Зв'яжіться з нами

Cтатті

Як правильно носити нагороди

Опубліковано

на

Тимчасовий порядок носіння орденів, медалей та інших відзнак на парадній формі одягу військовослужбовців Збройних Сил України, затверджений начальником Генерального штабу — Головнокомандувачем Збройних Сил України 18 липня 2011 року

1. Загальні положення

1.1. Тимчасовий порядок носіння орденів, медалей та інших відзнак на парадній формі одягу військовослужбовців Збройних Сил України (далі — Порядок) роз’яснює послідовність розміщення на парадній формі одягу знаків державних нагород України, заохочувальних відзнак Міністерства оборони України, почесних нагрудних знаків начальника Генерального штабу — Головнокомандувача Збройних Сил України, почесних нагрудних знаків командувачів видів Збройних Сил України, державних та відомчих нагород колишнього СРСР, іноземних держав, нагород міжнародних організацій (далі — нагороди).

1.2. Обов’язковими для носіння при парадній формі одягу є:

• ордени «Золота Зірка» та Держави звання Герой України;
• ордени та медалі України;
• нагрудні знаки до почесних звань України;
• нагрудні знаки до державних премій України;
• президентські відзнаки;
• заохочувальні відзнаки Міністерства оборони України;
• почесні нагрудні знаки начальника Генерального штабу — Головнокомандувача Збройних Сил України;
• почесні нагрудні знаки командувачів видів Збройних Сил України.

1.3. Генерали армії України при парадному мундирі носять спеціальну відзнаку генерала армії України — Зірку генерала армії України на шийній стрічці.

1.4. Дозволяється носити за власним бажанням:

• державні та відомчі нагороди колишнього СРСР;
• державні та відомчі нагороди іноземних держав;
• нагороди Організації Об’єднаних Націй;
• нагороди Організації Північноатлантичного договору.

Забороняється носіння державних та відомчих нагород іноземних держав, нагород Організації Об’єднаних Націй та Організації Північноатлантичного договору, якщо військовослужбовець не нагороджений хоча б одною державною нагородою України, заохочувальною відзнакою Міністерства оборони України або почесним нагрудним знаком начальника Генерального штабу — Головнокомандувача Збройних Сил України.

1.5. Забороняється носіння нагород не передбачених цим Порядком.

1.6. Знаки орденів України, які носяться на шийних стрічках, розміщують таким чином, щоб кільце, через яке проходить стрічка, знаходилося безпосередньо на вузлі краватки або трохи нижче нього. Стрічка повинна знаходитися під коміром сорочки. Одночасно дозволяється носити не більше двох знаків орденів на шийних стрічках, причому знак одного ордена може частково прикривати знак іншого. За наявності Зірки генерала армії України знаки орденів України на шийних стрічках розміщуються нижче неї, при цьому може носитися лише один знак ордена на шийній стрічці.

1.7. Зірки орденів України носять з лівого боку грудей нижче знаків нагород на колодках (стрічках).

1.8. Нагороди на колодках (стрічках), які носяться з лівого боку грудей (крім орденів «Золота Зірка» та Держави звання Герой України), розміщують горизонтальними рядами у порядку старшинства. В одному ряду не може бути більше ніж п’ять нагород. У верхньому ряду не може бути більше нагород, ніж у нижньому. Колодки (стрічки) нагород у верхньому ряду вирівнюють за верхніми краями колодок (стрічок), у нижніх рядах — за нижніми краями колодок (стрічок).

Нагороди розміщують:

• на двобортному мундирі та тужурці — так, щоб верхні краї колодок (стрічок) верхнього ряду розташовувалися нижче рівня кута лацкана на 70 мм;
• на однобортному кітелі, кітелі морської піхоти та камуфльованій куртці — так, щоб нижні краї колодок (стрічок) нижнього ряду були на рівні клапана нагрудної кишені;
• на форменці (фланелівці) — так, щоб верхні краї колодок (стрічок) верхнього ряду розташовувалися вище кута вирізу коміра на 70 мм.

1.9. Знаки нагород, які носяться з правого боку грудей, розміщують горизонтальними рядами від центру грудей до краю у порядку старшинства. При цьому умовні центри знаків нагород повинні бути на одному рівні. Відстань між рядами: 10-15 мм. У верхньому ряду не може бути більше нагород, ніж у нижньому.

1.10. Почесні нагрудні знаки командувачів видів Збройних Сил України розміщують після заохочувальних відзнак Міністерства оборони України та почесних нагрудних знаків начальника Генерального штабу — Головнокомандувача Збройних Сил України або нижче них.

