Зв'яжіться з нами

Новини

Скільки і яких вертольотів змогла дати Україна своїм захисникам в 2016 році

Опубліковано

на

Україна вже давно не використовує бойову авіацію в гібридній війні на Донбасі. Цьому заважають як Мінські угоди, так і системи російської ППО. Однак наші льотчики активно готуються до можливої нової ескалації.

Тенденцією початкового етапу війни було рішення використовувати авіацію як вирішальний аргумент. Взагалі в середині літа 2014 року українське командування пустило в бій буквально все, що могло літати. Це було дуже здорове рішення на той момент – у бойовиків засобів ППО не було. Однак і противна сторона в особі РФ теж бачила цю небезпеку і першим ділом надала терористам ПЗРК (дуже часто разом з розрахунками). Причому відряджені «спеціалісти», які часто мали досвід бойових дій, дуже швидко змогли завдати армійської авіації серйозні втрати.

Згідно наявної інформації в ході боїв проти української авіації були застосовані як досить застарілі ПЗРК «Стріла-2», «Стріла-2М» і «Стріла-3», так і відносно нові «Ігла» і «Ігла-1».

 

ЗРК «Гюрза», «Сосна» и «Стилет» для прикрытия ВС Новороссии

Однак одними ПЗРК справа не обмежилася і незабаром на озброєння у незаконних збройних формувань з’явилися мобільні ЗРК «Стріла-10» (з початку липня 2014 року), ЗРК «Гюрза», «Оса» (в тому числі і досить сучасні «Оса-АКМ») і навіть далекобійні «Бук». Відповідно стали зростати і втрати української авіації.

Всього за підрахунками втрати українських ВПС в ході бойових дій на Донбасі становлять 12 вертольотів (7 Мі-8, 5 Мі-24) і 13 літаків (7 Су-25, 2 МіГ-29, 1 Су-24МР, 1 Ан-26, 1 Ан-30Б, 1 Іл-76МД). При цьому кількість техніки, яка не підлягає відновленню ймовірно була на порядок більшою.

На даний час початок року прекрасний привід підвести результати попереднього, намітити плани на майбутнє. В цьому плані медійно виграшно спрацював державний концерн “Укроборонпром”, який щедро став випускати звіти про свої досягнення. Наскільки вони відповідають дійсності – питання залишається відкритим. Показово в цьому плані, наприклад, ситуація з ремонтом і модернізацією для армійської авіації вертолітної техніки.

6 січня було заявлено, що “Укроборонпром” в 2016 році модернізував для армії понад 20 бойових вертольотів. При цьому всі ці машини пішли на рахунок держпідприємства “Конотопський авіаремонтний завод” Авіакон ” (Сумська обл.).

По-перше, з самого початку бентежить обтічна цифра, яка аж ніяк не може бути фінансовим документом.

Друге, це формулювання. У цю цифру увійшли не тільки модернізовані, але й ті, що просто пройшли капітальний ремонт літальні апарати. Адже ще в листопаді 2016 року “Укроборонпром” звітував про 22 відремонтованих вертольоти: Мі-24 і 21 – Мі-8МТ(МТВ), а за останні пару місяців інформації про додаткову передачу техніки військовим просто не було.

З іншого боку, ще у вересні 2016 року з’явилася новина про те, що “Авіакон” готовий передати три Мі-24ПУ-1. Причому як ми розуміємо головне в цій новині була всього лише констатація факту, що підприємство при наявності фінансування готове передати армії три вертольоти, які стоять на заводському аеродромі ще з середини 2013 року, коли були озвучені плани модернізації армійської авіації і сумчани за власні кошти провели модернізацію вертольотів.

Основна відмінність нової модифікації – нові запорізькі двигуни ТВЗ-117ВМА-СБМ1В-02, а також авіоніка у вигляді системи збору і реєстрації польотної інформації БУР-4-1-07, ультракороткохвильової радіостанції КУ-196В, аварійного радіомаяка ЄВС-406АFНМ, а також радіолокаційного відповідача GТХ-327 з датчиком висоти АК-350.

Стандартним на сьогодні є установка станції оптико-електронної протидії “Адрос” КТ-01АВ. Однак основне це, звичайно, удосконалення системи управління озброєнням – так, вперше на українських вертольотах з’явилася лазерна система формування прицільної марки ФПМ-01КВ, був модернізований також стрілецький приціл АСП-17ВПМ-У.

