Зв'яжіться з нами

Виживання

Що в рюкзаку у морпіха? (ВІДЕО)

Опубліковано

на

Зимове екіпірування американського морського піхотинця включає в себе рюкзак з 21 предметом. Він важить 36 кг і містить набір предметів першої необхідності, змінну білизну, додатковий захисний одяг та інші корисні речі.

Офіційний YouTube-канал НАТО опублікував відеоролик, в якому показав процес розпакування армійського рюкзака. Сержант морської піхоти США Тревор Родс показав базовий набір екіпірування, яким його постачає військове відомство для тренувань та бойових операцій в умовах зими. Рюкзак і його вміст дозволяють солдату нести бойове чергування при температурі до -45 С.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://www.youtube.com/

Виживання

Куди бігти і кому дзвонити: 8 порад при обшуку в квартирі

Опубліковано

на

У зв’язку з триваючою війною, кількість обшуків з метою вилучення незареєстрованої зброї і не тільки, які проводять в будинках і квартирах, зростає. Що робити, якщо в двері подзвонили правоохоронці?

Правоохоронці все частіше заглядають в оселі українців. За даними Судово-юридичної газети, якщо в 2012 році в суди надійшло 2645 заяв про проведення обшуків житла, то в 2017 році – 118 884. Близько 85% таких звернень судді схвалюють.

Як проводиться обшук? Закон вимагає від уповноваженої особи проводити запис від моменту проникнення в житло і до його завершення (ч. 1 ст. 107 Кримінального процесуального кодексу України). Виходячи з цього, рекомендуємо всі заяви і клопотання, які можуть виникнути в ході його проведення, не тільки вносити в протокол, а й фіксувати на відеокамеру слідчого, прокурора.

Підозрюваний у кримінальній справі, або просто присутній під час обшуку, має право заявити клопотання про самостійну фіксацію всього процесу. Але про це необхідно попередити всіх учасників. Фіксувати можна як за допомогою портативних відеокамер, так і за допомогою камер відеоспостереження (в тому числі і прихованих, про місця знаходження яких повідомляти необов’язково).

Перед проведенням обшуку, згідно зі ст. 236 КПК України, слідчий зобов’язаний вручити постанову слідчого судді. У цій постанові повинні бути чітко зазначені такі відомості: термін дії постанови, який не може перевищувати одного місяця з дня винесення ухвали; прізвище, ім’я, по батькові прокурора або слідчого, який подав клопотання про обшук; положення закону, на підставі якого виноситься постанова; житло чи інше володіння (автомобіль, офіс, гараж) особи або частина житла, які повинні бути піддані обшуку; прізвище, ім’я, по батькові особи, якій належить житло чи інше володіння, і особа, у фактичному володінні якого воно перебуває.

Часто виникають ситуації, коли сторона обвинувачення намагається провести обшук в кримінальному провадженні, при цьому адреса приміщення, зазначена в постанові суду, не відповідає фактичній або відрізняється хоча б на одну букву. Відразу повідомте уповноваженій особі про цей факт і настоюйте, що в разі проведення обшуку його дії будуть незаконними і такими, що підпадають під ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ст. 162 КК України. В такому випадку можна викликати поліцію.

Бувають випадки, коли дозвіл на проведення обшуку надано, наприклад, одному слідчому, а провести його має намір інший, мотивуючи це тим, що він знаходиться в групі слідчих в цьому кримінальному провадженні. У цій ситуації потрібно вимагати виписку з Єдиного реєстру досудових розслідувань і постанову про доручення проведення досудового розслідування декільком слідчим, в якому вказані прізвища всіх слідчих у кримінальному провадженні.

Незалежно від процесуального статусу в кримінальному провадженні, якщо в квартирі, будинку або автомобілі проводиться обшук, їх власник має право скористатися допомогою адвоката (ч. 3 ст. 236 КПК України). Рекомендуємо залучати адвоката якомога раніше, але закон дозволяє запросити захисника на будь-якій стадії обшуку. Запрошення адвоката на обшук, звичайно, не зупиняє його проведення, але в будь-якому випадку бажано попросити слідчого, прокурора почекати приїзду захисника.

Речі, перераховані в постанові суду, краще самостійно надати співробітникам правоохоронних органів. Під час проведення обшуку вони мають право навіть зривати підлогу і робити отвори в стінах, якщо будуть підстави вважати, що розшукувані предмети можуть там зберігатися (ч. 6 ст. 236 КПК України). На вимогу краще відкривати двері, ящики і сейфи, тому що їх мають право зламати з метою огляду їх змісту і без згоди.

