Зв'яжіться з нами

Озброєння

Американський подарунок українським снайперам

Опубліковано

на

Огляд параметрів нової зброї у порівнянні з розробками вітчизняних зброярів – також досить конкурентними

Мінські домовленості, періодичні локальні перемир’я хоча й не виконуються повністю противником, але все ж суттєво зменшили застосування важких озброєнь проти українських захисників на Донбасі. Втім, російсько-окупаційні сили активно застосовують снайперську компоненту: більшість наших втрат сьогодні – саме від ворожого снайперського вогню.

ОБІЦЯНКА ПОРТМАНА

Очевидно, що цю проблему і гостру необхідність її вирішення добре розуміє не лише військово-політичне керівництво України, а й наші іноземні союзники. Нещодавно на Донбасі побував американський сенатор Роберт Портман – відомий друг України, лобіст надання Києву оборонної зброї та співавтор антиросійських санкцій. Наголошуючи саме на проблемі ворожого снайперського вогню, конгресмен пообіцяв “снайперський пакет” для української армії – як зброю оборони від снайперів російсько-окупаційних військ.

Портман не деталізував свої висловлювання про снайперські комплекси. Але, вочевидь, мова йде про рішення грудня 2017 року: як повідомляло тоді видання The Washington Post, адміністрація президента США затвердила комерційну ліцензію на експорт до України снайперських комплексів Barrett M107A1, боєприпасів і супутнього майна на загальну суму 41,5 млн доларів.

З огляду на чутливість питання – вперше воюючій з Росією Україні надається летальна зброя, до того ж не зовсім оборонного характеру – високопосадовці адміністрації США вирішили тоді цю тему офіційно не коментувати. Таким чином, наразі достеменно не відомо скільки комплексів Barrett M107A1 буде поставлено в Збройні Сили, як і коли.

Відомо, що ці снайперські гвинтівки в руках українських воїнів уже є. Так, у вересні 2015 року глава МВС Арсен Аваков повідомляв, що в бойові підрозділи Нацгвардії, які протидіють  ворожим групам прориву оборонних рубежів і ДРГ, надійшли крупнокаліберні снайперські гвинтівки Barrett М107А1. Міністр не повідомляв про кількість гвинтівок, вказавши лише, що вони йшли в комплекті з прицілом Leupold MR4 4-5-14.

Волонтери спільноти InformNapalm зазначають, що дана гвинтівка виробництва компанії Barrett Firearms Manufacturing перебуває на озброєнні армії США і відноситься до класу “антиматеріальна”. Вона успішно застосовується проти піхоти і як ефективна антиснайперська зброя.

Калібр – 12,7х99 мм, патрон – 50 BMG, бронебійні модифікації патронів можуть пробити 30-мм бронелист. Довжина гвинтівки – 1450 мм, ствола – 737 мм. Прицільна дальність – 1800 метрів, максимальна – 2000 метрів. Маса без патронів – 14 кг. Ємність магазина – 10 патронів.

НЕ “БАРРЕТТОМ” ЄДИНИМ

Слід зазначити, що на момент початку війни на Донбасі в Україні вже була сформована власна школа розробників та налагоджене серійне виробництво снайперських гвинтівок для цивільних і військових споживачів.

Макет своєї “антиматеріальної” гвинтівки презентувала на виставці “Зброя та безпека 2017” у Києві харківська компанія XADO Chemical group. Гвинтівка SNIPEX 14,5 під патрон 14,5х114 мм є напівавтоматичною зброєю великого калібру, головне призначення якої – цільовий вогонь на дальні дистанції.

Конструкція розроблена з розрахунком максимальної простоти експлуатації та доступної системи техобслуговування, скомпонована за схемою “булл-пап” (затворна група розміщується позаду спускового гачка).

Загальна довжина – 1870 мм, довжина ствола – 1320 мм. Розрахункова ефективна дальність – до 5000 м, дальність стрільби – до 7000 м. Початкова швидкість кулі – 1000 м/с. Загальна маса становить близько 30 кг.