Крім того, вперше бойові вертольоти отримали можливість літати і застосовувати озброєння в нічних умовах. Для цього була встановлена супутникова навігаційна система GPS МАР-695, а до складу індивідуального спорядження екіпажу включені захисні авіаційні шоломи ТНL-5NV з окулярами нічного бачення РNL-3. Для забезпечення можливості застосування окулярів нічного бачення на борту виконана адаптація внутрішнього і зовнішнього обладнання світлотехніки вертольота. На жаль, варто відзначити відсутність у списку штатного озброєння ПТУРів і керованого озброєння.

З великою часткою ймовірності можна говорити про те, що скоріше всього грошей в оборонному бюджеті 2016 року для таких закупівель не знайшлося і обмежилися плановим капітальним ремонтом одного (або кількох) Мі-24.

У той же час авіаційні ентузіасти нарахували за фотографіями відразу п’ять нових вертольотів Мі-24, які раніше не перебували на озброєнні – чотири Мі-24П і один Мі-24ВП. При цьому така система підрахунків не позбавлена певних недоліків – так, пара Мі-24П вперше “засвітилася” на навчаннях у травні 2016 року і з великою часткою ймовірності передані військовим раніше і значить могли увійти в цифри 2015 року. У будь-якому випадку всі ці цифри укладаються в повідомлення офіційних осіб “понад 20”.

У цілому варто сказати, що планові ремонти і модернізація саме машин модифікації Мі-24П армійської авіації дуже правильний крок, особливо на тлі того, що ці вертольоти досить добре показали себе в ході бойових дій на Донбасі.

Всього в Україні на квітень 2014 року нараховувалося 50 Мі-24 у складі трьох ескадрилій: один полк (7-й, (Новий Калинів, Львівська область) і дві бригади (16-я (Броди, Львівська область) і 11-я (Чорнобаївка, Херсон).

Вперше на Донбасі бойові вертольоти відзначилися 14 квітня 2014-го, коли дві машини прикривали транспортні Мі-8 з групою посилення, яка прибула на місце нападу диверсійної групи противника на тилову колону десантників під Краматорськом. Потім було прикриття Мі-8-х з десантом спецназу, задіяного для посилення оборони бази зберігання бронетехніки в Артемівську (24 квітня), зачистка Донецького аеропорту (26 травня), в якій була задіяна пара машин 7-го полку.

Останній раз вертольоти були задіяні на фронті під час зимової кампанії 2015 року у м. Дебальцеве. Після чого бойові вертольоти залучаються до прикриття санітарних Мі-8 виключно у прифронтовій зоні. Тим не менш, всі прекрасно розуміють, що в будь-який момент сфера застосування ударної вертолітної авіації на Донбасі може бути істотно розширена.

Після підписання Мінських угод країною були зроблені безпрецедентні кроки щодо поповнення втрат матчастини та підготовки екіпажів. Для потреб ВПС ударними темпами закуповуються засоби радіоелектронної боротьби, які при грамотному використанні можуть серйозно ускладнити роботу ворожої ППО, є серйозні підстави думати про наявність досить великої кількості керованої зброї великої дальності, яка дозволить для знищення точкових цілей і не заходити в зону дії російської ППО.

Автор: Міхаіл Жірохов

Джерело: http://www.dsnews.ua/politics/

Новини

Любителям зради і компрометації України: справжня вартість БМП-1АК, відгуки бійців та позиція Wtorplast

Опубліковано

на

18 квітня, відбулось засідання Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони, на якому було детально розглянуто інформаційно-диверсійну публікацію видання “Новое Время”, яка містить завідома неправдиві, неаргументовані твердження та наносить шкоду військово-технічному співробітництву України та Польщі.

Як пише видання, вартість однієї БМП-1 становила $205 тисяч, а “Житомирський бронетанковий завод” отримував за свою роботу $40 тисяч. Водночас, її реальна вартість за контрактом становить $169 тисяч, а роботи заводу коштували у 10 разів менше, про що повідомив під час засідання комітету Заступник Міністра оборони України генерал-лейтенант Ігор Павловський.

“Середня вартість однієї машини за контрактом становить $169 тисяч. Вартість корпусу $99, башти з озброєнням $66, вартість робіт “Житомирського бронетанкового заводу” складає $4 тисячі”, – заявив Ігор Павловський. Додавши, що найменшу ціна, яку пропонували Міноборони за БМП інші постачальники становила 6,5 мільйонів гривень.

