Зв'яжіться з нами

Мотиватори

Серія зворушливих роликів до Дня захисника України. ВІДЕО

Опубліковано

на

В першу чергу надзвичайно важливим є те, що ми відзначаємо День захисника України вже не 23 лютого. Ми розуміємо, що це було радянське свято, яке пов’язано з радянським історичним календарем. І попри те, що Радянський Союз розвалився в 1991 році, ми 25 років жили за цим історичним календарем, відзначаючи тих, хто захищає Україну.

Зараз вже 23 лютого відійшло в минуле, і я дуже радий, що альтернативою йому стало саме 14 жовтня. Адже 14 жовтня – це свято, яке нам дає дуже глибокий історичний контекст. Це день святої Покрови, яка з часів Київської Русі вважається покровителькою українського війська. Це день українського козацтва. Ми знаємо, що власне на Січі була церква Святої Покрови. Це день, який був важливим для українських військових формувань у 20 ст. У цей день відзначається і створення Української повстанської армії.

Таким чином ми сучасних захисників, які сьогодні зі зброєю в руках захищають Україну, поєднуємо уламками ланцюжка з їхніми попередниками аж до часів Русі.

Міністерство інформаційної політики України оприлюднило серію емоційних, проникливих відеороликів до Дня захисника України.

Зворушливі відео розповідають про життя простих героїв АТО на війні та у мирному житті.

 

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел.

Мотиватори

5 речей, яким можна повчитися у людей, які пройшли війну

Опубліковано

на

1. Відчуття справжнього братерства. Коли колектив відчувається цілісно, як єдиний організм, і тобі болить за кожного, а їм за тебе.

2. Уміння радіти простому і жити просто. Коли, навіть повернувшись у комфортні умови, продовжуєш радіти простим речам.

3. Розуміння того, що є справжнім у тобі, і у суспільстві, а що ні. Зазвичай для розуміння таких речей необхідно прожити довге життя. Або отримати «прискорений курс», стикнувшись лицем до лиця із загрозою смерті.

4. Відчуття сили і бажання змінювати світ довкола. Ти все можеш, і бачиш, що саме варте твоїх зусиль.

5. Вірність своїм принципам. Померти можна не лише тілесно. Якщо ти зрадиш те, ким ти є, свої принципи, ти теж помреш. Душею. А це встократ гірше.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://life-after-ato.com.ua/

Читати далі ...

Мотиватори

“Один солдат – це вся армія, оскільки жодна армія не може бути кращою, ніж її солдат”

Опубліковано

на

“Один солдат – це вся армія, оскільки жодна армія не може бути кращою, ніж її солдат. Щоб стати хорошим солдатом, людині необхідна дисципліна, самоповага, гордість за свою частину і свою країну, високе почуття обов’язку перед товаришами і відповідальності перед командирами, а також заснована на власних знаннях і вмінні, впевненість в своїх силах.

Небажання підкорятися закладено в природі людини. Дисципліна долає цей бар’єр, створюючи звичку підкорятися, а неослабний контроль виводить звичку на підсвідомий рівень. Де була б, скажімо, футбольна команда, у що перетворилася б вона, якби не виробили її члени звичку реагувати на сигнали на підсвідомому рівні? Під час матчу думати ніколи, тому що та секунда або частка секунди, яка піде на обдумування, дозволить противнику перехопити ініціативу. На футбольному полі неквапливу команду чекає поразка, в бою ж зволікання може коштувати життя. Перебуваючи при здоровому розумі, будь-яка людина відчуває страх в бою, проте вишкіл дає їй впевненість у собі, а впевненість породжує хоробрість, але не безшабашність. Хоробрість же в поєднанні з властивою людині мужністю приносять перемогу. Паростки поваги до себе кореняться в дисципліні.

Почуття обов’язку і відповідальності перед товаришами і командирами відбувається з усвідомлення того, що відповідальність і обов’язок обопільні, що негаразди війни рівно важкі для всіх.

