Зв'яжіться з нами

Соціальна

В Україні хочуть по-новому перерахувати пенсії військовим

Опубліковано

на

Перерахунок пенсій військовим пенсіонерам затягнувся через “радянський закон”, згідно з яким цю процедуру проводять у ручному режимі, заявив у коментарі виданню “ГОРДОН” міністр соціальної політики України Андрій Рева.

“Перерахунок військових пенсій відбувається в ручному режимі. Якщо взяти “цивільних” пенсіонерів, то ми протягом тижня зробили перерахунок. А це 11 млн пенсіонерів. Радянський закон, у межах якого ми зараз ведемо перерахунок військових пенсій, затягнув процес на півтора місяця. Потрібно взяти кожен відділ, скласти спеціальні повідомлення в Міноборони, МВС або інше силове відомство, де служила людина. Вони на підставі нашої постанови мали зареєструвати накази про підвищення окладів своїм співробітникам. Потім, отримавши списки з Пенсійного фонду, щодо кожної посади мали видати довідку про новий розмір грошового забезпечення. І вже тоді це все потрапляє в Пенсійний фонд, де кожну справу перераховують вручну. Це дебільна радянська процедура, яка дожила до наших днів”, – зазначив Рева.

На його думку, військові пенсії необхідно диференціювати.

“Коли ми розробили новий закон, його із 12 відомств підтримала тільки СБУ. Інші сказали, що він їм не подобається. А як він може їм сподобатися, якщо ми пропонуємо перехід до нормального, прозорого розрахунку пенсій і хочемо їх диференціювати. Щоб було не так, як зараз, – у всіх військових однакові пенсії. Наприклад, у тих, хто служив на передовій, пенсії мають бути вищими у два-три рази. Але як таке можна пережити тим, хто перебуває в тилу? Це ж неможливо! Таке ж тільки “антисоціальний” міністр може запропонувати! Водночас ті, хто кричав, що у цьому законі все не так, зараз сидять і чекають, поки Пенсійний фонд у ручному режимі проведе перерахунок. А от якби закон було ухвалено, строки скоротилися б до тижня. Ну, добре, зараз буде перерахунок, а що далі? Так і будемо сидіти з цією “зрівнялівкою”?” – заявив міністр.

За його словами, нові пенсії військовим пенсіонерам нарахують протягом квітня.

“Виплата пенсій іде із третього числа. Військовим пенсіонерам, яким не зробили перерахунку, нарахують нові пенсії протягом цього місяця. Попередній перерахунок військових пенсій був у 2008 році – 10 років тому! Хіба це нормально? І коли буде наступний – невідомо. І ось ми пропонуємо нормально вирішити це питання. Так тут же одразу з’являються люди з бронетанкового соціалізму з чавунними лобами і кричать, що не хочуть цього. Те ж саме у нас у медицині тощо. Усі хочуть змін, але тільки щоб “не кум усе вирішував”. От ви отримуєте мізерну військову пенсію. Так ви отримуєте її якраз за чинним законом! Виникає запитання: цей закон хороший? “Ні”. То давайте його змінимо! “Не треба”. Я цього просто не розумію”, – наголосив Рева.

11 жовтня 2017 року пенсійна реформа набула чинності. За даними Мінсоцполітики, із 1 жовтня пенсії перерахували для 10,2 млн осіб з урахуванням індивідуальних показників їхнього заробітку і страхового стажу. Середній розмір доплат становив 560 грн.

7 листопада парламентарій від “Народного фронту” Дмитро Тимчук заявив, що уряд “забув” про військових пенсіонерів, а невеликі надбавки отримали тільки ті з них, хто втратив працездатність. Він зазначив, що окремий законопроект щодо цього Кабмін мав подати до парламенту до 1 листопада, але цього “чомусь не сталося”.

Рева назвав несправедливим те, що пенсії цивільних і військових практично зрівнялися.

7 січня 2018 року прем’єр-міністр Володимир Гройсман доручив перерахувати пенсії військовослужбовцям.

21 лютого Кабінет Міністрів ухвалив рішення про підвищення пенсій військовослужбовцям із 1 січня 2018 року.

6 березня Кабмін повідомив, що військовим пенсіонерам виплачувати підвищені пенсії почнуть у березні.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://gordonua.com/

Читати далі ...
Реклама
Натисніть, щоб коментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Новини

Льотчикам ЗСУ підняли надбавку за особливо важливі завдання

Опубліковано

на

Міністр оборони України Степан Полторак підписав наказ про підвищення грошового забезпечення військовослужбовцям, які входять до льотного складу ЗСУ.

Про це він повідомив у Facebook.

“Виконуючи доручення Президента України Петра Порошенка, щойно підписав наказ про підвищення грошового забезпечення військовослужбовцям, які входять до льотного складу ЗС України, встановивши 100% надбавку за виконання особливо важливих завдань. Так, грошове забезпечення командира бригади було 17 тисяч гривень, а тепер становитиме – 28 тисяч гривень, командира ескадрильї було – 13 тисяч гривень, а становитиме – 21 тисячу гривень, льотчиків – було 12 тисяч гривень, а становитиме – 17 тисяч гривень. Збільшення грошового забезпечення відбудеться у травні 2018 року”, – написав міністр.

