Зв'яжіться з нами

Cтатті

Як не стати грузом 200 – правила написані кров’ю!

Опубліковано

на

Однією з найбільших проблем в Україні є не дотримання/відсутність правил безпеки у військах і деяких приватних школах” – ділиться своїми спостереженнями інструктор-волонтер бригади легкої піхоти Національної гвардії України Цві Аріелі.

У зв’язку з тим, що війна звалилася на Україну “як сніг на голову”, точно такий же безлад панує в головах тих українських інструкторів, хто викладає військові дисципліни і у всьому, що пов’язано з безпекою. Те що я бачу на полігонах, у зоні АТО, відео і особисто чую від людей, перевершує всі мислимі і немислимі межі Ютюб.

Я переконливо прошу всіх, хто викладає любі військовий дисципліни і насамперед вогневу підготовку ознайомитися з правилами безпеки країн, які військовослужбовці написали своєю кров’ю. З такими правилами, наприклад американськими – можна ознайомитися в інтернеті, а поки я дам свої поради, засновані на ізраїльській практиці

Зброя
1. Стався до зброї так, ніби вона завжди заряджена. Не направляй її на того, кого не хочеш застрелити, навіть якщо вона розряджена (за винятком певних вправ під керівництвом досвідченого інструктора, після спеціальної перевірки зброї на відсутність у ній боєприпасів, або ж у випадку використання для тренувань «сімунішн», страйкбольных приводів тощо). Палець ніколи не тримай на спусковому гачку, за винятком випадків, коли ти стріляєш.

2. Ніколи не вставляй магазин без команди і, тим більше, ніколи не заряджай його без команди. Коли ти отримуєш або даєш комусь зброю завжди разряжай її перш, ніж прийняти/віддати.

3. Перед та після будь-якого тренування та/або будь-якого бойового завдання зброя повинна бути розряджена.

4. Розряджання зброї відбувається завжди у безпечному напрямку, в сторону, де нікого немає. Безпечний напрямок може бути вгору під кутом 60 градусів, якщо перед бійцями нікого немає на відстані дальності польоту кулі (згідно з тактико-технічними характеристиками вашої зброї) або вниз, якщо під вами земля, а спереду можуть перебувати люди. У приміщенні, в крайньому випадку, розрядка відбувається в нерикошетячі предмети (наприклад, укладені стопкою матраци), або в бік вікон під тим же кутом в 60 градусів. Всі бійці повинні бути вишиковані в одну лінію (шеренгу) при розрядці зброї і ніхто не може знаходитися за цією лінією під час розрядки.

Етапи розрядки:
1) направ зброю в безпечний напрямок.

2) відстібни магазин

3) пересмикни кілька разів затвор і залиш його у відкритому положенні

4) Командир перевіряє відсутність усередині патрона візуально і фізично (пальцем), а в темний час доби за допомогою ліхтарика

5) Відпусти затвор, натисни на спусковий гачок (направляючи при цьому ствол у безпечному напрямку, як описано вище), постав на запобіжник, якщо необхідно – додай магазин.

6) Якщо немає командира, твою зброю перевіряє напарник, а ти перевіряєш його зброю. Ніколи, за винятком бойових ситуацій, не перевіряй зброю сам. Втома легко призводить до неуважності і випадкові постріли під час перевірки не рідкісні. Це правило було введено саме через величезну кількість випадків випадкових пострілів під час перевірки зброї.

7) На полігоні магазин вставляється тільки по команді. В зоні бойових дій, коли зброя з вставленим магазином завжди з тобою, мінімум раз в день відбувається організована розрядка і магазин пристібається назад.

8) “Шикування на стерильність”. Перед відпрацюванням в суху командир/напарник перевіряє твою зброю, а найголовніше перевіряємо кишені і спорядження, щоб жодного патрона там не виявилося. Після “шикування на стерильність” протягом усього періоду відпрацювання заборонено піднімати будь-які боєприпаси. (Були випадки, у тому числі фатальні!)

9) не Можна тримати увімкнений телефон в кишені. Це правило ґрунтується на випадках, коли люди тримаючи однією і тією ж рукою пістолет і телефон спричиняли випадковий постріл. (Це правило відноситься до приватних стрельбщ, так як на тренуваннях у солдата взагалі не може бути в кишені телефону, а якщо він у нього є, то у вимкненому вигляді в бандолері і т. п.).

