У Києві 9 лютого почнуть зйомку нового фільму про захисників донецького аеропорту з робочою назвою “Кіборги”. Про це повідомили в прес-службі Міністерства інформаційної політики.

Над зйомкою фільму буде працювати творча команда Ахтема Сеітаблаєва (узбецький, український та кримськотатарський кіноактор, режисер театру і кіно, сценарист, заслужений артист Автономної Республіки Крим) і продюсера Іванни Дядюри. Сюжет фільму заснований на реальних трагічних подіях новітньої історії України і присвячений “кіборгам” – українським військовим, які брали участь у боях за донецький аеропорт.

Історія розгортається протягом двотижневого чергування в аеропорту одного батальйону у вересні 2014. Добровольча група вперше приїжджає в гарячу точку, яку вже чотири місяці боронять наші військові, і один на один стикаються зі страшним обличчям війни. Захищати її стають не тільки професійні військові, але і добровольчі корпуси. Це зіткнення – безумовний виклик для всього світу – стало початком формування нової самоідентифікації громадян України. Під час і після трагічного історичного моменту виник силует нової країни, яка шанує свою державність; під час нього люди почали створювати міф про нових героїв – безстрашних, готових здійснити неймовірне заради близьких, рідних і України.

Для реалізації задуму на території знімального павільйону була збудована двоповерхова декорація, яка реалістично відтворює будівлю донецького аеропорту під час бойових дій. Ще одна декорація відтворює злітну смугу.

Зйомки будуть проходити в різних локаціях в Києві та Чернігові. Серед виконавців головних ролей багато нових імен в українському кіно, молодих талановитих акторів. Сценарій фільму написаний відомим сценаристом Наталією Ворожбит.

Проект “Кіборги” виграв пітчинг, а тому виробництво фільму здійснюється за фінансової підтримки Державного агентства України з питань кіно.

У перший день зйомок знімальний майданчик відвідають відомі українські політики – голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко, міністр інформаційної політики Юрій Стець, а також В’ячеслав Кириленко – віце-прем’єр-міністр України з гуманітарних питань. Зустріч проходитиме з 14:00 до 15:00.

Нагадаємо, фільм “Кіборги” отримав часткове фінансування від Держкіно – 23 млн 973,6 тис. грн з необхідних 47 млн 947,2 тис. грн.

При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. *Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
Джерело: 112.ua