Раніше у 2017 році компанія XADO запустила виробництво гвинтівки калібру 50 BMG під брендом “SNIPEX”. Гвинтівка SNIPEX 50 BMG Rhino Hunter є напівавтоматичною зброєю великого калібру, головне призначення якої – цільовий вогонь на дальні дистанції. Зброя має cтвол довжиною 750 мм при загальній довжині 1200 мм, вага – 16 кг. Розрахункова ефективна дальність – до 2500 м, дальність стрільби – до 3300 м.

Ще один продукт харківської компанії – 12,7-мм напівавтоматична гвинтівка SNIPEX М75 – призначена для цільового вогню на дальні дистанції (до 2500 метрів). Використовуються патрони 12,7х108 мм. Загальна довжина – 1220 мм, довжина ствола – 750 мм, початкова швидкість кулі – 800 м/c, розрахункова ефективна дальність – 2200 м, дальність стрільби – до 3000 м, вага – 16 кг.

Потужним виробником на українському ринку зброї виступає казенне науково-виробниче об’єднання “ФОРТ” МВС України. Один із продуктів компанії – снайперська гвинтівка “Форт-301” калібру 7,62х51мм, яка є ліцензійною версією ізраїльської cнайперської гвинтівки Galil sniper (Galatz). Напівавтоматична зброя, призначена для ведення прицільного вогню на великих відстанях, характеризується простотою та надійністю конструкції, практичністю в експлуатації. Штатно укомплектована складним на сторону прикладом, 6-кратним оптичним прицілом та складними сошками.

Загальна довжина – 1115 мм, довжина ствола – 584 мм, вага з порожнім магазином – 6,9 кг, місткість магазина – 25 патронів, початкова швидкість польоту кулі – 800±20 м/с, прицільна дальність – 1000м.

Українські військові також активно опановують снайперські гвинтівки виробництва приватної компанії “Зброяр”, за основу яких взята гвинтівка Z-008 зброяра Костянтина Конєва. Із цією зброєю українські спортсмени завойовували медалі на стрілецьких чемпіонатах Європи, що стало найкращою рекламою нового українського виробника.

Зокрема, на базі Z-008 заводом “Маяк” (входить до складу ДК “Укроборонпром”)  виготовлені снайперські гвинтівки VPR-308 та VPR-338. У 2017 році обидві надійшли на озброєння Збройних Сил України.

Гвинтівки різняться типом використовуваного патрона. У першій застосовується патрон натовського стандарту 7,62х51 мм, а в другій – 338 Lapua Magnum 8,6х70 мм. Вони призначені для ураження малорозмірних цілей, а також різних матеріальних об’єктів – радіостанцій середньої потужності, літаків і вертольотів на стоянці.

Модифікації VPR-308 та VPR-338 різняться між собою не тільки калібром, а й вагою (без патронів) – 7 і 9,8 кг, дальністю прицільної стрільби – 900 і 1300 м відповідно. Темп стрільби становить 15 пострілів за хвилину.

Гвинтівки мають високу точність, а за точністю бою перевершують навіть деякі західні аналоги. Дана гвинтівка вже надходила на озброєння Нацгвардії України.

На озброєння ЗСУ також була прийнята снайперська гвинтівка Z-10 (UR-10) компанії “Зброяр” – самозарядна напівавтоматична гвинтівка, яку можна вважати аналогом американської автоматичної гвинтівки AR-10. Цей високоточний стрілецький комплекс натовського зразка дозволяє вести інтенсивний вогонь на різних дистанціях, оптимально підходить для проведення спеціальних операцій.

Конструктивні особливості гвинтівки дають змогу розбирати її на дві складові частини, що забезпечує необхідну компактність при транспортуванні. Калібр – 7,62х51 мм (NATO), патрон 308 Winchester, прицільна дальність ураження – від 400 до 800 м, максимальна – до 2000 м, маса без патронів – від 4,4 до 5,5 кг. Ємність магазина – 10 патронів.

