Зв'яжіться з нами

ВПК

Stiletto і MAGNUM хочуть налагодити в Україні виробництво боєприпасів

Опубліковано

на

Британська Stiletto Systems Ltd. в альянсі з канадської MAGNUM і її підрозділом Waterbury Farrel, розглядають можливість участі в можливому тендері Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) зі створення в Україні нового виробництва стрілецьких і артилерійських боєприпасів.

Як повідомив агентству “Інтерфакс-Україна” глава “Stiletto-Україна” Роман Карпенко, британсько-канадський альянс має практичний досвід проектування і будівництва сучасних виробництв боєприпасів в ряді країн і готовий забезпечити будівництво нового заводу боєприпасів в Україні.

Результат пошуку зображень за запитом "Stiletto Systems Ltd"

“Stiletto Systems Ltd. в альянсі з канадської MAGNUM і її підрозділом Waterbury Farrel, зацікавлені в участі в можливому тендері МЕРТ і готові запропонувати на конкурс широкий спектр стрілецьких і артилерійських боєприпасів з урахуванням запиту Міністерства оборони і потреби ЗСУ”, – повідомив співрозмовник агентства, зазначивши : пропозиції альянсу по співпраці в проекті були передані в липні для ознайомлення до Кабінету міністрів України.

“Відповіді з Києва на наш лист від 17.07.17, адресований до Кабінету міністрів, на сьогоднішній день не отримали ні в Лондоні, ні в Оттаві”, – уточнив Р.Карпенко, зауваживши: “Разом з тим, крайнє здивування викликав той факт, що відправлений до канцелярії Кабінету міністрів документ через два дні з’явився в інтернеті: тим самим хтось дав привід для необгрунтованих обговорень нашого звернення “.

Торкаючись на прохання агентства питання орієнтовної вартості проекту, з урахуванням озвучених українською стороною планів його стартового фінансування, Р.Карпенко уточнив: “Ціна заводу може бути розрахована на підставі техзавдання замовника із зазначенням необхідних калібрів боєприпасів і передбачуваної річної потужності виробництва, не включаючи проектних і будівельно монтажних робот “.

“Виходячи з нашого досвіду, за нашими оцінками, для задоволення потреб української армії в умовах, що склалися, необхідний завод потужністю до 100 млн патронів в рік. Пропонований нами асортимент включає стрілецькі та артбоєприпаси калібром від 5,45 до 152 мм. Дану потужність можуть забезпечити мінімум п’ять виробничих ліній різних калібрів з подальшим збільшенням кількості ліній до десяти “, – зазначив директор Stiletto-Україна. У зв’язку з цим він акцентував: “З огляду на, те що середня вартість нашої повністю автоматизованої лінії виробництва боєприпасів складає близько $ 25 млн, очевидно, що для повноцінного початку роботи заводу 1,4 млрд грн, що виділяються українською стороною в 2017 році на ці цілі, або близько $ 53 млн , згідно з оприлюдненими главою держави планам, явно недостатньо “.

Уточнюючи на прохання агентства бачення британсько-канадським альянсом оптимальної схеми фінансування дорогого проекту, Р.Карпенко сказав: “З огляду на складне фінансове становище в Україні, вважаємо за можливе співпрацю приватних компаній з Міністерством оборони, де основним замовником на військові боєприпаси є саме міністерство”.

Оцінюючи можливі терміни введення нового заводу до ладу, співрозмовник агентства уточнив: “Терміни будівництва будуть залежати від потужності заводу, як мінімум це 24 місяці”.

“Визначальне значення матимуть наявність чіткого завдання з проектування заводу, наявність фінансування, вибір гідного підрядника з будівництва заводу, мінімізація бюрократичних митних адміністративних процедур, а також, по можливості, привласнення проекту статусу проекту особливої ​​важливості”, – уточнив директор “Stiletto-Україна” , підкресливши: “За умови відповідного запиту від перших осіб держави, наша команда готова в найкоротші терміни приступити до виконання даного завдання на території України”.

