Зв'яжіться з нами

Історія

Керівники телеканалів “забули”, коли почалася Друга світова війна для України

Опубліковано

на

– Коли почалася Друга світова війна?

– Што?

“Ватнічество”, лояльність до “русскава міра” настільки укорінилися в наших головах, що інколи проявляються в досить химерні способи.

На сайті Національної ради 22 червня не позначене жодним чином як пам’ятна дата.

Попри це, більшість українських телеканалів вшановують її як день пам’яті, встановивши на екрані свічки.

Певно, керівники телеканалів “забули”, що Друга світова для України почалася 1 вересня 1939 року, коли на українців Галичини, Холмщини, Лемківщини, Волині та Берестейщини посипались перші бомби. Що розв’язала війну, від якої постраждали мільйони українців, не одна Німеччина, а разом Німеччина та СРСР в дружбі та союзі.

Певно, “дєди ваєвалі”.

На жаль, самі “укрАінскі” ЗМІ до сих пір відтворюють базові тези радянської пропаганди.

Для тих, хто до сих пір не знає, які саме пам’ятні дати потрібно достойно вшановувати в 2017 році, Національна рада розмістила на своєму сайті їхній вичерпний перелік.

Перелік створено на підставі президентських указів та постанов парламенту.

PS. Хотілося б, щоб так само телеканали вшановували реальні для України пам’ятні дати, а не апелювали на засіданнях Національної ради, що свічки не було через технічні причини.

Сергій КОСТИНСЬКИЙ

«Викривлена свідомість українців виникає від того, що її викривляють. Тому що в Україні більшість ЗМІ «ватні», основні телеканали належать «ваті», продюсери – «вата», працює там «вата» і вони  цілодобово займаються пропагандою. На FM-станціях – суцільна «вата», «пєсні і пляски» окупанта вони транслюють цілодобово. І з цим поки що не вдалося радикально щось зробити», – про це в ефірі програми «Прямим текстом» (щочетверга о 21:30 на телеканалі ZIK) заявив засновник партії «Братство» Дмитро Корчинський.

Навіть у центрі Києва, в «Палаці Україна», який фінансується з держбюджету, постійно мають можливість виступати «ватні» та московські виконавці.

«Державне управління справами підпорядковується Президентові України. До нього належить, зокрема, «Палац Україна». А це постійний майданчик для московських та «ватних» виконавців. Верховний головнокомандувач безпосередньо призначає людей на посади у цьому управлінні і, фактично, він організовує нам «ватну» пропаганду у Києві», – зазначив Корчинський.

Корчинський також зауважив, що ще донедавна Україна забезпечувала життєдіяльність окупованих територій.

«Ганебною є та ситуація, коли ми ще донедавна, фактично, утримували окуповані території. Бо Україна платила зарплату терористам, які у нас стріляли. Їм та їхнім сім’ям  постачали безкоштовну електроенергію і воду, кредитували їхні підприємства, постачали продовольчі товари, щоб у них там не була занадто дорога їжа», – додав Корчинський.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел.

Джерело:http://uainfo.org/blognews/, http://zik.ua/news/

Історія

Цей день в історії: Війна коаліції проти Іраку

Опубліковано

на

20 березня 2003 року о 5-33 ранку за місцевим часом, через півтори години після закінчення 48-годинного ультиматуму, оголошеного президентом Бушем, розпочалась військова акція США та країн-союзників проти Іраку з метою скидання уряду Саддама Хусейна.Напередодні вторгнення офіційна позиція США полягала в тому, що Ірак порушує основні положення резолюції Ради Безпеки ООН №1441 і займається розробкою зброї масового ураження, і що необхідно роззброїти Ірак силовим шляхом. США і Великобританія планували провести голосування в Раді Безпеки за розробленою ними відповідної резолюції, але відмовилися від цього, так як Росія, Китай і Франція дали зрозуміти, що накладуть вето на будь-яку резолюцію, що містить ультиматум застосування сили проти Іраку.