1.11. Державні та відомчі нагороди колишнього СРСР розміщують після державних нагород України, заохочувальних відзнак Міністерства оборони України, почесних нагрудних знаків начальника Генерального штабу — Головнокомандувача Збройних Сил України, почесних нагрудних знаків командувачів видів Збройних Сил України або нижче них у порядку, визначеному розділом 5 наказу Міністра оборони СРСР від 04.03.88 № 250 (Додаток 2 до цього Порядку).

1.12. Державні та відомчі нагороди іноземних держав, нагороди Організації Об’єднаних Націй та Організації Північноатлантичного договору розміщують після державних нагород України, заохочувальних відзнак Міністерства оборони України, почесних нагрудних знаків начальника Генерального штабу — Головнокомандувача Збройних Сил України, почесних нагрудних знаків командувачів видів Збройних Сил України, державних та відомчих нагород колишнього СРСР або нижче них у порядку часу нагородження.

При одночасному носінні нагород Організації Об’єднаних Націй та Організації Північноатлантичного договору нагороди Організації Об’єднаних Націй розміщують перед нагородами Організації Північноатлантичного договору.

2. Порядок носіння державних нагород України

2.1. Порядок носіння орденів звання Герой України

2.1.1. Ордени «Золота Зірка» та Держави звання Герой України носять з лівого боку грудей вище інших державних нагород України. При цьому знак ордена може частково прикривати колодки (стрічки) інших нагород. За наявності обох орденів їх розміщують у порядку часу нагородження.

2.2. Порядок носіння орденів України

2.2.1. Орден Свободи носять на шийній стрічці і за наявності інших орденів України, які носять на шийній стрічці, розміщують вище них.

2.2.2. Орден князя Ярослава Мудрого (5 ступенів):

• знак ордена князя Ярослава Мудрого І ступеня носять на шиї на орденському ланцюзі, одну зірку ордена — з лівого боку грудей, другу — на плечовій нагородній стрічці нижче банта, плечову нагородну стрічку — через праве плече;
• знак ордена князя Ярослава Мудрого ІІ ступеня носять на шийній стрічці, зірку ордена — з лівого боку грудей;
• знак ордена князя Ярослава Мудрого ІІІ ступеня носять на шийній стрічці;
• знак ордена князя Ярослава Мудрого ІV та V ступенів носять з лівого боку грудей.

2.2.3. Орден «За заслуги» (3 ступені):

• знак ордена «За заслуги» І ступеня носять на шийній стрічці і за наявності знака ордена князя Ярослава Мудрого ІІ та ІІІ ступенів розміщують нижче нього. Зірку ордена «За заслуги» носять на
• грудях зліва і за наявності зірки ордена князя Ярослава Мудрого розміщують нижче або після неї;
• знак ордена «За заслуги» ІІ та ІІІ ступенів носять на грудях зліва і за наявності знака ордена князя Ярослава Мудрого ІV та V ступенів розміщують після нього.

2.2.4. Орден Богдана Хмельницького (3 ступені):

• знак ордена Богдана Хмельницького І ступеня носять на шийній стрічці і за наявності знаків ордена Свободи, ордена князя Ярослава Мудрого ІІ та ІІІ ступенів, ордена «За заслуги» І ступеня розміщують нижче них;
• знак ордена Богдана Хмельницького ІІ та ІІІ ступенів носять на грудях з правого боку.

2.2.5. Орден «За мужність» (3 ступені):

• знак ордена «За мужність» І ступеня носять на шийній стрічці і за наявності знаків ордена Свободи, ордена князя Ярослава Мудрого ІІ та ІІІ ступенів, ордена «За заслуги» І ступеня, ордена Богдана Хмельницького І ступеня розміщують нижче них. Зірку ордена «За мужність» носять на грудях зліва і за наявності зірок орденів князя Ярослава Мудрого та «За заслуги» розміщують нижче або після них;
• знак ордена «За мужність» ІІ та ІІІ ступенів носять на грудях зліва і за наявності знаків ордена князя Ярослава Мудрого ІV та V ступенів, ордена «За заслуги» ІІ та ІІІ ступенів розміщують після них.

2.2.6. Орден княгині Ольги (3 ступені) носять на грудях зліва і за наявності знаків орденів князя Ярослава Мудрого ІV та V ступенів, ордена «За заслуги» ІІ та ІІІ ступенів, ордена «За мужність» ІІ та ІІІ ступенів розміщують після них.

2.2.7. Орден Данила Галицького носять з лівого боку грудей і за наявності інших орденів України розміщують після них.

2.3. Порядок носіння медалей України

2.3.1. Медалі України носять з лівого боку грудей і розміщують у такій послідовності:

• медаль «За військову службу Україні»;
• медаль «За бездоганну службу» І, ІІ, ІІІ ступеня;
• медаль «Захиснику Вітчизни»;
• медаль «За врятоване життя».

