Зв'яжіться з нами

Виживання

Глупа бравада не вартує твого життя, ти маєш повернутися додому з перемогою!

Опубліковано

на

Воїн іде на війну не лише по перемогу, а й щоб повернутися з цією перемогою додому. Нічого хорошого в нехтуванні вимогами безпеки немає. Обережність – це не боягузтво, це норма поведінки.

Їздив на фронт, не буду казати куди, справа не в тому, і є, на жаль, загальні речі, які кидаються в очі.
Безпечність, причому у досвідчених бійців вона навіть більша. Демонстрація відважності і крутизни, що виражається в умисному порушенні правил безпеки при поводженні зі зброєю, боєприпасами, під час пересування на транспорті. Нехтування засобами індивідуального захисту, ніби носити їх треба не весь час поки небезпечно, поки може прилетіти, поки їдеш в бойовій машині, а тільки у випадку, коли треба йти на завдання. Порядок пересування на передовій групами не дотримується. Нерідко бійці на передовій ходять без зброї. І деякі командири дивують, які самі у всьому цьому беруть участь, не контролюють дисципліну у підлеглих, ведуть себе не як командири, які жорстко питають за статутом з підлеглих, а швидше як партнери, отамани. Особовий склад далеко не скрізь отримує завдання з вивчення району оборони, далеко не завжди знає місцевість перед своїми позиціями і за своїми позиціями.
Це не тільки проблема підготовки самих бійців. Нехлюйства в армії зараз стало менше, порядку стало більше, забезпечення нехай і не оптимальне, але теж краще. Але найпомітніша зараз – проблема відсутність постановки конкретних бойових завдань командуванням, а при відсутності бойових завдань на передовій, при відсутності бойових операцій, люди не концентруються, а розслабляються, починають самі вигадувати собі завдання або піддавати себе не потрібному ризику.
Приклади найбільш драматичні останніх кількох місяців, деталізувати не буду хто, що і де.
Троє бійців вирішили провести самостійну розвідку, командиру нічого говорити не стали, вирішили постріляти по ворогу. Заблукали в сірій зоні. Вночі вони втратили один одного. Двоє повернулися, а третій заблукав. Вранці його взяв у полон патруль противника. Сам по суті прийшов в полон.
Досвідчений мотивований боєць, який був на дуже хорошому рахунку, вирішив провести розвідку позицій противника, можливо задумав захопити полоненого, і самостійно, вдень, не повідомивши командира, пішов вперед. Поблизу позицій противника був виявлений, отримав поранення. Зателефонував своєму товаришеві, покликав на допомогу. Товариш повівся геройськи – поліз рятувати під вогонь, але також був виявлений, отримав важке поранення, і просто дивом врятувався. Комбат прийняв рішення рятувати пораненого і послав трьох бійців. Їх вже чекали. Двоє відмінних бійців загинуло на місці, третій отримав важке поранення. Витягнути того, хто першим пішов вперед, не вдалося, він загинув. Хотів не піддавати небезпеці товаришів, ризикнути самостійно, а вийшло, що загинув сам і заради нього загинуло ще двоє, і двох чекає довге лікування в госпіталях.
Офіцери зібралися відзначити день народження. Почали мірятися своїми пістолетами. Зброю ніхто не перевірив. Пролунав постріл – куля потрапила до військовослужбовця – дружину одного з офіцерів. Молода жінка, мама, загинула на місці.
Досвідчений солдат попросив товариша сфотографувати його в покинутому будинку з гранатометом в руках, взяв в руки зброю, приготував до стрільби, і вирішив сісти на диван. Старий диван ваги не витримав і раптово провалився, в цей момент був здійснений постріл. Граната вилетіла в вікно, і полетіла в напрямку до бронетранспортеру, де перебували товариші стрілка. Якимось дивом, зачепивши дерево, поряд з яким стояла бойова машина, граната злегка змінила траєкторію, і вибухнула поряд з бойовою машиною, не завдавши шкоди, а тільки розбивши одну з фар осколком.
Комбат віддає наказ про заборону розбирати боєприпаси, які виявляються на лінії фронту. Досвідчений боєць, учасник війни, незважаючи на багаторазове повторення наказу, все одно розбирає боєприпас. Вибух – поранення кисті, тривале лікування в госпіталях і обмеження в працездатності руки.
Виконуючи завдання, досвідчений мехвод БТРу здійснював рух з відкритим люком, і тримався за відкритий люк. По нерівній порожній польовій дорозі він розігнав БТР на високій швидкості, і на черговий ямі важка машина підскочила в повітря, і коли приземлилася, стопор люка не витримав удару, і бронекришка всією масою вдарила по руці, повністю розтрощило три пальці. Хірурги намагаються знову зібрати пальці із залишків роздроблених кісток, але чолвік надовго втратив працездатність.
Хлопці, цінуйте своє життя! Ви краща частина нашої нації. Воїн іде на війну не тільки за перемогою, але і щоб повернутися з цією перемогою додому. Нічого хорошого в нехтуванні вимогами безпеки і бравировании небезпекою немає. Обережність – це не боягузтво, це норма поведінки. І командир, який з вас це вимагає, не перешкода, а навпаки – кращий друг. Командир, який не вимагає – баласт.