І. На стрільбищі, полігоні, в кіллхаузі:

1) Зброя завжди направлена строго на ціль. Якщо ти хочеш кудись подивитися, щось сказати – поверни голову, залишаючи корпус і зброю спрямованою на ціль.

2) Не упевнений – не стріляй. Краще нехай тебе критикують, ніж якщо ти когось вб’єш.

3) На стрільбищі в обов’язковому порядку маркується лінія вогню (стрічка, гілки, прапорці тощо)

4) За лінію вогню ніхто не заходить без дозволу командира, за нею не ставиться транспорт, навіть якщо вам здається, що він збоку або за пагорбом.

5) На полігоні стрільбища огороджуються один від одного насипом трохи вище зросту людини

6) Якщо насипів немає, ніколи, повторюю, ніколи, не проводяться паралельні динамічні вправи

7)Краї полігону позначаються чітко помітними предметами. Командир завжди дає інструктаж перед стрільбами, особливо нагадуючи про дозволені напрямки стрільби.

8) При настанні ночі кожен боєць на стрільбищі отримує свій «залізний (постійний) номер», щоб можна було контролювати знаходження всіх бійців за лінією вогню перед початком стрільби, а також щоб уникнути втрати бійця (боєць може заснути, загубитися – це не рідкість).

ІІ Динамічні вправи

1) У динамічних вправах на полігоні завжди помічай крайніх яскравими, краще червоними прапорами.

2) Відміряй 1 магазин безпеки: поверни зброю боком і подивися – не стріляй, якщо під час динамічних піхотних вправ твій друг знаходиться десь між краєм магазину і стволом.

ІІІ Різне:

– Якщо у тебе є беруші – одягай, в цьомуце не соромно, а от слух стабільно з часом погіршується.

– Як мінімум при вправах в кіллхаузі та інших відпрацюваннях «антитерору» бажано одягати тактичні окуляри.

– Боєць з поганим зором і без окулярів/контактних лінз не може бути допущений до стрільб, (допуск такого бійця без відповідних окулярів/лінзи – це безвідповідальність!).

– Ніколи не експериментуй зі зброєю. Не додавай і не ослаблюй деталі.

– Не використовуй патрони, які не призначені для цього типу зброї.

– Не забувай про те, що любій зброї потрібний догляд.

Най головніше, запам’ятай! Ніколи, запам’ятай, ніколи не йди навчатися до інструкторів, які тебе «виховують психологічно» стріляючи справжніми боєприпасами близько тебе в пісок або землю, а також коли ти повзеш або обстрілюють тебе, коли ти пересуваєшся перебіжками. Ні в одній ефективній, західній армії, наскільки мені відомо, таке не практикується, і швидше сходить на порушення УК – необережне поводження зі зброєю, яке може привести до вбивства з необережності і нанесення тяжких тілесних ушкоджень , ніж на психологічне тренування. Для тренування психологічних навичок бою є величезна кількість прийомів, від радянських «переїзд танком через людину в окопі» до величезної кількості напрацювання сучасних динамічних вправ з бойовими патронами на відкритій і закритій місцевості. Є десятки, якщо не сотні вправ спрямованих на створення психологічного тиску на людину, методично абсолютно різноманітних від найбільш легких до найбільш складних. Після повного курсу підготовки солдатів поступово вводиться в бойову атмосферу, отримуючи завдання наростаючої складності. Військове навчання – наука.

Є величезна кількість способів виховання витримки і волі бійця, без того, щоб обстрілювати його справжніми боєприпасами, а значить піддавати його життя і здоров’я реальному і не виправданому ризику.

Багатьом ці правила здадуться перебільшеними, але абсолютно всі вони засновані на аналізі реальних випадків, проведеному Армією оборони Ізраїлю протягом як мінімум останніх 70 років. Наприклад при серйозному порушенні правил безпеки, що призвело до поранення військовослужбовця, всі тренування по всій країні зупиняються як мінімум на 24 години для проведення аналізу та внесення змін в Правила, якщо в цьому є сенс.

Але найголовніше сьогодні – вжити всі можливі заходи (на жаль самостійно!), щоб оточуючі вас солдати не пили. Автор був свідком багатьох випадків, в одному з них бойовому офіцеру-десантнику п’янь у формі прострелила ногу.

Вибір за вами – скажіть, що все це нісенітниця/не підходить в умовах України” та придбайте “свій досвід” або адаптуйте вже зараз.

