатів з Пакистану, Уругваю, Бангладеш, Непалу, Індії, Марокко чи Тунісу, могли їм тільки поспівчувати. Вони проживали у величезних складаних наметах на краю мокрого від постійного дощу лісу, або просто посеред джунглів. Жоден з них не знав мови лінгала чи суахілі, жоден не міг відрізнити племен тутсі від гуту чи ленду від гема бо й як? Цього часто не здатні зробити і самі конголезці. А миротворчі сили повинні були ці ворогуючі племена тримати на віддалі одне від одного. І що було робити? Або сидіти в наметах, або – коли треба було їх покинути – швидко переміщуватися по місцевості в броньованих автомобілях. Ну і врешті сподіватися, що та місія якнайшвидше закінчиться.

Однак кількість скандалів, у яких були замішані ті військові контингенти з часу, коли опинилися в Конго, тобто протягом восьми років, змусили давно забути про співчуття до миротворців з боку, принаймні, місцевого населення. Блакитні шоломи, яких тут є 16 тисяч, називають „боягузами”, „туристами”, „грабіжниками”. Неодноразово ця найдовша миротворча місія стояла за крок від ганебної поразки.

Почалося з того, що солдати ООН – особливо на північному сході країни, в районі міста Буня – бездіяльно спостерігали, як бандитські воєнізовані угруповання нападали на місцеве цивільне населення. Особливе обурення викликав напад на село, в якому агресори спалили живцем кільканадцять мешканців, хоч солдати ООН перебували лише за якихось 200 метрів від нього. Обурення викликало також взяття воєнізованим формуванням тутсі важливого стратегічного міста Букаву. Коли бунтівники маршували в бік міста, блакитні шоломи втекли звідти, хоч мали чіткий наказ обороняти цивільне населення, навіть із застосуванням сили. Внаслідок того, що вчинили миротворці, загинули десятки людей, а кількасот жінок і дітей стали жертвою зґвалтувань. Коли нападники через десять днів залишили місто, а цивільне населення країни повело демонстрації протесту проти бездіяльності блакитних шоломів, солдати ООН несподівано згадали, що мають зброю і застрелили кількох демонстрантів.

Більше того, в 2004 році слідчі ООН виявили, що блакитні шоломи змушували конголезьких дівчат до проституції. Згідно рапорту Бюро внутрішнього контролю сил ООН, сексуальні контакти між блакитними шоломами і конголезькими дівчатами були буденним явищем. Також змушувано до сексуальних контактів неповнолітніх дівчаток. Дізнавачі виявили 150 таких випадків. Дівчатам – деколи 12-літнім – солдати давали кілька центів, або якусь їжу: кілька яєць чи банку варення. Контролери виявили, що в таких ексцесах брали участь військовослужбовці всіх більших підрозділів миротворців. В сексуальному скандалі були замішані миротворці з Марокко, Франції, Росії, Непалу, Пакистану, Тунісу, та Уругваю. Принаймні одного українського миротворця і одного канадського вигнали з оонівської місії у Африці за аморальність.

Однак проводити слідство у таких справах надто важко, бо потенційним свідкам і навіть слідчим погрожують, намагаються вбити чи підкупити. Що більше, командири підрозділів перелічених країн – особливо марокканських, пакистанських і непальських – завжди утруднювали слідство, як тільки могли. Поведінка блакитних шоломів була тим більше ганебною, що їх жертви часто були сиротами: неповнолітні й діти, раніше тортуровані й ґвалтовані ворожими воєнізованими бандами. Саме про їх безпеку мали дбати заїжджі миротворці ООН. Але вони виявилися такими ж злочинцями, як і місцеві.

Апетит до золота

Не встигла світова громадська думка дещо заспокоїтися після бурхливого обговорення аморальної поведінки миротворчих сил ООН в Конго, як відкрилася нова афера: пакистанські блакитні шоломи під кінець 2005 року вивезли із східних провінцій Конго величезну кількість золота вартістю в кілька мільйонів доларів. Золото – як виявилося – військовослужбовці ООН отримали саме від тих бандитських воєнізованих формувань, яких мали роззброїти. Взамін за хабарі у вигляді золотого піску бунтівники отримали назад свою зброю й амуніцію, а на додаток ще й продовольство. Продажні блакитні шоломи повідомляли бунтівників, коли і де проти них будуть проводитися контрпартизанські операції. Покарати винних пакистанців неможливо, оскільки вони встигли виїхати з Конго, а пакистанська влада не бажає продовжувати слідство..

