Зв'яжіться з нами

Соціалка

Як говорити з дітьми про війну? 5 рекомендацій психолога

Опубліковано

на

Четвертий рік триває війна – надто довгий термін навіть для дорослого, а для дитячого сприйняття часу й поготів. Природно, такий тривалий період часу, що супроводжується втратами, не може пройти без впливу на нас і на наших дітей, які живуть в тому ж світі, що й ми, а не в інформаційному вакуумі.

«Закривати очі» і робити вигляд, що війни немає – не вихід. Про те, як говорити з дітьми про війну, щоб не налякати їх, але при цьому не приховувати правди – читайте в рекомендаціях, підготовлених нами спільно з професійним психотерапевтом.

1) Почніть з себе Перш, ніж говорити з дітьми про війну і про конфлікт, батьки або інші близькі родичі повинні проаналізувати свій досвід. І вже на основі нього виробити певну послідовну позицію і транслювати її дітям.

2) Не лякайтеся «дорослих» запитань від дітей Діти можуть ставити прямі і спантеличуючі питання. Навіть такі як: «Мама, я можу померти?», або «А нас не вб’ють?». Розмови про смерть можуть виникнути у дитини несподівано для вас. Що робити? В першу чергу, важливо створити атмосферу, в якій дитина буде відчувати, що він завжди може звернутися до близького дорослого з хвилюючим його питанням, а не замикатися в собі. Відповідати на такі питання потрібно в спокійній і чесній, послідовній і підтримуючій манері, яка буде стимулювати дитину в подальшому не боятися обговорювати свої страхи.

3) Не уникайте питань про війну Як і дорослі, діти піддаються впливу інформаційної кампанії наслідків війни – стикаються з різною інформацією. Проте всі, в тому числі і діти, досить стійкі до цієї інформації. Якщо серед значущих для дитини людей буде відкрита і підтримуюча атмосфера – дитина буде здатна «переварити» інформацію, що надходить. Крім того, природне проживання певної ситуації зменшує ймовірність подальших емоційних труднощів у дитини. Тоді як, замовчування або перекручування інформації впливає на дітей негативно – вони можуть ще не все розуміти, але виразно відчують, що «якихось пазлів» в картині не вистачає. З дітьми постарше корисно разом читати літературу або навіть дивитися новини – звичайно, заздалегідь дуже акуратно їх вибирати. Це дуже непопулярна рекомендація, оскільки в спілкуванні з дітьми багато намагаються уникати слів «війна», «смерть», «втрати». Однак підхід замовчування надає дитині «ведмежу послугу» – через нестачу інформації вона перестає довіряти дорослим.

4) Дітей-підлітків залучайте до спільного пошуку відповідей Страх і інші сильні почуття супроводжують нас завжди потрібно говорити про це і спільно проживати з дитиною хвилювання. Дорослим, перш за все, потрібно працювати з собою і бути позитивним прикладом для дитини – емоційно стійкою людиною, у якої є відповіді на складні питання», але при цьому він як і раніше відчуває, живий. З дітьми підліткового і старшого віку потрібно пробувати спільно шукати відповіді на хвилюючі питання (в такому віці інформація вже сприймається дітьми критично).

5) Дайте дитині надію на спокійне майбутнє Важливий момент: потрібно пояснювати дітям, що таке війна, і з якими цілями вона ведеться – для безпечного і кращого майбутнього. Говорити про це прямо, знаходити відповідні слова. З маленькими дітьми потрібно намагатися висловлюватися на їх мові, наприклад, в ігровій манері. Дітям старше, на історичних прикладах покажіть – кожна війна рано чи пізно закінчується.

P. S. І щоб наблизити фінал війни – не забувайте допомагати нашій армії. Зробити це ви можете разом зі своїми дітьми, преєднавшись до волонтерської допомоги.

Над матеріалом працювали: Психотерапевт – Ольга Семенова

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. *Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції. *Інформація публікується з відкритих джерел.

Джерело: проект “Поернись живим”

 

Новини

Військові пенсіонери отримуватимуть підвищені пенсії вже з середини березня – прес-служба Кабінету міністрів України

Опубліковано

на

Пенсійний фонд України з другої половини березня почне виплати перерахованих пенсій військовослужбовцям, повідомила прес-служба Кабінету міністрів України.

“Основні виплати почнуться з 1 квітня. Пенсії будуть перераховані з 1 січня 2018 року. Тобто, в квітні військові пенсіонери отримають перераховану пенсію за січень-квітень. Пенсії будуть перераховані за довідками уповноважених структур, в яких особи проходили службу – Міноборони, МВС і інші. Пенсіонерам не потрібно окремо звертатися до Пенсійного фонду”, – йдеться в повідомленні.

Як повідомляється, при перерахунку будуть враховані: оклад за посадою, оклад за спеціальним званням, процентна надбавка за вислугу років. Окремо будуть перераховані пенсії особам керівного і рядового складу органів внутрішніх справ для них, окрім вище перерахованих виплат, будуть враховувати щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премії за січень 2016.