Але слід пам’ятати, що всі речі і документи, виявлені під час обшуку і не зафіксовані на відеокамеру уповноваженої особи, не можуть вноситися до протоколу обшуку. Якщо такий факт має місце, про це обов’язково потрібно вказати в протоколі обшуку і під відеозапис слідчої дії.

Що робити під час обшуку

  1. Ведіть себе спокійно і врівноважено. Не погрожуйте співробітникам правоохоронних органів, ні в якому разі не реагуйте на провокації, намагайтеся взагалі уникати будь-якого фізичного контакту. Разом з тим не втрачайте жодного з них з поля свого зору.
  2. Пускайте в приміщення представників правоохоронних органів тільки тоді, коли переконаєтеся в законності їхнього візиту, перевірте їхні документи. Дайте якнайбільше часу адвокату дістатися до місця проведення обшуку до його початку.
  3. Дізнайтеся причину обшуку. Це перше, що повинні сказати після того, як відкрили двері і співробітники представилися в передбаченому законом порядку. Правоохоронці повинні пояснити, що вони збираються зробити.
  4. Встановіть особистості тих хто прийшов. Вимагайте пред’явити документи і запишіть реквізити всіх співробітників, які прийшли на слідчі дії. Це гарантовано ч. 3 ст. 18 Закону України «Про Національну поліцію». Переписати необхідно всі дані, інакше підготувати скаргу в прокуратуру не буде можливості.
  5. Якщо обшук проходить в нічний час (з 22:00 до 06:00), з’ясуйте, чим викликана невідкладність його проведення. Обов’язково зверніть увагу на правильність вказаних в протоколі дати і часу проведення обшуку. Вкажіть в протоколі, що обшук проводився в нічний час, і його підстави.
  6. У разі якщо проводити обшук прийшли працівники правоохоронних органів (наприклад, оперуповноважені, інспектори) без участі слідчого, прокурора, які пред’являють письмове доручення на проведення обшуку і посилаються на ст. 41 КПК України, їх можна не пускати в квартиру або будинок. Послатися можна на ч. 1 ст. 236 КПК України, в якій зазначено, що рішення про дозвіл на обшук може бути виконано тільки слідчим або прокурором. У разі необхідності слід викликати поліцію. Якщо оперативні працівники вирішили провести обшук, незважаючи на всі зауваження, не потрібно їм заважати, просто занесіть всі зауваження в протокол обшуку після його закінчення.
  7. Під час обшуку не варто давати пояснення і показання, вимагайте цього ж від близьких і співробітників. Якщо намагаються допитати, вимагайте повістку на допит. Нагадуємо, що допит може відбутися не раніше ніж через 3 дні з моменту її вручення (ч. 8 ст. 135 КПК України).
  8. Після закінчення слідчої дії вкажіть під відеозапис уповноваженої особи та обов’язково в протоколі обшуку всі порушення, які були зафіксовані. Пронумеруйте сторінки протоколу і вимагайте його копію. Якщо відмовлять, перед підписом перепишіть його самі або сфотографуйте, і вкажіть про цю відмову в протоколі. Приймайте безпосередню участь в складанні протоколу. Після закінчення слідчої дії в протоколі розписуються всі учасники: правоохоронці, мінімум двоє понятих, які були присутні під час всього обшуку, і особа, у якого проводили обшук. Якщо осіб, які проводять обшук з відеокамерами, кілька, то з кожним з них повинні постійно перебувати по два понятих.

Вимагайте складання повного переліку речей і документів, вилучених під час обшуку, а також фіксування цього процесу на відеокамеру. Якщо відмовлено, зробіть це самі в присутності понятих. Потім дуже важко буде довести, які саме речі вилучили і в якій кількості, якщо в протоколі обшуку буде вказано «документи вилучені в коробці».

Згідно ч. 9 ст. 236 КПК України другий примірник протоколу обшуку разом з доданим до нього описом вилучених документів і тимчасово вилучених речей (при наявності) вручається особі, у якої проведено обшук, а в разі його відсутності – повнолітньому членові її сім’ї або її представнику. У разі проведення обшуку на підприємстві, в установі або організації другий примірник протоколу вручається керівнику або представнику підприємства, установи або організації.

Автор – Наталія Вознюк, адвокат АТ «Татарів, Фаринник, Головко»

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://biz.liga.net/

Читати далі ...

Аналітика

Як українським військовим уберегтися від російського «стеження» в Інтернеті (ВІДЕО)

Опубліковано

на

Вони можуть знати про тебе все: де ти знаходишся, яким було твоє останнє фото і навіть номер телефону твоєї першої вчительки. Ні, за тобою не стежать таємні агенти, ти розповів все ворогові сам, встановивши шпигунське мобільний додаток. Про те, як Росія може отримувати інформацію про українських військових, розповідається в сюжеті Військового телебачення України.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://sprotyv.info/

Читати далі ...