2.4. Порядок носіння нагрудних знаків до почесних звань України

2.4.1. Нагрудні знаки до почесних звань України носять з правого боку грудей і за наявності знака ордена Богдана Хмельницького ІІ та ІІІ ступенів розміщують нижче або після нього.

2.4.2. За наявності нагрудних знаків до почесних звань «Народний артист України», «Народний архітектор України», «Народний художник України» нагрудні знаки до почесних звань «Заслужений артист України», «Заслужений архітектор України», «Заслужений художник України» не носять.

2.5. Нагрудні знаки до державних премій України носять з правого боку грудей і за наявності нагрудного знака до почесного звання України розміщують нижче або після нього.

2.6. Порядок носіння президентських відзнак

2.6.1. Відзнаку Президента України — Хрест Івана Мазепи носять з лівого боку грудей після ордена Данила Галицького.

2.6.2. Відзнаку Президента України — медаль «За працю і звитягу» носять з лівого боку грудей після медалі «За врятоване життя».

2.6.3. Відзнаку Президента України — ювілейну медаль «60 років визволення України від фашистських загарбників» носять з лівого боку грудей і за наявності інших державних нагород України розміщують після них.

2.6.4. Відзнаку Президента України — ювілейну медаль «20 років незалежності України» носять з лівого боку грудей і за наявності інших державних нагород України розміщують після них.

3. Порядок носіння заохочувальних відзнак Міністерства оборони України

3.1.Заохочувальні відзнаки Міністерства оборони України розміщують після державних нагород України або нижче них.

3.2. Відзнаку Міністерства оборони України «Доблесть і честь» носять з правого боку грудей.

3.3. Інші відзнаки Міністерства оборони України носять з лівого боку грудей і розміщують у такій послідовності:

• відзнака «Знак пошани»;
• нагрудний знак «За зміцнення обороноздатності»;
• нагрудний знак «За розвиток військового співробітництва»;
• медаль «За зразкову службу у Збройних Силах України» І, ІІ, ІІІ ступеня;
• медаль «За особисті досягнення» І, ІІ ступеня;
• медаль «За сприяння Збройним Силам України»;
• відзнака «Ветеран військової служби»;
• медаль «За миротворчу діяльність»;
• медаль «10 років Збройним Силам України»;
• медаль «15 років Збройним Силам України»;
• медаль «За сумлінну службу» І, ІІ, ІІІ ступеня.

4. Порядок носіння почесних нагрудних знаків начальника Генерального штабу — Головнокомандувача Збройних Сил України

4.1. Почесні нагрудні знаки начальника Генерального штабу — Головнокомандувача Збройних Сил України розміщують після державних нагород України та заохочувальних відзнак Міністерства оборони України або нижче них.

4.2. Почесний нагрудний знак начальника Генерального штабу — Головнокомандувача Збройних Сил України «Слава і честь» носять з правого боку грудей.

4.2. Інші почесні нагрудні знаки начальника Генерального штабу — Головнокомандувача Збройних Сил України носять з лівого боку грудей і розміщують у такій послідовності:

• почесний нагрудний знак «За доблесну військову службу Батьківщині»;
• почесний нагрудний знак «За заслуги перед Збройними Силами України»;
• почесний нагрудний знак «За досягнення у військовій службі» І, ІІ ступеня;
• почесний нагрудний знак «За заслуги у ліквідації наслідків надзвичайної ситуації»;
• почесний нагрудний знак «Почесний військовий зв’язківець»;
• почесний нагрудний знак «За взірцевість у військовій службі» І, ІІ, ІІІ ступеня.

5. Порядок носіння почесних нагрудних знаків командувачів видів Збройних Сил України

5.1. Почесні нагрудні знаки командувачів видів Збройних Сил України розміщують після державних нагород України, заохочувальних відзнак Міністерства оборони України, почесних нагрудних знаків начальника Генерального штабу — Головнокомандувача Збройних Сил України або нижче них.

5.2. Почесні нагрудні знаки командувача Сухопутних військ Збройних Сил України носять з лівого боку грудей і розміщують у такій послідовності:

• почесний нагрудний знак «За службу»;
• почесний нагрудний знак «Почесний десантник»;
• почесний нагрудний знак «За відмінну службу в аеромобільних військах Сухопутних військ Збройних Сил України».

Нагороди Нагороди Нагороди Нагороди Нагороди НагородиНагороди

Загальна послідовність розміщення знаків державних нагород України, заохочувальних відзнак Міністерства оборони України, почесних нагрудних знаків начальника Генерального штабу — Головнокомандувача Збройних Сил України

На шийній стрічці:

• орден Свободи;
• орден князя Ярослава Мудрого ІІ, ІІІ ступенів;
• орден «За заслуги» І ступеня;
• орден Богдана Хмельницького І ступеня;
• орден «За мужність» І ступеня.