Автор: Інструктор-волонтер бригади легкої піхоти Національної гвардії України Цві Аріелі

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел.

Джерело:http://ua.censor.net.ua/

Cтатті

Українські військові можуть взяти Донбас за два тижні, питання – якими силами ударить Російська Федерація

Опубліковано

на

Українські Збройні сили можуть взяти під контроль окупований Донбас за два тижні, якщо Генштаб зупиниться на воєнному сценарії повернення територій.

Про це “5 каналу” розповів Юрій Гримчак, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій.

“За військового сценарію Донбас українські військові можуть взяти під контроль за два тижні. Питання тільки в одному – якими силами ударить Російська Федерація. Назустріч, збоку – не принципово. Я думаю, що такий варіант розробляється.

Ми, як нормальна держава, десь в Генеральному штабі плануємо карти – де, хто, куди і з якими силами. При цьому ми розраховуємо, і коли наші підуть вперед, і коли з того боку йдуть, – це нормальна робота Генштабу планувати можливий розвиток подій у найкращому або найгіршому варіантах”, – сказав Гримчак.

Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій впевнений, що непідконтрольні Україні території Донбасу можна повернути, якщо використати досвід Хорватії.

“Було два хорватських сценарію. Перший – Сербська Країна, де стояли війська ООН.Якщо розглядати такий сценарій, ми повинні завдяки нашим міжнародним партнерам отримати гарантії РФ, що вона не буде наступати назустріч нашим військам .

Другий – це приклад Східної Славонії. Це хорватський регіон, який контролювався сербами, куди зайшла миротворча місія ООН, була створена міжнародна тимчасова адміністрація, яка зробила фактично те ж саме, що ми хочемо зробити у нас – роззброїти бойовиків, і територія повернулася під контроль. Це той варіант, який на сьогоднішній день більш реалістичний”, – сказав Гримчак.

Введення миротворців ООН на Донбас може завершитися спротивом місцевого населення і новими провокаціями. Так вважає Георгій Тука, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. 
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://gazeta.ua/articles/donbas/

Читати далі ...

Cтатті

“Настамнєт” вже не пройде – Росія стала агресором по закону

Опубліковано

на

Найголовніший принцип путінської війни – “настамнєт” і ми ні за що не відповідаємо

Після того, як президент Петро Порошенко підписав закон про реінтеграцію Донбасу, юридичний статус Росії в українському праві змінився. Сусідня країна стала агресором не тільки з точки зору оцінки її дій політиками або журналістами. Росія – “агресор в законі”, пише Віталій Портніков для espreso.tv.

Нарешті на правовому рівні речі названі своїми іменами. І нехай для цієї очевидної констатації знадобилося кілька років політичних дискусій і рік роботи над новим законом – проте сьогодні політики і дипломати країни-агресора обурюються і звинувачують Україну в усьому, в чому тільки можна звинуватити.

А чому, хочеться запитати? Чому російським пропагандистам не все одно, що написано в черговому українському законі?

Тому що головний сенс дій путінської Росії – це війна за повної відсутності відповідальності.

У Кремля немає ніякого бажання відповідати за наслідки своїх дій. Ось чому анексія Криму приписується міфічному прагненню населення півострова “возз’єднатися” з обшарпаною рідною гаванню. Ось чому окупація Донбасу – не окупація зовсім, а “повстання донецьких шахтарів”. Ось чому російські військові, які потрапляли в полон під час війни на Донбасі, виявлялися або звільненими зі збройних сил або просто такими, що заблукали на незнайомій місцевості.

Ось чому саме тоді, коли український закон про країну-агресора набув чинності, російське зовнішньополітичне відомство знову зреклося військовослужбовців, які були знищені американцями під час спроби захоплення нафтових родовищ в Сирії.

Найголовніший принцип путінської війни – “настамнет” і ми ні за що не відповідаємо. Дуже зручно. Якщо ми перемогли – так це Росія перемогла. А якщо нас розгромили – так це якихось там незрозумілих “добровольців” розгромили, Росія тут ні до чого.

Зручно для влади, представникам якої зовсім не хочеться опинитися на лаві міжнародного трибуналу. Зручно для обивателя, який може пишатися своєю обшарпаною гаванню і помічати тільки суцільні перемоги.

Це і є вищий прояв державного боягузтва – коли ми програємо, “настамнет”.