Британська Stiletto Systems Ltd. спеціалізується на розробці боєприпасів та стрілецької зброї. Закріплені в звіті ЦНДІ ОВТ ЗСУ підсумки проведених в 2016 році випробувань українськими військовими бронебійних боєприпасів Stiletto підтверджують перевагу їх характеристик над представленими на ринку американськими і європейськими зразками: кулі калібру 5,45 мм здатні вражати бронежилети 6-го класу захисту, а також легку бронетехніку противника .

Поставка документації на виробництво боєприпасів Stiletto включена в єдиний пакет документів по будівництву патронного заводу для інозамовниками.

Як повідомлялося, плани зі створення в Україні у співпраці із західними союзниками нового заводу з виробництва боєприпасів на заміну втраченим потужностям Луганського патронного заводу і Донецького казенного заводу хімвиробів були озвучені за підсумками саміту Україна-НАТО в червні 2014 року в Брюсселі. За результатами проведених “Укроборонпром” в 2014-2015 роках переговорів про співпрацю з відомими західними компаніями-виробниками боєприпасів, було підготовлено та передано на розгляд Кабінету міністрів більше 10 варіантів організації нового виробництва. Як відзначали в дежконцерні, терміни реалізації планів партнерства залежать від забезпечення фінансування.

Підписаний у квітні 2017 року військовими відомствами України і Канади меморандум про співпрацю в сфері оборони, обумовлює, в тому числі наміри сторін щодо співпраці у сфері розробки і виробництва оборонної продукції, і розглядається основою для перекладу двостороннього ВТС на новий рівень.

Президент Петро Порошенко в липні озвучив плани будівництва в Україні нового боєприпасного заводу за стандартами НАТО. Закріплене указом президента №183 / 2017 від 11 липня рішення РНБО про дофінансування сектора безпеки і оборони в 2017 році, передбачає спрямування 1,4 млрд грн на закупівлю і виробництво боєприпасів по лінії спецфонду за рахунок коштів спецконфіскації.

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел. Джерело:http://interfax.com.ua/news/economic/

ВПК

Окуповані території в очікуванні – американський стратегічний безпілотник отримав суперкамеру

Опубліковано

на

Сучасний БПЛА RQ-4 Global Hawk нам знайомий як ніхто інший, адже з деяких пір він став гніздитися в нашому ареалі. Про його ТТХ, порівнянних з космічними технологіями майбутнього, чув багато хто, але от про те, що його регулярно модернізують, – знають не всі.

Буквально на днях “Яструб” отримав обновку, якою стала семиполосна мультиспектральна камера MS-177. Перший Global Hawk з новою камерою напередодні прибув на авіабазу ВПС США Beale.

З огляду на те, що і до цього даний розвідник буквально “кошмарив” своїх антагоністів, який не втручаючись в повітряний простір потенційного противника, викрнуючи розвідку вглиб територій на 200 км і більше, то тепер від пильного ока цього птаха не сховатися навіть при його польоті на граничній висоті.

Що ж, тішить – наука не стоїть на місці. Ну, а оновленого RQ-4 Global Hawk чекаємо на лінії фронту на Донбасі і біля берегів окупованого Криму. Це саме ті місця, де MS-177 пройде найкраще випробування.

zloy-odessit

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://zloy-odessit.livejournal.com/

Читати далі ...

ВПК

Гідроакустична станція «Тронка» цьогоріч надійде на озброєння нашого флоту

Опубліковано

на

Для ефективного моніторингу підводної обстановки та виявлення диверсійних сил противника в Україні розроблено нові гідроакустичні засоби

Фізико-географічні особливості північно-західної частини Чорного моря, а це відносно невеликі глибини (100–120 м), дають змогу підводним човнам противника малої водотоннажності підходити до стратегічних інфраструктурних об’єктів України.