Власне, раніше Z-10 була в центрі уваги, коли у серпні 2017 року стало відомо, що Президент Порошенко закупив за власні кошти та передав спецпризначенцям 100 снайперських комплексів. Серед них були і 82 снайперські гвинтівки Z-10.

Нещодавно випробовував гвинтівки Z-10 та Z-008 і особисто начальник Генерального штабу – Головнокомандувач ЗС України Віктор Муженко. “Під час проведення конференції зі снайпінгу ознайомився і особисто переконався в точності сучасної снайперської системи вітчизняного виробника. Фахівці впізнають її. Завдяки сприянню іншої відомої української компанії ці снайперські комплекси вже перебувають на озброєнні в Збройних Силах України”, – написав Муженко на своїй сторінці у Facebook, опублікувавши відповідне відео зі стрільбою.

*  *  *

Таким чином, Україна, як за допомоги партнерів, так і самотужки надолужує втрачене у галузі снайперського озброєння – такого необхідного для ефективної протидії окупаційним силам на Сході країни. Виробництво власних снайперських комплексів (та вчасне оснащення ними бойових підрозділів) поруч із закупівлею потужних зразків у країн-партнерів може змінити тактику та структуру ведення бойових дій на Донбасі, примусивши росіян платити більшу ціну за агресію. Водночас, Україні потрібно ще терміново вирішувати важливе супутнє питання в цій галузі – розвиток власної патронної галузі, в тому числі таких необхідних і дорогих патронів для снайперських комплексів.

Василь Короткий

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://www.ukrinform.ua/

Аналітика

Про оновлений БТР-3ДА, модернізацію Т-72 та нові проекти Київського бронетанкового заводу

Опубліковано

на

Київський бронетанковий завод (ДК «Укроборонпром») повністю виконав Державне оборонне замовлення 2017 року, передавши до Збройних Сил України та Нацгвардії нові БТР-3ДА. Нині підприємствопродовжує нарощувати темпи. Зокрема, підписані нові контракти з Міністерством оборони та, через спецекспортерів, з іноземними партнерами. Про плани та перспективи Київського бронетанкового заводу журналу Defence Express розповів директор заводу Вадим ШКАВРО.

— Вадиме Петровичу, як ви можете описати стан заводу на початок року, чи збільшилася кількість замовлень у порівнянні з тогорічними показниками?

— Так, звичайно, збільшилася. Ми вже підписали контракти з Міністерством оборони України в рамках державного оборонного замовлення (ДОЗ) як по загальному фонду, так і під державні гарантії. Треба віддати належне Міноборони, вони швидко мобілізувалися. Якщо в минулому році у цей час ми тільки чекали підписання документів, то сьогодні ми повністю розуміємо, що нам потрібно робити, та достатньо впевнено дивимося на перспективу. Також повністю вирішили проблему з ціноутворенням: вартість машин оголошено та перевірено, тут немає ніяких питань. Окрім замовлень від Збройних Сил України, у нас є перехідні контракти з Національною гвардією, і ми вже готові передавати продукцію за певною номенклатурою.

Ми закінчили 2017 рік без жодного боргу, без жодних штрафних санкцій: все чітко, у визначені контрактами терміни. Початок року для заводу також можу вважати позитивним. Ми маємо чи не найбільший пакет замовлень у порівнянні з трьома попередніми роками. Зараз ми працюємо на повну потужність, шість повних робочих днів на тиждень. Тільки на корпусній дільниці в нас декілька десятків машин. Це БТР-3 – як нові зразки, так і ті, що ремонтуються, БТР-80 для ремонту, танки Т-72, які у нас проходять модернізацію.

180425 KBZ 1

Директор ДП «Київський бронетанковий завод» Вадим ШКАВРО

— БТР-3ДА прийнятий в експлуатацію в ЗС України. З доопрацюванням бронетранспортера усі питання закриті?