На лівому боці грудей:

• ордени «Золота Зірка» та Держави звання Герой України;
• орден князя Ярослава Мудрого ІV, V ступенів;
• орден «За заслуги» ІІ, ІІІ ступенів;
• орден «За мужність» ІІ, ІІІ ступенів;
• орден княгині Ольги І, ІІ, ІІІ ступенів;
• орден Данила Галицького;
• відзнака Хрест Івана Мазепи;
• медаль «За військову службу Україні»;
• медаль «За бездоганну службу» І, ІІ, ІІІ ступеня;
• медаль «Захиснику Вітчизни»;
• медаль «За врятоване життя»;
• медаль «За працю і звитягу»;
• медаль «60 років визволення України від фашистських загарбників»;
• медаль «20 років незалежності України»;
• відзнака Міністерства оборони України «Знак пошани»;
• нагрудний знак «За зміцнення обороноздатності»;
• нагрудний знак «За розвиток військового співробітництва»;
• медаль «За зразкову службу у Збройних Силах України» І, ІІ, ІІІ ступеня;
• медаль «За особисті досягнення» І, ІІ ступеня;
• медаль «За сприяння Збройним Силам України»;
• відзнака «Ветеран військової служби»;
• медаль «За миротворчу діяльність»;
• медаль «10 років Збройним Силам України»;
• медаль «15 років Збройним Силам України»;
• медаль «За сумлінну службу» І, ІІ, ІІІ ступеня;
• почесний нагрудний знак начальника Генерального штабу — Головнокомандувача Збройних Сил України «За доблесну військову службу Батьківщині»;
• почесний нагрудний знак «За заслуги перед Збройними Силами України»;
• почесний нагрудний знак «За досягнення у військовій службі» І, ІІ ступеня;
• почесний нагрудний знак «За заслуги у ліквідації наслідків надзвичайної ситуації»;
• почесний нагрудний знак «Почесний військовий зв’язківець»;
• почесний нагрудний знак «За взірцевість у військовій службі» І, ІІ, ІІІ ступеня;
• почесний нагрудний знак командувача Сухопутних військ Збройних Сил України «За службу»;
• почесний нагрудний знак «Почесний десантник»;
• почесний нагрудний знак «За відмінну службу в аеромобільних військах Сухопутних військ Збройних Сил України».

На лівому боці грудей нижче нагород на колодках (стрічках):

• зірка ордена князя Ярослава Мудрого;
• зірка ордена «За заслуги»;
• зірка ордена «За мужність».

На правому боці грудей:
• орден Богдана Хмельницького ІІ, ІІІ ступенів;
• нагрудний знак до почесного звання України;
• нагрудний знак до державної премії України;
• відзнака Міністерства оборони України «Доблесть і честь»;
• почесний нагрудний знак начальника Генерального штабу — Головнокомандувача Збройних Сил України «Слава і честь».

Загальна послідовність розміщення знаків деяких державних та відомчих нагород колишнього СРСР

На лівому боці грудей:

• орден Ленина;
• орден Октябрьской Революции;
• орден Красного Знамени;
• орден Трудового Красного Знамени;
• орден Дружбы народов;
• орден Почета;
• орден «За личное мужество»;
• орден Трудовой Славы І, ІІ, ІІІ степеней;
• медаль «За отвагу»;
• медаль «За боевые заслуги»;
• медаль «За трудовую доблесть»;
• медаль «За трудовое отличие»;
• медаль «За отличие в охране государственной границы СССР»;
• медаль «За отличную службу по охране общественного порядка»;
• медаль «За отвагу на пожаре»;
• медаль «За спасение утопающих»;
• медаль «Ветеран труда»;
• медаль «Ветеран Вооруженных Сил СССР»;
• медаль «За укрепление боевого содружества»;
• медаль «60 лет Вооруженных Сил СССР»;
• медаль «70 лет Вооруженных Сил СССР»;
• медаль «В память 1500-летия Киева»;
• медаль «За безупречную службу» І, ІІ, ІІІ степеней.

На правому боці грудей:

• орден Красной Звезды;
• орден «За службу Родине в Вооруженных Силах СССР» І, ІІ, ІІІ степеней;
• медаль «За отличие в воинской службе» І, ІІ степеней.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел.

Джерело:http://www.ukrmilitary.com

Читати далі ...
Реклама
Натисніть, щоб коментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Cтатті

Крик душі: “Ми втрачаємо людей шаленими темпами. Йдуть найкращі, не шкодуючи і не обертаючись… Хто буде виконувати задачі?”

Опубліковано

на

Доконають армію! Невдовзі залишаться самі бомжі і алкоголіки!