Як повідомив Перший заступник генерального директора ДК “Укроборонпром” Сергій Омельченко, на міжнародному ринку вартість БМП-1, в залежності від комплектації, доходить до $550-600 тисяч. А якщо говорити про машини цього ж класу, які виробляються іншими виробниками на ринку, то вартість БМП-3 (Російська Федерація) – $2,5-4 млн, M2 Bradley (США) – $1-6 млн, Warrior (Великобританія) – $2-6 млн, Puma (Німеччина) – $7 млн.

Таким чином, ціна у $169 тисяч за одну БМП-1, у відповідності до умов співробітництва, є оптимальною. Вона була досягнута виключно завдяки розвиненому військово-технічному співробітництву України та Польщі.

Але, як підкреслив Перший заступник генерального директора Концерну, подібні публікації, як і матеріал видання “Новое Время”, суттєво ускладнюють роботу переговорних груп, на всіх етапах обговорення умов контрактів з постачання озброєння.

“Насправді, той контракт, який ми зараз обговорюємо, він також знаходиться у стані виконання. І у нас є надзвичайні побоювання, що саме через політичну чутливість систем експортного контролю озброєнь цей контракт може бути зірваний і, можливо, не буде виконаний до кінця”, – зазначив Сергій Омельченко.

Також у своїй публікації видання “Новое Время” вказувала, що компанія Wtorplast, закупила ці БМП-1 “за ціною металобрухту” у Чехії. Ця інформація була категорично спростована представником Wtorplast.

“Ця техніка закуповувалась за ціною не 20 і не 25 тисяч доларів, і ніколи не закуповувалась за цією ціною. Ця техніка ніколи не була металобрухтом, її головні вузли – виробництва 2016-2017 років. Теза видання “Новое Время”, що ця операція є “корупційною оборудкою”, ніколи не може стосуватися компанії Wtorplast, тому що вона звітує міжнародним рейтинговим агентствам, звітує міжнародному аудиту і жодного разу не була замішана у корупційному скандалі. І на сьогоднішній день, категорична позиція Wtorplast – звернутися з позовом до видання “Новое Время”, а також до автора, і вирішити питання збитків. Можемо сказати, що розмір цих збитків – 1-1,5 млн євро, в залежності від того, чи буде виконано контракт”, – зазначив представник польської компанії.

Тоді як, командир роти, однієї з бригад Збройних Сил України, де експлуатуються ці машини, зазначив, що жодних претензій до якості цих машин він і його бійці не мають.

“Коли ми їх отримали, пробіг цих машин складав 50-55 км. Настрілу на гарматі та кулеметі – жодного, окрім того, який був зроблений на заводських випробуваннях. Це абсолютно нові машини. На озброєнні мого підрозділу вони стоять біля одного місяця. За цей час в нас був проведений повний цикл злагодження, жодних нарікань з боку механіків-водіїв та навідників-операторів не було. За цей період машини пройшли вже більше 500 км, жодних недоліків не було виявлено”, – розповів командир підрозділу.

Необхідність закупівлі цих машин, у відповідності до Державного оборонного замовлення на потребу Міністерства оборони України, виникла, як зазначив Заступник Міністра оборони України генерал-лейтенант Ігор Павловський, через необхідність озброєння новосформованих підрозділів Збройних Сил України та компенсації понесених у боях втрат. Вибір БМП-1 пов‘язаний з тим, що ці машини вже знаходяться на озброєнні та добре відомі у військах. Окрім того, за словами Ігоря Павловського, зараз підприємства “Укроборонпрому” ведуть роботи над створенням нових машин у класі БМП, включаючи розробку важкої БМП.

Водночас, як зазначив Перший заступник генерального директора ДК “Укроборонпром” Сергій Омельченко, роботи над придбанням БМП-1 за кордоном виникли через те що, всі наявні можливості підприємств Концерну з відновлення БМП-1 були вичерпані.

“Все що можливо було відремонтувати силами підприємств Концерну було відремонтовано, відновлено і навіть переоснащено і модернізовано. З 2015 року ми почали працювати над тим, щоб знайти машини, які тоді і наразі конче потребує Міністерство оборони. Робота проводилась на багатьох рівнях, по-перше це дипломатичні та урядові контакти, бо передача з запасів заводів відновленої техніки була неможлива. Єдиний шлях – пошук її за кордоном. Ми почали цю роботу з налагодження військово-технічної співпраці з тими заводами, які могли це зробити. Починаючи з 2015 року всі ці зусилля закінчились успіхом і польська сторона отримала можливість поставити нам ці машини”, – заявив Сергій Омельченко, додавши, що раніше від Чехії була отримана відмова в ліцензій на постачання цих машин безпосередньо з цієї країни.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://ukroboronprom.com.ua/

Читати далі ...