Мені видається нерозумним, більш того, здається трагічною помилкою той факт, що в спробах покінчити з війнами люди намагаються принизити, знецінити героїчні якості солдата. Вони не розуміють, що сказане поетом: “Ядра добре літають лише від доброго пороху” – справедливо не тільки з військової точки зору. Усвідомлення того, що він – “добрий порох”, може допомогти хлопцю, коли навколо нього почнуть свистіти кулі і вибухати снаряди. Ще більше користі можуть принести солдату жінки, якщо почнуть захоплюватися ним; також і газети в містах, де народився той чи інший боєць, якщо в них стануть публікуватися відомості про те, як він відзначився під час битви, в той час як дурна безглузда секретність робить такі відомості абсолютно недоступними. Може бути, коли додому повернуться солдати цієї війни, ситуація зміниться в кращу сторону “.

Джордж Паттон, кращий американський генерал Другої світової війни.

Розуміння, що один солдат – це і є вся армія, що саме солдат – основа планування і управління військами, прийде в армію разом із заміною нинішніх бездарних горе-начальників на нове покоління талановитих командирів, які на щастя, вже є у військах.

Іншого шляху немає. Зберігати в міру сил хороших солдатів і офіцерів – тільки так можна змінити армію зсередини навіть всупереч нерозумінню політичного керівництва. Тому що є у нас такі командири, які стають для підлеглих зразком солдата, з тими якостями, про які говорить Паттон.

Тому і треба більше писати і говорити про значення солдата. Прославляючи солдата, описуючи детально реальні подвиги, реальну майстерність, ми при цьому критикуємо тих, хто ставиться до воїнів без поваги і розуміння, і звеличуємо тих командирів, хто веде за собою і спроможний досягати перемоги. Армія – це один солдат. “Ядра добре літають лише від доброго пороху”.

Юрій Бутусов

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://censor.net.ua/blogs/

 

Читати далі ...

Мотиватори

Що чекає військового на цивілю – розповідь відставного офіцера

Опубліковано

на

Прослужив 27 років в армії, виходжу у відставку (на військову пенсію):

День 0

Сьогодні звільнився. Намагалися виставити винним, а потім просили щоб я залишив форму, яку купував за свій рахунок. Всі мої подвиги забулися миттю. Ставлення як до ворога.

День 1
Пролежав цілий день під ковдрою, боявся прокинутися, думав що сплю. Увечері зрозумів, що це не сон, і ліг спати далі. Снилися жахи, що я ще не звільнився і все ще служу в армії.

День 2
Попросив дружину телефонувати мені раз на годину. Поки телефон мовчить, мені здається що він не працює. До речі, познайомився ближче з дружиною. Приємна людина, вона навіть ще пам’ятає моє ім’я. Приємно.

День 3
Діти перестали мене лякатися і кликати на допомогу, коли залишаюся з ними вдома. Але як і раніше бояться залишатися один на один зі мною в кімнаті. Звикають. Поки зі мною на “Ви”.

День 4
Ніяк не можу знайти мотивацію до дії. Попросив дружину, щоб вона на мене накричала. Накричала. Пішов викидати сміття і переклеїв шпалери в дитячій. Але все-одно не те. Брак адреналіну …

День 5
Прокидаюся ночами і шукаю підступ. Не може ж бути життя таким спокійним. Немає нарад, інструктажів, розпоряджень, прострочених доповідей. Як світ може існувати без цього? Завтра йду на співбесіду.

День 6
Поступово гоїться виразка, і проходить нервовий тик. Нова робота зовсім інша. Не розумію, як можна працювати всього лише 8 годин на день, замість 16-ти годин раніше. Затримуватися на роботі не дають – виганяють додому. Незвично.

День 7
Нарешті я зрозумів, чим відрізняються субота і неділя від інших днів. Виявляється, це вихідні! Ось чого люди їх так чекають. Раніше я так чекав тільки чергового загострення виразки або гіпертонії, щоб в госпіталі відлежатися. Навчився ходити по магазинам. Розслабляє …

День 8
Сьогодні на роботі, дали гроші – аванс, сказали брати через 2 тижні зарплатню. Постало питання, хто на службі забирав мою зарплату? Те, що приходило на карту на службі, може бути тільки авансом.

