Зв'яжіться з нами

Новини

Литовські волонтери зібрали на підтримку України 120 тис. євро

Опубліковано

на

На телеконцерті, що пройшов 13 січня на Литовському ТБ, волонтери зібрали на підтримку України 120 тис. євро.

Про це написав у своєму Фейсбуці шведсько-литовський волонтер, журналіст, аналітик Йонас Охман.

«BLUE/YELLOW (волонтерська організація, організована Охманом та іншими волонтерами у Вільнюсі, збирає в Литві і Європі допомогу для України. – ред.) з гордістю оголошує… що на благодійному концерті, який проходив на Литовському національному телебаченні 13 січня (річниця невдалої радянської спроби повалити уряд Литви в 1991 році) організації вдалося зібрати близько 120 000 євро, щоб підтримати Україну», – пише Охман.

За його словами, кошти будуть використані як для підтримки Збройних сил України в їхній героїчній боротьбі проти російської агресії, так і для підтримки цивільного населення Донбасу, що страждає від жахливих наслідків війни.

«Благодійна робота під назвою «Разом – до перемоги» – ясно показала волю і здатність, єдність і рішучість Литви, її влади і громадянського суспільства, підтримувати Україну. BLUE/YELLOW сердечно дякує всім своїм спонсорам і прихильникам у Литві й інших країнах. Наступного тижня ми будемо ініціювати відповідні зусилля для реалізації підтримки, як військового, так і гуманітарного характеру. Ми, литовські добровольці, не залишимо Україну в її боротьбі, не соромтеся приєднатися до нас у наших зусиллях з підтримки», – закликає Охман.

За словами волонтера, патроном цього заходу є екс-президент Литви Валдас Адамкус (1998-2003, 2004-2009.). Захід пройшов за підтримки Міністерства закордонних справ Литви, Литовської армії і Міністерства внутрішніх справ Литви.

Як повідомляв раніше Укрінформ, 13 січня, у Вільнюсі, біля Національного телебачення і радіомовлення відкрито обеліск у пам’ять про загиблих 26 років тому, коли центральна радянська влада в Москві спробувала військовим шляхом задушити оголошену Литвою незалежність.

 

Джерело: https://www.ukrinform.ua

Новини

Десантно-штурмові війська опановують гірокоптери

Опубліковано

на

Українська авіакомпанія “Хорс” профінансувала розробку літальних апаратів – гірокоптерів для потреб Збройних сил України

Команда українських розробників дослідила можливості гірокоптера та вдосконалила його для потреб ЗСУ.

Наразі відбувається етап державних випробувань для отримання сертифікату на виробництво цих апаратів.

“До кінця липня ми завершимо проведення відомчих випробувань з метою прийняття на озброєння або допуску до експлуатації зазначених апаратів. Після чого дані бойові машини будуть використовуватися в десантно-штурмових військах з метою доставки матеріально-технічних засобів, доставки особового складу, евакуації поранених та в майбутньому ми передбачаємо його, як засіб вогневого ураження”, – повідомив заступник командувача десантно-штурмових військ ЗСУ Юрій Галушкін.

Наразі проводяться навчання на гірокоптерах. Чотири військовослужбовці: двоє з десантно-штурмових та двоє з сухопутних військ вже мають сертифікати міжнародного зразка, який дозволяє їм працювати пілотами.

Результат пошуку зображень за запитом "гірокоптери хорс"

За словами Юрія Галушкіна, до кінця року планується формування повітряного підрозділу в десантно-штурмових військах, який буде виконувати завдання на гірокоптерах.

На батальйонних тактичних навчаннях також проводилися показові заходи з розвідки та евакуації поранених, на яких були присутні керівництво ЗСУ та керівництво держави на чолі з Президентом України.

Гірокоптер – це літальний апарат, що піднімається вгору за рахунок зустрічного повітря, яке обертає гвинт. Тому гірокоптер найбезпечніший літальний транспорт – в разі відмови двигуна він приземлиться за рахунок гвинта, який обертає повітря. Другий гвинт позаду апарата штовхає його вперед.

Завдяки своїй простій конструкції він надзвичайно маневрений та функціональний. Гірокоптер піднімається вгору до 5000 м, а швидкість набирає до 200 км/год. Машина достатньо економічна, має дальність польоту на одній дозаправці 350 км та піднімає 350 кг вантажу.