Зазначене рішення сприятиме підняттю престижу професії військового льотчика та покращенню соціального захисту льотного складу ЗС України, відзначив він.

Читати далі ...

Соціальна

Життєво важливі питання військовослужбовців, запитували? Відповідаємо!

Опубліковано

на

Розібратися самостійно у всіх нюансах чинного законодавства часом дуже складно. Ми звернулися до фахівців із проханням надати відповіді на запитання, які надходять на адресу редакції

Микола В., м. Львів:

— Збираюсь укласти контракт на військову службу. Чув, що виплачують одноразову грошову допомогу. Про яку суму йдеться?

— Із 1 березня 2018 року військовослужбовцям, особам рядового й начальницького складу після укладення першого контракту виплачують одноразову грошову допомогу в таких розмірах:

  • особам рядового складу — вісім розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, визначеного в законодавстві на 1 січня календарного року;
  • особам сержантського й старшинського (молодшого начальницького) складу — дев’ять розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, визначеного в законодавстві на 1 січня календарного року;
  • особам офіцерського (середнього, старшого та вищого начальницького) складу — десять розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, визначеного в законодавстві на 1 січня календарного року.

Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 1 січня 2018 року становить 1762 грн. Відповідно 2018 року мають виплачувати за підписання першого контракту: рядовому складу — 14 096 грн; сержантському й старшинському (молодшому начальницькому) складу — 15 858 грн; офіцерському (середньому, старшому та вищому начальницькому) складу — 17 620 грн.

Звертаємо вашу увагу на те, що цю допомогу виплачують лише тим військовослужбовцям, які підписали свій перший контракт після 1 березня 2018 року.

Валентин М., військовослужбовець, м. Львів:

— Я підписав контракт зі Збройними Силами України 2015 року. 2017-го звільнився, а у квітні цього року знову збираюся на контракт. Чи виплатять мені допомогу за укладення контракту?

— Ні. Виплату здійснюють лише в разі підписання першого контракту.

Петро П., пенсіонер, м. Сміла:

— У службі соціального захисту мені пояснили, що в разі виходу на пенсію за віком учасникам бойових дій та інвалідам війни виплачують щомісячну допомогу для поліпшення матеріального становища. Який її розмір?

— У Законі України «Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та інвалідів війни» передбачено щомісячну виплату цільової грошової допомоги на прожиття: інвалідам війни I групи — у розмірі 70 грн; інвалідам війни II та III груп — у розмірі 50 грн; учасникам бойових дій — у розмірі 40 грн незалежно від розміру пенсії та надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги та пенсії за особливі заслуги перед Україною.

Костянтин Р., учасник бойових дій, інвалід війни, м. Чернігів:

— Чув, що травмованим у районі АТО бійцям призначатимуть групу інвалідності, на ступінь вищу і без повторних перекомісій. Чи так це?

— 4 квітня цього року Президент України підписав зміни до Закону України «Про реабілітацію інвалідів в Україні». Відтак особам, які внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, яких вони зазнали під час антитерористичної операції, забезпечуючи її проведення безпосередньо в районах АТО, дістали ушкодження, які призвели до втрати (або ампутації) верхніх та/або нижніх кінцівок (їхніх частин), утрати іншого органу або повної стійкої втрати функцій його органу, що призвело до інвалідності, установлюють групу інвалідності без зазначення терміну повторного огляду (безстроково) і на ступінь вищу за визначені в законодавстві критерії встановлення групи інвалідності, але не вищу за I групу. Переогляд із метою підвищення групи інвалідності таким особам відбувається на підставі особистої заяви особи з інвалідністю або її законного представника в разі настання змін у стані здоров’я та працездатності особи з інвалідністю чи за рішенням суду.

Катерина М., військовослужбовець, м. Київ:

— Які саме сімейні обставини є підставою для звільнення з військової служби під час дії особливого періоду? У якому розмірі виплачують грошову допомогу в цьому разі?