День 9
Важко вночі засинати. Боюся прокинутися знову військовим. Пару раз вночі схоплювався і тікав з дому з речовим мішком. Дружина молодець – знає де мене потім шукати. Швидко знаходить.

День 10
Приїхали батьки дружини, були здивовані, що дружина, виявляється, не мати одиначка. Діти поступово починають називати мене “татом”. Тиск нормалізувався і зір покращився. Лікуюся в якій хочу поліклініці, а не в якій дозволено.

День 11
По дорозі на роботу побачив військового з рюкзаком на вулиці. За рефлексом побіг його наздоганяти. Наздогнав – згадав, що тепер я цивільний. Поговорили, випили пиво разом.

День 12
Помолодшав років на десять. На роботі нарешті повірили, що фотографія в паспорті – моя. Світ став доброзичливим і світлішим. Життя налагоджується.

День 13
Начальник довго не міг зрозуміти, навіщо я у нього відпрошуватися на вихідні додому (забув, що у цивільних інші правила). Довго не міг повірити, що до понеділка можна спокійно з’їздити до Польщі, і мене за це не покарають.

День 14
Їхав на машині і випадково порушив ПДР. Штраф 240 грн.

День 15
За звичкою пішов до начальника виправдовуватися з приводу порушення ПДР. Був готовий до покарання. Начальник довго не міг зрозуміти, чому я виправдовуюсь, потім поспівчував, дав премію 500 грн. на оплату штрафу і додатковий вихідний, щоб я спокійно з’їздив його оплатив. Не можу у все це повірити. А як же офіцерські збори і громадський осуд?

День 16
На роботі корпоратив. Ніхто не працює, всі відпочивають і випивають. Начальник роздає подарунки. Перший раз в житті я побував на корпоративі. Сподобалося. Чому таких не організовувати на минулому місці? Хоча, уявляю, за скільки інструктажів та зобов’язаннь довелося б розписуватися. Відчуваю себе дикуном.

День 17
Червоний день календаря. У всіх вихідний. Виплатили премію. Навіть не уявляв про існування такого раніше. Сидів півдня в хаті за столом і не міг уявити, що в таких випадках робити треба. Благо, дружина підказала. Пішли з нею на свято.

День 18
Попросили затриматися на роботі. Довго вибачалися. Понаднормові оплатили відразу, потім додому відвезли. Довелося себе вщипнути, чи не сплю.

День 19
Став працювати краще, почали платити більше. Розплакався від подиву.

День 20
Дружина мені вже майже як рідна. За ці 20 днів, ми з нею зблизилися як ніколи – рідні. Діти почали зустрічати з роботи.

День 21
Починається якась ломка за нарадами. Адреналіну немає вже давно, а дуже хочеться. Познайомився з сусідами. Чудові люди. Чому вони ми не помічали один одного попередні 27 років?

День 22
Навчився посміхатися. Спочатку це сталося спонтанно. Приголомшило. Дивлюся комедії і сміюся. Раніше так не вмів.

День 23
Виявляється коли у людини все добре, то бажання  займатися спортом приходить само. Ходжу на стадіон і в басейн. Від колишньої бойової та фізичної підготовки залишилися тільки негативні спогади: важко займатися, коли тиждень спиш по 3-4 години на добу.

День 24
Ходжу вулицями, відчуваю себе вільним птахом. Тривога і панічні атаки, що турбували 27 років, не проявляються вже 2 тижні. Пройшли головні болі.

День 25

Прийшла зарплата. Плакав від щастя. Минуле керівництво погрожувало, що на гражданці(цивілю) заробити неможливо, і я прийду назад до них. Зараз я розумію, як вони можуть щось говорити про цивільну роботу, якщо на ній ніколи не працювали?

День 26
Підвернулася можливість купити квитки за гарячою путівкою в Туреччину. Подзвонив начальнику і без проблем домовився, що відлучуся на тиждень з роботи. На минулій роботі за останні 5 років тільки 4 рази в лікарні лежав, іншого відпочинку не було і не планувалося.

День 27

Турція…

Александр Гром

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. Джерело: Александр Гром

Читати далі ...

Trending