— Починаючи з 2002 р. було виготовлено і поставлено інозамовникам більше 300 одиниць бронетранспортерів різних модифікацій. Однак застосування машини в реальних бойових умовах в зоні проведення АТО на Донбасі засвідчило, що машина потребує вдосконалення. У першій половині 2016 р. Київський бронетанковий завод випустив перші два глибоко модернізовані бронетранспортери. Це машина БТР-3ДА.

З березня по грудень 2016 року ми внесли близько 1000 змін у конструкцію бронетранспортера. Харківське конструкторське бюро ім. А.Морозова (ХКБМ) постійно працює над вдосконаленням машини, ми раз на тиждень отримуємо якісь коригування. Машина пройшла визначальні відомчі випробування, після яких виявлені недоліки та зауваження були усунуті. Питання “вузьких” проблемних місць були вирішені ще в минулому році: зварні шви, планки закриття швів, посилення тощо. У роботі знаходиться нижня частина люка десанту, але й тут вже маємо готове рішення, яке треба тільки втілити в наступних зразках. Тому всі проблеми із кулестійкістю вирішені.

Надалі планується вдосконалення бойового модуля шляхом встановлення оптико-електронного модуля (ОЕМ-ВМ) з тепловізійним каналом Ізюмського приладобудівного заводу.

— Розкажіть про основні характеристики оновленого бронетранспортера.

— На БТР-3ДА встановлено двигун “Deutz”. Продукцією цієї фірми ми цілком задоволені. Двигуни компанії “Deutz”, окрім БТР-3, встановлюються на БТР-4 і на “Дозор”. Бронетранспортер оснащений бойовим модулем БМ-3М “Штурм”, який має на озброєнні 30-мм автоматичну гармату ЗТМ-1, дві пускові установки для протитанкових керованих ракет «Бар’єр», 30-мм автоматичний гранатомет КБА-117 та спарений з гарматою кулемет КТ-7,62. Для ефективного застосування бойового модуля по лівому борту встановлений додатковий силовий агрегат, який дозволяє використовувати його без запуску основної силової установки. Оновлений БТР має покращений бронезахист екіпажу (кількість шарів внутрішнього додаткового захисту зросла з 7 до 18), поліпшений захист проти уламків. Загалом ми намагалися врахувати всі прохання українських військових, щоб нова модель була ефективною та надійною.

180425 KBZ 3

Наразі ми також здійснюємо обслуговування машин в зоні АТО силами наших виїзних бригад та ремонтних підрозділів у місцях експлуатації БТР-3ДА.

Яка броня буде використовуватись для виготовлення нових БТР-3ДА? І хто робить для вас корпуси?

— Корпуси машин «з нуля» виготовляються на Лозовському ковальсько-механічному заводі. Потім вони проходять військову “прийомку”. За рекомендаціями розробника – ДП «ХКБМ», для виготовлення корпусів може використовуватися українська, бельгійська, польська та фінська сталі. Ми не ставимо задачу закуповувати все в одного виробника, навпаки, з метою здорової конкуренції, їх має бути 3-4. Йдемо тільки цим шляхом. Проте корпус БТР має бути з броні лише одного виробника.

— Чи є для КБТРЗ актуальним питання виробництва корпусів БТР-3 на власних потужностях?

— Звісно. У нас є необхідне устаткування в тому числі стапель, який придбаний на Маріупольському «Азовмаші», на ньому ми відпрацювали процес виробництва нових корпусів власними силами. Все це робимо з урахуванням конструкторської документації, отриманої від ХКБМ та частково розробленої технічним відділом нашого підприємства. До речі, корпуси для тих БТР, які ми готуємо для одного з інозамовників, зроблені саме на наших стапелях, тож у перспективі ми плануємо спільно з ЛКМЗ виготовляти корпус БТР-3.