Відомості про злочини блакитних шоломів вже перестали бути несподіванкою для Ради Безпеки ООН. Неодноразово і дуже часто, на теренах, де ведуться бойові дії військовослужбовці миротворчих сил самі – замість охоронців – стають злочинцями. Вже доведено, що вони займаються контрабандою, тортурами, сексуальною експлуатацією неповнолітніх і незаконним збагаченням.

В райони регіональних конфліктів шлють переважно військовослужбовців з країн Третього Світу. Це роблять тому, що Захід не бажає ризикувати своїми громадянами на другорядних для нього в стратегічному значенні теренах. А місії ООН є привабливою пропозицією для бідніших держав, оскільки там можна отримати добру ціну за збут старого військового спорядження. Військовослужбовці, які вирушають з миротворчими місіями, як правило слабо підготовлені, не знають і не шанують прав людини. Протягом останніх трьох років відіслано назад до власних країн бл. 200 військовослужбовців миротворчих сил, винних у сексуальних злочинах (переважно за ґвалтування неповнолітніх). Покарано лише небагатьох. Внутрішнє Бюро контролю сил ООН в 2003-2006 роках здійснило 319 розслідувань. За їх результатами звільнено 18 працівників ООН. Серед військовослужбовців, повернутих додому в минулому році, покарано лише сімох (звільненням зі служби).

Протягом останніх років компрометували ООН переважно солдати з таких країн, як Непал, Йорданія, Марокко чи Нігерія. Однак серед злочинців вистачає і представників європейських країн.

Діти на мінні поля

Підрозділи ООН, послані в Хорватію і Боснію, не тільки не змогли зупинити бойові дії, але й у деяких випадках прямо їх стимулювали, постачаючи озброєння і продовольство то одній, то іншій стороні конфлікту. В підсумку, за оцінкою експертів, „миротворчі” операції блакитних шоломів на Балканах, які тривали з 1991 по 1995 рік, закінчилися повним провалом.

Важкі звинувачення висунуто слідчими ООН військовослужбовцям голландського контингенту. У Боснії вони роздушили танком групу мусульман, висилали місцевих дітей „тестувати” ділянки ймовірних мінних полів і роздавали дітям токсичні таблетки для розпалювання гриля як солодощі. Що більше, один з військовослужбовців голландського контингенту зізнався перед судом, що деякі його колеги не тільки бездіяльно спостерігали за різаниною в Сребрениці, а й навіть брали в ній участь. Під час антисербських погромів на території Косово у березні 2004 року військовослужбовці з КФОР (миротворці НАТО) втекли, покинувши сербські села, які вони були зобов’язані охороняти, напризволяще.

У Косово миротворцям КФОР приписують головну заслугу в лавиноподібному зростанні після 1999 року числа тамтешніх борделів. Військовослужбовці є головними клієнтами тих закладів – зокрема там, де обслуговувати клієнтів змушують неповнолітніх дівчаток.

Французьких офицеров з контингенту ЄУФОР (миротворці ЄС) підозрюють в причетності до загибелі президента Македонії Бориса Трайковського, чий літак розбився 26 лютого 2004 року в околицях боснійського міста Мостар. Слідство встановило, що причиною катастрофи стала невірна команда з землі, подана кимось із французів. Ще до закінчення слідства всі військовослужбовці, які чергували того дня на аеродромі, були відправлені до Франції, тому конкретного винуватця смерті глави Македонії встановити досі не вдалося.

Хоч поведінку військовослужбовців ООН критикують окремі представники цієї організації, але доцільність проведення миротворчих операцій і далі відстоюють. Єдине, що вимагають кращого контролю і швидшої реакції на випадки порушення законності. Однак цього проблематично добитися навіть від т.зв. „демократичних” держав. Досить згадати катування американськими військовослужбовцями військовополонених і в’язнів в Іраці та Афганістані. Місцевих жителів не тільки катують, але й безкарно вбивають. Вальтер Калін, представник ООН зі справ біженців, розповів 15 серпня, що лише за перші місяці бойових дій коаліційних військ в Афганістані було вбито понад 1060 цивільних осіб.

