Застосування безпілотних ударних комплексів у бойових діях у Нагірному Карабаху сформувало нову реальність майбутніх збройових зіткнень. Нові технології та нова тактика застосування кардинально впливає на хід та підсумок військового протистояння – включно з її економічною складовою.
Читайте також: БПЛА та військова техніка: 633:1 на користь Bayraktar TB2
Міністерство оборони Азербайджану представило детальні оцінки наслідків використання ударних дронів против техніки та озброєння сил у Нагірному Карабаху. Суттєвий внесок у знищення цілей противника забезпечили безпілотні ударні комплекси турецького та ізраїльського виробництва, які були придбані армією Азербайджану.
Найновіше поповнення ударного арсеналу – це БпАК Bayraktar TB2, які Азербайджан придбав у Туреччини влітку 2020 року. Заявлено, що загалом знищено зразків зброї та військової техніки противника на суму в $1 млрд.
Раніше про це повідомив президент Азербайджану Ільхам Алієв. “Це дуже сучасна, просунута зброя. Можу вам сказати, що тільки за допомогою безпілотників, куплених у Туреччині, ми знищили військову техніку ЗС Вірменії на суму $1 млрд. Для них це серйозна втрата”, – заявив Алієв в інтерв’ю французькому телеканалу France 24.
При цьому цікаво, що у інфографіці від міністерства оборони Азербайджану вказані як кількості знищеної техніки та озброєння за типами, так і їхня оціночна вартість.
За різними джерелами повідомлялось, що в Азербайджані зараз діють 11 військових ударних безпілотників Bayraktar TB2 турецької розробки та виробництва. Ціна цих ударних платформ становить лише $20 млн. З точки зору співвідношення вартості безпілотних літальних аппартів та їхнього боєзапасу відносно вартості знищених зразків техніки, то воно виглядає надвичайно показовим. Йдеться про 1 до 5. Тобто: один долар, вкладений у безпілотну ударну техніку у поєднанні з ефективною тактикою застосування бойових дронів, завдає противнику збитків на вп’ятеро більшу суму.
Ймовірно, саме такий рецепт бойових дій є оптимальним для країн, які хочуть надійно захищати власну безпеку і не створювати надпроблем для власної економіки.
Читайте також: Уроки боїв у Нагірному Карабасі. Чи готова Україна до сучасної війни?
Інформація публікується з відкритих джерел: https://defence-ua.com/news/
Військовий навігатор – Military navigator не фінансується ні державою, ні закордонними грантами. У нас понад 300 000 прочитуваннь в місяць. Підтримайте активним поширенням статей українського інформресурсу. Для існування сайту, а саме мінімального фінансування технічного обслуговування на сторінках розміщена автоматична реклама від Google. Дякуємо за розуміння та підтримку!