А закон, який так не подобається росіянам, стверджує зворотнє – Росія там є. І з цим незаперечним фактом керівництву країни-агресора та його союзникам в Україні і на Заході доведеться рахуватися.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. 
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://espreso.tv/article/

Читати далі ...

Cтатті

Все, що ви завжди хотіли знати про українські оборонні розробки та боялись запитати

Опубліковано

на

Наші військові потребують оновлення запасів по всім напрямкам. Ситуація на сході країни змусила нас взятися за зброю та почати в екстреному режимі відбудовувати українську армію практично з нуля – Innovations Development Platform.

У зв’язку з цим виникає питання – що робити, коли катастрофічно бракує часу, необхідного для якісних змін в оборонній галузі? Коли нашим хлопцям з передової бракує елементарних знарядь та вже сьогодні потрібні рішення, здатні рятувати життя та забезпечувати безпеку народу України.

Є думка, що перемагати треба розумно, тобто із застосуванням нових технологій. Сила та потенціал – це важливо, але як показує досвід деяких держав, що подолали схожі труднощі – сила не головне.

У якості прикладу можна привести Ізраїль, який на сьогодні займає чи не найперше місце в світі у сфері інноваційних розробок та чи не найкращу систему національної безпеки.

Високотехнологічні рішення здатні надати нашим військовим перевагу, як у повітрі, так і на землі, допомагати у розвідці, надаючи більш точні дані про маневри техніки супротивника, налагоджувати швидкісний захищений зв’язок у тилу ворога, забезпечити надійний захист особового складу. Комплексний підхід та стратегічне використання інноваційних розробок, може, принаймні, стримати агресію сусіда та надати нам дорогоцінний час для нарощування потенціалу – якщо не втраченого, радянського, то хоча б свого власного, українського. Стосовно довгострокової перспективи – вбачається можливість реалізувати нашу давню амбіцію, стати сильною, європейською державою.

З квітня минулого року у Києві почала працювати агенція “Платформа Розвитку Інновацій”, мета якої є впровадження інноваційних оборонних розробок до стану готового продукту з потенціалом його запуску у серійне виробництво.

Сьогодні агентство веде активну роботу по залученню коштів у перспективні проекти, налагоджує зв’язки з українськими командами розробників задля подальшої співпраці, веде експертну роботу з вітчизняними науковцями та висококваліфікованими спеціалістами в оборонній сфері.

Серед уже відомих та існуючих розробок агенції – “Фантом”, безпілотний багатоцільовий транспортний засіб та бойовий модуль “Тайпан”, розроблений спільно з ДП ДГЗП “СпецТехноЕкспорт”

Безпілотники “Anser” та “Sparrow”, розроблені спільно з приватною одеською компанією “Спайтек”

Щодо проектів, які знаходяться у активній розробці – це “LimpidArmor”, нашоломна система кругового огляду. Система призначена для керування важкою технікою та дозволяє оглядати територію під кутом 360 градусів. “LimpidArmor” має усі шанси стати українським ноу-хау, так як, на даний момент готового світового аналогу не існує.

“Сканер Тіла Людини” – інший перспективний проект Платформи, який здатний виявляти метали, пластикові, керамічні, композитні матеріали, які можуть бути використані при виготовлені зброї та вибухівки. Завдяки своєму компактному розміру, Сканер легко маскується під побутові предмети.

“Гідроакустична станція” – це розробка для виявлення підводних диверсійних груп та інших морських об’єктів. Сканер будує трасу руху виявлених морських об’єктів, працює в активному та пасивному режимах. Це перша Станція у світі, яка поєднує в собі технології гідроакустики, сейсмоакустики та радіолокації. Дана розробка дозволяє вдвічі зменшити витрати на гідроакустичне обладнання.

Ознайомитись з іншими проектами, заповнити заявку розробника або розглянути умови співробітництва для інвесторів, можливо на офіційному сайті “Платформи Розвитку Інновацій”

Отже, казати про безперспективність української оборонної промисловості, поки що зарано. Деінде з’являються освічені люди, підприємці, професійні команди зі сміливими та обґрунтованими ініціативами. Звісно, вони потребують нашої підтримки на різних рівнях – починаючи з надання реальних технологічних ідей та інвестицій в їх реалізацію, закінчуючи реформою у правовому полі і створення системи пільг для подібних новаторів.

 Innovations Development Platform

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. 
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.  Innovations Development Platform.

Читати далі ...

Trending