Російські «миротворці» постійно славляться грубим нехтуванням всіх норм та законів як міжнародних так і місцевих. Це під їх «захистом» Придністров’я, Абхазія, Південна Осетія перетворилися в кримінальні «малини». Нині росіяни хотіли б повторити на Донбасі свій фортель, як у Косово, коли несподівано для НАТОвців російські десантники зі складу «миротворчої» дивізії з Боснії і Герцоговини, яку очолював американський генерал, за наказом Москви несподівано висадилися в аеропорту Приштіни й там закріпилися.

Якщо ми кличемо миротворців, то маємо знати і темну сторону медалі, яка не завжди охотно освітлюється.

Тобто ті «корисні ідіоти» українського політикуму, які закликають до нас «миротворців НАТО насправді отримають «миротворців» Росії і надовго.Тому варто прислухатися до слів генерал-лейтенанта О.Лавренюка: «Хочу наголосити, що ніякі «миротворці», «зелені берети» чи «блакитні шоломи», представники ОБСЄ, ніхто нам для нас не поверне нашу землю. Так само марно сподіватися на те, що в один гарний день президент Росії В.Путін зачитає своїм військам у Донбасі наказ: тихо й мирно повернутися додому. Такого не буде. Вони нікуди не підуть. Це ми, Українська Армія, маємо їх поховати в українській землі».

Автор:  Лавренюк Олексій Васильович, генерал-лейтенант (1993). Народився 29.12.1940 в с.Лідихівка Теофіпольського району Хмельницької області. Українець. Закінчив Ленінградське вище загальновійськове училище (1960 –1964), Військову академію ім. М.В.Фрунзе (1969 – 1972), Академію Ґенштабу ЗС СРСР (1978 – 1980). Із 05.1981 р. по 11.1983 р. – начальник оперативного відділу – заступник начальника штабу 40-ї армії, з 11.1983 р. по 05.1985 –начальник оперативного управління штабу ТуркВО, заступник начальника штабу ТуркВО. Учасник війни в ДРА. Керівник великих операцій радянсько-афганських військ. Повернувся з Афганістану до України у травні 1985 р. Учасник ліквідації аварії на ЧАЕС у 1986 р. У 1992 – 1994 роках – начальник управління підготовки ЗС та інспекції Ґенштабу ЗС України. 04.1994 – 12.1998 – начальник кафедри стратегії Академії ЗС України. 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Cтатті

Крик душі: “Ми втрачаємо людей шаленими темпами. Йдуть найкращі, не шкодуючи і не обертаючись… Хто буде виконувати задачі?”

Опубліковано

на

Доконають армію! Невдовзі залишаться самі бомжі і алкоголіки!

Так починається набираючий популярність пост у facebook, змученої війною та армійськими взаємовідносинами мінометчиці 72-ї бригади Олени Ігорівни, економіста за освітою, з позивним Київ, яка з літа 2014 безперервно на війні, бойового офіцера, добровольця, “Народного Героя України”:

Доконають армію! Невдовзі залишаться самі бомжі і алкоголіки!

Вірите, що немає ресурсів? Ресурсів достатньо – мозку і совісті бракує!

Поясніть хтось мені тупій чому у військовослужбовців ЗСУ умови гірші ніж у худоби в ЄС? Нормально поясніть!

Не тицяючи в синю книжечку 50-х років затверджену сталіним згідно якої на полігоні повинні бути скотські умови, на яку посилаються від полковника і вище, а поясніть нормально враховуючи що ІІІ тисячоліття!

І не треба стандартну відмазку – війна… в Київській області війна? В Львівській? В Миколаївській війна? Нормально поясніть, не треба нам парити про війну на війні в нас кращі умови, бо полковники і генерали в наших бліндажах не з’являються і не заважають створити собі нормальні умови.

І не треба розповідати що грошей немає в країні де сплачується примусовий військовий податок. Красти не треба і використовувати ефективно, поясніть нормально, артилерія вміє рахувати!

Поясніть чому більше року військовослужбовці, котрі рік провоювали не можуть отримати УБД? Реально провоювали, а не на пару днів за УБД приїхали?