Особливість гірокоптера у тому, що він може підніматися у повітря як зі злітної смуги, так і з непідготовленої ділянки. Приземлитися машина може майже вертикально, також на непідготовлену відкриту ділянку, в радіусі 50 метрів.

Варто зазначити, що апарат може наблизитися впритул до ворога непоміченим, його можна почути на відстані всього лиш 350 метрів, а можливість низько літати маскує його серед дерев на лінії горизонту.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. Джерело: УНН

Читати далі ...

Новини

В Україні шитимуть берці й тактичні чоботи для НАТО

Опубліковано

на

В Іларіонівській ОТГ Дніпропетровської області шитимуть берці й тактичні чоботи для чеської та латвійської армій, які входять до складу Північноатлантичного альянсу НАТО.

Планується, що виробництво з чеськими інвестиціями розпочне роботу цьогоріч. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Дніпропетровської ОДА.

Цього літа на території Іларіонівської громади має розпочати роботу цех з пошиття взуття для армії НАТО. Військові чоботи на різний сезон випускатиме компанія з чеськими інвестиціями.

За попередніми даними, на виробництві працюватимуть півсотні місцевих мешканців. Троє з них вже пройшли навчання в Чехії – тепер передаватимуть знання колегам.

За необхідності кількість робочих місць готові розширити, кажуть власники.

Приміщення, де розташується цех, приводять до ладу, ведуться підготовчі роботи. Для комфорту працівників обладнають душові, роздягальню та їдальню, – розказав голова Іларіонівської об’єднаної громади Дмитро Екзархов. – Наразі підрядники монтують лінію з виробництва взуття. На підприємстві, у першу чергу, робитимуть акцент на якості, а вже потім – на кількості.

Очільник громади сподівається, що незабаром тут розпочнеться серійне виробництво взуття й для української армії.

 

Іларіонівська ОТГ утворилася наприкінці 2017 року. Навколо неї об’єдналися майже 13,5 тис. мешканців 12 населених пунктів.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://uprom.info/

Читати далі ...

Новини

Єдиний російський виробник БМП оголошує банкрутство

Опубліковано

на

У  зв’язку з виниклими великими боргами та кризою машинобудівної галузі «Ростех» звернулася до віце-прем’єра РФ Дмітрія Рогозіна, який відповідає за ВПК, розглянути питання про банкрутство Курганмашзаводу, на даний момент це єдиний російський виробник БМП.

Передбачається, що його можна буде об’єднати з тульським Конструкторським бюро приладобудування імені академіка Шипунова.

Всьому виною стало «критичний фінансовий стан Курганмашзавод». Згідно з повідомленням глави «Ростеха» Сєрьгєя Чємєзова, за підсумками 2017 р у підприємства утворився збиток близько 7 млрд руб., Крім того, завод зірвав терміни «виготовлення майна за експортним контрактом в інтересах іноземного замовника». Чємєзов також вказує, що у КМЗ є проблеми з виконанням державного оборонного замовлення і за 2018 р. – підприємству додатково необхідно 16 млрд руб., Проте джерела фінансування відсутні.

КМЗ спеціалізується на виробництві і ремонті бронемашин класу БМП. Завод випускає БМП-2 і БМП-3, які крім армії Росії експлуатують збройні сили майже трьох десятків країн світу, говориться на сайті КМЗ. На підприємстві виготовляються дослідні зразки модернізованої БМД-4, на базі якої КМЗ створив БТР «Ракушка». До складу КМЗ входять десять заводів і п’ять цехів, штат перевищує 5000 осіб.

У «Ростех» пояснили ситуацію кризою машинобудівної галузі в цілому і неправильними рішеннями в управлінні підприємствами: заводи концерну були надмірно закредитовані під заставу активів, підприємство не змогло обслуговувати борги.

Міністр промисловості і торгівлі РФ Дєніс Мантуров в березні 2017 р говорив, що КМЗ об’єднають з Уралвагонзаводом під управлінням «Ростех». Допускав таке об’єднання і Чємєзов. У разі передачі КМЗ «Ростех» держкорпорація має намір зберегти колектив підприємства, скорочення плануються, але незначні і в основному торкнуться адміністративно-управлінського персоналу.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://www.vedomosti.ru/business/

Читати далі ...

Trending