Зв'яжіться з нами

Cтатті

39 загиблих , сотні поранених – роковини російського ракетного обстрілу під Зеленопіллям (поіменний список, ФОТО, ВІДЕО)

Опубліковано

на

Поблизу селища Зеленопілля українські війська потрапили під масований обстріл російської артилерії, що била з території РФ. Від табору залишилося попелище.

У Зеленопіллі розташовувався базовий табір військ, що мали блокувати українсько-російський державний кордон. Тут були підрозділи 24-ї бригади, Державної прикордонної служби України та навіть польовий госпіталь, у якому проводилися хірургічні операції. Періодично над табором з’являлися безпілотники. Один із них, Орлан-10, вдалося збити, він виявився російського виробництва. 11 липня 2014 року о 4:00 до табору прибули підрозділи 79-ї окремої аеромобільної бригади.

“О 4:30 базовий табір несподівано обстріляли з реактивних систем залпового вогню “Град”. Ті, хто був у таборі, чітко бачили напрям польоту “Градів” – це територія Російської Федерації. Коли в таборі почалися вибухи, більшість військовослужбовців спали”, – зі спогадів офіцера в інтерв’ю “Українському тижню”.

“О 4:35 я прокинувся від того, що сильно хитало кунг. Таке вже бувало кілька днів раніше, коли наші артилеристи проводили артпідготовку для майбутнього просування військ. Але коли я відкрив двері, то побачив, що наш табір весь у вогні. І це стріляли зовсім не наші. В моєму кунзі уламки пройшли просто над моїм місцем відпочинку, а в товариша – під ним”, – пригадував військовослужбовець 24-ї бригади Олександр Бура.

 

За інформацією, яка відома за станом на сьогодні, і потребує уточнення та перевірки, в ході обстрілу загинуло 39 військовослужбовців.

військові 24-ї окремої механізованої Залізної бригади імені князя Данила Галицького:

Вихопень Василь Ігорович, молодший сержант

Дишель Мар’ян Миронович, молодший сержант

Колтун Володимир Михайлович, молодший сержант

Костів Юрій Миронович, молодший сержант

Лущик Віктор Федорович, молодший сержант

Голуб Юрій Григорович, солдат

Ковалик Василь Степанович, старший солдат

Кратко Роман Зіновійович, солдат

Кунтий Євген Олександрович, солдат

Береза Іван-Віталій Володимирович, солдат

Борис Ігор Володимирович, рядовий

Василиха Петро Степанович, рядовий

Вербицький Володимир Володимирович, солдат

Логин Михайло Романович, солдат

Мисик Тарас Ігорович, солдат

Нагорний Юрій Васильович, солдат

Попович Володимир Романович, рядовий

Руснак Микола Ігорович, молодший сержант

Цікало Богдан Богданович, солдат

Шпирка Володимир Михайлович, солдат

Леськів Андрій Ігорович, сержант

військові 79-ї аеромобільної бригади:

Бойко Віктор Михайлович, солдат

Волков Олексій Віталійович, солдат

Гнатуша Володимир Юрійович, солдат

Голота Іван Іванович, сержант

Крук Олександр Олександрович, старший солдат

Ладиженський Олександр Васильович, старшина

Новицький Анатолій Олегович, сержант

Платонов Сергій Сергійович, старший солдат

Плющ Михайло Вікторович, солдат

прикордонна служба:

Момот Ігор Федорович, генерал-майор (посмертно)

Штолцель Вільгельм Володимирович, солдат

Сирбу Дмитро Васильович, солдат

Глущак Олег Миколайович, сержант

Лазаренко Павло Миколайович

Старший сержант Анатолій Луцько і старший сержант Поляков Василь загинули, коли йшли на допомогу військовослужбовцям

704-й окремий полк радіаційного, хімічного, біологічного захисту:

Вовк Василь Ярославович

 

“На Луганщині пекло. Москалі лізуть через кордон. Десятки загиблих, сотні поранених. На зустрічі в МО волонтери ставили на голосний зв’язок (!!!) командира підрозділу, який там помирає. Підтримки немає жодної. Бої почались ще вночі. Зустріч в МО – фактично втрачений час, за який ми б зробили більше корисного щось замовляючи чи пакуючи коробки” – писав у Facebook активіст зазначає Роман Синіцин.

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел. Джерело:https://gazeta.ua/articles/donbas/

Cтатті

У Сухопутних військах немає бригади без бойового досвіду – генерал

Опубліковано

на

Усі бригади, полки і окремі частини Сухопутних військ ЗС України вже мають бойовий досвід.

Про це в інтерв’ю Укрінформу заявив командувач Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-полковник Сергій Попко.