Проігнорувавши цю обставину, Сполучені Штати почали військову операцію. Командував експедиційними силами генерал Томмі Френкс. Вторгнення почалося після масованої авіапідготовки для руйнування іракської військової інфраструктури.

Результат пошуку зображень за запитом "Шок і трепет ирак"

Чисельність наземного угруповання США і їх союзників, зосереджених в районі Перської затоки, склала 207 тис. солдатів. З часом вона збільшилась до 270-и. Американські і союзницькі ВМС нараховували 89 суден, 4 авіаносні ударні групи, 10 атомних підводних човнів. Регулярна армія Хусейна до початку березня налічувала 375 000 солдатів плюс близько 650 000 резервістів, 5000 одиниць бронетехніки, 300 літаків і 375 вертольотів.

Україна ввела свій контингент на територію Республіки Ірак 11 серпня 2003 року. Контингент складався з 19-ого окремого батальйону радіохімічнобіологічного захисту та 5-ої окремої бригади Сухопутних Військ Збройних Сил України. Загальна чисельність українських військових у зоні конфлікту на початок вересня 2003 становила 1680 осіб на військових базах у містах Ель-Кут та Хіла провінції Васит, а також 10 осіб на території так званої «Зеленої Зони» у місті Багдад.

Результат пошуку зображень за запитом "ukrainians in iraqi war 2003"

Ця закордонна військова операція є наймасштабнішою за всю історію незалежної України, постійна військова присутність в Іраку складала до 1690 військовослужбовців, а всього, військову службу в Іраку та Кувейті пройшло близько 6100 українців, 18 з яких загинуло і понад 40 отримали поранення.

Через 3 тижні після початку війни коаліційні сили підійшли до столиці Іраку із заходу, півдня і південного сходу. Вранці 9 квітня американське командування зажадало капітуляції від іракських військ, у разі відмови послідував би великомасштабний штурм. Іракські власті відмовилися від подальшого опору. У цей же день американські війська увійшли в місто. 10 і 11 квітня були взяті інші найбільші міста Іраку – Кіркук і Мосул. 1 травня було оголошено про закінчення основних бойових дій.

Розгромлена за 19 днів іракська армія втратила убитими 7200 чоловік; втрати коаліції коаліції склали 172 особи – 139 американців і 33 британці.

Формально Багдад був окупований, але вуличні бої тривали. Жителі, незадоволені Саддамом Хусейном, вітали коаліційні війська. Сам Хусейн утік зі своїми помічниками. Захоплення Багдада послужило початком до масового насильства в країні, коли деякі великі міста фактично оголошували один одному війну за перевагу в регіоні. Генерал Френкс прийняв на себе управління Іраком як головнокомандувач окупаційними силами.

Хоча наявність у Іраку ядерної та хімічної зброї було одним з основних приводів для початку військової операції, факту створення після 1991 року зброї масового знищення і доказів існування ядерної програми в Іраку знайдено не було.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://www.jnsm.com.uahttps://uk.wikipedia.org/wiki/

Читати далі ...

Історія

«Українська армія не знає слова “капітуляція”»: бої добровольців за Карпатську Україну

Опубліковано

на

Події, які відбувалися на Заході України, в Карпатах у 1939 році. Боротьба українських добровольців з регулярною угорською армією. 

Говорячи про Карпатську Україну (Закарпатська область зараз), маємо відійти на 80 років в історії назад. Восени 2018 року відзначатимемо проголошення автономії Карпатської України у складі на той момент Чехословаччини, а також, 9 листопада відзначатимемо створення організації народної самооборони «Карпатська Січ».

«Карпатська Січ» – це добровольці, які пішли на захист власної території, власних домівок. А пізніше і на захист власної держави.

Часто події Карпатської України порівнюють з Крутами.

До створення Карпатської України, як автономії, призвела дипломатія у місті Мюнхен. Восени 1938 року сталося те, що в історії називали «Мюнхенською змовою», коли дипломати Великобританії, Франції, Італії та Нацистської Німеччини фактично припинили існування держави Чехословаччина. Домовились її поділити. Це все сталося в угоду Гітлеру, якого таким чином намагалися задовольнити, мовляв, він тільки це забере і все.