— Відповідно до статті 26 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», під час дії особливого періоду (з моменту оголошення мобілізації до оголошення воєнного стану або після прийняття рішення про демобілізацію) сімейними обставинами або іншими поважними причинами, які можуть стати підставою для звільнення, є:

  • виховання матір’ю (батьком) — військовослужбовцем, яка (який) не перебуває в шлюбі, дитини або кількох дітей віком до 18 років, які з нею (з ним) проживають, без батька (матері);
  • утримання жінкою (чоловіком) — військовослужбовцем повнолітньої дитини віком до 23 років, яка є інвалідом I або II групи, якщо вона (він) не висловила (не висловив) бажання продовжувати військову службу;
  • необхідність постійного стороннього догляду за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками, своїми чи дружини (чоловіка), що підтверджено відповідним медичним висновком медико-соціальної експертної комісії для осіб віком понад 18 років чи лікарсько-консультативної комісії для осіб до 18 років;
  • наявність у військовослужбовця трьох і більше дітей віком до 18 років;
  • утримання жінкою (чоловіком) — військовослужбовцем дитини з інвалідністю підгрупи А віком до 18 років, якщо вона (він) не висловила (не висловив) бажання продовжувати військову службу (до підгрупи А першої групи інвалідності відносяться особи з виключно високим ступенем втрати здоров’я, надзвичайною залежністю від постійного стороннього догляду, допомоги або нагляду інших осіб, які фактично не здатні до самообслуговування).

Нагадаємо, що членами сім’ї військовослужбовця є особи, яких унесено в його особову справу, — дружина (чоловік), діти, батьки та батьки дружини (чоловіка), що перебувають на його утриманні.

Особам офіцерського, рядового, сержантського й старшинського складу, які служать за контрактом та які звільняються зі служби через сімейні обставини або з інших поважних причин і мають вислугу 10 років та більше, виплачують одноразову грошову допомогу в розмірі 25 відсотків од місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби.

Нагадаємо, що тим, хто звільняється зі служби за станом здоров’я, одноразова грошова допомога виплачується у розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби. У разі звільнення з військової служби за віком, у зв’язку зі скороченням штатів або проведенням організаційних заходів, закінченням строку контракту, у зв’язку з безпосереднім підпорядкуванням близькій особі, систематичним невиконанням умов контракту командуванням, а також у зв’язку з настанням особливого періоду та небажанням продовжувати військову службу військовослужбовцем-жінкою, яка має дитину (дітей) віком до 18 років, одноразова грошова допомога в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби виплачується за наявності вислуги 10 років і більше.

Олександра П., волонтерка, м. Київ:

— Яку щорічну разову грошову допомогу виплачують до 5 травня особі, котра має особливі заслуги перед Батьківщиною? Чи дає право на виплату орден Княгині Ольги?

— Орден Княгині Ольги не дає права на виплату, адже відповідно до статті 11 Закону України «Про статус ветеранів війни», особами, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, є нагороджені орденом Героїв Небесної Сотні, Герої Радянського Союзу, повні кавалери ордена Слави, особи, нагороджені чотирма й більше медалями «За відвагу», а також Герої Соціалістичної Праці, удостоєні цього звання за працю в період Другої світової війни. Виплата допомоги до 5 травня цій категорії громадян цього року становить 3685 грн.

Леонід, учасник АТО, м. Київ:

— Чи маю я право як учасник АТО на додаткову відпустку 14 діб на час особливого періоду? Чи виплачується компенсація за її невикористання?

— Ні. На час особливого періоду цей вид відпустки надається лише демобілізованим військовослужбовцям за основним місцем роботи. Діючим військовослужбовцям цей вид відпустки не надається. Законом грошової компенсації за додаткові дні учасникам бойових дій не передбачено ані для діючих захисників, ані для цивільних (демобілізованих) учасників бойових дій.

Петро М., військовослужбовець, м. Одеса:

— По приїзду з району АТО почуваюся дуже втомленим фізично та психологічно. Чи маю я право на відпустку для реабілітації?

— Так, але лише за висновком ВЛК або виписним епікризом, в якому буде вказано, що вам необхідно надати певну кількість днів для реабілітації.

Володимир К., учасник бойових дій, м. Київ:

— Чи звільняють від сплати судового збору учасників бойових дій?

— Згідно зі статтею 5 Закону України «Про судовий збір», учасників бойових дій звільняють від сплати судового збору в справах, пов’язаних із порушенням їхніх прав.

Підготувала Тетяна МОРОЗ, «Народна армія»

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://na.mil.gov.ua/

Читати далі ...

Новини

ВР покращила соцзахист іноземних добровольців, які служать у ЗСУ

Опубліковано

на

Іноземці або особи без громадянства, які проходять військову службу у ЗСУ, отримуватимуть одноразову грошову допомогу у разі загибелі, інвалідності або часткової втрати працездатності на тих самих умовах, що й військовослужбовці-громадяни України.

За внесення відповідних змін до закону “Про військовий обов’язок і військову службу” проголосували 250 депутатів.

«На іноземців та осіб без громадянства, які на законних підставах проходять військову службу у Збройних силах України за контрактом, поширюються умови та порядок виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності, передбачені для військовослужбовців – громадян України та членів їх сімей», – йдеться в ухваленому законі №6689.

Представник Комітету ВР з питань нацбезпеки і оборони Іван Вінник наголосив, що цей документ спрямований на поліпшення «соціального захисту іноземців та осіб без громадянства, які служать у Збройних силах України».

Згідно з документом, закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://www.ukrinform.ua/

Читати далі ...
Реклама
Реклама Enter ad c ode here

Trending