“Всі бригади Сухопутних військ, всі полки й окремі частини мають бойовий досвід і виконували протягом всіх цих трьох років бойові завдання. Немає жодної військової частини в Сухопутних військах, яка не мала б бойового досвіду, кожна – за напрямками своєї діяльності”,  – заявив він.

Генерал зазначив, що залежно від року війни, від періоду застосування в російсько-українській війні, частка участі Сухопутних військ у бойових діях “коливалася від 80 до 90%”.

“Ми з повагою ставимося до зусиль інших силових структур, таких як Служба безпеки України, Державна прикордонна служба, Національна гвардія, Національна поліція. Але проводити якісь паралелі між ними було б не зовсім коректним. Справа в тім, що Сухопутні війська, як і Десантно-штурмові війська, і Морська піхота, завжди виконують задачі на першій лінії. Всі інші – на другій і далі”, – зазначив Попко.

Командувач також повідомив, що частини і підрозділи Сухопутних військ перебувають у районах російсько-української війни в Донецькій та Луганській областях за принципом ротації: приблизно 7-8 місяців виконання бойових завдань, 5-6 місяців – відновлення боєздатності в пунктах постійної дислокації. “Там здійснюється доукомплектування, ремонт озброєння і військової техніки, особовому складу надаються відпустки. Потім знову повернення до виконання бойових завдань на фронті”,  – додав він.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Продовжити читання ?

Cтатті

Ефективність нашої артилерії не дала РФ перейти у наступ

Опубліковано

на

У Сухопутних військах близько 90% вогневого ураження бойовиків під час конфлікту на Сході України здійснюють ракетні війська й артилерія.

Про це в інтерв’ю Укрінформу заявив командувач Сухопутних військ Збройних сил України генерал-полковник Сергій Попко.

“Що стосується ракетних військ і артилерії. Це основний рід Сухопутних військ, який здійснює вогневе ураження. Його дольова участь у вогневому ураженні противника – порядку 90 відсотків. Це дуже суттєво”, – заявив він.

За оперативною інформацією, додав генерал, в ході конфлікту на Донбасі саме ефективність та потужність української артилерії не дозволили російському агресору перейти до масованого наступу.

“Цю обставину ми взяли на озброєння, наситили механізовані й танкові війська артилерією всіх типів – від мінометів до реактивних систем залпового вогню великих калібрів, укомплектували розрахунки цих гармат і артилерійських систем особовим складом, навчили цих людей”,  – зазначив Попко.

Говорячи про переозброєння, командувач зауважив, що, виходячи з тактики бойового застосування й потреб в укомплектованості частин Сухопутних військ, вдалося скласти фінансово обгрунтовану програму технічної модернізації або переозброєння. Програма створювалася з урахуванням фінансових можливостей на кожен бюджетний рік і була затверджена у Генеральному штабі Збройних сил України.

“Тому вже можна говорити про те, що переважна кількість зразків, які нас будуть задовольняти, вони вже у розробці на підприємствах національного обороно-промислового комплексу. Тому ми ставимо перед собою амбітні завдання на майбутнє, коли значна більшість техніки й озброєння – більше 80 відсотків – будуть новітніми. Поки що ми лише на шляху до цієї мети”, – зазначив він.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Продовжити читання ?

Cтатті

ДШКМ в руках десантників vs бетонна плита. Очікування і наслідки (ФОТО, ВІДЕО)

Опубліковано

на

Чи витримають плита з бетону, ящики та мішки з піском влучання з ДШКМ? На одному із полігонів у районі проведення АТО, під час зборів з розрахунками великокаліберних кулеметів ДШКМ, десантно-штурмовою бригадою було перевірено на міцність типові укріплення. Також, на різних навчальних точках, десантники відпрацьовували способи ведення вогню по різних цілях та на різних відстанях.

До проведення зборів залучалися волонтери-інструктори, які вже допомогли підготувати Збройним Силам України чималу кількість кулеметників.

Світлина від Прес-центр штабу АТО.

На різних навчальних точках, десантники відпрацьовували способи ведення вогню по різних цілях та відстанях. Цікавим було те, що на полігоні були побудовані імпровізовані укриття, виготовлені із матеріалів, які використовуються в районі АТО.

Світлина від Прес-центр штабу АТО.

– Наша мета полягає не в ураженні цілей завдяки щільності вогню та великою кількістю пострілів, а завдяки мінімальному та ефективному використанню боєприпасів, – відзначає командир десантно-штурмового підрозділу.

Світлина від Прес-центр штабу АТО.

Необхідно відзначити, що модернізація даного великокаліберного кулемету ДШК значно збільшила його бойові можливості, а розрахунок – став мобільнішим.

Світлина від Прес-центр штабу АТО.

Джерело: http://youtube.com/

 *При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Продовжити читання ?
Реклама
Реклама
Реклама

Trending