Навіть Невілл Чемберлен, коли повернувся до Лондона після цих переговорів, на першій прес-конференції привітав британський народ фразою: «Я привіз вам мир». Це було 2 жовтня 1938 року. А вже 3 вересня 1939 року Британія вступила в Другу світову війну. Така ціна тих домовленостей.

Проголошення автономії Карпатської України того часу викликало резонанс в Центрально-Східній Європі. Пройшло два так званих Віденських арбітражі, коли визначалися кордони.

У становленні Карпатської України візьме участь багато політиків доби Революції 1917-1921 років, багато представників молодої генерації українських націоналістів – ОУН.

Гітлер дуже довго був проти окупації Угорщиною Карпатської України. Угорщина почала дружити з Польщею, і планувати, як поділять українське Закарпаття. Німецька армія була не мобілізована, угорці були союзниками Гітлера, але він вважав, що угорська армія отримає серйозний спротив на колишніх чехословацьких землях Карпатської України, і далі у війні угорська армія буде ослабленою. Але з третьої спроби угорці зробили мобілізацію і почали готуватися до вводу угорських військ в Карпатську Україну.

Слід зазначити, що угорська армія дійсно виявилася не готовою. Мобілізувалась вона під серйозним тиском політиків, але на 13 березня угорська армія була готова до ведення бойових дій на території Закарпаття і ударна угорська група нараховувала до 40 тисяч чоловік. Окрім них, приєдналася ціла низка добровільних угорських підрозділів. А протистояла їм 12 дивізія чеської армії, яка повністю відповідала за оборону Закарпаття.

За планом мало відбутися нанесення трьох ударів – два охоплюючи удари з заходу і сходу і один удар по центру, які мали розколоти угорські війська.

Вранці 14 березня 1939 року о 5:00 угорські війська вступили на Закарпаття.

Чеська армія тоді довела, що у тих складних умовах, виявилась досить непоганою ударною силою.

За лічені години після того, як угорські війська увійшли на територію України, керівник української автономії Августин Волошин віддав наказ – роздати зброю зі складів українським добровольцям.

Але, як визначають наші дослідники – найбільшою проблемою, яка постала перед Карпатською Січчю, була повна відсутність зброї. Українцям, як громадянам Чехословаччини на той момент, було заборонено мати зброю, зброю мали лише чеські підрозділи, чеська поліція і підрозділи фінансової допомоги.

І на момент як українці вступили в війну вони мали: січовики хустського кошу мали 10 гвинтівок австрійської системи Манліхер; головна команда Карпатської Січі буквально на передодні змогла завезти 20 револьверів; ще 50 револьверів було у представників Карпатської Січі по іншим містам; декілька десятків ручних гранат; на кожну гвинтівку було не більше 25 набоїв, а до пістолетів загальна кількість набоїв була лише 2,5 тисячі.

Були бої, де чехи діяли самостійно, були такі, де вони діяли разом з українцями, але чеський опір тривав до середини дня 14 березня. З 14:00 чехи припинили опір і почали організовано виходити з території Закарпаття. І ось тут Августин Волошин віддав наказ розпочати оборону Карпатської України і зброю вирішили вилучати у чеських військ, які виходили.

Угорці на той момент мали всю зброю штатної армії: легку стрілецьку зброю – гвинтівки, пістолети, важку стрілецьку зброю – кулемети; застосовували танки та танкетки; весь спектр артилерії. Коли українці відійшли за гірські райони, почали використовувати авіацію і далекобійну артилерію. Українці опинилися під тиском армії, яка була оснащена усім необхідним.