Так починається набираючий популярність пост у facebook, змученої війною та армійськими взаємовідносинами мінометчиці 72-ї бригади Олени Ігорівни, економіста за освітою, з позивним Київ, яка з літа 2014 безперервно на війні, бойового офіцера, добровольця, “Народного Героя України”:

Доконають армію! Невдовзі залишаться самі бомжі і алкоголіки!

Вірите, що немає ресурсів? Ресурсів достатньо – мозку і совісті бракує!

Поясніть хтось мені тупій чому у військовослужбовців ЗСУ умови гірші ніж у худоби в ЄС? Нормально поясніть!

Не тицяючи в синю книжечку 50-х років затверджену сталіним згідно якої на полігоні повинні бути скотські умови, на яку посилаються від полковника і вище, а поясніть нормально враховуючи що ІІІ тисячоліття!

І не треба стандартну відмазку – війна… в Київській області війна? В Львівській? В Миколаївській війна? Нормально поясніть, не треба нам парити про війну на війні в нас кращі умови, бо полковники і генерали в наших бліндажах не з’являються і не заважають створити собі нормальні умови.

І не треба розповідати що грошей немає в країні де сплачується примусовий військовий податок. Красти не треба і використовувати ефективно, поясніть нормально, артилерія вміє рахувати!

Поясніть чому більше року військовослужбовці, котрі рік провоювали не можуть отримати УБД? Реально провоювали, а не на пару днів за УБД приїхали?

Поясніть чому потрібно 60 документів щоб вистріляти 6 мін за місяць. Документів які ніхто ніколи не прочитає. Це не перебільшення реально 59 документів треба надрукувати і роздрукувати (і 5 карт намалювати)! Компами, принтерами, папером не забезпечують і картриджі не заправляють («армію забезпечили всім»)! Поясніть яке мають право вимагати те засобами для здійснення чого не забезпечили? Об’єктивно вистачило б десятка! Раніше їздила на пару днів з одним єдиним папірчиком про заходи безпеки і стріляла 40 мін.
Поясніть навіщо навідника вчити 2 місяці??? Якщо людина геть тупа її ніколи не навчити, а якщо є невеликі ознаки інтелекту вистачить три дні, а потім в підрозділ на злагодження. 2 місяці, чорт забирай, вчити солдат і сержантів які від року до трьох провоювали з мінометом для отримання папірчика без якого тепер не можна стріляти з міномета, після того як три роки стріляли?!. Яка людина не поповнить ряди 93% від цього непрохідного маразму? Єдина користь, мої приїхавши на курси навчили інструктора наводити.

Поясніть це цілеспрямоване знищення армії, чи тупість?

4 місяці голоду на ППД. На чорта стільки сидіти на ППД? Чому не можна годувати на ППД? Хто крім бомжів прийде? Романтики і патріоти в 15-му майже всі закінчились. Є звісно бати з нормальним керівництвом, де о/с комфортно, або з міцним здоровим колективом, але це виключення радше, а не правило.

4 місяці Української паперової армії! Цілий день не продихнути і 2/3 липа і фікція для галочки. Нескінчене тупе безглуздя!

Далі полігони, чи міжнародні навчальні центри, байдуже однакове лайно. 3 місяці, якщо пощастить не 4-5, гнити і вкриватись коростою.

Полігон (збірна з усіх відвіданих мною полігонів, зазвичай не тривалі відвідини – щастило, але цього разу схоже на довго):
– житло – намет, чи пліснявий барак,
– непрохідна муляка навесні та восени,
– 220 – відсутня по книжечці часів сталіна – нєположено, лише 24, або 36 для паскудненького освітлення намета. Розумію якби тягти 220 за 10 км., а тут воно є просто нєположено,
– в машини залили такий непотріб, що не дійшли своїм ходом більше половини, навіть шишарик з новісіньким двигуном (лише перед виїздом поставили, берегли, не навантажували, на залишках старого бензину працював ідеально, на отриманому в дорогу відмовився заводитись взагалі), як ремонтувати (що своїм коштом зрозуміло, як це технічно можливо в умовах полігону і відсутності запчастин в радіусі 50-100 км.?).
– туалет – вуличний сортир з гіркою, що стирчить з дірки,
– вода – відсутня, або крижана і на всіх не вистачило, або замерзла, добре коли є сніг потерти руки і обличчя.
– баня раз на тиждень і йти до неї 2 км. і назад мокрим 2 км. по морозу, а були приколи, що йти до бані 2 км. і кожен несе собі дрова, бо баню тре топити.
Якщо якась падла питає чому не голені – хочеться вбити.

21 століття, туристи мандрують космосом, а ми в центрі Європи миємось раз на тиждень. До казки про ВСІМ ЗАБЕЗПЕЧИЛИ («забезпечувачі» хоч би те що купувати не можливо видали), додали казку СТВОРИМО УМОВИ, побудуємо казарми, так-так стіну вже побудували… мільйони, чи мільярди виділили…

Терпіти не можу коли ниють та безперестану скаржаться, особливо дядьки і нічого не пропонують.