Відзначається, що пенсійне підвищення буде проходити поетапно. З 1 січня 2018 года середнє підвищення складе 1,5 тис. грн. З 1 січня 2019 до цієї суми додасться ще 750 грн. З 1 січня 2020 року – ще стільки ж. Таким чином, за два роки військові пенсії з нинішнього середнього значення збільшаться приблизно вдвічі.

У повідомленні наголошується, пенсії будуть переглянуті для пенсіонерів 12 силових відомств. Усього підвищення отримають 498 тис. чоловік. У бюджеті Пенсійного фонду для підвищення військових пенсій передбачено 7,8 млрд грн.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://ua.interfax.com.ua/news/

Читати далі ...

Cтатті

На передовій скоюється тільки третина самогубств, більшість у тилу

Опубліковано

на

Кількість самогубств серед українських військовослужбовців дещо скоротилася з 2015 року, тільки 30% суїцидів відбувається в зоні АТО

Про це заявив очільник управління морально-психологічного забезпечення Генштабу ЗСУ, генерал-майор Олег Грунтковський в інтерв’ю “РБК-Україна“.

Він зауважив, що проблема з самогубствами серед військових існує, але вона й вирішується. Зокрема, якщо проводити порівняльний аналіз з 2015 року, то є тенденція до зниження суїцидів в армії на 20%.

“Наприклад, з початку цього року завдяки оперативному втручанню та наданню психологічної допомоги командирами підрозділів, офіцерами структур морально-психологічного забезпечення, капеланами вдалося уникнути 9 випадків скоєння самогубства військовослужбовцями”, – наголосив Грунтковський.

Він також пояснив, чому Міноборони зазвичай не розповсюджує інформацію щодо кількості самогубств у армії. За його словами, кількість випадків самогубств, яка є в армії, зазвичай корелює зі середньостатистичним рівнем кількості суїцидів, який є в державі.

“З усіх сумних випадків, близько 30% суїцидів в армії відбувається в АТО, всі інші – в тилу. І ще є така психологічна практика у військах, і не тільки в наших, а й за кордоном: якщо багато розповідати про самогубства і наголошувати на цьому – їхня кількість не зменшується, а зростає. Це дуже тонка професійна робота фахівців-психологів, і тут головне “не нашкодити”, – підсумував Грунтковський.

  • 26 лютого голова комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець заявив, що з початку проведення АТО на сході України у 2014 році вже близько 600 ветеранів АТО скоїли суїцид.
  • У лютому у Житомирській області на території однієї з військових частин знайшли застреленим військовослужбовця.
  • Через два тижні у полтавському госпіталі знайшли повішеним військовослужбовця.
  • Раніше МОЗ повідомило, що планує створити національну гарячу лінію для емоційної підтримки українців та запобігання самогубствам.

Збройний конфлікт на Донеччині триває з квітня 2014 року. До початку червня 2017 року було зареєстровано приблизно 500 випадків самогубств учасників АТО після повернення із зони бойових дій, заявляв міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, посилаючись на дані військової прокуратури.

У вересні голова комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я, народний депутат від Блоку Петра Порошенка Ольга Богомолець повідомила, що в Україні створили реєстр самогубств серед ветеранів АТО.

21 лютого 2018 року головний військовий прокурор Анатолій Матіос заявив, що в зоні АТО щотижня скоює самогубство двоє-троє військових, однак у Міністерстві оборони України цю інформацію категорично спростували, назвавши “піаром і маніпуляціями”.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. 

Читати далі ...

Новини

Розенко: “Військові пенсіонери почнуть отримувати підвищені пенсії вже в березні”

Опубліковано

на

Перерахунок пенсій військовим пенсіонерам буде здійснено з 1 січня 2018 року і перші кошти люди почнуть отримувати вже в березні.

Як передає Урядовий портал, про це повідомив віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

Ми виконуємо свою обіцянку про те, що перерахунок пенсій військовим пенсіонерам буде здійснений з 1 січня 2018 року. Зараз якраз триває процес перерахунку і перші кошти люди почнуть отримувати по додатковим відомостям вже в березні. Тобто протягом березня-початку квітня, я переконаний, всі військові пенсіонери отримають свій перерахунок”, – сказав він.

Павло Розенко зауважив, що у цьому році розмір пенсій військовослужбовців підвищиться в середньому на 1500 гривень. “Але це не остаточне підвищення. Наступний етап перерахунку пенсій військовим буде здійснений з 1 січня 2019 року. Ми прогнозуємо, що в середньому пенсії військових пенсіонерів зростуть в 2 – 2,5 рази в залежності від категорії, строку служби,  звання тощо”, – наголосив віце-прем’єр-міністр.

Він також зауважив, що “було б ідеально, щоб таке рішення Уряду було підтримане Верховною Радою України через внесення відповідних змін до законодавства, щоб перерахунок і осучаснення пенсій відбувалися незалежно від політичних обставин згідно із законом”.

“Я сподіваюся, що вже найближчим часом Верховна Рада на законодавчому рівні унормує питання   військових пенсій, але поки цього не відбулося, буде діяти постанова Кабінету Міністрів України і військові будуть отримувати підвищені пенсії вже зараз”, – додав віце-прем’єр-міністр.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. 

Читати далі ...

Trending