Виживання

Снайперське протистояння буде тільки збільшуватися і нам в ньому не можна відставати

Опубліковано

на

Снайпери з обох сторін зараз збирають криваві жнива. Кожна помилка, поява на відкритій місцевості або в прострілюваный амбразурі загрожує смертю.

Снайпери – це штучний продукт по обидва боки. Десяток грамотних снайперів можуть наводити жах на кількох десятках кілометрах лінії зіткнення. Якщо вони звичайно грамотні і трудоголіки, а не “ой, сьогодні погода не та, я краще в бліндажі посиджу”.

Нинішня лінія зіткнення за ці роки обросла всілякими інженерними спорудами. Людей по обидві сторони не вистачає. Буває що на кілометрі лінії з найпотужнішими інженерними спорудами, по кожну сторону знаходиться в лабіринтах окопів менш взводу. Низька щільність бійців на велику кількість інженерних споруд, причому над окопами голова супротивника може не з’являються тижнями, візуально лінія “мертва”, так як окопи глибокі, дотів багато і вони замасковані, а підходи до ВОПів поза зоною огляду. Ловити людей, які таки “засвітилися” у відкриту, можуть в більшості випадків тільки снайпери. Таке собі полювання на людей з обох сторін. І це “полювання” приносить жертви з обох сторін.

Що зробити, щоб перемогти в цій позиційній війні снайперів?

Необхідно насичення лінії гвинтівками з тепловізійної оптикою. Звичайна оптика не завжди дозволяє виявити ціль. Лінія окопана і замаскована. Частина тіла в камуфляжіє, що “засвітилася” над окопом, в звичайну оптику не завжди ідентифікується снайпером, особливо якщо снайпер пролежав пару годин і у нього вже втомилися очі. Тепловий зліпок прекрасно видно на екрані тепловізора, пропустити його не вийде.

Потрібні антиснайперські комплекси, яких зараз дуже мало і вони в основному в спецпідрозділах. А вони повинні стояти на всіх ділянках, які передбачають роботу снайперів.

Нам потрібні кадри. Роботу завжди роблять кадри. Як би ми не напихали армію дорогими рушницями, але в навчальних центрах у нас снайперські гвинтівки так і не з’явилися. Більшість навчальних центрів,що випускають снайперів, донині готуть їх на СВД. А можливості сучасної зброї і розуміння небезпеки від сучасної снайперської гвинтівки снайпер може усвідомити, коли сам постріляє з 308-338 калібрів, зрозуміє які речі може творити ця зброя в умілих руках і сам починає побоюватися подібного проти себе. Хлопці, які навчаються на СВД, не розуміють іноді, що в тиху погоду їм можуть відстрелити голову на кілометрі, для них це якось нереально. Вони не розуміють, що 338 калібр рідко залишає після себе поранених. Куля вагою майже в 20 грам з величезною кінетичною енергією вбиває людину при потраплянні в плече наприклад, там де 7,62х54 залишить пораненого, 338 зробить трупа.

Так, є снайперський полігон в навчальному центрі “Десна”, де відносно все непогано налаштовано, але знову ж таки, свого арсеналу у них немає, а те що мають, частково зроблено на пожертви небайдужих.

Антиснайперські комплекси. Крім самих комплексів вартістю в 120-130 тисяч доларів, потрібно навчати команди, які з ними працюватимуть і ефективно взаємодіяти з підрозділами, куди їх надали. Щоб знищити виявленого снайпера, тобі часто не потрібен “свій” снайпер. АГСник цілком підійде. Як втім і хороший кулеметник. Але кадрів, які б вміли працювати з антиснайперськими комплексами, у нас мало.

Так що відповідаючи на питання: “що ж робити?”, Ми впираємося в звичайне “воювати і вчитися по ходу війни”. Дуже простий рецепт, який вже четвертий рік дуже актуальний. З урахуванням Мінських угод снайперське протистояння буде тільки збільшуватися. І нам в ньому не можна відставати. Чи йде робота в цьому напрямку в ГШ? Йде звичайно. Десь волонтери допомагають. Але треба визнати, що роботи у нас дуже багато і всі дуже повільно. Дуже.

І так, у нас будуть гинути молоді хлопці від російських куль. Це неминуче. А за них будуть мститися.

Автор: Серж Марко “Битва снайперов: коса смерти идет по молодым”

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://www.obozrevatel.com/

Читати далі ...

Trending