Пропоную, поки щось збудують через 20-30 років, елементарний мінімум щоб зберегти хоча б частину людей:

  1. Електрифікувати намети. Мільйони на це не виділиш, бо коштує копійки, отже багато не вкрадеш, але буде можливість зарядити рації, набрати і роздрукувати нафіг не потрібні документи (потрібні виключно щоб не отримати догани), зателефонувати рідним.
  2.  Забезпечити гарячою водою. Проблема побудувати сарайчик під помивку о/с з будь-якого мотлоху (поруч з наметами стоять напівзруйновані будівлі розібрати і перекласти, або добудувати, можна розбірний з сендвіч панелей і переносити при потребі, якийсь вагончик притягти). Поставити в середину сарайчика великий бак вкрутити в нього тен і ось люди миються!
  3. Приганяти періодично копалку (в кожній частині є якщо не екскаватор, то трактор з ковшем) викопати нову траншею, перенести кабінки, засипати стару траншею.
    Елементарні речі! Це що дуже складно? Це капець як дорого? На це потрібні роки?
  4. З технікою складніше. Совєцький непотріб на якому воюємо потребує перманентного ремонту. В мене було коло 20 ГАЗ-66, перевірено – шишарики їздять виключно на ентузіазмі підрозділу. 2 місяці напівголодний, пригнічений паперовою армією підрозділ вкладав свою енергію, здоров’я (цілий день на морозі, під машинами на бетоні, хоча не складно і не дорого придбати бригаді і за потреби видавати в тимчасове користування теплові гармати) відривав від родин кошти щоб техніка працювала (так частину запчастин видали зі складу, навіть видали новий двигун на один шишарик, так багато чим допомогли волонтери – так-так, ті волонтери які вже не потрібні, бо нас всім забезпечують, але тисячі вклали в техніку з своїх зарплат, які при теперішніх цінах надто малі щоб і за комуналку не підйомну заплатити, бо УБД рік не дають – пільг половина підрозділу не має і родину прогодувати і самому нормально харчуватись).

Так на ентузіазмі попри мороз, голод і брак коштів майже вся техніка нормально рушила з ППД на полігон! І ці суки дають такий бензин що більша частина техніки безнадійно стає. Та гори вона пропадом! Хай стоїть, тягайте як хочете. З мене досить.

Ми втрачаємо людей шаленими темпами. Йдуть найкращі, не шкодуючи і не обертаючись. Приходять, краще б не приходили! Серйозно, мені не треба великий відсоток комплектації, бо вимагають згідно штату, а штат на n% баласт. Хто буде виконувати задачі? Так їх виконуватимуть класні хлопці за себе і алкаша, і косаря, і хронічно хворого (хтось взагалі в курсі що для певних спеціальностей є обмеження по стану здоров’я), і жінку (кількість жінок сильно побільшала, а користь для нашого роду військ переважно нульова). Через скільки часу класний хлопець задовбеться тягти ще одного/одну-двох-трьох..? І хто лишиться? А вимагати будуть як з повноцінного підрозділу!

Люди наше все без них техніка не їздить і міномети не стріляють. Та важлива не лише кількість, а й якість. І якісним людям важливо щоб на них не забивали, інакше вони йдуть! Елементарні умови, не п’ятизірковий готель, елементарні!

Я точно знаю як не схибитись на війні, але не знаю як витримати ППД і полігони, бо ніколи довго там не затримувалась. Через тиждень тактичні навчання. Мені вперше за 3,5 роки пофіг, що техніка не їде – це не моя провина і не мого підрозділу, ми зробили все можливе. Догана дешевше ніж ремонт через чиюсь жадібність. Мені вперше пофіг, що не можу виконати задачу тактичних навчань, скільки можна робити це на ентузіазмі, розриватись самій, витягувати подвійну-потрійну роботу з людей, а потім ще й вигрібати? Так ще й задача яку без спецзасобів не виконати і ані придбати ці спец засоби, ані через волонтерів дістати неможливо.

На попередніх навчаннях моя батарея виконала задачу з нулем штатних водіїв, нулем штатних навідників, 3-4 військовослужбовцями в розрахунку замість 5-ти – виконала бездоганно. І що я отримала на мене кричали півгодини, як могла виїхати на машинах з лисою гумою, посадити не водіїв за кермо, як могла поставити не навідників… і взагалі все не так! На питання, що мала робити, відповідь – написати рапорт! Рапорт, уявляєте, рапорт. Наче я їх не писала і типу це колись допомагало (хіба що від доган). Окупантам напишу рапорт: дійсним доповідаю відправили по вам 480 ОФ.

Все дістало!