Поясніть чому потрібно 60 документів щоб вистріляти 6 мін за місяць. Документів які ніхто ніколи не прочитає. Це не перебільшення реально 59 документів треба надрукувати і роздрукувати (і 5 карт намалювати)! Компами, принтерами, папером не забезпечують і картриджі не заправляють («армію забезпечили всім»)! Поясніть яке мають право вимагати те засобами для здійснення чого не забезпечили? Об’єктивно вистачило б десятка! Раніше їздила на пару днів з одним єдиним папірчиком про заходи безпеки і стріляла 40 мін.
Поясніть навіщо навідника вчити 2 місяці??? Якщо людина геть тупа її ніколи не навчити, а якщо є невеликі ознаки інтелекту вистачить три дні, а потім в підрозділ на злагодження. 2 місяці, чорт забирай, вчити солдат і сержантів які від року до трьох провоювали з мінометом для отримання папірчика без якого тепер не можна стріляти з міномета, після того як три роки стріляли?!. Яка людина не поповнить ряди 93% від цього непрохідного маразму? Єдина користь, мої приїхавши на курси навчили інструктора наводити.

Поясніть це цілеспрямоване знищення армії, чи тупість?

4 місяці голоду на ППД. На чорта стільки сидіти на ППД? Чому не можна годувати на ППД? Хто крім бомжів прийде? Романтики і патріоти в 15-му майже всі закінчились. Є звісно бати з нормальним керівництвом, де о/с комфортно, або з міцним здоровим колективом, але це виключення радше, а не правило.

4 місяці Української паперової армії! Цілий день не продихнути і 2/3 липа і фікція для галочки. Нескінчене тупе безглуздя!

Далі полігони, чи міжнародні навчальні центри, байдуже однакове лайно. 3 місяці, якщо пощастить не 4-5, гнити і вкриватись коростою.

Полігон (збірна з усіх відвіданих мною полігонів, зазвичай не тривалі відвідини – щастило, але цього разу схоже на довго):
– житло – намет, чи пліснявий барак,
– непрохідна муляка навесні та восени,
– 220 – відсутня по книжечці часів сталіна – нєположено, лише 24, або 36 для паскудненького освітлення намета. Розумію якби тягти 220 за 10 км., а тут воно є просто нєположено,
– в машини залили такий непотріб, що не дійшли своїм ходом більше половини, навіть шишарик з новісіньким двигуном (лише перед виїздом поставили, берегли, не навантажували, на залишках старого бензину працював ідеально, на отриманому в дорогу відмовився заводитись взагалі), як ремонтувати (що своїм коштом зрозуміло, як це технічно можливо в умовах полігону і відсутності запчастин в радіусі 50-100 км.?).
– туалет – вуличний сортир з гіркою, що стирчить з дірки,
– вода – відсутня, або крижана і на всіх не вистачило, або замерзла, добре коли є сніг потерти руки і обличчя.
– баня раз на тиждень і йти до неї 2 км. і назад мокрим 2 км. по морозу, а були приколи, що йти до бані 2 км. і кожен несе собі дрова, бо баню тре топити.
Якщо якась падла питає чому не голені – хочеться вбити.

21 століття, туристи мандрують космосом, а ми в центрі Європи миємось раз на тиждень. До казки про ВСІМ ЗАБЕЗПЕЧИЛИ («забезпечувачі» хоч би те що купувати не можливо видали), додали казку СТВОРИМО УМОВИ, побудуємо казарми, так-так стіну вже побудували… мільйони, чи мільярди виділили…

Терпіти не можу коли ниють та безперестану скаржаться, особливо дядьки і нічого не пропонують.

Пропоную, поки щось збудують через 20-30 років, елементарний мінімум щоб зберегти хоча б частину людей:

  1. Електрифікувати намети. Мільйони на це не виділиш, бо коштує копійки, отже багато не вкрадеш, але буде можливість зарядити рації, набрати і роздрукувати нафіг не потрібні документи (потрібні виключно щоб не отримати догани), зателефонувати рідним.
  2.  Забезпечити гарячою водою. Проблема побудувати сарайчик під помивку о/с з будь-якого мотлоху (поруч з наметами стоять напівзруйновані будівлі розібрати і перекласти, або добудувати, можна розбірний з сендвіч панелей і переносити при потребі, якийсь вагончик притягти). Поставити в середину сарайчика великий бак вкрутити в нього тен і ось люди миються!
  3. Приганяти періодично копалку (в кожній частині є якщо не екскаватор, то трактор з ковшем) викопати нову траншею, перенести кабінки, засипати стару траншею.
    Елементарні речі! Це що дуже складно? Це капець як дорого? На це потрібні роки?
  4. З технікою складніше. Совєцький непотріб на якому воюємо потребує перманентного ремонту. В мене було коло 20 ГАЗ-66, перевірено – шишарики їздять виключно на ентузіазмі підрозділу. 2 місяці напівголодний, пригнічений паперовою армією підрозділ вкладав свою енергію, здоров’я (цілий день на морозі, під машинами на бетоні, хоча не складно і не дорого придбати бригаді і за потреби видавати в тимчасове користування теплові гармати) відривав від родин кошти щоб техніка працювала (так частину запчастин видали зі складу, навіть видали новий двигун на один шишарик, так багато чим допомогли волонтери – так-так, ті волонтери які вже не потрібні, бо нас всім забезпечують, але тисячі вклали в техніку з своїх зарплат, які при теперішніх цінах надто малі щоб і за комуналку не підйомну заплатити, бо УБД рік не дають – пільг половина підрозділу не має і родину прогодувати і самому нормально харчуватись).

