Зв'яжіться з нами

Новини

Трагічний приклад Грузії та України заставив Польщу створити війська територіальної оборони

Опубліковано

на

У Білостоці відбулася церемонія складання присяги солдат військ територіальної оборони Польщі. У церемонії взяв участь голова Міноборони Польщі Антоній Мацеревич.

Про це повідомляє Радіо Польща.
 
Глава польського оборонного відомства зазначив, що сили територіальної оборони не заміняють оперативних військ, але є важливим їхнім доповненням. За словами польського міністра, ця нова формація залучає місцеві громади і зміцнює оборонні можливості держави.
 
“Досвід сучасних загроз, з яким ми зіткнулися в Грузії, з яким продовжуємо стикатися в Україні, показує, наскільки війська територіальної оборони важливі в сучасній армії”, – сказав Антоній Мацеревич.
Пов’язане зображення
 
Також у неділю подібні урочисті заходи відбудуться у Любліні та Ряшеві. У кожному з цих міст цього року створено бригади територіальної оборони.
*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Новини

Виведення військ РФ із Придністров’я: Кишинів чекає резолюцію ООН

Опубліковано

на

За підсумками візиту в США спікер парламенту Молдови Андріан Канду висловив надію, що Генеральна асамблея ООН розгляне питання про виведення російських військ з Придністров’я у червні.

“У Нью-Йорку ми обговорили і питання про виведення російських військ з Придністров’я. На жаль, було дуже багато спекуляцій на цю тему. Йдеться про виведення російського військового контингенту, а не російських миротворців із зони безпеки на Дністрі. Росія вдалася до технічних заходів, щоб заблокувати обговорення цього питання. Впевнений, що резолюцію (про виведення російських військ – ред.) підтримають багато держав. Сподіваюся, що в червні її буде включено до порядку денного Генасамблеї ООН”, – зазначив спікер.

Зону конфлікту розмежовують спільні миротворчі сили, до яких входять 402 російських військовослужбовців, 492 придністровських, 355 молдовських, а також десять військових спостерігачів від України. Службу миротворці несуть на 15 стаціонарних постах і КПП, які розміщені на ключових ділянках зони безпеки.

На території невизнаного Придністров’я розквартировано оперативну групу російських військ в кількості близько 1400 військовослужбовців, а на військових складах в селі Колбасна Рибницького району зберігається понад 20 тисяч тонн боєприпасів, також оперують проросійські збройні сили непризнаної ПМР (7500 солдат) озброєних радянськими танками та іншою бронетехнікою.

За словами Канду, представники США, Німеччини та інших країн запевнили, що підтримають ухвалення такої резолюції.

Як повідомлялося, влітку 2017 року Молдова офіційно звернулася в ООН з проханням включити до порядку денного Генасамблеї питання про виведення російських військ і озброєнь з Придністровського регіону.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://www.ukrinform.ua/

Читати далі ...

Новини

ВР покращила соцзахист іноземних добровольців, які служать у ЗСУ

Опубліковано

на

Іноземці або особи без громадянства, які проходять військову службу у ЗСУ, отримуватимуть одноразову грошову допомогу у разі загибелі, інвалідності або часткової втрати працездатності на тих самих умовах, що й військовослужбовці-громадяни України.

За внесення відповідних змін до закону “Про військовий обов’язок і військову службу” проголосували 250 депутатів.

«На іноземців та осіб без громадянства, які на законних підставах проходять військову службу у Збройних силах України за контрактом, поширюються умови та порядок виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності, передбачені для військовослужбовців – громадян України та членів їх сімей», – йдеться в ухваленому законі №6689.

Представник Комітету ВР з питань нацбезпеки і оборони Іван Вінник наголосив, що цей документ спрямований на поліпшення «соціального захисту іноземців та осіб без громадянства, які служать у Збройних силах України».

Згідно з документом, закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://www.ukrinform.ua/

Читати далі ...

Новини

Японія висловила Росії протест через військові навчання на Курилах

Опубліковано

на

Японська сторона заявила про продовження переговорів про спірні території

Японія заявила офіційний протест Росії у зв’язку з проведенням останньою військових навчань на Курильських островах. Про це повідомив секретар кабінету міністрів Японії Есихидэ Суга, передає агентство Kyodo.

Він підкреслив, що переговори про володіння спірною територією тривають і висловив надію на мирне врегулювання питання.

“Щоб вирішити проблему в цілому, нам необхідно вирішити територіальне питання. Ми продовжимо переговори щодо врегулювання питання про володіння чотирма північними островами і укладення мирного договору”, — сказав Суга.

У навчаннях на Курильських островах беруть участь понад 2,5 тис. військовослужбовців, задіяно близько 800 одиниць техніки, включаючи танки Т-72Б, артилерійські гармати, МІ-8АМТШ і три кораблі Тихоокеанського флоту.

Чотири острови південних Курил увійшли до складу СРСР за підсумками Другої світової війни, Японія вважає їх своїми північними територіями. Мирний договір за підсумками війни між Токіо і Москвою не укладений до цих пір. Нагадаємо, влітку минулого року японську делегацію не пустили на Курильські острови через санкції проти РФ.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://www.rbc.ua/

Читати далі ...

Trending