Гелікоптери Мі-8, Мі-24, сотні пілотів із чотирьох авіаційних бригад – усі злетілися на Бродівський аеродром на навчання. Першими розігрівають та готують до навчального польоту Мі-24. Завдання цього екіпажу – підтримати піхоту та знищити ворога.

Завдання екіпажів Мі-8 – евакуація поранених із поля бою.

“Якщо це наближено до передової, то виконуємо польоти на дуже малій висоті. Інколи вона буває від п’яти до десяти метрів із дотриманням заходів безпеки. Якщо виконують польоти в тилу, то вже за всіма керівними документами із дотриманням заходів безпеки”, – коментує командир вертольота Артем Сініцин.

На виконання обох завдань в екіпажів – лічені хвилини. Аби не потрапити у поле зору противника, вертолітники мають працювати швидко та злагоджено.

Такі навчання – постійні для пілотів бойової авіації. Утім, із початком російської агресії на сході тренувальні завдання скоригували, розповідають командири.

“Зараз наш льотний склад може виконувати завдання на висотах, визначених інструкціями екіпажу. В АТО ми літаємо ще нижче – навіть на висоті людського росту. Плюс внесені зміни в тактичні прийоми, ми можемо вражати з максимальної дальності, з якої дають змогу всі види зброї”, – каже заступник начальника армійської авіації Сухопутних військ ЗСУ Максим Саміленко.

Окрім евакуації поранених та бойових завдань, пілоти вдосконалюватимуть інші навички. Зокрема основні завдання для вертолітників – безпечні зльоти-посадки та польоти парою. Триватимуть навчання тиждень.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, “5 канал”

Довідка:

На озброєння українського війська прийняли модернізований вертоліт Мі-2МСБ. Він може перевозити вантажі та 8 пасажирів. Вертоліт використовуватимуть і для тренування курсантів. Витрату палива на новому Мі-2 зменшили на 30%, максимальну висота польоту збільшили з 4 тис. до 5 тис.м.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://www.5.ua/regiony/