Так на ентузіазмі попри мороз, голод і брак коштів майже вся техніка нормально рушила з ППД на полігон! І ці суки дають такий бензин що більша частина техніки безнадійно стає. Та гори вона пропадом! Хай стоїть, тягайте як хочете. З мене досить.

Ми втрачаємо людей шаленими темпами. Йдуть найкращі, не шкодуючи і не обертаючись. Приходять, краще б не приходили! Серйозно, мені не треба великий відсоток комплектації, бо вимагають згідно штату, а штат на n% баласт. Хто буде виконувати задачі? Так їх виконуватимуть класні хлопці за себе і алкаша, і косаря, і хронічно хворого (хтось взагалі в курсі що для певних спеціальностей є обмеження по стану здоров’я), і жінку (кількість жінок сильно побільшала, а користь для нашого роду військ переважно нульова). Через скільки часу класний хлопець задовбеться тягти ще одного/одну-двох-трьох..? І хто лишиться? А вимагати будуть як з повноцінного підрозділу!

Люди наше все без них техніка не їздить і міномети не стріляють. Та важлива не лише кількість, а й якість. І якісним людям важливо щоб на них не забивали, інакше вони йдуть! Елементарні умови, не п’ятизірковий готель, елементарні!

Я точно знаю як не схибитись на війні, але не знаю як витримати ППД і полігони, бо ніколи довго там не затримувалась. Через тиждень тактичні навчання. Мені вперше за 3,5 роки пофіг, що техніка не їде – це не моя провина і не мого підрозділу, ми зробили все можливе. Догана дешевше ніж ремонт через чиюсь жадібність. Мені вперше пофіг, що не можу виконати задачу тактичних навчань, скільки можна робити це на ентузіазмі, розриватись самій, витягувати подвійну-потрійну роботу з людей, а потім ще й вигрібати? Так ще й задача яку без спецзасобів не виконати і ані придбати ці спец засоби, ані через волонтерів дістати неможливо.

На попередніх навчаннях моя батарея виконала задачу з нулем штатних водіїв, нулем штатних навідників, 3-4 військовослужбовцями в розрахунку замість 5-ти – виконала бездоганно. І що я отримала на мене кричали півгодини, як могла виїхати на машинах з лисою гумою, посадити не водіїв за кермо, як могла поставити не навідників… і взагалі все не так! На питання, що мала робити, відповідь – написати рапорт! Рапорт, уявляєте, рапорт. Наче я їх не писала і типу це колись допомагало (хіба що від доган). Окупантам напишу рапорт: дійсним доповідаю відправили по вам 480 ОФ.

Все дістало!

Олена Ігорівна –  Збройні Сили України

Коментар редакції: На жаль, такі реалії війни. Путін, якраз і розраховує затяжною війною, нестатками та негараздами розхитати, ослабити і знищити українську державність. За великою мірою, винна не тільки влада, обрана самим українським народом, а й моральна та економічна виснаженість, сумний культурно-освітній рівень великої кількості населеня… Нам би знайти в собі сили довше витримати цей тиск і дочекатися розвалу країни агресора, яка насилає на український народ такі випробування!

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://www.facebook.com/

Читати далі ...