Карпатська Січ до цього займалася патріотичним вихованням, військово-спортивною підготовкою, але до прямої військової підготовки справа ще не дійшла. І коли ввечері 14 березня Августин Волошин оголосив про незалежність Карпатської України, одразу розпочалася мобілізація. На чолі національної оборони Карпатської України став колишній полковник армії УНР Сергій Єфремов. Очолив бойові підрозділи представник організації українських націоналістів Михайло Колодзінський, а також штаб, у кількості 11 чоловік. Одразу почали вступати добровольці. І українці, які служили в чеській армії, теж почали виступати на оборону власної території.

Добровольцям було дозволено записуватися у віці від 16 до 55 років. Була відсутня офіційна мобілізація, українці почали сходитись до збірних пунктів.

На ранок 15 березня до Карпатської Січі приєдналося від 2 до 3 тисяч добровольців. Серед них були учні старших класів, студенти гімназій і духовних семінарій, колишні січовики, українські вояки чеської армії, поліцейські, прикордонники, фінансова охорона, жандарми. Відразу почалося захоплення зброї.

Міжнародного визнання не сталося. Українці шукали союзників де-завгодно. Волошин навіть звертався телеграмою до Гітлера, але той відповів пропозицією не чинити опір угорським військам. Угорщина також звернулася до України з пропозицією не чинити опору.

Часто зараз нав’язують думку, що Закарпаття – це не зовсім Україна. Але один з законів, який був прийнятий 15 березня 1939 року у Хусті, визначав, що державним Гімном Карпатської України є «Ще не вмерла Україна…», державним прапором є синьо-жовний прапор, державним гербом є сполучення крайового герба – ведмідь у червоному півколі та чотири сині, три жовті півсмуги в правому півколі з національним гербом – Тризубом святого Володимира з хрестом на середньому зубі. І держава називалася Карпатська Україна. Не Транскарпатія, не Закарпатія, не Закарпатська область – Карпатська Україна.

Михайло Колодзінський – людина, яка у 1938 році написала працю «Українська воєнна доктрина». За спогади українських істориків, коли угорці запропонували українцям мирно вирішити цю ситуацію, відступити, припинити опір, здатися, то Михайло Колодзінський нібито, сказав: «В словнику українського націоналіста немає слова «капітулювати». Сильніший ворог може нас у бою перемогти, але поставити нас перед собою на коліна – ніколи».

Кількість наших військ – три тисячі бійців (добровольців), розпорошених по всьому Закарпаттю, кількість угорців – 40 тисяч (регулярної армії), які концентровані на трьох основних напрямках і на кожному з них діють під єдиною командою, оснащені всім необхідним.

Бої на Красному полі стали найзапеклішими, найбільшими. Саме їх називають Карпатськими Крутами. Там 300 українців, озброєні легкими кулеметами, гвинтівками, ручними гранатами, пістолетами, проти двох угорських регулярних батальйонів (більше 1000 вояків), які мали на озброєнні декілька танкеток, гармати, міномети, важкі кулемети, літаки, також їм допомагала не підрахована досі кількість угорських добровольців. Українські січовики почали чинити угорцям опір.

Бої на Красному полі тривали від 10:00 до 14:00, але найзапекліша фаза бою тривала 30 хвилин.

Серед добровольців було багато вояків Української Галицької армії, добровольці проривалися з Волині, Галичини. Східна Україна на той момент перебувала під владою СРСР і перетнути радянський кордон було майже неможливо, і про це ніхто не говорив. Ті, хто після цих боїв вижив, згодом пішли в УПА і почали  розбудовувати повстанську армію всюди, включаючи Крим, Кубань, Східну Україну.

Битва на Красному полі фактично була за переступи до Хуста. Українці відступили, але Хуст ще декілька разів переходив з рук в руки.

За сучасними дослідженнями, в боях на Красному полі загинуло більше 200 українців. Але невідомою залишається доля тих українців, які потрапили в полон. Але вони фактично одразу були розстріляні угорськими окупантами.

Після завершення боїв на Красному полі, українські війська відступили в Карпати. Цнй відступ завершився величезною трагедією. Українці намагалися відступити на територію Польщі, поляки, зустрічали їх на перевалах, арештовували, розстрілювали. Те саме робили угорці. Така сама доля спіткала український штаб з Михайлом Колодзінським. Він в останні години 17 березня відступав по карпатським лісам, потрапив в полон, і після тортур 19 березня його розстріляли в Солотвинських копальнях.

