Зв'яжіться з нами

Новини

Foreign Policy: ВМС США підозрюють, що кібератака стала причиною зіткнення есмінця

Опубліковано

на

Армія США з’ясовує, чи стало проникнення в комп’ютерні системи причиною одного з двох зіткнень американських есмінців з комерційними судами, що трапилися за останні місяці. Про це повідомила в четвер віце-адмірал Джен Тай, заступник головнокомандувача ВМС США по інформаційній війні.

Слідчі ВМС намагаються з’ясувати причини нещасних випадків, в тому числі дізнатися, чи не вторгалися хакери в комп’ютерні системи корабля ВМС США “John S. McCain” перед зіткненням з його участю, який стався 21 серпня, як повідомила Тай, виступаючи в Центрі стратегічних і міжнародних досліджень у Вашингтоні.

При цьому слідчі не розглядають можливість того, що аналогічний інцидент за участю корабля ВМС США Fitzgerald 7 червня був результатом злому.

“Інцидент з” McCain “стався незабаром після аварії” Fitzgerald “, що негайно викликало питання про те, чи могла комп’ютерна маніпуляція бути ймовірною версією, – сказала Тай.

Військово-морський флот не має прямих доказів на те, що причиною однією з подій була кібератака, але спрямовує слідчих на “McCain”, щоб зняти це питання, сказала вона.

Тай додала, що ВМС планують використовувати результати розслідування того, що сталося з судном “McCain”, щоб включити аналіз кібербезпеки у наступних розслідуваннях.

В результаті двох зіткнень, що принизили ВМС США, загинули 17 моряків. Головнокомандувач ВМС США Джон Річардсон наказав зупинити військово-морські операції після другого зіткнення і закликав ВМС переглянути протоколи безпеки своєї міжнародної флотилії.

Хоча ідея про кібератаку, що викликала зіткнення, залишається чисто гіпотетичною, американські розвідники в останні роки попереджали, що такого роду цифрова загроза може стати важливою проблемою для зростаючої армади ВМС США. У четвер Тай заявила, що ВМС вже відклали 1,5 млрд доларів на те, щоб з 2014 по 2023 рік зміцнити свою систему захисту.

Кораблі “Fitzgerald 7” і “John S. McCain” – ескадрені міноносці з керованою ракетною зброєю типу “Арлі Берк”, оснащені потужним і збалансованим озброєнням і є еталоном боєздатності арсеналу ВМФ США. Зіткнення викликали тривожні питання про готовність американського тихоокеанського флоту на тлі зростаючих в регіоні загроз – від північнокорейських ракетних випробувань до територіальних претензій Китаю щодо спірних островів.

Попередні оцінки двох подій припускають вину екіпажів, які виявилися недостатньо компетентними в умовах зростаючих вимог до флоту кораблів ВМС. Після зіткнення есмінця “John McCain” в серпні, командування військово-морського флоту відсторонила командира Сьомого флоту віце-адмірала Йосипа Аукойна, вказавши причиною “втрату впевненості в його здатності командовати. Також були звільнені шкіпер судна” Fitzgerald “і кілька офіцерів корабля, за те, що знизили контроль над ситуацією по час червневого зіткнення.

У разі, якщо комп’ютерний захист корабля “John McCain” пробили хакери, це буде винятковою подією в військовому мореплаванні. Експерти американської розвідки припускають, що хакери, діючи в інтересах ворожої держави, можуть зламати комп’ютерні системи корабля і “засліпити” його командира, наприклад, відображаючи неточне розташування корабля на картах.

Такий обман може стати причиною нічного зіткнення, подібного до того, від якого постраждав “McCain”. Нафтовий танкер “Alnic MC” вдарив у лівий борт есмінця і залишив величезну пробоїну.

