Зв'яжіться з нами

Політінфо

Після появи терміна “російська агресія” Україна отримала право денонсувати положення Великого договору

Опубліковано

на

Після офіційного введення в українські та міжнародні документи визначення “російська агресія” настав час денонсувати низку положень договору про дружбу, співпрацю і партнерство між Україною і Росією, пояснив президент України Петро Порошенко.

“Ні в 2014, ні в 2015, ні навіть у 2016 році загальновизнаного визначення “російська агресія” у міжнародних документах не було. Усі сором’язливо говорили, що це конфлікт на сході України… громадянська війна або щось інше. Все це йшло в форматі російської гібридної війни і лише в 2017-2018 роках у міжнародні документи, передусім після ухвалення закону про реінтеграцію Донбасу, увійшов офіційний термін “російська агресія”: як в українське законодавство, так і в міжнародні документи”, – сказав президент в інтерв’ю українським телеканалам у п’ятницю.

П.Порошенко наголосив, що саме тому Україна сьогодні має право призупинити норми про стратегічне партнерство, про військове співробітництво, про військово-технічне співробітництво, і “багато інших норм, які на сьогоднішній день не є інтересом України”.

Президент України зазначив, що юридично країна повинна мати підстави відповідно до статті 51 Статуту ООН для призупинення низки статей угоди, тим більше, якщо країна є об’єктом агресії.

“Але твердо залишаються норми про суверенітет, територіальну цілісність і незалежність України про міжнародно визнані кордони, зафіксовані у цьому договорі. Те, що на сьогоднішній день обов’язково працює на нас, воно залишиться”, – сказав президент.

П.Порошенко пообіцяв, що найближчим часом подасть на розгляд Верховної Ради законопроект про призупинення деяких положень базового договору про співпрацю України і Росії.

“Я твердо переконаний, що Верховна Рада мене підтримає”, – сказав президент.

Як повідомлялося, 12 квітня президент України Петро Порошенко, виступаючи на 11-му Безпековому форумі в Києві, заявив, що внесе до Верховної Ради України законопроект про негайне одностороннє припинення дії окремих положень договору про дружбу, співпрацю і партнерство між Україною і Росією в частині, в якій дія цього договору є несумісною з національними інтересами держави і реалізацію нашого права на самооборону.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://ua.interfax.com.ua/

Читати далі ...
Реклама
Натисніть, щоб коментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Політінфо

G7 єдина в намірі притягнути РФ до відповідальності за агресію в Україні

Опубліковано

на

Глави зовнішньополітичних відомств країн “Великої сімки” 22 і 23 квітня зустрілися в Торонто зараз пропонуємо проаналізувати зустріч і винести основні меседжі, що стосуються України.

Зазначу, що глава міністерства закордонних справ приймаючої Канади Христя Фріланд приділила чимало уваги тому, щоб тема України домінувала в перший день зустрічі і за це потрібно висловити ВЕЛИЧЕЗНУ подяку. Канада продовжує бути найбільшим лобістом України на світовій арені.

Міністр Фріланд сама приготувала сніданок і прийняла колег у себе на кухні

Вперше Україна взяла участь у зустрічі міністрів закордонних справ G7. Голова українського МЗС зауважив, що ситуація, яку на окупованих територіях створила Росія, є неприйнятною, оскільки вона намагається залишити і зміцнити на Донбасі свій протекторат, аби дестабілізувати і зруйнувати Україну.

Результат пошуку зображень за запитом "toronto g7 2018"

Запрошення України на зустріч голів МЗС Великої сімки свідчить, що рейтинг України на міжнародній арені зростає, що продовжує обурювати Росію.

Нагадаємо, що до складу G7 входять США, Японія, Німеччина, Канада, Італія, Франція і Великобританія.

