Зв'яжіться з нами

Соціалка

«Я майже літав!»: герой проекту «Переможці» отримав свій новий протез

Опубліковано

на

Всеукраїнський центр волонтерів People’s Project офіційно завершив перший етап благодійного проекту «Переможці». Волонтери зібрали кошти та оплатили виготовлення сучасного спортивного протеза для Миколи Полторака – героя АТО, який наступив на міну та втратив ногу. Кілька днів тому фахівці протезного центру «Теллус», що у Одесі, завершили виготовлення самого протеза та офіційно передали його Миколі.

    
1251213

Марно думати, що все обійшлося просто приміркою – надягнув, покрутив, поклав у торбинку і посунув додому. Микола, щойно надягнув свій новий спортивний протез, одразу ж звівся на ноги і навіть досхочу побігав коридорами центру. Ситуацію полегшило й те, що гільза протеза звична для Миколи, вона така ж, як і на повсякденному протезі чоловіка, тому адаптуватися довго не довелось.
– Та я буквально літав! – з радісною усмішкою каже сам Микола. – Протез вкрай легкий і зручний, тож бігати на ньому одне задоволення!

     
67981011

А це – старий повсякденний протез, з яким Миколі і доводилося займатися спортом. Як бачите, він навантажень не витримав.

3

Ні, сам протез якісний та чудовий, Микола вдячний і не має жодних претензій, – просто штучна нога не витримала надмірної активності. І бігав на ній Микола, і танцював – побутує думка, що людина без ноги активного життя не веде, максимум, посовати десь по квартирі. Микола ж активно доводить, що думка ця вкрай хибна. Біг – чудова альтернатива та спосіб підтримувати належну фізичну форму і не занепадати духом. Без бігу, без фізичних навантажень, без ноги – певно, Миколі було б дещо тяжче.

4

Проект Всеукраїнського центру волонтерів People’s Project «Переможці» – це окрема благодійна ініціатива, що є частиною глобального мультимедійного проекту «Переможці», заснованого ТСН та виданням VIVA! за участі благодійної організації «Серце воїна». В той час, як сам глобальний проект має на меті привернути увагу та змінити ставлення суспільства до проблем людей, що змушені користуватися протезами, благодійний проект «Переможці» має чітку конкретну мету: зібрати благодійні пожертви та придбати спортивні протези для ветеранів АТО, які найбільше їх потребують.

Першим героєм проекту став саме Микола Полторак – чоловікові ми вже допомогли. Нині ж People’s Project продовжує збір коштів, аби забезпечити спортивним протезом ще одного учасника проекту, ветерана АТОКостянтина Фішера. Історія Костянтина сумна: все життя до війни чоловік присвятив карате, найжорсткішому його стилю кіокусінкай. Під час війни ж снайпер-розвідник Костянтин втрапив під ворожий обстріл, і ворожа куля фактично відірвала ногу. Нині Костянтин прагне повернутися до спорту і не лише тренуватися самому, а й навчати мистецтву двобою усіх охочих підлітків та ветеранів АТО.

Всі ми дійсно можемо допомогти: сучасна стопа, зручна гільза та комп’ютеризований колінний вузол дозволять Костянтинові у повній мірі відновитися у спорті та продовжити активне життя без обмежень. Так, сума збору значна. Та успіх у випадку Миколи доводить: спільними зусиллями, всі ми дійсно можемо допомогти. Ми закликаємо вас до активної участі у другому етапі проекту «Переможці». Разом ми можемо змінити життя Костянтина на краще!

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел.

Джерело:http://www.peoplesproject.com/reports/

Новини

Уряд зробив рішучий крок у напрямку монетизації пільг на проїзд

Опубліковано

на

Уряд прийняв постанову Кабінету Міністрів України про «Деякі питання надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах» із дорученням Міністерству соціальної політики про доопрацювання зазначеної постанови з урахуванням пропозицій.

Постанова підготовлена на виконання пункту 8 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», яким визначено, що пільги з оплати проїзду, які передбачені законами України, можуть надаватися у готівковій формі в порядку та розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України.

Документом затверджується Порядок надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах, яким передбачається надання замість пільг компенсації, розмір якої щорічно буде визначатись обласними, Київською міською державними адміністраціями на відповідний рік, а також визначаються основні правові та організаційні засади надання компенсаційних виплат окремим категоріям громадян, які мають право на пільговий проїзд.

Монетизація усуває несправедливість нерівномірного доступу до вказаної пільги, а пільговики отримують можливість витратити гроші на свій розсуд.

Прийняття акта надає можливість органам місцевого самоврядування надавати пільги окремим категоріям громадян з оплати проїзду у готівковій формі, повідомляє Урядовий портал.

В свою чергу віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко заявляє, що місцеві органи влади не зможуть встановлювати кількість монетизованих поїздок у транспорті для пільговиків менше мінімальної соціальної норми, про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

Розенко дав “декілька уточнень щодо некоректно “розігнаної” вчора хвилі по монетизації пільг на транспорті для всіх категорій пільговиків”:

  1. Пільги надаватимуться або в безготівковій (як зараз) або готівковій формі. Це норма закону.
  2. Рішення про “монетизацію пільг” ухвалюватиме лише місцевий орган влади. З огляду на те, що пільги на транспорт зараз фінансуються з місцевих бюджетів Кабінет Міністрів надав право саме місцевим органам вирішувати питання про безготівкову/монетизовану форму пільг.
  3. Лише тоді, коли місцева рада ухвалить рішення про “монетизацію”, набуває чинності і “Порядок надання пільг у грошовій формі…”, який вчора був схвалений Урядом.
  4. Ніяких обмежень у “30 поїздок на місяць” Уряд учора не затверджував. Це дезінформація, яка вчора активно крутилася в ЗМІ. Учора Уряд затвердив мінімальні соціальні норми. Це гарантія, нижче якої місцевий орган влади не має права розраховувати монетизувану виплату пільговику. Права людини мають бути захищені від свавілля місцевих чиновників.
  5. Органам місцевого самоврядування надано право встановлювати будь-яку кількість поїздок для пільговиків, але не меншу ніж мінімальна соціальна норма. Тобто, якщо місцева рада ухвалить рішення про монетизацію пільг, вона має встановити й відповідні соціальні нормативи.