Джен Тай розповіла, що ВМФ США готується до ймовірної цифрової війни і підвищує готовність відповідних служб “протистояти” кібер-атакам. “Військові судна повинні мати здатність контролювати власні комп’ютерні системи, – уточнила вона, – в разі виходу з ладу одного із засобів зв’язку, в розпорядженні кораблів повинні залишатися інші методи передачі команд та інформації”.

“Прапори-семафори” – систему для передачі інформації на відстані за допомогою візуальних сигналів за допомогою ручних прапорів – “зламати дуже важко”, – сказала Тай.

“Це жарт”, – швидко додала вона.

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел. Джерело: http://foreignpolicy.com/

Новини

Рада спростила процес встановлення групи інвалідності для осіб-учасників АТО

Опубліковано

на

Верховна Рада України спростила процес встановлення групи інвалідності для осіб-учасників АТО, що втратили кінцівки.

За відповідний закон про внесення змін до закону “Про реабілітацію інвалідів України щодо встановлення групи інвалідності учасникам антитерористичної операції” (№7161) проголосував 281 народний депутат на пленарному засіданні у вівторок.

Згідно з ухваленим законом, відповідна група інвалідності встановлюється без зазначення терміну повторного огляду особам-учасникам АТО, в яких ампутовані верхні або нижні кінцівки (їхні частини), а також особам з інвалідністю, у яких термін повторного огляду настає після досягнення пенсійного віку, встановленого статтею 26 закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Закон поширюється також на осіб, які перебували безпосередньо в районах проведення АТО і внаслідок отриманих ушкоджень втратили кінцівки або “інші органи”.

Закон дозволяє особам, які звертаються для встановлення інвалідності і не можуть приїхати на огляд медичної комісії за станом здоров’я, проходити огляд за місцем проживання (вдома), зокрема в стаціонарних закладах для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, в установах соціального захисту для бездомних осіб і центрах соціальної адаптації або в установах охорони здоров’я, в яких така особа перебуває на лікуванні.

Закон набуває чинності наступного дня після його опублікування.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://ua.interfax.com.ua/news/

Читати далі ...

ВПК

Укрзалізниця за власні кошти переобладнала 15 вагонів для для супроводу військових ешелонів

Опубліковано

на

12 березня 2018 року, залізничники презентували 15 службово-технічних рефрижераторних вагонів для потреб супроводників військових ешелонів. Після презентації відбулося випробування спецвагонів за маршрутом Дарниця – Фастів із залученням представників Генерального штабу Збройних Сил України.

«Укрзалізниця вчасно і оперативно виконала завдання керівництва країни та створило гідні умови для військових, які захищають нашу державу.  Відтепер військові отримають зовсім інший рівень комфорту завдяки переобладнаним спецвагонам», – зазначив в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

За словами Євгена Кравцова усі роботи виконані власними силами та за кошти ПАТ «Укрзалізниця». На модернізацію кожного вагона витрачено близько 250 тис. грн. Загальна вартість 15 вагонів – близько 3,75 млн грн. Роботи виконала філія «Рефрижераторна вагонна компанія» ПАТ «Укрзалізниця». Переобладнані вагони вже пройшли необхідні випробування.

Заступник Міністерства інфраструктури України Юрій Лавренюк подякував керівництву Укрзалізниці за проведену роботу, конструктивні рішення, завдяки яким був збережений баланс якості і вартості робіт та зазначив, що після підписання відповідних актів прийому вагонів з Генеральним штабом Збройних Сил України, буде розглянуте питання щодо переобладнання ще 15 вагонів.

Нагадаємо, що 22.02.2017 на оперативному зборі керівного складу ЗСУ Президентом України – Верховним Головнокомандувачем Збройних Сил України Петром Порошенком було визначено завдання щодо недопущення подальшого використання так званих вагонів-теплушок для військових варт. Було поставлене завдання поліпшити побутові умови особового складу військових варт, які залучені для охорони та супроводу військових вантажів під час їх перевезення залізницями.

Світлина від ПАТ «Укрзалізниця».

