Зв'яжіться з нами

Новини

Які зміни очікують законодавство з пенсійного забезпечення військовослужбовців?

Опубліковано

на

Вслід за зміною порядку нарахування грошового забезпечення військовослужбовців, Уряд готує також зміни пенсійного законодавства для військовослужбовців.

Як повідомлялось раніше, Кабінет Міністрів України, 30 серпня, за пропозицією Міністерства оборони України змінив порядок нарахування грошового забезпечення військовослужбовців, прийнявши відповідну постанову.

Постановою передбачається з 1 січня 2018 року істотне підвищення посадових окладів та окладів за військове звання із одночасною відміною більшості надбавок та додаткових виплат. Тобто незважаючи на підвищення посадових окладів у 4-5 разів, а окладів за звання у 10-15 разів, загальний розмір грошового забезпечення істотно не збільшиться. Але його більшу частину (близько 60%) будуть складати постійні складові (оклади за звання та посаду, надбавка за вислугу років), на відміну від 10-15% їх частки зараз.

Нагадаємо, що у серпні, в ефірі одного з телеканалів Міністр соціальної політики Андрій Рева анонсував зміни до законодавства з пенсійного забезпечення військовослужбовців:

«Підвищення пенсій військовослужбовцям визначатиметься новим законом про пенсійне забезпечення. Цим законом – законом про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування – пенсії військовослужбовцям не регулюватимуться. Наступний законопроект у рамках пенсійної реформи, вже 2-го етапу, визначатиме пенсійне забезпечення військовослужбовців, до якого ми приступимо в жовтні місяці 2017 року», – сказав він.

Кілька днів тому, користувач соціальної мережі Facebook, Andrey Doroshenko, виклав на своїй сторінці фотокопію довідки, завдяки якій стали відомі деякі положення законопроекту, підготовленого Міністерством соціальної політики, з метою внесення змін до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», серед яких зокрема:

Поступове підвищення мінімальної вислуги для призначення пенсії з 25 до 30 років

 • чинна норма: мінімальна календарна вислуга необхідна для виходу на пенсію за вислугою років поступово збільшується (на півроку щорічно) до 25 років на 1 жовтня 2020 року (на сьогодні необхідно мати 23 роки);
 • зміни: поступове підвищення мінімальної календарної вислуги для призначення пенсії з 25 до 30 років – на півроку щорічно з 2021 по 2030 рік.

Зміна бази для нарахування пенсії

 • чинна норма: пенсія обчислюється з окладів за посадою, військовим званням, надбавки за вислугу років, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати) та премії;
 • зміни: пенсія обчислюється з окладів за посадою, військовим званням та надбавки за вислугу років.

Збільшення максимального розміру пенсії з 70% до 80%

 • чинна норма: максимальний розмір пенсії за вислугу років не повинен перевищувати 70 процентів відповідних сум грошового забезпечення;
 • зміни: підвищення максимального розміру пенсії до 80% грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія.

Збільшення максимального розміру пенсії військовослужбовцям, які звільняються у зв’язку з реформуванням ЗСУ з 65% до 70%

 • чинна норма: максимальний розмір пенсії військовослужбовцям, які звільняються у зв’язку з реформуванням ЗСУ, становить 65%;
 • зміни: підвищення максимального розміру пенсії до 70% грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія.

Збільшення віку для призначення пенсії військовослужбовцям, які звільняються у зв’язку з реформуванням ЗСУ з 45 до 50 років

 • чинна норма: призначення пенсій військовослужбовцям, які звільняються у зв’язку з реформуванням ЗСУ, при досягненні 45-річного віку і за наявності в них вислуги 20 календарних років і більше;
 • зміни: підвищення віку для призначення такої пенсії до 50 років.

Збільшення віку, страхового стажу та військової вислуги для набуття права на пенсії за «сумісним» стажем

 • чинна норма: призначення пенсії за вислугу років у разі досягнення на день звільнення 45-річного віку, за наявності страхового стажу 25 років і більше, з яких не менше ніж 12,5 календарних років становить військова служба;
 • зміни: поступове, протягом 2019-2027 років, підвищення щороку на півроку: віку до 50 років, загального стажу до 30 років, вислуги військової служби до 17,5 років.