До анексії Криму ми могли висвітлювали підводну обстановку значно більшими силами, оскільки в нас були мисливці за підводними човнами — корвети «Тернопіль», «Луцьк» і «Хмельницький». Сьогодні лише один корабель флоту оснащено гідроакустичною апаратурою для пошуку підводних об’єктів. Тільки фрегат «Гетьман Сагайдачний» може повноцінно здійснювати протичовновий дозор, але переважно тоді, коли він патрулює в морі, тобто епізодично. Крім того, Росія активно розвідує близьку морську зону й територіальне море України, зокрема з використанням сил спеціального призначення. ЧФ отримав на озброєння два нових швидкісних катери типу «Раптор», які призначено для прихованої доставки груп диверсантів на узбережжя. Не виключено, що вищезгадані плавзасоби може бути застосовано проти нас. Тому на ці загрози треба адекватно реагувати.

У перспективі система висвітлення підводного простору ввійде до новоствореної Єдиної національної системи відображення морської обстановки, робота над якою вже триває. Саме туди надходитиме весь потік інформації як із корабельних гідроакустичних засобів, так і з гідроакустичних станцій, які працюватимуть поблизу берегової лінії.

Ігор Фалєєв, представник Державного підприємства «Київський науково-дослідний інститут гідроприладів»:

— Україна має сучасні розробки у сфері радіо- та гідроакустики, зокрема станцій спеціального й протидиверсійного призначення «Олімп 3К», «Олімп-1», «Тронка», які мають міжнародний попит. Ці станції може бути використано для потреб технічного переоснащення Військово-Морських Сил України та Морської охорони ДПСУ. Напрямок швидко розвивається за рахунок упровадження нової елементної бази та принципів управління й контролю, що дає змогу в рази зменшити масу станцій і надати їм принципово нові бойові можливості, зокрема за рахунок прихованого транспортування до заданого району підводними роботами.

За задумом моряків, система вирішуватиме завдання щодо висвітлення даних про поточну підводну обстановку (пошук та ідентифікація підводних човнів, засобів доставки диверсійно-розвідувальних груп, інших малорозмірних цілей, включно з бойовими плавцями). Програма дозволить здійснювати розрахунково-аналітичну роботу. На основі отриманих даних моряки виконуватимуть тактичні розрахунки, розроблятимуть план протидії відповідним силам і засобам противника.

Нині в Україні для ефективного моніторингу підводної обстановки та виявлення диверсійних сил противника розроблено нові гідроакустичні засоби та станції. Вони спроможні здійснювати спостереження прибережних районів територіального моря, акваторій військово-морських баз і портів, стоянок торговельних суден і кораблів на рейдах. Це насамперед сучасна гідроакустична станція протидії диверсійним силам і засобам «Тронка», яку розробив персонал ДП «Київський науково-дослідний інститут гідроприладів».

Ця гідроакустична станція є пересувною. Вага її — 40 кг, тому станцію можна легко занурити в акваторію порту або розмістити поблизу сторожового корабля ВМС. Станція дуже ефективна, водночас принцип її роботи доволі простий. Вона в автоматичному режимі виявляє й супроводжує підводні об’єкти. Приміром, бойового плавця без спорядження або з аквалангом закритого типу станція «Тронка» може запеленгувати на відстані понад 500 м. З аквалангом відкритого типу — на відстані близько 900 м. А виявити диверсантів, яких доставили на надмалих плавзасобах, може й на дистанції 1000 метрів. На моніторі приладу є змога спостерігати за виявленими об’єктами, наприклад, з якою швидкістю рухаються підводні апарати. Також за допомогою вимірювання розподілу швидкості звуку на глибині можна навіть спрогнозувати дії диверсантів. Програмне забезпечення станції дозволяє задокументувати всю інформацію про підводну обстановку. Робоча глибина — до 50 м. Станція працює навіть під час трибального шторму.

Іще одна перспективна розробка українських винахідників — станція «Олімп 3К». Вона за своїми тактико-технічними характеристиками потужніша за «Тронку». Передає інформацію в режимі онлайн. З урахуванням гідрологічних умов моря та глибини занурення станція спроможна виявити підводний або надводний об’єкт на дистанції до 10 км. Вона мобільно розгортається, фіксує шум від гвинтів підводного човна навіть на глибині до 200 м. Практично безпомилково може ідентифікувати підводні цілі та класифікувати їх, навіть якщо в заданому районі перебуває підводний човен із трьома-чотирма надводними кораблями або цивільними суднами. Єдине що — станція може не розпізнати малорозмірні цілі, приміром, ворожу субмарину, яка має менше як тисячу тонн водотоннажності.