Cтатті

Американці зробили висновки: “іхтамнєтів” будуть відстрілювати

Опубліковано

на

Рівно тиждень тому в акваторію Середземного моря, через Гібралтар, пройшла сьома експедиційна група морської піхоти США, на чолі з авіаносним десантним кораблем класу Wasp, (LPH-2) Iwo Jima. Нагадаємо про те, що це корабель 40 тис. тонн водотоннажності і при наявності відповідної авіаційної групи стає легким авіаносцем. Разом з головним кораблем слідували десантно-вертолітний корабель-док USS New York (LPD-21), десантний корабель-док USS Oak Hill LSD 51, а також корабель постачання USNS Вільям Маклін (T-AKE 12), з 2,5 тис морських піхотинців на борту.

Результат пошуку зображень за запитом "us marines"

Такі пересування можуть бути викликані або шикарними і великими навчаннями, або “дублені потилиці” йдуть комусь вправляти мізки. Власне кажучи, вони для цього й існують, що продемонстрували вже не раз. Вони рідко бовтаються без діла на іншій стороні Земної кулі і дехто обов’язково повинен задуматися, чи не за його скальпом розпочато полювання. Проте, таке пересування може переслідувати ще одну мету – привернення уваги.

За легендою, корабель USS Oak Hill LSD 51 повинен був увійти в акваторію Чорного моря для участі з румунськими колегами в навчаннях “Весняний шторм 2018” (Spring Storm 2018). Як повідомляють турецька влада, корабель вже пройшов Босфор і пішов в північному напрямку. Інша частина групи залишилася в східній частині Середземного моря, де планується провести спільні з Ізраїлем навчання з відпрацювання навичок для проведення бойових операцій з метою забезпечення надійності роботи системи ПРО. Не важко здогадатися, що угруповання розгорнуто в тих місцях, де росіяни мають не здорову і небезпечну активність. В принципі, така активність може бути припинена виключно засобами авіації, але, мабуть, у американців є свої резони розгортання саме морської піхоти.

Є велика частка ймовірності того, що після бійки під Хішамом американці зробили висновки і вирішили взяти участь у знищенні позасистемної і суто дестабілізуючої регіон, сили. Особливо, її терористична діяльність проявляється в Сирії, але і в Україні – теж. Ні, це не ІДІЛ і не ісламські угруповання, це групи добре озброєних і матеріально мотивованих людей, руками яких Кремль робить найбруднішу роботу. Включаючи грабежі, катування і позасудові розстріли. Це не ДІЛ, це – гірше ІДІЛу і називається це російськими ПВК.

Події 7 лютого показують, що Москва від них відмовляється з такою ж легкістю, як ніби це використаний туалетний папір. Американці, напевно, прекрасно обізнані про ту кількість злочинів, які вже повісили собі на шию ці красені. У зв’язку з невизначеним статусом цієї публіки, якої по документах немає і бути не може, вона може легко вирізатися з тих місць, в яких вона оперує.

До речі, на них і на іранців, які теж перебувають в Сирії під виглядом торговців шаурмою і календарями з усіма православними святами і постами, не поширюється дія гуманітарних конвенцій, пов’язаних з правилами ведення бойових дій. Тому всі, хто буде їх відстрілювати як шалену худобу, не потрапляють під порушення міжнародних норм і правил. Цілком можливо, що у Вашингтоні таки вирішили знизити напруженість саме таким чином, як це вдало вийшло при Хішам.

У будь-якому випадку, зростаюча кількість жертв і варварські методи вбивства місцевого населення підштовхують саме до такого варіанту розвитку подій. У будь-якому випадку, військова машина США прийшла в рух і вперед рушили їхні ударні сили. Загалом, за цим треба уважно дивитися, щоб потім не заблудиться в нинішній плинності і не втратити канву подій.

anti-colorados

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://defence-line.org/

Читати далі ...

Cтатті

Ракетний щит України – ставка на створення уніфікованих ЗРК

Опубліковано

на

Зенітні ракетні війська (ЗРВ) – основа протиповітряної оборони і головна вогнева сила в загальній системі ППО України. Сьогодні щит над Україною підтримується зенітними ракетними системами і комплексами радянської розробки дальньої дії, а також середньої та малої дальності: ЗРС С-200В (по натовської класифікації SA-5 Gammon), С-300В1 (SA-12A Gladiator), ЗРК С-300ПТ (SA-10A Grumble), С-300ПС (SA-10B Grumble) і «Бук-М1» (SA-11 Gadfly). Крім ЗРВ Повітряних сил, власними засобами протиповітряної оборони мають і Сухопутні сили, де експлуатуються ЗРК ближньої дії. Це «Оса-АКМ», «Стріла-10М», зенітний гарматний ракетний комплекс «Тунгуска», «Шилка» (ЗСУ-23-4), а також переносні ЗРК «Игла-1».