Юрій Бутусов

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел.

Джерело: http://ua.censor.net.ua/

Виживання

Куди бігти і кому дзвонити: 8 порад при обшуку в квартирі

Опубліковано

на

У зв’язку з триваючою війною, кількість обшуків з метою вилучення незареєстрованої зброї і не тільки, які проводять в будинках і квартирах, зростає. Що робити, якщо в двері подзвонили правоохоронці?

Правоохоронці все частіше заглядають в оселі українців. За даними Судово-юридичної газети, якщо в 2012 році в суди надійшло 2645 заяв про проведення обшуків житла, то в 2017 році – 118 884. Близько 85% таких звернень судді схвалюють.

Як проводиться обшук? Закон вимагає від уповноваженої особи проводити запис від моменту проникнення в житло і до його завершення (ч. 1 ст. 107 Кримінального процесуального кодексу України). Виходячи з цього, рекомендуємо всі заяви і клопотання, які можуть виникнути в ході його проведення, не тільки вносити в протокол, а й фіксувати на відеокамеру слідчого, прокурора.

Підозрюваний у кримінальній справі, або просто присутній під час обшуку, має право заявити клопотання про самостійну фіксацію всього процесу. Але про це необхідно попередити всіх учасників. Фіксувати можна як за допомогою портативних відеокамер, так і за допомогою камер відеоспостереження (в тому числі і прихованих, про місця знаходження яких повідомляти необов’язково).

Перед проведенням обшуку, згідно зі ст. 236 КПК України, слідчий зобов’язаний вручити постанову слідчого судді. У цій постанові повинні бути чітко зазначені такі відомості: термін дії постанови, який не може перевищувати одного місяця з дня винесення ухвали; прізвище, ім’я, по батькові прокурора або слідчого, який подав клопотання про обшук; положення закону, на підставі якого виноситься постанова; житло чи інше володіння (автомобіль, офіс, гараж) особи або частина житла, які повинні бути піддані обшуку; прізвище, ім’я, по батькові особи, якій належить житло чи інше володіння, і особа, у фактичному володінні якого воно перебуває.

Часто виникають ситуації, коли сторона обвинувачення намагається провести обшук в кримінальному провадженні, при цьому адреса приміщення, зазначена в постанові суду, не відповідає фактичній або відрізняється хоча б на одну букву. Відразу повідомте уповноваженій особі про цей факт і настоюйте, що в разі проведення обшуку його дії будуть незаконними і такими, що підпадають під ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ст. 162 КК України. В такому випадку можна викликати поліцію.

Бувають випадки, коли дозвіл на проведення обшуку надано, наприклад, одному слідчому, а провести його має намір інший, мотивуючи це тим, що він знаходиться в групі слідчих в цьому кримінальному провадженні. У цій ситуації потрібно вимагати виписку з Єдиного реєстру досудових розслідувань і постанову про доручення проведення досудового розслідування декільком слідчим, в якому вказані прізвища всіх слідчих у кримінальному провадженні.

Незалежно від процесуального статусу в кримінальному провадженні, якщо в квартирі, будинку або автомобілі проводиться обшук, їх власник має право скористатися допомогою адвоката (ч. 3 ст. 236 КПК України). Рекомендуємо залучати адвоката якомога раніше, але закон дозволяє запросити захисника на будь-якій стадії обшуку. Запрошення адвоката на обшук, звичайно, не зупиняє його проведення, але в будь-якому випадку бажано попросити слідчого, прокурора почекати приїзду захисника.

Речі, перераховані в постанові суду, краще самостійно надати співробітникам правоохоронних органів. Під час проведення обшуку вони мають право навіть зривати підлогу і робити отвори в стінах, якщо будуть підстави вважати, що розшукувані предмети можуть там зберігатися (ч. 6 ст. 236 КПК України). На вимогу краще відкривати двері, ящики і сейфи, тому що їх мають право зламати з метою огляду їх змісту і без згоди.

Але слід пам’ятати, що всі речі і документи, виявлені під час обшуку і не зафіксовані на відеокамеру уповноваженої особи, не можуть вноситися до протоколу обшуку. Якщо такий факт має місце, про це обов’язково потрібно вказати в протоколі обшуку і під відеозапис слідчої дії.