Це неповний список можливих змін до пенсійного законодавства військовослужбовців. У Верховній Раді України наразі цей законопроект ще не зареєстрований (за даними офіційного веб-порталу).

Ukrainian Military Pages

Також, незважаючи на офіційні повідомлення Кабінету Міністрів та Міністерства оборони України щодо прийняття 30 серпня, на засіданні Уряду, нової постанови «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», станом на час виходу цієї статті вона не була оприлюднена на веб-порталах Кабінету Міністрів та Верховної Ради України.

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел. Джерело:http://www.ukrmilitary.com/

Новини

Естонія відзначила 100-річчя незалежності військовим парадом

Опубліковано

на

Естонія відзначає 100-річчя незалежності держави у зв’язку з чим в столиці країни Таллінні в суботу, 24 лютого, пройшов військовий парад.

Про це повідомляє Delfi.

“У параді взяли участь понад 1100 осіб і близько ста одиниць техніки, всього в параді беруть участь 50 знаменних взводів, 4 роти, 3 батареї, 20 взводів і 3 оркестри – на додачу до оркестру сил оборони і оркестру департаменту поліції і прикордонної охорони в параді візьме участь оркестр сухопутних військ США”, – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, на параді представлені всі роди військ, Об’єднані Військово-навчальні заклади Сил оборони, Балтійський коледж оборони, Вартовий батальйон, Батальйон штабу і зв’язку, 1-а і 2-а піхотні бригади, протитанковий взвод Рапласької дружини Кайтселійту і мінометний взвод дружини Харью, Найскодукайтсе і Академічний малевконд Талліннської дружини. У параді також беруть участь кадети Академії внутрішньої безпеки.

Союзники були представлені відомими взводами з Фінляндії, Франції, Грузії, Данії, Італії, Латвії, Литви, Польщі, Швеції, України та США. Також у параді взяли участь піхотні взводи Великої Британії і Данії, які входять до складу союзницького батальйону НАТО. У параді були задіяні британські танки Challenger, саперні танки Trojan і бойові машини піхоти Warrior.

Над площею Вабадузе пролетіла авіація Сил оборони Естонії і країн союзників, в складі якої вертольоти ВПС Естонії Robinson R44, навчально-тренувальні літаки L29, що відповідають за охорону повітряного простору країн Балтії італійські винищувачі Eurofighter і данські винищувачі F-16.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. 
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://www.ukrinform.ua/rubric-world/

Читати далі ...

Новини

Самогубств у ЗСУ не більше, ніж в інших арміях світу, – Генштаб

Опубліковано

на

Коефіцієнт самогубств серед віськових в України становить 0,007% на 100 тис. людей, що відповідає світовій практиці

Таку статистику на брифінгу повідомив начальник Головного управління морально-психологічного забезпечення Збройних сил Олег Грунтковський, передає “РБК-Україна”.

“Найбільш болючою проблемою залишається втрата особового складу через самогубства. У 2016-2017 роках констатовано зменшення кількості суїцидів в арміі на 20%. Разом з тим, ця проблема є в фокусі уваги начальників усіх рівнів. В Украіні коефіцієнт самогубств становить 0,007% на 100 тис. військових, що відповідає світовій практиці. Випадків за статтею “доведення до самогубства” не зареєстровано”, – розказав Грунтковський.

Він наголосив, що що статистика щодо самогубств військових в поточному році суттєвого не відрізняється від аналогічного періоду 2017 року, хоча зафіксовано на 3 самогубства більше.

За даними Грунтковського, під час війни в Іраку серед військових країн НАТО такий коефіцієнт становив 0,026%, а під час війни в Афганістані в радянській армії – 0,29%.

“Щодо стану правопорядку на сьогодні – кількість злочинів і подій у ЗСУ зменшились на 41% порівняно з аналогічним періодом. Знизилась також кількість злочинів із ухиленням від військової служби. На 16% зменшились злочини, пов’язані із обігом наркотичних засобів. На сьогоднішній день з причин, не повязаних з виконанням завдань за призначенням, на 3% збільшилась смертність військовослужбовців. На сьогодні пов’язані із ДТП випадки смерті залишились на рівні минулого року. На 24% зменшилась смертність, пов’язана із порушенням заходів безпеки”, – також констатував Грунтковський.