Віталій ПАНЧИШИН, «Народна армія»

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://na.mil.gov.ua/

Читати далі ...

ВПК

Українські тактичні безпілотники зацікавили іноземних клієнтів

Опубліковано

на

З 25 по 27 лютого державна компанія «Спецтехноекспорт», що входить до складу ДК «Укроборонпром», в ході спеціалізованої виставки UMEX-2018 представила ринку ОАЕ українські розробки безпілотних літальних апаратів.

Цьогоріч на українському стенді були вперше продемонстровані відразу дві розробки: тактичний безпілотник PD-1AF з вертикальним злетом від компанії «Укрспецсистемс» та БПЛА-камікадзе «RAM» від компанії «Оборонні електронні технології». Також були представлені оновлені безпілотники «Спектатор» від ВАТ «Меридіан», «Обсервер-С» від компанії «Def-C», квадрокоптер PC-1 та системи гідростабілізації від компанії «Укрспецсистемс», система протидії ворожим БПЛА «Буковель-міні» від компанії «Проксимус».

Великий інтерес до української оборонної промисловості підтверджено низкою проведених зустрічей та переговорів в українському павільйоні з вищим керівництвом ОАЕ. Так, з українськими розробками детально ознайомилися спадкоємний принц Абу Дабі, заступник Верховного Головнокомандуючого ЗС ОАЕ шейх Мохаммед Аль Нах’ян, Віце-прем’р міністр ОАЕ, Міністр внутрішніх справ шейх Саіф Аль Нах’ян, Державний міністр з питань оборони ОАЕ Мохаммед Аль Боварді, Начальник Генштабу ЗС ОАЕ Генерал-лейтенант Мохаммед Аль Ромейсі, Командувач Сухопутних військ ОАЕ Генерал лейтенант Салех Аль Амері.

З вищим керівництвом ОАЕ було обговорено питання налагодження співпраці з поставки українських систем БПЛА та засобів протидії, а також питання спільного їх виробництва на території ОАЕ. Також, в ході виставки вдалося провести ряд переговорів з потенційними замовниками із Королівства Саудівська Аравія, Алжиру, Кувейту, Марокко, Індонезії.

Павло Барбул, директор компанії «Спецтехноекспорт», з цього приводу зазначив: «Вище керівництво ОАЕ підтвердило, що найбільшою перевагою українських систем є те, що наші системи вже постачаються до різних оборонних відомств нашої держави та отримали позитивні відгуки від їх використання. Досягнуті домовленості показали, що робота наших розробників не є марною та неприбутковою. Якісний та готовий до застосування продукт завжди цікавий партнерам на міжнародному ринку оборонних технологій».

Українські компанії також зацікавлені у тісній співпраці з ОАЕ. Ринок лише безпілотних літальних апаратів країн РСАДПЗ, за середніми оцінками, сягне 1,5 млрд США до 2022 року. А загалом протягом 2018-2024 темпи щорічного зростання ринку БПЛА в країнах Близького Сходу прогнозується на рівні 30%. Оборонні БПЛА забезпечуватимуть найбільшу частку цього зростання, оскільки збройні сили все частіше використовують такі системи для своїх цілей.

UMEX – регіональна виставка та конференція у сфері безпілотних авіаційних систем, що вже втретє проводиться на території Національного виставкового центру Абу-Дабі. У 2018 році у виставці взяли участь 122 компанії з 34 країн світу.

Спадкоємний принц Абу Дабі, заступник Верховного Головнокомандуючого ЗС ОАЕ шейх Мохаммед Аль Нах’ян

Віце-прем’р міністр ОАЕ, Міністр внутрішніх справ шейх Саіф Аль Нах’ян

Державний міністр з питань оборони ОАЕ Мохаммед Аль Боварді

Командувач Сухопутних військ ОАЕ Генерал лейтенант Салех Аль Амері 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://spetstechnoexport.com/uk/news/

Читати далі ...

Trending