Що робити під час обшуку

  1. Ведіть себе спокійно і врівноважено. Не погрожуйте співробітникам правоохоронних органів, ні в якому разі не реагуйте на провокації, намагайтеся взагалі уникати будь-якого фізичного контакту. Разом з тим не втрачайте жодного з них з поля свого зору.
  2. Пускайте в приміщення представників правоохоронних органів тільки тоді, коли переконаєтеся в законності їхнього візиту, перевірте їхні документи. Дайте якнайбільше часу адвокату дістатися до місця проведення обшуку до його початку.
  3. Дізнайтеся причину обшуку. Це перше, що повинні сказати після того, як відкрили двері і співробітники представилися в передбаченому законом порядку. Правоохоронці повинні пояснити, що вони збираються зробити.
  4. Встановіть особистості тих хто прийшов. Вимагайте пред’явити документи і запишіть реквізити всіх співробітників, які прийшли на слідчі дії. Це гарантовано ч. 3 ст. 18 Закону України «Про Національну поліцію». Переписати необхідно всі дані, інакше підготувати скаргу в прокуратуру не буде можливості.
  5. Якщо обшук проходить в нічний час (з 22:00 до 06:00), з’ясуйте, чим викликана невідкладність його проведення. Обов’язково зверніть увагу на правильність вказаних в протоколі дати і часу проведення обшуку. Вкажіть в протоколі, що обшук проводився в нічний час, і його підстави.
  6. У разі якщо проводити обшук прийшли працівники правоохоронних органів (наприклад, оперуповноважені, інспектори) без участі слідчого, прокурора, які пред’являють письмове доручення на проведення обшуку і посилаються на ст. 41 КПК України, їх можна не пускати в квартиру або будинок. Послатися можна на ч. 1 ст. 236 КПК України, в якій зазначено, що рішення про дозвіл на обшук може бути виконано тільки слідчим або прокурором. У разі необхідності слід викликати поліцію. Якщо оперативні працівники вирішили провести обшук, незважаючи на всі зауваження, не потрібно їм заважати, просто занесіть всі зауваження в протокол обшуку після його закінчення.
  7. Під час обшуку не варто давати пояснення і показання, вимагайте цього ж від близьких і співробітників. Якщо намагаються допитати, вимагайте повістку на допит. Нагадуємо, що допит може відбутися не раніше ніж через 3 дні з моменту її вручення (ч. 8 ст. 135 КПК України).
  8. Після закінчення слідчої дії вкажіть під відеозапис уповноваженої особи та обов’язково в протоколі обшуку всі порушення, які були зафіксовані. Пронумеруйте сторінки протоколу і вимагайте його копію. Якщо відмовлять, перед підписом перепишіть його самі або сфотографуйте, і вкажіть про цю відмову в протоколі. Приймайте безпосередню участь в складанні протоколу. Після закінчення слідчої дії в протоколі розписуються всі учасники: правоохоронці, мінімум двоє понятих, які були присутні під час всього обшуку, і особа, у якого проводили обшук. Якщо осіб, які проводять обшук з відеокамерами, кілька, то з кожним з них повинні постійно перебувати по два понятих.

Вимагайте складання повного переліку речей і документів, вилучених під час обшуку, а також фіксування цього процесу на відеокамеру. Якщо відмовлено, зробіть це самі в присутності понятих. Потім дуже важко буде довести, які саме речі вилучили і в якій кількості, якщо в протоколі обшуку буде вказано «документи вилучені в коробці».

Згідно ч. 9 ст. 236 КПК України другий примірник протоколу обшуку разом з доданим до нього описом вилучених документів і тимчасово вилучених речей (при наявності) вручається особі, у якої проведено обшук, а в разі його відсутності – повнолітньому членові її сім’ї або її представнику. У разі проведення обшуку на підприємстві, в установі або організації другий примірник протоколу вручається керівнику або представнику підприємства, установи або організації.

Автор – Наталія Вознюк, адвокат АТ «Татарів, Фаринник, Головко»

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://biz.liga.net/

Читати далі ...

Аналітика

Як українським військовим уберегтися від російського «стеження» в Інтернеті (ВІДЕО)

Опубліковано

на

Вони можуть знати про тебе все: де ти знаходишся, яким було твоє останнє фото і навіть номер телефону твоєї першої вчительки. Ні, за тобою не стежать таємні агенти, ти розповів все ворогові сам, встановивши шпигунське мобільний додаток. Про те, як Росія може отримувати інформацію про українських військових, розповідається в сюжеті Військового телебачення України.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://sprotyv.info/

Читати далі ...

Виживання

Що в рюкзаку у морпіха? (ВІДЕО)

Опубліковано

на

Зимове екіпірування американського морського піхотинця включає в себе рюкзак з 21 предметом. Він важить 36 кг і містить набір предметів першої необхідності, змінну білизну, додатковий захисний одяг та інші корисні речі.

Офіційний YouTube-канал НАТО опублікував відеоролик, в якому показав процес розпакування армійського рюкзака. Сержант морської піхоти США Тревор Родс показав базовий набір екіпірування, яким його постачає військове відомство для тренувань та бойових операцій в умовах зими. Рюкзак і його вміст дозволяють солдату нести бойове чергування при температурі до -45 С.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://www.youtube.com/

Читати далі ...

Trending