Олена Ігорівна –  Збройні Сили України

Коментар редакції: На жаль, такі реалії війни. Путін, якраз і розраховує затяжною війною, нестатками та негараздами розхитати, ослабити і знищити українську державність. За великою мірою, винна не тільки влада, обрана самим українським народом, а й моральна та економічна виснаженість, сумний культурно-освітній рівень великої кількості населеня… Нам би знайти в собі сили довше витримати цей тиск і дочекатися розвалу країни агресора, яка насилає на український народ такі випробування!

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://www.facebook.com/

Читати далі ...

Cтатті

Американці зробили висновки: “іхтамнєтів” будуть відстрілювати

Опубліковано

на

Рівно тиждень тому в акваторію Середземного моря, через Гібралтар, пройшла сьома експедиційна група морської піхоти США, на чолі з авіаносним десантним кораблем класу Wasp, (LPH-2) Iwo Jima. Нагадаємо про те, що це корабель 40 тис. тонн водотоннажності і при наявності відповідної авіаційної групи стає легким авіаносцем. Разом з головним кораблем слідували десантно-вертолітний корабель-док USS New York (LPD-21), десантний корабель-док USS Oak Hill LSD 51, а також корабель постачання USNS Вільям Маклін (T-AKE 12), з 2,5 тис морських піхотинців на борту.

Результат пошуку зображень за запитом "us marines"

Такі пересування можуть бути викликані або шикарними і великими навчаннями, або “дублені потилиці” йдуть комусь вправляти мізки. Власне кажучи, вони для цього й існують, що продемонстрували вже не раз. Вони рідко бовтаються без діла на іншій стороні Земної кулі і дехто обов’язково повинен задуматися, чи не за його скальпом розпочато полювання. Проте, таке пересування може переслідувати ще одну мету – привернення уваги.

За легендою, корабель USS Oak Hill LSD 51 повинен був увійти в акваторію Чорного моря для участі з румунськими колегами в навчаннях “Весняний шторм 2018” (Spring Storm 2018). Як повідомляють турецька влада, корабель вже пройшов Босфор і пішов в північному напрямку. Інша частина групи залишилася в східній частині Середземного моря, де планується провести спільні з Ізраїлем навчання з відпрацювання навичок для проведення бойових операцій з метою забезпечення надійності роботи системи ПРО. Не важко здогадатися, що угруповання розгорнуто в тих місцях, де росіяни мають не здорову і небезпечну активність. В принципі, така активність може бути припинена виключно засобами авіації, але, мабуть, у американців є свої резони розгортання саме морської піхоти.

Є велика частка ймовірності того, що після бійки під Хішамом американці зробили висновки і вирішили взяти участь у знищенні позасистемної і суто дестабілізуючої регіон, сили. Особливо, її терористична діяльність проявляється в Сирії, але і в Україні – теж. Ні, це не ІДІЛ і не ісламські угруповання, це групи добре озброєних і матеріально мотивованих людей, руками яких Кремль робить найбруднішу роботу. Включаючи грабежі, катування і позасудові розстріли. Це не ДІЛ, це – гірше ІДІЛу і називається це російськими ПВК.

Події 7 лютого показують, що Москва від них відмовляється з такою ж легкістю, як ніби це використаний туалетний папір. Американці, напевно, прекрасно обізнані про ту кількість злочинів, які вже повісили собі на шию ці красені. У зв’язку з невизначеним статусом цієї публіки, якої по документах немає і бути не може, вона може легко вирізатися з тих місць, в яких вона оперує.

До речі, на них і на іранців, які теж перебувають в Сирії під виглядом торговців шаурмою і календарями з усіма православними святами і постами, не поширюється дія гуманітарних конвенцій, пов’язаних з правилами ведення бойових дій. Тому всі, хто буде їх відстрілювати як шалену худобу, не потрапляють під порушення міжнародних норм і правил. Цілком можливо, що у Вашингтоні таки вирішили знизити напруженість саме таким чином, як це вдало вийшло при Хішам.

У будь-якому випадку, зростаюча кількість жертв і варварські методи вбивства місцевого населення підштовхують саме до такого варіанту розвитку подій. У будь-якому випадку, військова машина США прийшла в рух і вперед рушили їхні ударні сили. Загалом, за цим треба уважно дивитися, щоб потім не заблудиться в нинішній плинності і не втратити канву подій.

anti-colorados

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://defence-line.org/

Читати далі ...