Бої українців тривали до 18-19 березня і в ці дні угорці відмовляться від компромісу, бажання брати полонених – вони почали застосування авіації, артилерії. Українці змушені були припинити організований опір. Хоча, за угорськими даними, бої ще триватимуть в окремих районах до 23 березня. А окремі партизанські загони діяли в важкодоступних районах Карпат аж до середини травня 1939 року.

Українці провели чотири днів в боях, за ці дні вони втратили до 1000 вояків загиблими, зниклими безвісти, полоненими. Але на сьогодні ми поіменно знаємо і ідентифікуємо 104 українських вояків, загиблих в цих боях. Угорці намагалися приховувати свої втрати. Офіційно вважається, що вони втратили близько 100 загиблих, 200 поранених і 2-3 полонених. Але існує цифра 160 загиблих угорців лише у битві на Красному полі.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://www.armyfm.com.ua/

Читати далі ...

Історія

Цей день в історії: Офіційна анексія Криму

Опубліковано

на

18 березня 2014 року в Москві підписано угоду про приєднання Криму та Севастополя до Росії, яку скріпив підписом президент Путін, спікер розпущеної Верховної ради Криму Володимир Константинов, прем’єр Сергій Аксьонов та мер Севастополя Олексій Чалий.

Кримська область увійшла до складу України в 1954 році на підставі указу Президії Верховної Ради СРСР від 19 лютого «Про передачу Кримської області зі складу РРФСР до складу УРСР», який був затверджений 26 квітня того ж року законом «Про передачу Кримської області зі складу РРФСР до складу УРСР», прийнятим Верховною Радою СРСР, із зміною відповідних статей Конституції СРСР. Підставою для таких дій стала постанова Президії Верховної Ради РРФСР від 5 лютого 1954 «Про передачу Кримської області зі складу РРФСР до складу Української РСР», яка спиралась у своєму рішенні на “спільність економіки, територіальну близькість і тісні господарські та культурні зв’язки між Кримською областю та Українською РСР». Одночасно з Кримською областю до складу УРСР увійшов також і Севастополь, що було закріплено в Конституції УРСР 1978 року.

Указ Президії Верховної Ради СРСР «Про передачу Кримської області зі складу РРФСР до складу УРСР», 9 березня 1954 року

 Указ Президії Верховної Ради СРСР «Про передачу Кримської області зі складу РРФСР до складу УРСР», 9 березня 1954 року

У 1989 році депортація кримських татар, яка мала місце в 1944 році, була визнана Верховною Радою СРСР незаконною та злочинною і кримським татарам було дозволено повернутись на свою історичну батьківщину. 12 лютого 1991 року Верховна Рада УРСР на підставі референдуму, проведеного 20 січня, прийняла Закон «Про відновлення Кримської Автономної Радянської Соціалістичної Республіки» в межах території Кримської області в складі Української РСР. На всеукраїнському референдумі 1 грудня 1991 року 54% жителів Криму (57% Севастополя) підтримали незалежність України.

Перша спроба відділення Криму від України була здійснена 5 травня 1992 року, коли кримська влада прийняла «Акт про проголошення державної незалежності Республіки Крим» в межах усього Кримського півострова та призначила проведення референдуму. 13 травня 1992 року цей акт був визнаний Верховною радою України таким, що суперечить Конституції України, і 21 травня його було скасовано і Верховною радою Криму.