Керівництво Укрзалізниці на виконання завдання Президента прийняло рішення переобладнати наявні рефрижераторні вагони в службово-технічні вагони для забезпечення належних побутових умов особового складу військових варт під час супроводу військових вантажів Збройних Сил України.

Світлина від ПАТ «Укрзалізниця».

Технічні характеристики спеціальних вагонів, що презентуються:

1. Модернізований вагон облаштований спальним купе, караульним приміщенням, санвузлом та кухнею. Кухня укомплектована меблями, плитою для приготування гарячих страв та кухонним інвентарем.

2. Усі побутові приміщення опалюються взимку. Система водозабезпечення влаштована аналогічно системі пасажирського вагона та містить все необхідне: душ, умивальник і туалет.

3. Спецвагон має сейф для зброї, вікна з гратами, освітлення та все необхідне за військовим уставом караульної служби.

4. Для утримання цих вагонів під час перевезень у технічно справному стані, товариством передбачається постійне перебування в них фахівця (механіка рефрижераторної секції).

Починаючи з 2014 року до лав ЗСУ для захисту територіальної цілісності держави було мобілізовано 3597 залізничників. Десятки залізничників, які відстоювали територіальну цілісність країни, відзначені державними та галузевими нагородами.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://www.uz.gov.ua/press_center/

Читати далі ...

ВПК

Розвідувально-ударний безпілотник “Хижак” ВПС США пішов на пенсію

Опубліковано

на

9 березня 2018 року на авіабазі ВПС США “Кріч” відбувся останній політ безпілотних літальних апаратів MQ-1 Predator (“Хижак”), що є на озброєнні ВПС США.

Командування ВПС США оголосило про зняття з озброєння розвідувально-ударних безпілотників MQ-1 “Predator” і заміні їх на більш досконалі MQ-9 “Reaper” (“Жнець”). За планами Пентагону, заміна БПЛА буде проведена до кінця 2018 року, при цьому комплекси управління заміні не підлягають. Після зняття з озброєння безпілотники будуть передані на тривале зберігання на майданчик 309-ї групи по обслуговуванню і ремонту авіакосмічної техніки (AMARG) в Арізоні, також відому як «Кладовище» (Boneyard). Передачі апаратів для використання в цивільних цілях не передбачається.

Рішення про списання апаратів було прийнято після того, як Пентагон пом’якшив вимоги до витрачання моторесурсу безпілотної техніки і до навантаження на операторів БПЛА. Згідно вимог, що діяли до недавнього часу, оператори ВПС США повинні були виконувати не менше 65 бойових вильотів безпілотників MQ-1 Predator і MQ-9 Reaper в рік. Тепер цю норму знизили до 60 вильотів. У кожному багатогодинному вильоті приймають участь не менше трьох апаратів, якими керують не менше 12 операторів. Крім того, в польотах задіюються техніки, оператори бортових розвідувальних систем і фахівці з розвідки.

Безпілотники Predator надійшли на озброєння ВПС США в 1996 році. Спочатку вони мали позначення RQ-1 і використовувалися виключно для розвідки, рекогносцировки та спостереження. У 2002 році бортові системи Predator допрацювали, озброїли ракетами Hellfire (американська керована протитанкова ракета класу «повітря-земля» типу вистрілив-забув). Після цього апарати отримали позначення MQ-1. В цілому для військових були побудовані 360 Predator, з яких сьогодні в строю знаходяться 145 одиниць.

Вартість одного БПЛА типу «Predator» в різний час була неоднакова, також вона відрізняється в залежності від модифікації:

  • на початку 2003 року вартість одного БПЛА становила 3,2 млн. доларів США
  • в 2011 році вартість одного БПЛА становила 4,03 млн. доларів США , а вартість однієї години польоту – 3234 долара США.

Вартість програми розробки $ 2,38 млрд (2011 рік).

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Читати далі ...

Trending