Основні тези щодо України:

– G7 буде і далі підтримувати Україну – Фріланд

– Країни G7 виступають за збереження санкцій проти РФ

– “Сімка” підтримує Україну і готова протидіяти Росії, щоб захистити “заснований на правилах світовий порядок”

– G7 єдина в намірі притягнути РФ до відповідальності за агресію в Україні – Держдеп

– Велика сімка підтримала ідею введення нових антиросійських санкцій

– Лідери країн G7 похвалили Україну за проведені реформи

– G7 вимагає від Росії припинити дестабілізацію в світі

Результат дуже простий, непотрібно володіти величезним досвідом і дипломатичною мовою, щоб зрозуміти: Росія нікому не подобається і її будуть продовжувати карати, як фінансово, так і на політичній арені, а хтось ще й в Сирії.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://uainfo.org/

Читати далі ...

Політінфо

Парламентська асамблея Ради Європи офіційно визнала, що окупований Донбас – під контролем Росії

Опубліковано

на

У Парламентській асамблеї Ради Європи ухвалили резолюцію, в якій формулювання «неконтрольовані урядом території» України змінено на «території під фактичним контролем Росії».

Про це вказано в резолюції «Надзвичайний стан: питання пропорційності стосовно відступів, передбачених статтею 15 Конвенції про захист прав людини», ухваленій 24 квітня в ПАРЄ, повідомляє Укрінформ.

«У проекті резолюції замінити слова «неконтрольовані урядом території» на наступні слова: «території під фактичним контролем Росії», – йдеться у внесеній поправці, що була запропонована під час розгляду доповіді та прийняття резолюції щодо застосування Україною, Францією та Туреччиною відступів відповідно статті 15 Конвенції про захист прав людини.

«Асамблея знову заявляє про своє засудження російської агресії в Україні, порушення міжнародного права та принципів, закріплених Радою Європи», – вказується у документі.

В сесійній залі було розглянуто випадки призупинення дії окремих статей Конвенції про захист прав людини, які були застосовані трьома країнами: Україною – після російської агресії у 2014 році, Францією – після запровадження надзвичайного стану після терористичних атак у Парижі у листопаді 2015 року, а також в Туреччині – після спроби державного перевороту в липні 2016 року.

В документі також вказано, що Україна поінформувала генерального секретаря РЄ про її відступ 9 червня 2015 року, повідомивши про “надзвичайну ситуацію, що становить загрозу для життя нації”, викликану “поточною збройною агресією Російської Федерації проти України, разом з військовими злочинами та злочинами проти людяності, вчиненими як регулярними Збройними силами Російської Федерації, так і нелегальними збройними групами, які керуються, контролюються та фінансуються Російською Федерацією».

Стаття 15 Конвенції «Відступ від дотримання зобов’язань під час надзвичайних ситуацій» передбачає, що «в разі війни або інших надзвичайних обставин, які загрожують життю нації, будь-яка з Високих Договірних Сторін може вживати заходів, що відступають від її зобов’язань за цією Конвенцією, виключно в тих межах, яких вимагає надзвичайність обставин, і за умови, що такі заходи не суперечать іншим її зобов’язанням за міжнародним правом».

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://www.ukrinform.ua/

Читати далі ...

Новини

Держдепартамент США закликав Росію припинити «жахливу окупацію українського Криму»

Опубліковано

на

Виконуючий обов’язки держсекретаря США Джон Салліван, виступаючи в п’ятницю, 20 квітня, на презентації щорічної доповіді Держдепартаменту США про права людини в світі, закликав Росію звернути увагу на ситуацію з Кримом, проблеми на Донбасі і питання захисту прав людини в Чечні.

«Ми знову закликаємо Росію припинити жахливу окупацію українського Кримського півострова, припинити порушення, що здійснюються силами під керівництвом Росії на Донбасі в Україні, і звернути увагу на безкарність порушень прав людини в Чечні», – сказав Салліван.

У зовнішньополітичному відомстві США також звинуватили Росію в «підриві суверенітету західних країн».

«Країна (Росія – КР) зіграла значну військову роль в конфліктах на сході України і в Сирії, де організації з прав людини приписують тисячі смертей мирних жителів, а також інших порушень прав людини силам під керівництвом Росії і російським окупаційним військам у Криму», – йдеться в документі.

Публічних коментарів Кремля з цього приводу поки немає.

Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://ua.krymr.com/

Читати далі ...
Реклама
Реклама Enter ad c ode here

Trending