Зв'яжіться з нами

Новини

LIKБЕЗ пропонує курс історії української армії в усіх військових вишах

Опубліковано

на

Дотепер в українських військових навчальних закладах не викладається предмет “Історія українського війська”. Книгу під однойменною назвою випустив Громадський проект “LIKБЕЗ. Історичний фронт” і домагається поширення її у наших військових вишах.

Про це поінформував головний редактор видання Василь Павлов на прес-конференції в Укрінформі.

“Історія українського війська” стала другим продуктом “LIKБЕЗа”, присвяченим військово-історичній проблематиці. На початку вийшла книга “Поле битви – Україна”. Потім більш фундаментальна популярна “Історія українського війська”, і, за даними видавництва “КСД”, вже розпродано 2 наклади книги загальною чисельністю близько 10 тисяч примірників… Зараз у планах – зустрітися з представниками усіх військових навчальних закладів, щоб зрушити процес викладання історії українського війська. Тому що до цього часу в українських військових навчальних закладах викладається предмет “Історія України. Історія української культури”. Тобто на третьому році війни ситуація не змінилася. Є надія, що вона зміниться цієї осені”, – розповів Павлов.

Він додав, що Національна академія сухопутних військ ще восени закупила 50 примірників цього видання завдяки тому, що там працює один з авторів книги Андрій Харук, і вона вже використовується в академії як підручник.

Павлов зазначив, що разом з групою “Нове військо” на чолі з Віталієм Гайдукевичем, яка фактично готувала проект української військової форми, “LIKБЕЗ” відвідує з лекціями військові навчальні заклади – спочатку була Національна академія сухопутних військ, потім Одеса, де зустрічались з офіцерами Одеського гарнізону. Однією з форм апробації цієї книги став місяць тому 4-денний курс лекцій для курсантів Житомирського військового інституту, який базувався на книзі “Історія українського війська”.

“На сьогодні Генеральний штаб ЗСУ планує докорінно змінити всю систему військово-історичної роботи в лавах Збройних Сил, готуються відповідні накази. І тільки-но вони пройдуть етапи затвердження, сподіваюся, що і проект “LIKБЕЗ” в цілому, і окремі його учасники зможуть до цього долучитися”, – сказав Павлов.

Координатор проекту “LIKБЕЗ. Історичний фронт” Кирило Галушко розповів, що видання “Історія українського війська” містить 40 чудових ілюстрацій нашого відомого графіка Олександра Ком’яхова, які показують українських вояків різних часів.

“Серед них є, зокрема, і українські татари. Це невипадково. Ми намагалися і в наших загальноісторичних книжках, і у військовоісторичних вписати історію Кримського ханату в оповідь історії України, оскільки Крим все-таки наш і кримські татари наші брати. І також ми показуємо військове мистецтво Кримського ханату у нашій загальній “Історії українського війська”, – підкреслив Галушко.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. *Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції. *Інформація публікується з відкритих джерел.

Джерело:https://www.ukrinform.ua

Новини

Вперше з 1991 року в США відбудеться військовий парад

Опубліковано

на

Військовий парад у Сполучених Штатах, ініційований президентом Трампом, пройде в американській столиці в День ветеранів, 11 листопада, але без важкої гусеничної техніки.

Про це повідомило в п’ятницю американське інформагентство Reuters із посиланням на документ Міністерства оборони США.

“Військовий парад, про який заявив президент Дональд Трамп, пройде у листопаді, в День ветеранів, у Вашингтоні, але для зменшення шкоди для доріг він не передбачатиме участі танків”, – зазначає видання з посиланням на документ Пентагону.

При цьому уточнюється, що маршрут параду пройде від Білого дому, резиденції президента США, до Капітолію – історичної будівлі американського Конгресу. В кінці має відбутися проліт бойової авіації.

При цьому зазначається, що із наземної техніки будуть представлені лише колісні машини “з урахуванням мінімізації ушкоджень місцевій інфраструктурі”.

Тематика параду зосереджуватиметься на здобутках американських військових протягом усієї історії Сполучених Штатів, починаючи з війни за Незалежність США.

Як повідомили в Білому домі, бюджет параду становитиме $30 млн.

Військові паради проводились дуже рідко в історії США. Зазвичай, їхня мета полягає у святкуванні великих перемог, або для демонстрації військової сили.

Востаннє в Вашингтоні тисячі військ і техніка, в тому числі танки, пройшли через центр столиці в 1991 році, щоб відзначити витіснення іракських сил Саддама Хусейна з Кувейту під час війни в Перській затоці.

Нагадаємо, в лютому президент США Дональд Трамп звернувся до Пентагону із ініціативою провести військовий парад у Вашингтоні.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://www.ukrinform.ua/rubric-world/

Читати далі ...

Новини

Україна стала країною-аспірантом НАТО

Опубліковано

на

НАТО надало Україні статус країни-аспіранта. Це означає декларацію прагнень до вступу в організацію. Разом з нами його отримали Боснія та Герцоговина, Грузія і Македонія.

Про це заявила віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе за результатами зустрічі напередодні із заступником Генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер.

“Двері НАТО залишаються відкритими для будь-якої європейської країни, яка здатна взяти на себе зобов’язання членства та сприяти безпеці в євроатлантичному регіоні. З 1949 року членство в НАТО зросло з 12 до 29 країн через сім етапів розширення. На сьогодні чотири країни-партнери заявили про свої прагнення до вступу в НАТО: Боснія та Герцеговина, Грузія, колишня югославська республіка Македонія та Україна”, – йдеться у повідомленні на офіційному сайті Північноатлантичного альянсу.

Країни-аспіранти можуть бути запрошені для участі в розробці плану дій щодо членства (ПДЧ) та демонстрації їх здатності виконувати зобов’язання щодо можливого майбутнього членства. Участь у ПДЧ не гарантує членства, але це є основним механізмом підготовки.

Як відомо, Україна ще не подавала офіційну заявку на членство в Альянсі.

Довідка: Чорногорія минулого року стала 29-м членом НАТО. Цей крок різко розкритикувала Росія.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://gazeta.ua/articles/world-life/

Читати далі ...

ВПК

Окуповані території в очікуванні – американський стратегічний безпілотник отримав суперкамеру

Опубліковано

на

Сучасний БПЛА RQ-4 Global Hawk нам знайомий як ніхто інший, адже з деяких пір він став гніздитися в нашому ареалі. Про його ТТХ, порівнянних з космічними технологіями майбутнього, чув багато хто, але от про те, що його регулярно модернізують, – знають не всі.

Буквально на днях “Яструб” отримав обновку, якою стала семиполосна мультиспектральна камера MS-177. Перший Global Hawk з новою камерою напередодні прибув на авіабазу ВПС США Beale.

З огляду на те, що і до цього даний розвідник буквально “кошмарив” своїх антагоністів, який не втручаючись в повітряний простір потенційного противника, викрнуючи розвідку вглиб територій на 200 км і більше, то тепер від пильного ока цього птаха не сховатися навіть при його польоті на граничній висоті.

Що ж, тішить – наука не стоїть на місці. Ну, а оновленого RQ-4 Global Hawk чекаємо на лінії фронту на Донбасі і біля берегів окупованого Криму. Це саме ті місця, де MS-177 пройде найкраще випробування.

zloy-odessit

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://zloy-odessit.livejournal.com/

Читати далі ...

Trending