Розпочалися українсько-американські військово-морські навчання «Сі Бриз-2017» за участі 16 країн

В Україні сьогодні стартують міжнародні військово-морські навчання “Сі Бриз-2017”.

Як повідомили у прес-службі Військово-морських сил Збройних сил України, навчання проводяться в дусі програми “Партнерство заради миру” відповідно до програми двостороннього співробітництва між міністерствами оборони України і США на поточний рік.

У навчаннях беруть участь представники 16 країн – Україна, США, Румунія, Туреччина, Грузія, Великобританія, Греція, Канада, Італія, Бельгія, Болгарія, Литва, Норвегія, Польща, Швеція, Франція.

У заходах задіяні 31 корабель, катер і судно, 29 літальних апаратів, понад 3 тисячі чоловік особового складу.

Тема навчань – проведення багатонаціональної морської операції з безпеки в кризовому регіоні.

Навчання проводитимуться на території Одеської і Миколаївської областей, у визначених морських полігонах Північно-Західної частини Чорного моря. Основними навчально-бойовими елементами та завданнями навчання стануть практичне планування та проведення операції за стандартами НАТО, проведення навчань з протичовнової, протикорабельної, протиповітряної оборони, дії з силового звільнення судна, що захоплене. Крім того, планується проведення десантної та річкової операцій, навчання з пошуку та рятування, підводних робіт з розмінування, а також проводки за тралами тощо.

Заходи триватимуть до 23 липня.

Від українських ВМС участь беруть 15 кораблів, кратерів і суден забезпечення, до 8 літаків і вертольотів, рятувальна пошуково-десантна група, підрозділ морської піхоти, інженерний підрозділ близько 50 одиниць техніки та ін. Також беруть участь підрозділи Нацгвардії України, курсанти Сухопутних військ; від Держприкордонслужби –  2 катери морської охорони і 3 літальні апарати.

Крім того, від Повітряних сил у навчаннях беруть участь 9 літаків.

Від США – 2 бойових кораблі і судно, 4 літаки, мобільний інженерний підрозділ, морський загін спецоперацій.

Керівники українсько-американського навчання Sea Breeze капітани I рангу Тейт Вестбрук та Олексій Неїжпапа провели сьогодні в Одесі першу прес-конференцію, на якій привернули увагу журналістів до особливостей цьогорічних багатонаціональних заходів поблизу узбережжя Одеси та Миколаєва.

“Усі попередні українсько-американські навчання, які проводились у районі Одеси та Миколаєва, були спрямовані на співпрацію та досягнення сумісності в діях військово-морських сил країн-учасниць. А зараз ми виходимо з відомої тези, висловленої Уінстоном Черчіллем, про те, що “ворог поважає тільки силу”. І ми знаємо, хто цей ворог, і знаємо, якої сили мусимо досягнути. Власне, заради того, щоб досягти спроможності скоординованих дій на Чорному морі, ми й проводимо навчання Sea Breeze у  Чорному морі, на суходолі та в повітрі”, – зазначив капітан Неїжпапа.

З урахуванням реальних загроз, що виникли на Чорному морі, наголосив керівник навчання з української сторони Неїжпапа, “формат і завдання учасників Sea Breeze змінені. Тепер це – спільні зусилля щодо гарантування безпеки на Чорному морі”.

Капітан I рангу звернув увагу на те, що Збройні сили України зразка 2012 року і 2017 року – дуже відрізняються бойовою спроможністю.

У свою чергу, керівник навчання з американської сторони капітан I рангу Тейт Вестбрук зауважив, що “ми всі були в 2014 році дуже здивовані діями країни, яка заявляє про себе як світову державу і водночас порушила міжнародне право – нелегально приєднала півострів Крим”.

“З моменту анексії Криму кораблі ВМС США, в тому числі ескадри, якою я командую, посилили свою присутність у Чорному морі. І ми будемо тут залишатися і підтримувати наших партнерів”, – сказав Вестбрук.

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел. Джерело: http://www.mil.gov.ua/news/https://www.unian.ua/war/

Related posts