За період з 1991 по 2006 р загальна кількість дивізіонів в складі ЗРВ ППО України зменшилася з максимальною чисельності 232 дивізіона (в 1996 г.) до 57. До 2012 р «вік» найбільш старого зенітного ракетного комплексу в складі ЗРВ Повітряних сил України перевищив 40 років. А «наймолодшому» ЗРК – більше 20 років. З огляду на темпи розвитку засобів повітряного нападу, радіоелектронної протидії та систем придушення ППО противника, наприклад, той же ЗРК С-200В вже сьогодні можна вважати морально застарілим. Українські ЗРК С-300ПС так само чим далі, тим все з великою натяжкою можна вважати відповідною зброєю для швидкоплинного протиповітряного бою. Гарантійний термін служби цього комплексу до капітального ремонту був визначений в 25 років, а зроблені вони в 1982-1990 рр. Гостродефіцитних запасних частин до цього ЗРК, який вже давно не виробляється, у наших військових вже немає. Тому де-факто всі основні вітчизняні зразки зенітних ракетних систем, комплексів і ракет до них межі міцності вже не мають.

В таких умовах головний конструктор зенітних ракетних комплексів Олег Коростельов приступив до формування своєї концепції модернізації системи ППО України. Він вважає, що необхідно забезпечити кілька рівнів захисту неба.

Перший – використанням ЗРК малої дальності до 7 км – ЗРК ближньої дії. Це «Оса-АКМ», «Стріла-10М», зенітний гарматний ракетний комплекс «Тунгуска», «Шилка» (ЗСУ-23-4), а також переносні ЗРК «Игла-1».

Другий рівень – середньої дальності, теж на базі вже відпрацьованого технічного рішення, – модернізації ракети ЗРК «Луч». Вже протягом кількох років ДККБ «Луч» в складі вітчизняної команди бере участь у великому міжнародному проекті з модернізації всієї системи ППО однієї з африканських країн. І зі своєю частиною Коростельов впорався чудово – пуски ракет в кінці 2017 року засвідчили здатність модернізованого ЗРК вражати цілі на дальності до 50 км (до речі, балістична дальність такої ракети 90 км). Беручи до уваги, що Україна має величезну кількість ракет до цього ЗРК, реалізація такого проекту дозволила б суттєво посилити ПС ЗСУ. Десятки ракет вже відправлені замовнику, так що досвід виробництва дозволить досить швидко переорієнтуватися на забезпечення інтересів ЗСУ. До цього не зайвим буде доповнення, що суміжник в згаданому проекті – компанія «Радіонікс», – вже зробила активну головку самонаведення, а також порт для радіо корекції, так що технологічність ракети зростає буквально вже по ходу її вдосконалення.

Позиція розробників визначається декількома найважливішими аспектами, що впливають на просування проекту: важлива невисока вартість розробки, важливий швидкий темп створення ракети. А деякі заділи, як то поява в розпорядженні українських інженерів активної головки самонаведення (ГСН), можуть впроваджуватися по ходу. Активна ГСН може дозволити вражати різні цілі одночасно. Така ракета, до речі, теж повинна бути уніфікованою. Виконана як авіаційна зброя («повітря – повітря»), вона дозволить вражати цілі на дальності 125 км, в якості штурмового зброї («повітря – поверхня») – на 110 км. Є для такого комплексу і багатофункціональний локатор наведення – 80К6М, розроблений і випускається запорізькою «Іскрою».

«Україні не варто розпорошуватися в кількості різних комплексів, як це було в СРСР, потрібно рухатися чітко і направлено, фокусуючи зусилля на створенні уніфікованих ЗРК, тобто, для використання на наземних і на морських платформах», – каже О.Коростелев.

Якщо плани конструктора і політична воля людей при владі перетнуться в одній точці на ДККБ «Луч», незабаром можна буде говорити про створення вітчизняної школи конструкторів систем ППО. Власне кажучи, досвід вже є – конструкторська школа легких бойових машин була створена в Україні, що називається, з нуля. А на ДККБ «Луч» знають: не святі горшки ліплять.

Материал из книги ЦИАКР «Конструкторы украинского оружия»

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://opk.com.ua/

Читати далі ...

Trending