“Ми продовжуємо децентралізацію в країні. Разом із фінансовим ресурсом, який було передано з “центру” на місця має зростати й відповідальність місцевої влади за рівень і якість життя українців. Ми зі свого боку будемо уважно моніторити ситуацію в областях з метою недопущення звуження прав і свобод наших співгромадян!”, – резюмував віце-прем’єр.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. 

https://www.kmu.gov.ua/ua/news/https://ua.censor.net.ua/n3055719

Читати далі ...

Соціалка

Уряд встановив розміри та порядок виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня у 2018 році

Опубліковано

на

Кабінет Міністрів 14 березня прийняв постанову «Деякі питання виплати у 2018 році разової грошової допомоги, передбаченої законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань».

Ухваленим документом встановлюються розміри та порядок виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня учасникам бойових дій, інвалідам війни, учасникам війни, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та особам, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», а також жертвам нацистських переслідувань.

Згідно з прийнятим Урядом рішенням виплату щорічної разової грошової допомоги до 5 травня у 2018 році передбачено у таких розмірах:

1) особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

I групи – 3 685 гривень;

II групи – 3 265 гривень;

III групи – 2 845 гривень;

2) учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися в зазначених місцях примусового тримання їхніх батьків, – 1 265 гривень;

3) особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, – 3 685 гривень;

4) членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, – 630 гривень;

5) учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 525 гривень.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://www.kmu.gov.ua/ua/news/

Читати далі ...

Соціалка

Волонтери допомагають ветеранам із землею: перші результати!

Опубліковано

на

Перші успіхи стосовно волонтерського проекту «Право на землю». Насьогодні новин дві, і обидві вони позитивні.

Перша суто матеріальна: щедрий благодійник пожертвував на потреби проекту одразу 15 тисяч гривень, а це — 1/6 усього бюджету. Це дозволить волонтерам частково профінансувати ту ціль, яку поставили перед собою у реалізації проекту. Друга новина стосується уже самої роботи проекту. За місяць, що минув, в рамках благодійної ініціативи «Право на землю» вже виконано значну частину робіт.

Згідно офіційних паперів, укладених між юристом, громадськими організаціями, які діють в рамках проекту, та Всеукраїнським центром волонтерів People’s Project, професійний правник вже опрацював велику кількість заявок. Для початку фахівець проаналізував певну кількість звернень та дещо систематизував дані стосовно 160 заявок від ветеранів. Згодом же юрист склав документи щодо подальшого розроблення проектів землеустрою, відповідні заяви, а також присвятив час та зусилля спілкуванню з відповідним загалом посадовців департаменту земельних ресурсів.  Згодом, певно, справа дійде й до судів, тим часом правник обробить решту справ тим же способом.

Поза цим сухим та формальним описом скажемо так: фахівець розгріб значну частину тих авгієвих стаєнь, які утворилися внаслідок численних відмов, коли ветерани АТО намагалися реалізувати своє законне право та отримати гарантовану законом землю десь у межах столиці або десь неподалік.

Насьогодні одна лише тільки громадська спілка «Об’єднання ветеранів батальйону Кульчицького» налічує майже 400 таких ветеранів АТО, які звернулися по правову допомогу, бо ж не змогли впоратися із завданням самотужки: дуже вже сильна протидія бюрократичної машини. Вже на етапі оформлення юридичного боку проекту «Право на землю» до благодійної ініціативи долучилися ще три громадські організації. Як ми і обіцяли трохи раніше, називаємо їх: це «Благодійний фонд патріотичної молоді “Купол”», «Союз ветеранів та інвалідів АТО і Афганістану «Деснянський», та Київський міський центр допомоги учасникам АТО. Всі вони захищають інтереси ветеранів АТО та мають схожу проблему: ряд відмов у відповідь на офіційні законні звернення.

Нагадаємо: в рамках благодійної ініціативи People’s Project «Право на землю» волонтери збирають кошти, аби оплатити послуги професійного юриста, який не лише проконсультує кожного із ветеранів стосовно того, як отримати гарантовану законом земельну ділянку, а й допоможе юридично: складе відповідну заяву, порадить, що і як вчинити, допоможе на практиці в разі виникнення певних складнощів та відмов. Профінансувати роботу окремого юриста, який займатиметься цими питаннями, буде значно ефективніше, аніж оплачувати окремі послуги кількасот окремих фахівців. Представники ж ветеранських об’єднань, які долучилися до участі у проекті, обіцяють всіляко сприяти роботі юриста, а також провадити певний ценз серед ветеранів так, аби по допомогу зверталися дійсно ті, кому треба кваліфікована участь правника, а не якісь шахраї чи махінатори.

Закликаємо долучитися до участі у проекті і вас, тим більше, що участь посильна для кожного. Кожна гривня пожертв, кожне поширення інформації – це вкрай вагомий та важливий внесок у спільну справу та знак певної подяки нашим захисникам.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://www.peoplesproject.com/

Читати далі ...

Trending