Наступного року для потреб ЗС України буде закуплено п’ять нових безпілотних літальних комплексів Bayraktar.
Про це під час інструкторсько-методичного заняття на полігоні «Широкий лан» заявив Головнокомандувач ЗС України генерал-полковник Руслан Хомчак, повідомляє АрміяInform.
— Уже ухвалено рішення та сплановано, що наступного року для потреб Збройних Сил України ми закупимо 5 нових Bayraktar. У них дещо інші тактико-технічні характеристики, зокрема висота й дальність застосування, — повідомив Головнокомандувач ЗС України генерал-полковник Руслан Хомчак.
Варто зазначити, що до один комплекс Bayraktar складаються з 2-3 дронів та станції управління, тобто 5 комплексів – це 10-15 дронів, хоча у жовтні генеральний директор компанії “Укрспецекспорт” Вадим Ноздря заявив про бажання українського керівництва закупити 48 таких БПЛА.
Нові Bayraktar TB2 планують направити на захист морського узбережжя Чорного та Азовського морів.
Як зазначив Головнокомандувач ЗСУ, нові комплекси будуть мати дещо інші тактико-технічні характеристики, зокрема висота й дальність застосування.
У жовтні 2020 року стало відомо, що дальність управління БПЛА «Bayraktar TB2» зросла до 300 км. Оновлені дрони оснащені системою супутникового зв’язку з антенами SATCOM, що взагалі знімає поняття “дальність керування”.
У листопаді 2020 року у Туреччині розробили для БПЛА «BayraktarTB2» прицільно-спостережну систему. Випробування пройшли успішно з бойовою стрільбою «Bayraktar TB2», оснащеного розробленою компанією ASELSAN оптико-електронною системою CATS (Common Aperture Targeting System).
Раніше максимальна дальність передачі даних з наземного пункту управління до борту, який перебуває в повітрі, становила 150 км.
Також у жовтні було повідомлено, що Туреччина готова вкласти кошти та самостійно побудувати новітнє підприємство для виробництва в Україні безпілотників.
Нагадаємо, що угоду про закупівлю турецьких оперативно-тактичних безпілотних комплексів Bayraktar TB2 виробництва компанії Baykar Makina було підписано у листопаді 2018 року (власне контракт на придбання шести БПЛА та трьох станцій управління на суму $70 млн уклали у січні 2019). У березні 2019 року перші комплекси прибули до України та були вперше випробувані.
Беспілотник озброєний високоточними авіабомбами MAM-L та MAM-C від турецької компанії Roketsan. Система наведення за лазерним променем гарантує влучання у ціль з похибкою не більше одного метра.
За матеріалами https://armyinform.com.ua/, https://mil.in.ua/uk/news/, https://defence-ua.com/news/