— Було питання уніфікації вузлів та агрегатів БТР-3 з БТР-4. Чи прийшли ви до якогось спільного рішення з ХКБМ?

— Частково відпрацьована технічна документація по уніфікації вузлів і агрегатів бронетранспортера БТР-4 до БТР-3.

— А які перспективи співпраці з іноземними партнерами, які раніше отримували з України БТР-3? Адже нині потужності заводу дозволяють виконувати як замовлення в рамках ДОЗ, так і експортні контракти.

— Звісно, ми головне налаштовані на виконання контрактів в інтересах наших силових структур за державним замовленням. Максимально ми спроможні виготовляти 12-13 машин місяць, щоправда, за наявності якісного гарного ремфонду. Тому 10 машин у місяць не буде для нас проблемою, я впевнений, що за рік ми і ДОЗ виконаємо, і контракти з закордонними партнерами закриємо. Тому ми не хочемо втрачати наших традиційних і давніх партнерів.

Ми маємо контракт з Таїландом з постгарантійного обслуговування тих БТР-3, які були поставлені нашим підприємством у минулі роки. У рамках цього контракту передбачено три напрямки роботи. По-перше, це дефектовка машин нашою виїзною бригадою. По-друге, постачання запчастин та комплектуючих. По-третє, це безпосередньо сама робота з технікою. У перспективі плануємо підписати схожі контракти ще з декількома країнами.

— На замовлення ЗСУ ви розробили модернізований Т-72АМТ. Танк оснащений прицілом для стрільби керованою ракетою “Комбат”. Вже відбулися стрільби цими ракетами?

— Зараз ми машину допрацьовуємо і передаємо цей танк військовим. Тому практичні стрільби ракетами “Комбат” будуть здійснюватися військовими, вони також будуть проводити всі етапи відомчих випробувань.

Результат пошуку зображень за запитом "Т-72АМТ"

Зараз вирішується питання щодо того, щоб на серпневому параді був не один Т-72АМТ, який ми демонстрували на виставці, а рота. Цим ще займаються, але швидше за все нам дадуть танки для модернізації до того рівня, який ми показували минулого року. Новий вигляд танку, серед іншого, передбачає встановлення на танк приладів нічного бачення з електронно-оптичними перетворювачами третього покоління, нічного прицілу 1К13 з можливістю ведення вогню керованою ракетою «Комбат», двигуна В-84-1 замість В-46, комплексу динамічного захисту по тип танку Т-72UA, радіостанцій Aselsan, навігаційної системи СН-3003 «Базальт». Я вже казав і ще раз повторю: це найкраща з усіх версій модернізації «сімдесятдвійки».

Наскільки відповідає дійсності твердження, що стало складніше підбирати та утримувати персонал, який здатен кваліфіковано виконувати задачу?

— Звичайно, стало складніше. Особливо після того, як відкрили кордон. Однак це проблема не тільки нашого заводу, а скоріше загальнодержавна. Ми зі свого боку робимо все, щоб людям у нас було комфортно та вигідно працювати. У січні підняли зарплату на 10%, в лютому ще на 20%, тому в березні працівники отримають гроші з урахуванням підвищення. Я вважаю, що це суттєві цифри для того, щоб утримати наших робітників.

Сергій ЗГУРЕЦЬ, Олексій ЛЕВКОВ, Defense Express.

фото – Сергій СТАРОСТЕНКО

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://defence-ua.com/

Читати далі ...

Новини

Ракетний комплекс «Вільха», який в 10 разів точніший ніж старі системи, пройшов заключні вогневі випробування

Опубліковано

на

Відбулись завершальні вогневі випробування української високоточної зброї – ракетного комплексу “Вільха”, до створення якого залучено більше десятка підприємств “Укроборонпрому”, а також інші підприємства оборонно-промислового комплексу України.

Вогневі випробування пройшли на Херсонщині за участю Президента України Петро Порошенко, який поставив завдання розпочати серійне виробництво ракети у 2018 році.

