30 жовтня відбулося перше засідання оновленої наглядової ради Державного Концерну Укроборонпром, на якому керівництво оборонно-промислового гіганта на чолі з Айварасом Абромавичусом презентувало нещодавно сформованій наглядовій раді бачення реформування державної оборонної промисловості. Про це повідомляє пресслужба концерну.
Нагадаємо, що на сьогодні зі “старожилів” у наглядовій раді “Укроборонпрому” залишився лише Ентоні Тетер – екскерівник американського Агентства передових оборонних дослідницьких проєктів (DARPA). Президент України і Кабмін додатково призначили “спостерігати” за держконцерном Андрія Єрмака (помічник Президента), Юрія Вітренка (виконавчий директор “Нафтогазу”), Ігоря Смілянського (директор “Укрпошти) та Олега Прохоренка (колишній глава правління “Укргазвидобування”).
Читайте також: Зеленський змінив керівника Укроборонпрому
Наглядова рада, зокрема, обговорювала реформу експорту українського озброєння. Як відомо, на сьогодні в структурі “Укроборонпрому” функціонує 6 компаній, наділених Кабінетом міністрів правом на здійснення торгівлі всіма видами озброєння і військової техніки за узгодження ліцензій з Державною службою експортного контролю. Найбільшим історично є “Укрспецекспорт”, інші спецекспортери засновані як дочірні підприємства “Укрспецекспорту”, хоч і працюють у рівних умовах – “Укроборонсервіс”, “Прогрес”, “Спецтехноекспорт”, “Укрінмаш”, “Промоборонекспорт”.
Військово-промисловим комплексом України ще раніше ходили чутки, що новий Гендиректор Концерну планує скоротити кількість експортерів зброї до 2 компаній – і сьогодні ми отримали підтвердження цього плану. Перед вами один зі слайдів презентації про реформу “спецекспорту”, представлений сьогодні наглядовій раді “Укроборонпрому”:
Як видно з цього слайда, упродовж першого періоду (1 рік), “Укроборонсервіс” буде переформатовано в суто виробничу компанію (зараз підприємство, крім експорту озброєнь, здійснює ремонт зенітно-ракетної техніки Збройних сил України), на “Промоборонекспорт” очікує швидка ліквідація, поступово закриють “Укрінмаш” та “Прогрес”, залишивши тільки двох найбільших на сьогодні експортерів – “Укрспецекспорт” та “Спецтехноекспорт”.
Як ви пам’ятаєте, буквально тиждень тому концерн звільнив керівників цих підприємств – Сергія Проскуркіна і Владислава Бельбаса – і оголосив конкурси для призначення нових директорів.
Читайте також: У Зеленського пообіцяли масове звільнення в Укроборонпромі
Більш революційним видається план “Укроборонпрому” отримати власні повноваження на експорт і поступово, вже на другому етапі реформи (через 1-2 роки після завершення скорочення експортерів) стати основним торговим домом державного ВПК.
Невідомо, чи допоможе скорочення експортерів збільшити експорт “Укроборонпрому” вп`ятеро до 2025 року, як це вже озвучував Айварас Абромавичус, але сподіваємося, що розуміючи важливість Extended media support – посиленої медіапідтримки – як зазначено внизу на тому ж слайді, “Укроборонпром” прокоментує реформу експорту.
За матеріалами https://censor.net.ua/
*Інформація публікується з відкритих джерел. *Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
Читай, аналізуй, поширюй! З повагою, редактор незалежного інформаційного дайджесту “Військовий навігатор України”, учасник бойових дій Major Horvat KFOR Al-Kut.
*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. *За зміст реклами, видання відповідальності не несе, оскільки вона розміщена автоматичними сервісами Google AdSense, незалежно від редактора дайджесту.
No Responses