Cтатті

Ракетний щит України – ставка на створення уніфікованих ЗРК

Опубліковано

на

Зенітні ракетні війська (ЗРВ) – основа протиповітряної оборони і головна вогнева сила в загальній системі ППО України. Сьогодні щит над Україною підтримується зенітними ракетними системами і комплексами радянської розробки дальньої дії, а також середньої та малої дальності: ЗРС С-200В (по натовської класифікації SA-5 Gammon), С-300В1 (SA-12A Gladiator), ЗРК С-300ПТ (SA-10A Grumble), С-300ПС (SA-10B Grumble) і «Бук-М1» (SA-11 Gadfly). Крім ЗРВ Повітряних сил, власними засобами протиповітряної оборони мають і Сухопутні сили, де експлуатуються ЗРК ближньої дії. Це «Оса-АКМ», «Стріла-10М», зенітний гарматний ракетний комплекс «Тунгуска», «Шилка» (ЗСУ-23-4), а також переносні ЗРК «Игла-1».

За період з 1991 по 2006 р загальна кількість дивізіонів в складі ЗРВ ППО України зменшилася з максимальною чисельності 232 дивізіона (в 1996 г.) до 57. До 2012 р «вік» найбільш старого зенітного ракетного комплексу в складі ЗРВ Повітряних сил України перевищив 40 років. А «наймолодшому» ЗРК – більше 20 років. З огляду на темпи розвитку засобів повітряного нападу, радіоелектронної протидії та систем придушення ППО противника, наприклад, той же ЗРК С-200В вже сьогодні можна вважати морально застарілим. Українські ЗРК С-300ПС так само чим далі, тим все з великою натяжкою можна вважати відповідною зброєю для швидкоплинного протиповітряного бою. Гарантійний термін служби цього комплексу до капітального ремонту був визначений в 25 років, а зроблені вони в 1982-1990 рр. Гостродефіцитних запасних частин до цього ЗРК, який вже давно не виробляється, у наших військових вже немає. Тому де-факто всі основні вітчизняні зразки зенітних ракетних систем, комплексів і ракет до них межі міцності вже не мають.

В таких умовах головний конструктор зенітних ракетних комплексів Олег Коростельов приступив до формування своєї концепції модернізації системи ППО України. Він вважає, що необхідно забезпечити кілька рівнів захисту неба.

Перший – використанням ЗРК малої дальності до 7 км – ЗРК ближньої дії. Це «Оса-АКМ», «Стріла-10М», зенітний гарматний ракетний комплекс «Тунгуска», «Шилка» (ЗСУ-23-4), а також переносні ЗРК «Игла-1».

Другий рівень – середньої дальності, теж на базі вже відпрацьованого технічного рішення, – модернізації ракети ЗРК «Луч». Вже протягом кількох років ДККБ «Луч» в складі вітчизняної команди бере участь у великому міжнародному проекті з модернізації всієї системи ППО однієї з африканських країн. І зі своєю частиною Коростельов впорався чудово – пуски ракет в кінці 2017 року засвідчили здатність модернізованого ЗРК вражати цілі на дальності до 50 км (до речі, балістична дальність такої ракети 90 км). Беручи до уваги, що Україна має величезну кількість ракет до цього ЗРК, реалізація такого проекту дозволила б суттєво посилити ПС ЗСУ. Десятки ракет вже відправлені замовнику, так що досвід виробництва дозволить досить швидко переорієнтуватися на забезпечення інтересів ЗСУ. До цього не зайвим буде доповнення, що суміжник в згаданому проекті – компанія «Радіонікс», – вже зробила активну головку самонаведення, а також порт для радіо корекції, так що технологічність ракети зростає буквально вже по ходу її вдосконалення.

Позиція розробників визначається декількома найважливішими аспектами, що впливають на просування проекту: важлива невисока вартість розробки, важливий швидкий темп створення ракети. А деякі заділи, як то поява в розпорядженні українських інженерів активної головки самонаведення (ГСН), можуть впроваджуватися по ходу. Активна ГСН може дозволити вражати різні цілі одночасно. Така ракета, до речі, теж повинна бути уніфікованою. Виконана як авіаційна зброя («повітря – повітря»), вона дозволить вражати цілі на дальності 125 км, в якості штурмового зброї («повітря – поверхня») – на 110 км. Є для такого комплексу і багатофункціональний локатор наведення – 80К6М, розроблений і випускається запорізькою «Іскрою».

«Україні не варто розпорошуватися в кількості різних комплексів, як це було в СРСР, потрібно рухатися чітко і направлено, фокусуючи зусилля на створенні уніфікованих ЗРК, тобто, для використання на наземних і на морських платформах», – каже О.Коростелев.

Якщо плани конструктора і політична воля людей при владі перетнуться в одній точці на ДККБ «Луч», незабаром можна буде говорити про створення вітчизняної школи конструкторів систем ППО. Власне кажучи, досвід вже є – конструкторська школа легких бойових машин була створена в Україні, що називається, з нуля. А на ДККБ «Луч» знають: не святі горшки ліплять.

Материал из книги ЦИАКР «Конструкторы украинского оружия»

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://opk.com.ua/

Читати далі ...

Trending