Нагадаємо, що, за даними головного військового прокурора Анатолія Матіоса, у зоні бойових дій на Донбасі в середньому щотижня вчиняли самогубство два – три військовослужбовці.

Для порівняння: Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) опублікувала статистику рівня самогубств у світі. В Україні зафіксовано 20,1% самогубств на 100 тисяч населення.

Згідно з даними ВООЗ за 2015 рік, Україна посідала 23 місце з 172 країн за рівнем смертей в результаті суїциду. Тоді показник був 16,6 смертей на тисячу людей. Це дуже високий показник, оскільки середній показник по світу – 10,7 смертей на тисячу людей.

Вище показники в Анголі, Білорусі, Болівії, деяких країнах Африки, Ісландії. Однак 2000 року суїцидів було в два рази більше. Тоді показник України за даними ВООЗ був 31 самогубство на тисячу чоловік.

Майже в п’ять разів частіше до суїциду схильні українські чоловіки. Так, за даними Украстату, за 2016 рік близько шести тисяч суїцидів в Україні вчинили чоловіки і півтори тисячі  – жінки. У країнах з високим рівнем доходу самогубства часто виникають через психічні розлади. У той час як в Україні найчастіше суїциди здійснюються зрілими чоловіками або пенсіонерами через фінансові проблеми і самотність.

Примітно, що українські показники збігаються з показниками Російської Федерації (20,1%).

Найнижчі показники рівня самогубств в Європі зафіксовано в Азербайджані (3,3%), Таджикистані (4%), Албанії (4,3%), Греції (4,3%), Кіпрі (4,7%), Вірменії (5,4%), Ізраїлю (5,5%), Боснії і Герцоговині (6%), Мальті (6%) і замикає десятку Грузія (6,7%).

Найвищий рівень самогубств серед європейців: в Литві (32,7%), Казахстані (27,5%), Білорусі (22,8%), Польщі (22,3%), Латвії (21,7%).

Нагадаємо, за даними ВООЗ, у Європейському регіоні щорічно стається 128 тис. самогубств.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. 
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. 

https://gazeta.ua/articles/health/, http://www.unn.com.ua/uk/news/, https://espreso.tv/

Читати далі ...

Новини

Практично всі 50 генералів ЗСУ, які отримали це звання з 2014 року, мають бойовий досвід

Опубліковано

на

Майже всі генерали Збройних Сил України, які отримали це звання з початку російської агресії в 2014 році, мають бойовий досвід, повідомив начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко.

“З 2014-го в нас було присвоєно 50 генеральських звань. Із них практично всі отримали ті офіцери, які вже мали бойовий досвід. Сьогодні просування по службі, призначення, особливо на основні командні посади – основною вимогою до таких військовослужбовців є саме наявність бойового досвіду, того досвіду, який ми здобули у війні 2014-2017 років і продовжуємо здобувати у 2018 році”, – сказав він в інтерв’ю радіо “Свобода”, оприлюдненому в п’ятницю.

На переконання начальника Генштабу, військовослужбовці ЗСУ є “найбільшими патріотами”.

“Тому що ЗСУ – це структура, яка передбачає, що військовослужбовець, який прийняв присягу, може в будь-який момент віддати життя за свою країну і свій народ”, – пояснив він.

В.Муженко констатував, що в період 2014-2017 років в українській армії відбулися значні зміни у всіх сферах діяльності.

“Це той період, коли кардинально змінилося і ставлення, і підходи до процесів навчання, до процесів планування, до процесів управління загалом. Так, наприклад, у період із 2014-го по 2017 рік включно в нас уже більше ніж у два рази помінялися командири батальйонів, більше ніж у два рази помінялися командири бригад. Командири бригад, які були у 2014 році, зараз уже командувачі оперативних командувань. Деякі з них уже зараз на посадах заступників командувачів видів ЗСУ”, – зазначив він.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. 
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://ua.interfax.com.ua/news/

Читати далі ...

Trending