У 1994 році проросійські сили в Криму здобули перемогу на місцевих виборах і Парламент Криму прийняв постанову

«Про відновлення конституційних основ державності Республіки Крим», що повертала в дію Конституцію Криму в редакції від 6 травня 1992 року, згідно з якою, зокрема, «Республіка Крим входить у державу Україна і визначає з нею свої стосунки на основі Договору і угод», а також «самостійно вступає у стосунки з іншими державами та організаціями». Проте сподівання на підтримку влади Росії виявилися марними – ідучи на зближення із Заходом і намагаючись уникнути звинувачень у неоімперіалізмі, керівництво Росії висловилося однозначно негативно з приводу ініціативи кримського парламенту. Зіткнувшись з відсутністю фінансової та економічної основи для реальної автономії, керівництво Криму було змушене змиритись із зміною конституції Криму, здійсненою під тиском Києва, і ліквідувати пост президента. Офіційною причиною цього стала необхідність «приведення Конституції і законів Автономної Республіки Крим у відповідність з Конституцією і законами України з метою забезпечення верховенства Конституції і законів України на всій її території та захисту державного суверенітету України».

Сепаратистські настрої поновились у Криму під час акцій протесту в Києві у грудні 2013 – лютому 2014 і досягли свого піку після усунення від влади президента України Віктора Януковича. 23 лютого в Севастополі відбувся 20-тисячний мітинг, на якому міським головою проголошено громадянина Росії Олексія Чалого, а 27 лютого парламент та уряд Криму захопили невідомі озброєні люди, які вивісили над ними прапор РФ. Це, однак, не завадило депутатам Верховної ради Криму ухвалити рішення про призначення референдуму щодо статусу Криму.

1 березня самопроголошений голова Ради міністрів АР Крим Сергій Аксьонов звернувся до президента Росії посприяти у «забезпеченні миру і спокою» на території Криму. У відповідь того ж дня обидві палати Державної думи надали Володимиру Путіну згоду на введення російських військ в Україну. Після цього по всій території півострова відбулись масштабні силові акції, спрямовані на блокування українських військових баз, захоплення адміністративних приміщень, контроль транспортних магістралей та інших стратегічно важливих об’єктів.

11 березня 2014 року Верховна Рада автономної республіки Крим і Севастопольська міська рада прийняли декларацію про незалежність Автономної Республіки Крим та міста Севастополя і в порушення законів України призначили на 16 березня відповідний референдум. Попри призупинення рішення кримського парламенту Верховною Радою України, рішення Конституційного Суду України та позицію Ради безпеки ООН, референдум був проведений. Він відбувся з численними порушеннями та фальсифікаціями, за присутності великої кількості озброєних російських військових і засвідчив, що нібито 96,77% його учасників підтримали «возз’єднання Криму з Росією на правах суб’єкта Російської Федерації»

18 березня 2014 року о 16:00 в Георгіївському залі Великого Кремлівського палацу Президент Росії В.В. Путін, прем’єр-міністр самопроголошеної Республіки Крим С.В. Аксьонов, голова новоствореної «Державної Ради» самопроголошеної Республіки Крим В.А. Константинов та представник сепаратиського керівництва Севастополя громадянин РФ О. М. Чалий підписали так званий «Договір про прийняття Криму до складу Росії», який був ратифікований 20 березня Державною думою Російської Федерації, а наступного дня – Радою Федерації. Цього ж дня під час штурму української військової частини у Сімферополі загинув прапорщик Сергій Кокурін, а ще один офіцер був поранений. Всього під час захоплення Криму загинуло двоє військових, двоє цивільних, дві людини було поранено, а Україна втратила 85% свого військово-морського флоту та численн військові об’єкти.

27 березня 2014 року Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй прийняла Резолюцію № 68/262 про підтримку територіальної цілісності України, невизнання кримського референдуму та закликала всі держави, міжнародні організації та спеціалізовані установи не визнавати ніяких змін статусу Автономної Республіки Крим та міста Севастополя на підставі вищезазначеного референдуму і утримуватися від будь-яких дій або поведінки, які можуть бути інтерпретовані як визнання будь-якої зміни статусу. Відповідні рішення ухвалили Парламенські асамблеї Ради Європи і ОБСЄ, які засудили окупацію України і закликали не визнавати «насильницьку анексію Криму Російською Федерацією».

Володимир Лук’янюк

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://www.jnsm.com.ua/

Читати далі ...

Trending