Новини

Українські санкції довели до банкрутства один з найбільших авіазаводів РФ

Опубліковано

на

Російський авіаційний завод «Авиакор» нещодавно був визнаний банкрутом. І все б нічого, ще один пішов по похилій, чого вже, але в даному випадку це та рідкість, коли на долю заводу вплинули санкції введені безпосередньо Україною.

Справа в тому, що завод «Авиакор» займався випуском, ремонтом і обслуговуванням літаків Ан-140 і Ту-154. Однак, після того як Росія вторглася в Україну і були розірвані зв’язки заводу з українськими постачальниками (в Україні знаходяться 34 постачальника комплектуючих за проектом Ан-140, а також головне КБ “Антонов”), один з найбільших авіаційних заводів Російської Федерації став хиріти.

Результат пошуку зображень за запитом "Ан-140"

У 2014 ситуацію відразу ж спробували взяти під контроль і президент Росії В. В. Путін розпорядився організувати на потужностях заводу серійне виробництво літака Ил-114. Однак розпорядитися одне, а розгорнути виробництво – зовсім інше. В умовах “Авиакору” освоєння серійного виробництва Ил-114 зайняло б не менше 5 років і зажадало б інвестицій в розмірі 10-12 млрд руб. На такий крок в уряді не пішли кинувши завод, з персоналом з півтори тисячі співробітників напризволяще.

У 2015 році Міністерство оборони РФ і зовсім вирішив стягнути із заводу неустойку на 626,1 млн руб у зв’язку з затримкою поставок літаків Ан-140. З 14 замовлених тоді готові були лише 6. Зауважу, вимога про стягнення від МО РФ надійшла якраз тоді, коли Україна припинила поставки комплектуючих для заводу, і про це було прекрасно відомо МО РФ.

У підсумку, за станом на 2017 рік завод мав заборгованість близько 200 млн рублів і простоював без великих замовлень. На одних тільки Ту-154 особливо не розгуляєшся і було розпочато процес про банкрутство.

Власне, ще один фрагмент на тему самодостатності та імпортзаміщення в Російській Федерації. Однією тільки корою дуба у всіх галузях відбутися не виходить.

ZLOY_ODESSIT

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://zloy-odessit.livejournal.com/

Читати далі ...

Новини

Польська компанія відсуджуватиме 1-1,5 млн євро за поставлені Україні БМП-1АК

Опубліковано

на

Польська компанія Wtorplast подасть позов про захист ділової репутації до журналу “Новое время” і автора матеріалу “Служили два товариша”, в якому йдеться про корупційні схеми в оборонній сфері.

Про це заявив під час засідання Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони адвокат Олексій Шевчук, уповноважений представляти інтереси компанії.

“На сьогоднішній день категорична позиція Wtorplast – звернутися з позовом до видання, до автора. І вирішити питання збитків і розміру шкоди діловій репутації. Але однозначно можемо сказати, що цей розмір перевищує мільйон чи півтора мільйона євро в залежності від того, чи буде виконано контракт”, – сказав він.

Шевчук заявив, що після публікації журналістського розслідування “Служили два товариша” в журналі “Новое время” під загрозою опинилася ліцензія компанії Wtorplast, яка також використовується для експорту техніки не лише до України, а й до Казахстану, Іраку, США і Чехії.

“Наразі міжнародні партнери звернулися до компанії Wtorplast з проханнями прояснити репутаційні ризики цього інформаційного скандалу. Ми надали пояснення міжнародним контрагентам компанії”, – зазначив Шевчук.

Під час свого виступу він спростував інформацію про те, що компанія Wtorplast купувала розібрані БМП-1АК за 20 тис. євро. Шевчук запевнив, що куплена компанією техніка ніколи не була металобрухтом, як зазначено у публікації. Також представник компанії повідомив, що “головні вузли даної техніки виробництва 2016-2017 років”.

“Теза у виданні про те, що це є корупційною оборудкою, ніколи не може стосуватися компанії Wtorplast, бо вона звітує міжнародним рейтинговим агентствам і у жодному разі не була замішана у корупційному скандалі”, – запевняє Шевчук.

Він повідомив, що викладена у публікації інформація є підставою для проведення в інтересах компанії Wtorplast комплексної експертизи, яка має встановити завдану шкоду діловій репутації. Шевчук зазначив, що така експертиза уже запущена.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://www.ukrinform.ua/

Читати далі ...

Trending