овністю з українських комплектуючих”, – підкреслив Порошенко.

Ракети “Вільха” — український проект зі створення ракетного комплексу з коригованим боєприпасом. Комплекс розроблений на основі радянської реактивної системи залпового вогню 9К58 “Смерч” калібру 300 мм. Ракета розробляється спільними зусиллями фахівців конструкторських бюро “Південне” та “Луч”.

“Чому це так важливо? Не тільки тому, що українська армія нарешті отримає високоточну зброю, яка значно підвищить ефективність дій підрозділів Збройних Сил України. Це важливо і тому, що ракета “Вільха” зібрана повністю з українських комплектуючих. Нам ніхто не може перешкодити виробляти цю високоточну зброю”, – наголосив Глава держави.

Петро Порошенко також зауважив, що вперше за такий короткий термін було налагоджено виробництво нової високоточної зброї.

“Бо лише два роки тому рішенням Ради національної безпеки і оборони було доручено розпочати ракетну програму і сьогодні ми завершили випробування. І ракета буде поставлена на озброєння”, – наголосив Президент. Він нагадав, що до 2014 року можливості Збройних Сил і ракетного комплексу знищувались, були ліквідовані виробництва.

“Ми за це заплатили дуже високу ціну. І зараз ворог вже знає потенціал українського оборонно-промислового комплексу, ворог знає потенціал української армії. Можу сказати одну конкретну цифру: ця ракета “Вільха” в 10 разів точніша і, відповідно, в 10 разів ефективніша, ніж старі системи залпового вогню, які знаходились на озброєнні ще з часів Радянського союзу”, – наголосив Глава держави.

Він привітав представників українського обороно-промислового комплексу, всіх виробників, які доклали максимум зусиль, щоб сьогоднішній день став можливим.

Президент також підкреслив, що нині поставлені нові завдання, зокрема щодо розробки крилатих ракет. Глава держави наголосив,  що Україна відповідно до незалежного міжнародного оцінювання увійшла в 10-ку найбільших ефективних армій Європи.

“Ми впевнені в тому, що такі кроки нас значно наближають до підвищення ефективності і наші партнери, в тому числі і партнери по НАТО, можуть твердо розраховувати на міць ЗСУ.  Так само, як і ми розраховуємо на наших партнерів”, – зауважив Глава держави.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://ukroboronprom.com.ua/

Читати далі ...

Озброєння

Випробування БТР-4М Корпусом морської піхоти Індонезії (ВІДЕО)

Опубліковано

на

Компіляція різних відео з 2016 по 2017 рік

00:00 – 1:23 – інтерв’ю з одним з офіцерів KORMAR на тлі бадьоро пливучого БТР-4М у версії з БМ на якому встановлено 12,7 мм кулемет

1:25 – 02.30 – ролик Спецтехноекспорту із запливом різних машин. Крім зовнішніх зйомок, є кадри і зсередини БТР

2:30 – 5:15 – аналогічна склейка з тим же запливом, але вже від індонезійців з інших ракурсів

5:17 – вогневі випробування обох версій БТР-4М в горах Індонезії

Довідка: БТР-4М в стандартній версії оснащено бойовим модулем БМ- 7 “Парус” з автоматичною гарматою 30-мм ЗТМ- 1, 30-мм автоматичним гранатометом і автоматом ПКТ калібру 7 , 62 мм, протитанковою керованою ракетною системою “Бар’єр”.

У «лайт» -версії його оснастили бойовим модулем з 7,62 мм кулеметом ПКТ (аналогічний встановлений на танках Т-64).

Результат пошуку зображень за запитом "БТР-4М індонезія"

Корпус морської піхоти Індонезії придбав пробну партію з 5 БТР (3 з 12,7 мм і 2 з БМ «Парус»). Бронетранспортери тестувалися з 2016 по кінець 2017 року.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. Національний інформаційний портал “Тиск”

Читати далі ...
Реклама
Реклама Enter ad c ode here

Trending